نظر منتشر شده
۴۲۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 368956
دفاع جانانه وزیر بهداشت از پزشکان/ کارانه نباشد، هزینه‌های مردم ۵ برابر می‌شود و بیمارستان‌ها ورشکسته می‌شوند
بخش اجتماعی الف، 13 تیر 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۱
وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی می‌گوید: مقایسه کارانه پزشکان با حقوق های غیر متعارف برخی مدیران سوء استفاده چی اشتباه است اما برخی می خواهند با این مفایسه دوباره پزشکان را بدنام کنند.

به گزارش ایرنا، موضوع فیش های حقوقی و حقوق‌های غیر متعارف و چند صد میلیون تومان برخی مدیران دولتی مدتی است که نقل محافل و رسانه‌های داخلی و خارجی است تا جایی که در برخی رسانه‌ها، این موضوع از تخلفات مدیران دولتی گسترده‌تر شد و پای کارانه‌های پزشکان متخصص نیز به میان آمد و برخی ارقام آن نیز در رسانه‌ها منتشر شد.

مسئولان وزارت بهداشت، از جمله سخنگوی این دستگاه اجرایی پیش از این، درباره موضوع کارانه‌های پزشکان توضیحاتی ارائه کردند و با تکذیب کارانه‌های چند صد میلیون تومانی اعلام کردند که به جز موارد انگشت شمار که مربوط به متخصصانی است که در مناطق مرزی و خیلی محروم فعالیت می‌کنند، سقف کارانه ماهیانه اکثر جامعه پزشکی زیر ۸۰ میلیون تومان است.

پس از اعلام فیش های حقوقی نامتعارف مدیران دولتی، موضوع کارانه‌های پزشکان متخصص نیز مطرح شد و ارقام مختلفی نیز در این زمینه اعلام شد، تحلیل شما درباره این نوع پرداخت‌ها و اخباری که منتشر می‌شود،چیست؟
هاشمی: تحلیل خاصی ندارم، فقط آرزو می‌کنم، این نوع اخبار و حوادثی که منتشر می شود، منفعت مردم را در پی داشته باشد و حاصل و برآیندش، ثمری برای مردم و انقلاب داشته باشد. اما اشتباهی که در مورد کارانه پزشکان متخصص شاغل در وزارت بهداشت انجام شده این است که افرادی که از بیرون نگاه می‌کنند، تفاوت حقوق و کارانه پزشکان متخصص را نمی‌دانند، از نظر حقوق پرداختی، وزارت بهداشت در بین دستگاههای دولتی تقریبا در رتبه ۱۰ به بعد است و حقوق پرسنل آن بالا نیست و انقاقا کارکنان وزارت بهداشت حقوق‌های کمی دریافت می‌کنند.

به عنوان مثال یک متخصص جراح مغز که امروز از دانشگاه فارغ التحصیل می‌شود، حقوق ماهیانه اش، دو میلیون و ۱۶۰ هزار تومان است، یا یک متخصص داخلی در زمانی که از دانشگاه فارغ التخصیل می‌شود ماهیانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد.

منظورتان حقوق دوران طرح است؟
هاشمی: بله، این حقوق های مربوط به دوران طرح است که حقوق بالایی نیست.

ولی دریافتی‌های مربوط به کارانه متفاوت است.
هاشمی: بله، اتفاقی که از ۲۲ سال پیش در قالب قانون خودگردانی بیمارستان‌ها افتاده این است که در این قالب گفته‌اند، پزشکان و برخی گروه‌های غیرپزشکی به هر نسبت که در بیمارستان دولتی کار کردند و درآمدزایی داشتند، یک بخشی از درآمد آنها به عنوان کارانه به خودشان پرداخت شود و بخشی دیگر نیز برای بیمارستان باشد.

مثلا اگر یک جراح در یک ماه معادل ۵۰۰ میلیون تومان برای بیمارستان کار کرد، سیستم مثلا ۱۰۰ میلیون تومان آن را در قالب کارانه به خودش بدهد یا اگر ۵۰ میلیون تومان درآمدزایی داشت، ۲۵ یا ۳۰ میلیون تومان آن را به عنوان کارانه و جدا از حقوق به خودش پرداخت کنند.

در واقع وزارت بهداشت با بسیاری از این پزشکان رابطه حقوقی هم ندارد، بسیاری از این متخصصان دوره طرح را می‌گذرانند و در واقع نوعی اجاره یا معامله بین وزارت بهداشت و آنان انجام می شود، وزارت بهداشت می‌گوید به جای اینکه بروی بیرون مطب بزنی، بیا و در بیمارستان دولتی کار کن، بیمارستان، تجهیزات و مریض از وزارت بهداشت و کار از تو، هر چقدر هم که درآمد داشتی به نسبتی مثلا یک سوم پزشک و یک سوم بیمارستان بین دو طرف تقسیم می‌شود.

منظورتان این است که این درآمدها را نباید به عنوان حقوق تلقی کنیم؟
هاشمی: بله، اما برخی آقایان این کارانه‌ها را به عنوان فیش حقوقی مطرح می‌کنند، واقعیت این است که وزارت بهداشت بیش از اعتباراتی که از دولت می‌گیرد، درآمد اختصاصی از مسیر ارائه خدمات دارد و سالیانه هزاران میلیارد تومان از این مسیر درآمد کسب می‌کند، بنابراین بین حقوق‌های کلانی که برخی مدیران گرفته‌اند و کارانه پزشکان خیلی فرق می‌کند.

*کارانه نباشد، هزینه‌های مردم ۵ برابر می‌شود و بیمارستان‌ها ورشکسته می‌شوند
برخی مدیران حقوق‌های کلانی دریافت کرده‌اند اما حالا عده‌ای می‌خواهند با مقایسه کارانه و حقوق پزشکان، پزشکان را هم از این مسیر دوباره بدنام کنند.

پزشکان متخصصی که به این شیوه در بیمارستانهای دولتی کار می‌کنند،تعدادشان کم نیست و اگر بخواهیم بگوییم این متخصصان از بیمارستان‌های دولتی بیرون بروند و برای خودشان کار کنند، هزینه‌های مردم چهار تا پنج برابر افزایش می‌یابد و اگر این اتفاق بیفتد، پزشکان متخصص از بیمارستانهای دولتی خارج می شوند و بیمارستان‌های دولتی ورشکسته می شوند.

اما برخی از مسئولان از جمله نمایندگان مجلس به درآمدهای پزشکان متخصص اعتراض کرده‌اند؟
هاشمی: بعضی از سیاسیون باید در اظهارنظرهایشان دقت کنند، بین مدیران زیاده خواه و خدای نکرده سوء استفاده چی با جامعه خدوم پزشکی که شفاف کار می‌کنند، خیلی تفاوت وجود دارد.

اگر کسی در وزارت بهداشت تخلفی داشته باشد، چه برخوردی انجام می‌دهید؟
هاشمی: ما در وزارت بهداشت اصلا با هیچ کسی رودربایستی نداریم، همه نسل انقلاب هستیم و فکر می‌کنیم، انقلاب کرده‌ایم برای اینکه وی‍ژه خواری، زیاده خواهی، فساد و سوء استفاده در هیچ کجای نظام جمهوری اسلامی نباشد و اگر کسی، فرد یا دستگاهی از زیرمجموعه وزارت بهداشت را معرفی کند که خلافی مرتکب شده باشد،می‌تواند شاهد باشد که به شدیدترین وجه ممکن با او برخورد خواهد شد.

نطرتان درباره فیش‌هایی که منتشر شده، چیست؟
هاشمی: اصل مطلب این است که فیش کسی را منتشر می‌کنند و عدد بالایی را نشان می‌دهند که مردم را تحریک کنند، حقیقتش همین موضوعی است که گفتم، یعنی یک پزشک متخصص در یک بیمارستان دولتی چندین برابر آنچه کارانه می گیرد برای بیمارستان کار کرده و درآمد ایجاد کرده است.

این مسئله همان طور که گفتم از ۲۲ سال قبل در قالب قراردادهایی با پزشکان وجود داشته و انجام می‌شده است، بیمارستان‌ها فقط حقوق پزشک، پرستار و اعضای هیئت علمی را از دولت می‌گیرند و بقیه آن از محل درآمد اختصاصی بیمارستان بین پزشک، پرستار و سایر کادر درمانی تقسیم می‌شود زیرا اگر پزشک و پرستار نباشد، اصلا درآمدی در بیمارستان وجود ندارد.

آیا این سیستم پرداخت کارانه به همین شکل قرار است ادامه پیدا کند یا ممکن است، اصلاحاتی در شیوه پرداخت در بیمارستانهای دولتی صورت بگیرد؟
هاشمی: این پرداخت‌ها به همین صورت ادامه پیدا می‌کند، مگر اینکه مجلس تصمیم دیگری بگیرد و این پرداخت‌ها را در قالب حقوق ببرد و به صورت یک مبلغ فیکس (ثابت) بدهند و گر نه این سیستم که به عنوان سیستم پرداخت فی فور سرویس (fee for service) معروف است نه تنها از ۲۲ سال قبل وجود داشته بلکه حتی از قبل از انقلاب هم به شکل دیگری وجود داشته است و در بیشتر کشورهای دنیا نیز همچنان اجرا می‌شود.
 
کلمات کلیدی : فساد+زیر میزی+بخش خصوصی+وزیر بهداشت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۵:۰۷:۱۵
آقای هاشمی اگر شما تعرفه ها را چهار برابر نکرده بودید اگر ورودی رشته های پزشکی را محدود نکرده بودید و اگر به جای وزیر مردم وزیر پزشکان نشده بودید برای بیمارستانها هم اینهمه درآمد زایی نداشت . (3800718) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۶:۰۳:۰۹
این که پژشک برای بیمارستان درامد زایی کرده وکارانه را از این محل گرفته یعنی بیماری که احتیاج به بستری و عمل ندارد توسط پژشک بستری و جراحی می شود عجب راه کاری جناب هاشمی (3806291) (alef-13)
 
چغندر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۵:۰۹:۲۷
با این توجیه وزیر مسئول فروش شرکت نفت اگر به جای 2 میلیون بشکه 3 میلیون بشکه برای کشور نفت فروخت می تواند پول 500 هزار بشکه را به عنوان کارانه و حق درآمدزایی برای خودش بردارد و نوش جان کند. اینم از حمایت وزیر وزارت پزشکان از قشر مستضعف 500 میلیون کارانه بگیر متخصص و فوق تخصص . (3800728) (alef-13)
 
بصیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۳:۲۹:۳۰
ساده اید! الان هم وزارت نفت همین کار را می کند: دولت و مجلس درآمد کشور از نفت را مشخص می کنند و وزارت نفت این مبلغ را به حساب خزانه (یا دیگر حسابهای معرفی شده) می ریزد. اما این مبلغ مساوی با درآمد وزارت نفت نیست. یعنی وزارت نفت بیشتر از مبلغ بودجه، درآمد دارد. به همین خاطر وزارت نفت به کارکنانش خیلی می رسد. مثلا هزینه بلیط هواپیما برای کارمند و خانواده دست اولش رایگان می شود!!!!!!!!!!!!!!! (3803300) (alef-3)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۵:۱۰:۱۹
قیاس درستی نکردید. در امد بیمارستان از راه ارائه خدمات تامین می شود و صرف هزینه های خود آن می شود در حالیکه پول نفت از راه فروش بوده و منبع اصلی درامد کشور است. طبق نظر شما بیمارستانها هم باید محل درامدزایی کشور باشند که نه ممکن است نه مطلوب (3803555) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۵:۰۹:۴۲
کارانه پزشکان نوش جونشون وقتی زحمت میکشن

مشکل پزشکان هییت علمی مثل معاون آموزشی وزیر بهداشت هستند که اصلا به بیمارستان نمیرند و رزیدنتها بجای اینها بیگاری میکنند و به نام اینها بیمار بستری میشه و پولهای کلان میگیرن

وگرنه کسی با پزشکی که تو منطقه محروم کارانه میگیره کاری نداره ،وزیر بهداشت و مفاونینش خوب جنگ روانیو بلدن و قضیه رو منحرف میکنن به کل پزشکان و مثلا از پزشکان دفاع میکنن در حالیکه همه پزشکا میدونن این وزارت ضد پزشک ترین وزارت بهداشت بعد انقلابه

اگه مشکلی ندارین شفاف کارانه پزشکان هییت علمی رو اعلام کنید (3800729) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۳:۳۰:۳۰
اتفاقا ما با کارانه همه پزشکان چه منطقه محروم چه غیر محروم کار داریم. مگر پزشکی که مثل سایر شاغلان لشکری و کشوری در مناطق محروم کار میکند حقوق نمیگیرد؟ مگر حق بدی آب و هوا نمیگیرد؟ پس کارانه چه صیغه ایست.؟ چرا باید فقط به پزشکان داده شود؟ (3803301) (alef-3)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۵:۱۲:۵۳
پزشک کارانه می گیره تا نره بخش خصوصی. کارانه کم بشه برای دولت کار نمی کنه. مردم هم باید برن بخش خصوصی برای درمان. (3803564) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۰:۰۱:۱۵
نخیر دوست عزیز اگر اینقدر محدودیت بی خود در پذیرش پزشکی نداشتیم
اینطور نمیشد (3804221) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۰۳:۳۱:۰۵
نه اينكه بيان هر ضريب هوشيو بفرسن پزشكي تا با جون مردم بازي بشه (4243448) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۰:۵۵:۳۳
آقا من خواهش می کنم برن بخش خصوصی! این بخش خصوصی رو هم همین افراد باعث شدن که کسی که سوگند بقراط خورده دنبال راکفلر شدن باشه! روحانی باید این فرد را عزل و یک مدیر قدرتمند غیرپزشک را که تخصص در رشته مدیریت دارد جایگزین نماید. (3804291) (alef-11)
 
Taiwan
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۰:۰۲:۰۹
چرا برای هر تخصص فقط چند نفر هرسال پذیرش میشه؟ (3808108) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۰۳:۳۲:۵۰
برا اينكه امكانات اموزشي ضعيفه و اموزش در كنار درمان و تحقيقات انجام ميشه (4243449) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۱:۴۲:۲۱
شما از این مقایسه هدفی جز شوخی نداشتی که؟ !!! (3807532) (alef-11)
 
کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۵:۱۶:۵۷
جناب وزیر محترم پزشکان

با سلام

لطفا بفرمایید

1- مگر بقیه کارکنان دولت برای دولت درآمدزایی ندارند و این فقط پزشکان و پرستاران خدوم هستند که درآمدزایی دارند؟

2- مگر معلم، کارگر، کارمند، کارشناس و هر قشر دیگری که در هر وزارتخانه ای مشغول هستند درآمدزایی ندارند؟

3- آیا وقتی معلمی به فرزند شما آموزش میدهد تا چند سال بعد یک فرد تحصیلکرده متخصص باشد این درآمدزایی نیست؟

4- آیا وقتی کارمندی در دفتر کارش کارهای اداری دانشگاه را انجام میدهد تا شمایی که پزشک هستید عمل کنید و پولش را (که دهها برابر حق شماست) بدون دغدغه و انجام کار اداری دریافت کنید تاثیری در روند اداری ندارد؟

پس چطور است که وقتی پزشکی به خاطر پول کارانه بیماران را به زور تحت عمل جراحی قرار می دهد خدوم و درآمدزا نامیده می شود اما دبیر و کارمند و کارگری که جانانه زحمت می کشند درآمدزا نیستند؟ (3800772) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۳:۳۱:۳۹
احسنت کارانه پزشکی باید برچیده شود یا به همه اقشار داده شود. (3803307) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۴:۵۰:۰۴
با سلام بنده یک پزشک جوانم و در منطقه ای دورافتاده مشغول طبابتم....به کارم افتخار میکنم....اگر اجازه مطب داشتم ماهی 50 تا 60 میلیون در آمد داشتم....به برکت طرح تحول و کار صرفا دولتی الان ماهی 30 میلیون در آمد دارم....خواهشمندم کاری کنید بساط کارانه برچیده شود و ما بریم سراغ بخش خصوصی...با تشکر (3810774) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۵:۱۸:۳۴
مثلا یک متخصص بیهوشی ماهانه ۷۰ تا ۸۰ میلیون کارانه میگیره پس باید ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون باید برای بیمارستان کار کرده باشه پس جراح هم ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیون کارانه بگیره پس ۹۰۰ میلیون تا یک میلیارد برای بیمارستان کار کرده حالا بیمارستان به ازای هر متخصص چقدر درآمد داره؟ (3800782) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۱۵:۳۰
من یک پزشکم
این ارقامی رو که میفرمایید کجا میدن که ما هم بریم؟
با تشکر از صحبت های سند دار شما (3801201) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۴۴:۱۱
دو تا فیش حقوقی وزارتخونه رو مردم لو دادن سخنگوی وزارتخونه تون اومد گفت ما میدونیم کی پرینت گرفته و..فکر میکنی با این جوی که راه انداختین کسی میاد سند ارائه کنه؟ اگه این حرفا راست نبود طرف حقوقش رو بیان میکرد وقتی سکوت میکنه یعنی خبرایی هست. این همه حسابدار اومدن از پرداخت های چندین صد میلیونی اینجا گفتن اینا رو چرا برا جاهای دیگه نمیگن فقط وزارت بهداشت و بانک و اینا است؟ چرا برا اموزش پرورس چرا برا دانشگاه تهران نمیگن؟ (3801485) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۲۶:۰۸
وقتی در این دولت کسی با هزار میلیارد سرمایه وزیر می‌شود چه انتظاری

دارید که این وزیر وضع و حال مردم را متوجه بشود و به اندازه آنان حقوق

بگیرد؟ فیش‌های حقوقی نجومی برای این دولت یک امر نامتعارف نمی‌تواند

باشد. البته وقتی رو می‌شود چاره‌ای ندارند موضع بگیرند تا آب‌ها از آسیاب

بیفتد و وضعیت سفید شود. (3802867) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۱۴:۲۹
جناب آقای پزشک شما هم در سودا و انتظار آن روز کارانه گرفتن هستین
دکتر ها هم در بیمارستان خصوصی هم دلسوزی برای مردم ندارن چه برسه در بیمارستان دولتی
کلا همتون تاجرید
دریغ از حس مسئولیت پزشکی و دلسوزی! (3801562) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۵۵:۳۱
ممنون که ذهن من رو خوندید
کلا از نظر شما قبل از قبولی در رشته پزشکی یک تست خباثت گرفته میشه
اگر برای یک کشیدن دندان ۶۵۰۰ گرفته بشه در بخش دولتی این زیاد هست و خدا لعنت کنه گیرنده میلغ رو.ولی اگر برا یک ساندویچ ده هزار تومان بدهید بعد به به و چه چه میکنید. (3802214) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۹:۲۰:۱۶
ممکنه بعضی از پزشکان تاجر باشند و حس مسئولیت و دلسوزی نداشته باشند ولی تعمیمش به همه پزشکان ظلمیه که اون دنیا باید جوابش رو بدید. ضمن اینکه خدا نکنه تو همین دنیا مرگ و زندگی عزیزاتون بیوفته دست یکی از همین پزشکان تاجر که اونوقت تفاوت دلسوزی داشتن و نداشتن رو درک میکنید (3802647) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۱۱:۰۸
بابا نگید اینجوری. یعنی واقعا تا به حال با پزشک دلسوز برخورد نکردین. من پزشک نیستم ولی انصافا تا به حال هر وقت که برای یماری پدر یا مادرم رفتم بیمارستان، با پزشک های دلسوز و مسئولیت پذیری برخورد کردم. (3802820) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۴۶:۴۵
باید یه نگاهی هم به تعرفه ی جهانی پزشکی بشه (3801786) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۱:۱۲:۴۸
بله با تعرفه جهانی هم به مردم حقوق بدند. وزیر پزشکان بهتره بجه هاتو بفرستی همون امریکا که تعرفه اونها رو ملاک قرار دادی. و از وزیر کار خواهش داریم از هند و بنگلادش پزشک استخدام کنند. (3802960) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۱:۳۹:۲۸
مگر بقیه مشاغلمون حقوقشون طبق تعرفه جهانی پرداخت میشه که پزشکامون اینجوری باشن (3803018) (alef-3)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۳:۳۷:۱۵
من کارمند بیمارستان هستم، کارشناس ارشد میکروب شناسی. ارقام بالاتراز این هم وجود دارد، علی الخصوص در رشته های اینترونشنال مثل جراحی های قلب و مغز. پیشنهاد میکنم بیمارستانها میزان کارانه ها را منتشر کنند! (3802065) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۱۴:۳۱
ببینید من مهندس معمارم ولی خودتون میگین جراح مغز و قلب!!! خداییش این پزشکا نخبه ترین افراد ین مملکتن و حداقل 12 سال سخت ترین درسها رو خوندن و با دوره طرحشون حدود 15-16 سال بی وقفه تلاش ردن و در بهترین حالت می تونن 35 سالگی شروع بع درآمدزایی کنن. بابا انصاف داشته باشین. (3802829) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۵:۱۹:۰۵
ممنمون از پاسخ شما. به 12 سال اضافه کنید دو سال تلاش پر از استرس برای قبولی در کنکور عمومی و تخصص. (3803582) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۶:۴۳:۴۷
درآمدزایی= چاپیدن مردم!!! (3807926) (alef-11)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۳۷:۰۰
جناب آقای پزشک حرف حساب مردم این است که پزشکان بی انصافند، بی انصاف بی انصاف،یک پزشک عمومی روزی ۱۰۰ نفر را ویزیت می کند نفری ۱۰ هزار تومان می شود، روزی یک میلیون و ماهی ۲۶ میلیون و یک پزشک متخصص ۵۰ نفر را ویزیت می کند حد اقل نفری ۵۰ هزار تومان ماهی ۶۵ میلیون تومان این کف درآمد پزشکان خصوصی است همه مردم هم میدانند، این پول ها را ازجیب همین کارگر و کارمند و بازنشسته و پلیس و نظامی و روستایی و کسبه جزء پرداخت می شود، شما رقم های نجومی جراحی ها را هم به این ارقام اضافه کنید، همه اینها از جیب مردم بیچاره، و حرف ناحساب وزیر بهداشت این است که برای خدمت به درآمد این پزشکان امکانات بیمارستان های دولتی هم در اختیار این پزشکان قرار گیرد برای، درآمد زایی بیشتر که هر پزشک در ماه ۵۰۰ میلیون از جیب مردم بیچاره در آورد. اسم این را می گذارند نظام سلامت و خدمت به مردم، تهدید هم می کنند که اگر این پول را مردم ندهند پزشکان کار نمی کنند. جناب آقای وزیر امریکا که ۳۰٪در صد اقتصاد دنیا را داره پزشک متخصصش ماهی ۶۰ میلیون می گیره شما بفرمایید ما که فقط ۱٪ در صد اقتصاد دنیا را داریم پزشک ما باید ماهی صدها میلیون از جیب مردم با این اقتصاد با این رکود با این حقوق های پایین بدوشد؟؟!!! چرا یک پزشک در یک سال باید بتواند چندتا آپارتمان ۱۰۰ متری در تهران یا کلان شهرها بخرد اما یک کارگر و یک کارمند در تمام عمر نتواند یک آپارتمان ، ۴۰ متری بخرد. اگر یک پزشک عمومی مجموع درآمدش در ماه ۶ میلیون باشد و یک پزشک متخصص ۱۰ میلیون و یک پزشک فوق تخصص ۱۵ میلیون ، هم برای پزشکان خوب است به شرط اینکه حرص و زیاده طلبی و خودبزرگ بینی را کنار بگذارند و هم به اقتصاد کشور و شرایط اقتصادی مردم نزدیک تر است و هم به انصاف و نظام انسانیت. جناب آقای وزیر به جای اینکه حرص و آز و طمع پزشکان را دریابید، انصاف را دریابید، آری انصاف را.. (3802172) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۴:۴۸:۰۹
دوست عزیز من پزشک نیستم ولی آمار شما جاییش ایراد داره .
بنا بر آمار رسمی حدود ۱۱۰۰۰۰ پزشک عمومی داریم که با احتساب روزی ۱۰۰ مریض برای هر کدام ۱۱ میلیون نفر مریض هر روز به پزشکان عمومی مراجعه میکنند و با جمعیت حدود ۶۰۰۰ پزشک متخصص ۳ میلیون نفر هم بیمار اینجا داریم ، یعنی در کشور ما روزانه ۱۴ میلیون نفر مریض میشن و به مطب پزشکان مراجعه میکنن ( این محاسبه بدون مراجعات به بیمارستانها میباشد) .
متاسفانه ما مردم ایران حتی دشمنی رو هم بلد نیستیم (3803475) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۱:۳۷:۴۷
سلام
دقیقا این پول ها کجاست. من و خانمم پزشکیم و در جنوب شرق تهران مستاجر. لطفا ملت عزیز محل پرداخت این مبالغ خفن رو بفرمایید من هم برم
واقعا ادم از نظرات بی انصافانه مردم از کار کردن درسرد میشه (3807527) (alef-11)
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۸:۱۹:۵۹
تازه در اروپا و امریکا مالیات تصاعدی هست مثلا در سوئد اگه پزک فق تخصص 60 میلیون بگیره تا 80 درصد مالیات میده یعنی فقط 12 میلیون تو جیبش هست انجا که اختلاف حقوق کارگر و متخصص بیش از 3 یا چهار برابر نیست تو ایران پزشک 100 ملیون در ماه ختلص تو جیبش از همین کارگر بدبخت کم صد برابر او میگیرد!!! (3808001) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۸:۲۰:۳۵
آقای پزشک چرا فقط باید شما کارانه بگیرید؟؟؟
تکنسینی که با شما سر عمل میاد، پرستاری که توی بخش مریض شمارو آماده میکنه، مامایی که تمام زحمت مادر و بچه رو متحمل میشه و ..... اینا هیچکدوم از درآمد حاصله برای بیمارستان سهمی ندارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


فقط خون پزشکانه که رنگین تره و باید کارانه بگیرند.

تبعیض!! تبعیض!! تبعیض!! تبعیض!! تبعیض!! (3802493) (alef-11)
 
عماد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۲:۳۴:۱۲
کسی که سرمایه عمرش را صرف تحصیل پزشکی میکند باید اجرش را بگیرد. وگرنه دیگر پزشک خوب نخواهیم داشت. من جانم را بیشتر از هر چیزی دوست دارم و میخواهم بهترین و باهوشترین افراد جامعه در خدمت سلامت من و هموطنانم باشند. برای کسی که جانم را نجات میدهد و عمرش را برای این کار گذاشته پول قابلی ندارد. (3803165) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۴:۳۰:۰۲
یک مسئله و مشکل مهم در حال حاضر اتفاقا جذب پزشکی از تجربی هستش که دانش آموزان پرتلاش اما از لحاظ هوشی متوسط داره و باعث ضعف سیستم پزسکی کشور شده (3803427) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۰:۱۹:۳۱
والا سیستم پزشکی کشور الان خیلی بهتر از سیستم مهندسیش داره کار میکنه! (3804725) (alef-11)
 
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۰:۲۰:۳۴
عزیز من استااااد شما از همه داوطلبان تست هوش گرفتی ؟!!
خدایی چجوری بی سند حرف میزنید واقعن چطور میفهمید نیم میلیون نفر ضریب هوشی متوسط دارن؟! (3804731) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۶:۵۲:۱۴
شما که جانتان را دوست دارید به کارگر شهرداری هم که زباله های شما را بر میدارد شبی ۱۰۰ هزار تومان پرداخت کنید که وبا و طاعون و بیمارهای عفونی حاصل از ماندن و عفونت زباله ها جان شما را نگیرد. (3803875) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۰۳:۱۵
فعلا که اونایی که جانشون رو بیشتر از شما دوست دارن همه میرن اروپا دکتر! (3804300) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۲۴:۵۹
تو واقعا پزشکی که این را نمیدانی (3802863) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۱:۰۹:۵۹
از ما بهتران (3802955) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۲۱:۱۲
من واقعا گیج شدم؛ دکتر هاشمی وزیر دولت است و باید مدافع حقوق مردم و حفظ بیت المال باشد یا اینکه رییس صنف پزشکان است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3801219) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۱۸:۰۵
الان دیگه وقت استیضاحه. (3801421) (alef-3)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۳۰:۰۷
یکی از سوالات اینه که مگه شما چقدر روی فرآیند درمان سود میکنید که 30 درصدش رو کارانه میدین؟ (3801451) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۲۹:۲۳
بهاي تمام شده خدمات پزشکي و جراحي به گونه اي محاسبه مي شود که تمام پول دريافتي از بيمار را سود تلقي مي کنند.
هزينه هاي استهلاک بيمارستان ها هم نديده گرفته مي شود تا مجدداً از بيت المال (بودجه سنواتي) يعني همان جيب مردم بدبخت پرداخت شود.
رقابت بين بيمارستان هاي دولتي و خصوصي براي افزايش هزينه هاي درماني بي وقفه ادامه دارد و آقايان پزشکان بيشتر از هميشه از مردم طلبکارند.
زيرميزي هم که ................. (3802880) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۴۰:۱۵
در واقع تبیین ایشون از کارانه این هست که وقتی بیمارستان راضی، دکتر راضی، وزارت خونه راضی، گور بابای مردمی که درآمد هنگفت بیمارستان و دکتر و وزارت خونه از جیب اون ها کنده می شه! (3801473) (alef-11)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۳:۳۵:۲۳
مثلا جنابعالی که میری بخش دولتی به ازای پول نصف ساندویچ تو میدون اتقلاب(حدود3500تومن) میدی برای ویزیت فوق تخصص داره، ازجیبت کنده میشه؟؟!! شاید هم منظورت از کنده شدن از جیب همون مبلغ 350هزار تومن بابت بستری در ICU اونم برای 20 شب بستریه!!؟ 20 شبی که تو درجه پایین ترین مسافرخونه هم بری حداقل یاید 500هزار تومن بدی... (3802057) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۵۶:۲۶
واقعا اینو خوب اومدی.
این طرح سلامت چه ها که نکرد.
بیوپسی تحت گاید سی تی که یک میلیون و 400 بود قبلا الان شده 15 هزار تومن!اون وقت میگن چرا بودجه کم اومد.کجای دنیا درمان اینطوری رایگانه؟یه عکس سینه معمولی ببین تو امریکا چند دلار میشه؟ (3802217) (alef-13)
 
سید جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۳۵:۵۷
نه مجید خان پولی که از جیب ملت به سمت بعضی از پزشکها سرازیر می شه فقط بابت ویزیت و هزینه بستری و دارو نیست. بنزین رو گرون کردن گفتن پول اون رو در طرح سلامت هزینه می کنیم که معلوم شد بخش عمده اون به جیب این دسته از پزشکها می ره. در ضمن مگه بیمه ها که هزینه های درمان رو پرداخت می کنند پولش رو از کجا می آرند از حق بیمه همین مردم. (3802271) (alef-11)
 
ما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۴۲:۰۴
فرمایش شما درست.ولی یک سئوال:بیماران که پولی نمیدهند پس این درآمد که یک سوم آن برای تنها یک نفر صد میلیون میشه از کجا تامین میشه.ممنون میشم اگه جواب بدید. (3802274) (alef-11)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۲:۴۱:۲۲
خب که چی آقا مجید خدمات درمانی تو ایران یعنی چی ؟ کیفیت درمان تو ایران یعنی چی؟ .... (3802328) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۳:۱۰:۵۳
یک عمر از من و هزاران کارگر و کارمند دیگه حق بیمه از حقوق 800 تومنی کم شده برای همچین روزهایی .ولی شما اینجوری بی احترامی می کنی. (3802357) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۸:۱۰:۲۱
پزشکای محترم اینو درک کنید که این پول ها از بیت المال به شما پرداخت میشه.اگر معنی بیت المال شفاف نیست خواهرزاده شش سالم بیاد براتون توضیح بده. (3802479) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۸:۱۹:۳۶
چقدر هم توبیمارستانهای دولتی دقیق ویزیت میکنن این فوق تخصصها، من صبح به یکی از همین بیمارستانها رفتم پزشک بسیارسرسری منو معاینه کرد بعداز ظهر رفتم مطبش که گرافی گرفته شده رو نشونش بدم انگار همون ادم نبود چنان بادقت و حوصله کارشو انجام میداد واقعا قشر پزشکی چیزی به عنوان وجدان کاری نداره (3802491) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۲۹:۱۴
همینه عزیزم...هرچقدر پول بدی اش میخوری (3802879) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۰۸:۰۰
این چهره واقعی و بدون ماسک اکثریت این قشره که طوری بار آوردنشون که از همه طلب دارن. یعنی ولشون کنی بابت رفتن به مطب هم حاضرن حق القدم بگیرن! اینا تقصیر ندارن ما مقصریم که پر و بال دادبم بهشون. (3804307) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۴ ۱۶:۳۰:۲۲
نرو عزيزم نرو ،بمون تو خونه خودت خودتو درمان كن . (3884406) (alef-11)
 
ايراني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۹:۱۹:۲۸
درمان در تمام كشورهاي دنيا به صورت رايگان داره انجام ميشه !! شما انتظار داريد مردم وقتي بيمار مي شوند دار و ندارشان را بدهند به شما دكترها تا شايد شما حوصلتون بياد و يك نسخه از سر بي حوصلگي بنويسيد شايد درمان بشه شايدم درمان نشه !! اصلا اگر مرد هم مرده ديگه پيمانه عمرش تمام شده بوده !!!!!!!! خجالتم خوب چيزي !!! (3802643) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۲۷:۳۵
حرف چرت زدن هم حدی داره! تمام کشورهای دنیا؟!!؟! شما ها که نمیدونید سیستم های درمانی و بیمه تو کشورهای دنیا چطوریه لطفا حرف بیخودی نزنید!
ضمنا تو کشوری که کارمفید هر نفر تو سیستم اداریش بیست دقیقه است راجع به بیت المال صحبت نشه لطفا! به خواهرزاده 6ساله ت یاد بده مثل داییش حرف بیخودی نزنه، توضیح بیت المال پیشکش!
هروقت بقیه سیستم های دولتی تو کشور کارشون رو درست انجام دادن تو بیمارستان دولتی هم کارا درست انجام میشه...تا اون زمان هم هرکی ناراحته بیمارستان دولتی نره، کارت دعوت برای کسی نفرستادن! (3802873) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۹:۵۹:۱۶
عزیز دل برادر شما دیگه چرا؟ این پول از کجا تامین میشه ؟ 1 درصد سود هدفمندی یارانه ها ...هدفمندی چه بود ؟ افزایش قیمت حامل های انرژی و یارانه دادن به مردم که این جریان عادلانه پیش نرفت؟ درواقع مردم قبلا هزینه گزاف درمان خودشان را با گرانی بنزین برق آب و ... پرداخت کرده اند و جیب پزشکان (نه سلامت مردم ) از این طریق ارتقا پیدا میکند .... (3802762) (alef-13)
 
حیدری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۲:۰۲:۳۶
عزیزم ما را چی فرض کردی.پول کارانه و نصف ساندویچ که از حبیب شخص وزیر نیست از مالیات و یارانه ایست که حق همه مردمه و فقط تو نظام سلامت ما توی جیب پزشکان ریخته میشه. (3803091) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۳۴:۲۲
کو نماینده کو مجلس همه خوابن (3801749) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۱۲:۰۹
طرف ميگيره كارانه
منم ميگيرم يارانه (3802239) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۳۸:۵۷
اتفاقا حرفشون خیلیم منطقیه. باید واقع بین بود. هر فعالیت اقتصادی باید سوددهی داشته باشه تا دووم بیاره. خود شما اگه بتونی جایی درآمد 20 میلیون دربیاری برای رضای خدا میری جایی واسه 2 میلیون؟ به نظرم باید این قضیه رو دو طرفه دید (3802905) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۱۳:۰۷
فعالیت اقتصادی ای که از جیب مردم سرمایه گذاری میشه و هر ماه سرمایه اولیه مجددا تزریق میشه سودش به جیب یک عده خاص میره بدون این که خدمات درستی ارائه بشه.
نمردیم معنی فعالیت اقتصادی رو هم فهمیدیم! (3804314) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۲۸:۳۷
چندمین باری است که تهدید میکنه متاسفانه وقتی که وزیر پزشک باشه نتیجه هم همین میشه. ایشون با زرنگی تمام طرح تحول درامد پزشکان رو اجرا کرد اونم به بهانه زیر میزی بعد جراح معتبر کشور اومد گفت زیر میزی حق مسلم ما است یعنی هم هزینه مردم رو زیاد کردن هم زیر میزی رو قانونی و عرف کردن (3801446) (alef-11)
 
داوود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۲:۲۱:۴۳
پس ميخواستي وزير بهداشت كي باشه؟؟ يه دندانپزشك؟ يه پرستار؟ كي؟ كمي فكر كن ديگه عزيزم! (3801928) (alef-11)
 
بیطرف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۳:۴۷:۴۴
وزیر بهداشت میتونه از بین اساتید وزارت علوم انتخاب بشه تا نگاه تبعیض آمیز وزیر پزشک به پیراپزشک حذف بشه. بعلاوه ظرفیت ورودی تخصص پزشکی هم افزای می یابد تا دیگه آقایون نتونن با کم کردن ظرفیت تخصص برا خودشون بازارگرمی کنن. تا حالا دو وزیر علوم پزشک بودند مشکلی ایجاد نشده پس میشه دو بار هم وزیر بهداشت از اساتید وزارت علوم انتاب بشه. حالا شما هم یک کم فکر کن عزیزم داوود جان. (3802088) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۰۳:۰۵
اتفاقا بسیار هم فکر کردم که اون کامنت رو گذاشتم با اگاهی کامل هم این کامنت رو گذاشتم وزیر بهداشت میتونه کسی باشه که مدیریت امور بیمارستانی خونده باشه یا کسی که دکترای مدیریت گرفته باشه و یا از اساتیدی که دکترا دارن در این مسائل انتخاب بشه اگر وزیر یک پزشک باشه قطعا طرف پزشکها رو میگیره و وضعیت کنونی رو شاهد خواهیم بود
لذا کامنت من 100 درصد با تفکر همراه بوده به شما توصیه می کنم کمی فکر کنی ببن جان (3802225) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۳۰:۵۵
وزیر بهداشت باید یک مدیر مدبر و حق شناس و منصف باشد (3802267) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۲:۴۱:۰۳
ویز بهداشت توی خیلی از کشورها پزشک نیست. سیاستمداره. مدیریت خوانده است. سیاستگذار حوزه سلامته. متخصص بیمه است. حتی روزنامه‌نگار حوزه سلامته. لزومی نداره پزشک باشه. توی کشور ما وزارت بهداشت اتاق اصناف پزشکهاست متاسفانه! (3802325) (alef-11)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۲:۴۴:۳۱
امروزه در دنیا مدیران بیمارستان و مسئولان و وزراء بهداشت از بین رشته های مدیریت انتخاب می شوند. (3802330) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۰۲:۵۰
بهداشت .. وزیر بهداشت ..... بهداشت ینی پیشگیری ....ینی بیمار نشدن ..... درمان این نیست ... درمان یعنی خوب کردن بیمار پس از درد و ورنج .... اتفاقا حاکمیت نگاه درمانی و پزشک سالاری سلامت جامعه را با چالش مواجه کرده
...وزیر بهداشت باید کسی باشد که مدیریت بهداشت و پیشگیری و ایمنی را بلد باشد نه صرفا درمان خوانده باشد و درمان بداند ..... (3802775) (alef-13)
 
جواب داوود
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۵۵:۱۵
متاسفم که فکر میکنی فقط پزشک میتونه وزیر بهداشت بشه.تو دنیا در کودکی تعیین میکنن چه کسی میتونه مدیر باشه.لزوما یک پزشک نمیتونه مدیر باشه (3802935) (alef-3)
 
ابراهیم
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۴:۴۸:۲۹
دوست عزیز خیلی ها نمیدونن که پرسناری دکتری هم داره، تر ضمن رشته های مدیریتی و سیاست گذاری وزترت بهداشت در مقطع دکتری و فوف دکتری کم نیستن (3803477) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۴۱:۰۳
هزینه مردم زیاد شده؟ مطمئنین؟ حداقل 30 درصد پرداختی مردم در بیمارستان های دولتی کم شده. چرا دروغ ؟ (3802908) (alef-3)
 
هادی
Sweden
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۴۱:۴۳
با سلام،
بنظر نمیرسد نظرتان ایشان از منظر یک وزیر بهداشت و یا مدافع حقوق مردم باشد و همانگونه که شما اشاره کردید موضع گیری ایشان بیشتر شبیه رییس اتحادیه پزشکان میباشد.
ایشان یک مثال بسیار خوب است برای مردم و رییس دولت که یک وزیر باید توانایی در مدیریت دولتی داشت باشد نه متخصص در پزشکی و یا مهندسی و
یا سرهنگ باشد. آیا ایشان در دانشگاه چیزی جز علوم طبیعی، پزشکی، آناتومی و جراحی خوانده است ؟ یک جراح چگونه میتواند مدیریت یک وزارتخانه را بعهده بگیرد.
تجربه نشان داده است که دولت های تکنوکرات بدترین دولت ها هستند. هر کس به فکر قشر و یار و همکار خودش است و توجهی به منافع عمومی ندارد. فردی که مدیریت دولتی خوانده است، جامه شناس و انسان شناس است و توانایی معامله های سیاسی در حوزه های داخلی اجتماعی دارد و از همه مهمتر دارای تقوا است گزینه بهتری برای مدیریت و وزارت میباشند. از جراحان و پزشکان و مهندسان و ... متخصصان هم بصورت مشاوره میتوان استفاده کرد.

با تشکر (3801633) (alef-13)
 
نیما
Denmark
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۴۵:۲۸
خب دیگه، نهایتا پول این کارانه ها یا از مردم گرفته میشه یا پول بیت المال به صورت یارانه هست که تامین بودجه رو به خاطر یک عده سخت می کنه...
اگه حتی استاندارد کشورهای اروپایی رو در نظر بگیریم، پول یک متخصص نهایتا چه دولتی یا خصوصی ماهیانه 25-30 تومن هست که 4 برابر یک کارمند ساده در اروپا هست...انصافا 30 تومن تو ایران پول کمیه؟! در ضمن مطب خصوصی نداریم، یا بیمارستان دولتی هست یا خصوصی. در ضمن تو این بیمارستان ها، مردم ریالی نمیدن و همه چیز رایگانه...دکترها هم پولشونو از بیمارستان میگیرند و هر چه زیادتر بگیرن زیادتر مالیات میدن که بالاترین پولی که میمونه 30 تومن هست.
اتفاقا تو ایران، همین متخصصین با این پول هم کار خواهند کرد، میخوان کجا برن!!! تو اروپاش ماهی 30 تومن فوقش میگیرن تازه اونم مدرکشون بعد 2 سال امتحانای خیلی سخت تاییید میشه....چرا ایران از این تجربه ها استفاده نمیکنه، وزیر بهداشت نباید خودش پزشک باشه. (3801640) (alef-11)
 
Switzerland
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۲:۴۷:۳۳
چون اونجا ایران است و شما و من در اروپا زندگی میکنیم. در اینجا هم یک پزشک بیمارستان مطب ندارد و یک پزشک مطب دار در بیمارستان نیست (3802335) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۵:۱۲:۰۵
حرف شما کاملا منطقی است یعنی یک مبناو معیار درستی برای حقوق پزشکان است بنابراین در ایران که متوسط حقوق یک کارمند ۱/۵ تا دو ملیون است متوسط حقوق یک پزشک باید ۶ تا ۸ میلیون باشد و چون حداکثر حقوق کارمندان ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است حد اکثر حقوق پزشکان باید از ۲۵ میلیون بالا نزند آن هم پزشکان خاص و برجسته . این غیر منطقی و ظالمانه است در اروپا که درصد بالایی از اقتصاد جهان را در اختیار دارند حقوق پزشک حداکثر ۳۰ میلیون باشد و در ایران که یک درصد اقتصاد جهان را هم در اختیار ندارد حقوق یک پزشک چند صد میلیون تومان باشد، آخر با چه استدلال و منطقی ؟؟؟!!!! مگر در جیب یک کارمند و کارگر، دولت چقدر حقوق ماهیانه میریزد یا در بازار کسبه با این رکود ،چقدر در آمد دارند که پزشک ایرانی اشتهای حقوق صدها میلیونی دارد؟؟؟ این حرص و طمع پزشکان از حقوق های نجومی مدیران از نظر زشتی چیزی کم ندارد، و هرگز با هیچ منطقی قابل دفاع نیست. (3802428) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۱:۲۷:۱۶
واقعا (3801854) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۱:۴۸:۱۳
ظاهرا رئيس صنف است، چون ارزش مستقيم وغير مستقيم اينهمه سرمايه ملي ساختمان وتجهيزات و پرسنل و قبول مسءوليت كه از بيتالمال در اختيار پزشكان قرار ميگيرد را ناچيز فرض ميكند و سهم آورده پزشك را يك سوم بر آورد مي كند شايد اگر چهارعمل اصلي را فراموش كرده باشد با چرتكه هم چنين اشتباه محاسبه اي ممكن نيست، (3801884) (alef-11)
 
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۳:۴۴:۲۳
اگه صحبتای ایشون رو دقیق مطالعه میکردید متوجه میشدید به فکر مردم چون میگن اگه کارانه نباشه مردم باید 5 برابر هزینه بدن (3802380) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۹:۵۱:۲۸
واقعا ....حرف دل ما رو زدید .. (3802738) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۲۱:۳۷
اقای وزیر ماهرانه نمیگه هزینه دستگاهها را از جیب مردم پرداختن و پزشک داره مفتی با دستگاههای گران قیمت پول پیگیره اگر بخش خصکصی بود پول دستگاهها را داشت بخره؟ (3801220) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۸:۱۲:۵۴
ببخشید برادر من.تازه هزینه تحصیل رایگان همین پزشکا و هزینه تجهیزاتی که برای آموزششون استفاده میشه رو فراموش کردید ذکر کنید. (3802481) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۲۴:۰۱
اگر چند نفر از نجومی ها و حرامخواران را سریع ، سریع اعدام کنند ، توجیه گران و مدافعین و حامیان و فرافکنان ، خاموش میشوند . ____________ (3801231) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۴۶:۰۶
با این حجم بیمار که زاییده سیاست درمان محور و نه در راستای پیشگیری از بیماری است باید هم درامد پزشکان نجومی باشد و خود را در مقام بالاتر و محق احساس کنند. اگر دولت در حوزه آگاهی بهداشت به مردم سرمایه گذاری کند با کاهش آمار بیمار درامد پزشکان نیز متعادل خواهد شد. (3801307) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۴۸:۲۶
ناشناس جان
بنده در خانوادم دو سه تایی پرستار داریم به اوضاع احوال بیمارستان تقریبا آشنام
این کارانه ها منظورم عددای خاص فقط برای خود پزشکاس و در درآمد پرستارها آنچنان تغییری نسبت به قبل پیش نیامده و فقط وزیر بی انصافی میکنه و از اسم تمامی کارکنان بیمارستان اسم میبره و نمیگه کارانه برای ما پزشکا (3801315) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۵۱:۴۳
پزشکان بدنام هستند یکی این اقا رو استیضاح کنه روحانی پس چرا اینو برکنار نمی کنی این مرتک پرو و متکبر (3801329) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۰۲:۰۹
دوست عزیز درامد بسیار بسیار زیادی دارد.
مثلا یک جراح زنان در ویزیتهای هر روز و عملها و درمانگاه صبح و عصر حداقل ماهی یک میلیارد درامدزایی برای یک بیمارستان در شهرستان دارد. (3801370) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۱:۵۲:۴۳
خب دلیلش اینه که بیش از اندازه از مردم پول می گیرن برای آزمایش ها و عمل ها هزینه عمل و آزمایش هم باید یه تناسبی با وضعیت مردم داشته باشه (3801889) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۵۹:۰۰
نخیر دوست عزیز.
شما از بیرون سیستم هستی و خبر از طرح سلامت نداری.
در حال حاضر زایمان طبیعی رایگان و سزارین حدود 300 هزار تومن فقط هزینه دارد.
درمانگاه متخصص زنان 2500 تومان است فقط. (3802218) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۸:۵۱:۵۳
خب اگر فکر می کنید خیلی زیاد از مردم پول می گیرن واسه درمان یک سری برید همین کشور دوست و برادر ترکیه که خوشگذرانیهاتون رو میرید اونجا (3802550) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۰۲:۳۹
انصافا حرفایش منطقی بود خوب. (3801373) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۰۲:۱۵
صحبتهایش ترکیب حق و باطل بود. اینکه باید به اضاي خدمت اضافی دستمزداضافی بگیرند یک جمله دو پهلو هست. بله زحمت بیشتر درآمد بیشتر. اما آخه چقدر? این مبالغی که الان میگیرند خیلی ناعادلانه و زیاده. دلیلش هم این است که به بهانه کیفیت ظرفیتها را کم میکنند. این توهین مسلم به استعداد ایرانیها. پانصد و بیست هزار نفر متقاضي پشت کنکور تجربیات هستند. به قدر کفایت ظرفیت باز کنید تا احتکار شکسته شود.
به خدا روز محشری هم هست. (3801677) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۰۲:۰۸
اگر منظورت پزشک عمومیه که 20 هزارتا بیکار الان هست تو مملکت.
اگه تخصصه که سالی 3500 تا داره میگیره و تهران اشباعه.
الان مشکل اون منطقه محرومه که کارانه رو بالاترم ببرند بازم خالی مونده. (3802222) (alef-11)
 
Anonymous Proxy
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۰۹:۵۶
چرا استیضاح نمیشود و مجلس دخالت کند درحق پزشکان و بیمارستان هادر غیر ان مردم باید بمیرند (3801555) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۳۷:۲۸
پزشک هندی بهتره (3801622) (alef-11)
 
طاهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۳:۱۱:۳۲
طرح تحول سلامت ، طرحی با رنگ و لعاب حمایت از ضعفا و با هدف چاق کردن پزشکان. به نام فقیر با کام طبیب. کجا وضع مردم خوب شده؟؟ همین پولی رو که دراین میدین پزشکا هاپولی میکنن بدین ضعفا خودشون به رفاه میرسند و خودشونو درمان میکنن. (3802008) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۱:۰۰:۰۶
شمت متوجه نشدین. این پول بخشی از درآمدی که پزشک برای بیمارستان ایجاد می کنه. خب اگه پزشکه نباشه درآمدی هم نیست، پولی هم برای تقسیم بین ضعفا نیست! (3802940) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۴:۴۲:۱۱
بنده خدا مگه پزشک تولیدیه که درآمد ایجاد کنه این پول دولته میده بیمه، بیمه میده بیمارستان دولتی وگرنه کدوم درآمد (3803459) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۱۸:۴۶
عجب، خوب با این اوصاف به نظر شما اگر پزشکان در ایران مثل همه جای جهان به نسبت صحیح درآمد داشته باشند پزشک نمیمونه اینجا کارکنه. با همین نگاه هست که بسیاری از این قشر خود را تافته جدا بافته میدانند. (3804327) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۲۷:۱۶
آقای روحانی تو را به خدا ، در کابینه تجدید نظر بفرمایید و وزرایی انتخاب بفرمایید که کمی به فکر مردم باشند نه وزیری که فکر همکارانش است و نه وزیری که در چندیدن شرکت بزرگ سهم دارد و ایفای نقش می کند ... (3802264) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۳:۰۲:۰۸
بعد اون سیستم آموزش و پرورشی که این دکتر رو به مرز دانشگاه رسونده تا چنین درآمد زایی به قول شما داشته باشه نباید بهره ای از عملکردش ببره ،اون نیروهای مسلحی که برای امنیت مملکت هزینه کردن تا ایشون به درس و زندگی اش برسه چی؟ اون مهندسی که ساعت ها وقت برای پژوهش در امور مهندسی پزشکی میزاره چی؟ اون برنامه نویس حرفه ای که ساعت ها وقت برای ارتباط این دیوایس ها گذاشته چی؟ و........................
تمام این اشخاص که در این درآمد زایی سهمی دارن نباید از این به قول شما کارانه برخوردار باشن (3802346) (alef-13)
 
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۹:۰۳:۳۰
آقای وزیر صحبت شما کاملا متین و صحیح . اما با این وضعیت که شما می فرمائید چرا با توجه به درآمد میلیاردی که این عزیزان برای بیمارستان ها کسب می نمایند ، بیمارستانها همه مغروض و ورشکسته شده اند. یک جای کار می لنگه !!!! (3802596) (alef-11)
 
جهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۵:۳۷:۰۱
وزیر محترم وقتی تعرفه ها را 500 تا 600 در صد در یک سال افزایش داد خود به حود کارانه سر از چندصد میلیون در آورد که این هم خلاف است اگر خلافش بیشتر از آن مدیر نباشد کمتر هم نیست آقای وزیر محترم جک می فرمایند (3800872) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۵:۳۹:۳۴
اگر ارزش افزوده ای که برخی دستگاههای اجرایی ایجاد میکنند محاسبه شود دهها برابر بیش از وزارت بهداشت است آیا باید بین کارمندان توزیع شود.استدلال وزیر بسیار ناشیانه است. ضمنا طرح خدمت جایگزین سربازی ایشان است و جبران هزینه های کلانی که بابت تحصیل ایشان از جیب مردم شده است. البته پزشکان جوان زیادی هستند که میتوانند جایگزین هیات های علمی پیر و فرتوتی شوند که حقوقهای چند صد میلیونی و بدون حضور در بیمارستان میگیرند. (3800881) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۵:۳۹:۳۵
تا زمانی که عرضه پزشک بر تقاضای ان پیشی نگیرد متاسفانه نمی توان با زیاده خواهی بعضی از پزشکان مقابله کرد (3800882) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۱۱:۳۷
دقیقا. در تمام کشورهای دنیا آموزش پزشکی جز وزارت علوم است غیر از ایران. اینا اول اومدن آموزش پزشکی رو از وزارت علوم گرفتن تا تعداد ظرفیت پزشک رو پایین بیارن و حالا هم دنبال گرفتن اختیار بیمه ها هستن تا ریش و قیچی همه چیز بیوفته دست خودشون. (3801401) (alef-11)
 
پیشنهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۳۲:۲۸
اهکار اول: آموزش پزشکی بایستی به وزارت علوم برگردد تا پزشکان با مهندسی ظرفیت های ورودی تخصص ها بازار برای خود ایجاد نکنند در هیج جای دنیا آموزش پزشکی بر عهده وزارت بهداشت نیست و علیرغم سروصدای وزارت بهداشت این شیوه آموزشی موفق نبوده است. گواه این ادعا خروجی پژوهشی وزارت بهداشت است که ضعیف و با کیفیت کم هستند علیرغم اینکه بیش از 10 درصد بودجه سال گذشته در اختیار این وزارتخانه یعنی وزارت بهداشت بوده است.
راهکار دوم: اگر اانتقال آموزش پزشکی به وزارت علوم انجام نشود بهترین راه انتخاب وزیر بهداشت از میان اساتید وزارت علوم است تا وزیر بهداشت جدید علاوه بر دغدغه درآمد پزشک دغدغه جیب بیمار و دغدغه درآمد پیراپزشک را نیز داشته باشد، چنین وزیری که از میان اساتید وزارت علوم انتخاب شود پزشک و پیراپزشک را تبعیض آمیز نگاه نمی کند . تاکنون 2 وزیر علوم ایران پزشک بوده اند و مشکلی هم پیش نیامده است پس وزیر بهداشت را می توان از میان اساتید وزرات علوم انتخاب کرد تا مشکل تبعیض نیروهای وزارت بهداشت و مهندسی ظرفیت های رشته های پزشکی بر طرف شود. (3801747) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۱:۱۹:۱۳
همین الان هم نصف پزشکان بیکارند! چون فقط مردم پیش تعداد اندکی پزشکان می روند و فکر می کنند فقط انها پزشک هستند! یک سر به مطب های پزشکان غیر مشهور بزنید می بینید در حال پراکنده سازی پشه می باشند! (3801838) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۲:۵۵:۲۲
دقیقا آدرس اون نصف بیکار رو میشه بفرمایید؟ وزارت بهداشت در به در دنبال استخدام پزشک خانواده است. ماهی 14 میلیون هم می ده. (3802338) (alef-11)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۵:۴۱:۲۹
انصافا کار پزشکی و سر وکار داشتن با انواع بیماریها و عفونتها و جراحات و آلودگیهای تهوع آور قابل مقایسه با کارهای دیگر نیست. البته موافقم که بالاخره پرداختها به ایشان هم باید یک حدبالایی داشته باشد. همچنین سایر افراد شاغل در این زمینه وسیع مانند پرستاران و بهیاران و خدمه بیمارستانها هم باید از این مزایا برخوردار باشند

.زیاد مرتبط با خبر نیست، ولی ایکاش یادی هم بشود از رفتگران عزیز و زحمتکش که محیط زندگی ما را نظافت می کنند و دریافتی شان اغلب بسیار پایین است. همینطور از محیط بانان عزیز که زحماتشان به یاد کسی نمانده است. کاش بفکر حقوق پرداختی کسانی باشیم که کارشان و زحمتشان با اینکه بسیار ارزشمند است ولی کسی آنها را نمی بیند، کارگران و کشاورزان عزیز... (3800884) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۵:۴۷:۱۵
اقا مالیات را بر هر در امدی تصویب می کنید ولی در امد های میلیاردی را معاف اسم رشوه را عوض می کنید اسم دانشگاه را عوض می کنید چه وضعی شده کارانه یارانه و غیره اقا بالاخره پول است کارانه یا حقوق کارانه برای فرار از مالیات و عوارض است (3800900) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۵:۵۰:۳۴
باید هم این حرفو بزنه.آیا خودشان هم از این کارانه ها منتفع نخواهند بود؟ . این همه بودجه بهداشتی زیاد شد و چندین برابر شد چند بیمارستان درست کردین؟ تربیت پزشکان را چند نفر زیاد کردین؟ چرا تعداد پزشکان ما به نسبت جمعیت حتی از عراق جنگ زده یا تاجیکستان هم کمتر است؟ چرا در کشورهای همسایه فقط از افغانستان و اندکی از پاکستان بیشتر است؟ (3800916) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۶:۰۳:۱۷
رنگین خونها!!!! (3800967) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۶:۰۶:۳۷
خب اینهمه پول از مردم بیچاره نگیرید .که اینقدر درآمد بیمارستان باشه .بعد مقدارشو به پزشک بدین.یک کم انصاف خوب چیزیه آقای دکتر مردم دارن با یک میلیون زندگی میکنن....ما مسلمونیم مثلا... (3800978) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۶:۱۰:۵۱
وقتی یک پزشک وزیر!!!!!!!!!!!باشد ازاین بیشتر نباید انتظار داشت. واقعا باید متعصف بود برای دولت که حتی توانایی کنترل وزراش رو هم نداره (3800992) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۲۲:۰۵
وقتی شما در انتخابات به پزشکها رای میدین کمیسیون بهداشت هم میشه حامی مزشکان (3801223) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۲۵:۴۶
داداش الان دوتا از این جماعت پزشک میان گیر میدن به اینکه متاسف رو نوشتی متعصف و با این کارشون میخوان بگن که آره خیلی باهوشن و حقوق و کارانه شون هم حقشونه. برا همین با عرض پوزش از شما دوست گرامی، من پیشدستی کردم تا سو استفاده نکنن. (3801238) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۴۱:۴۱
این اقا باید استیضاح و برکنار بشه وگرنه هر چه پول است برای پزشکا ببره کم است (3801292) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۴۸:۳۳
قبلش بايد متاسف بود كه با اين سطح سواد نظر هم ميدين راجع به پزشك!!! اول زبان نوشتاريتونو ياد بگيريد بعد (3801317) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۵۱:۴۰
در تمام این سالها تنها وزارت خانه ای که همیشه وزیرش از همان رشته و تخصص بود وزارت بهداشت بوده است برای همین همواره وصعیت دکترها بهتر و بهتر شده

مسولان وزارت بهداشت یا همان دکترها هرگز اجازه ندادند تعداد پزشکان در کشور زیاد شود و همواره جذب تخصص در رشته های پزشکی سخت بوده
در حالی که تمام رشته ها و کسب و کارها هزاران متخصص و فارغ تحصیل تحت عناوین مختلف در کشور دارد هرگز تعداد پزشکان در طی این سالها زیاد نشده
قوانین همواره به نفع پزشکان بوده است به طور مثال تمام داروخانه ها باید توسط داروسازان تاسیس شود باید حق فنی به داروساز علاوه بر سود فروش پرداخته شود و....
عرصه و تقاضا بیمار- دکتر همواره به نفع پزشکان متخصص بوده
و حالا هم حقوق های نجومی حقشان شده است (3801328) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۵۴:۳۱
باید متاسف بود بدین وسیله تصحیح می کنم. (3801340) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۰۱:۵۱
اره بايد يكي مثل اوس محمود باشه تا قدر اين وزيررو بدونيد!!!! (3801369) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۰۲:۳۸
انصافا محمود یک دفترچه سلامت داد بسیار هم عالی بود خدا خیرش بدهد. (3801679) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۰۶:۴۱
اینکه وزیر بهداشت پزشک باشه هم در ایران و هم در جهان رویه مرسومی است. (3801382) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۱:۲۰:۰۱
به نظر من بقال باید بشه وزیر بهداشت!
دوست گرامی در تمام دنیا و در تمام سالهای قبل پزشک وزیر بهداشت بوده! (3801840) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۱۸:۴۸
دنیای تو با دنیای ما فرق داره الان برو سرچ کن وزیر بهداشت امریکا یا انگلیس پزشک هست؟ (3802138) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۱۸:۴۵
در تمام دنیا وزیر پزشک امورات درمان و پیشگیری را انجام میده نه کار آموزش پزشکی و مهندسی کردن ظرفیت پذیرش تخصص و فوق تخصص زیرا وظیفه آموزش پزشکی در تمام دنیا بر عهده وزارت علوم است، درآمد بی حساب و کتاب برای پزشک در تمام دنیا وجود نداره ،حقوق مشخص بهشون میدن و مالیات 40 تا 50 درصد از حقوقشون میگیرند. حالا که ایران بر خلاف تمام دنیا عمل میکنه ، برخلاف تمام دنیا وزیر بهداشت هم نباید پزشک باشه. ساده بود متوجه شدی؟ (3802256) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۲:۵۸:۰۳
شما تمام دنیا رو دیدید؟ خیلی از کشورهای پیشرفته وزیر بهداشتشون پزشک نیست. فهرستش رو علی‌محمد آدابی منتشر کرده بود. جستجو کن ببینی. (3802340) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۶:۱۲:۴۴
خوب با این حساب کارمندای بانک هم باید بگن بانک و تجهیزات از بانکها و کار از ما و درآمد نصف و نصف وگرنه اختلاس میکنیم. یا کارمندای وزارت نیرو هم باید همین کارو بکنن.این آقا یک انحصار به وجود آورده و با پشتگرمی این انحصار با این حرفها به 80 میلیون ایرانی توهین می کنند. (3800999) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۶:۱۷:۰۷
وزیر بهداشت باید یک مدیر باشد نه پزشک تا حق را برقرار کند (3801017) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۱۲:۱۵
من یه پزشک عمومی هستم تو یه روستا کار میکنم 15 روز کشیک هستم و روزایی هم که کشیکی نیستم تا ساعت 4 بعد از ظهر همونجام.. بیمارایی که میان با حدود 500 تا تک تومنی ویزیت میشن و دارو میگیرن.. حقوقم 6 تومن هست.. هر کی مایل هست با این شرایط کار کنه والله کار سختی نیست لطفا کنکور بده از پزشکی قبول شه بعد هفت ونیم سال انشالله به این حقوق میرسه..
البته اگه این حقوق و این شرایط رو تحفه ای بدونین.. (3801402) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۴۰:۲۷
این ها که ناراحت هستند از شما ناراحت نیستند. شما چرا جواب داده ای . آنها که کارانه چند صد میلیونی می گیرند مخاطب هستند. (3802180) (alef-11)
 
کامران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۵۰:۱۴
اینقدر نناز به کنکورت
بچه های دانشگاه های شریف و تهران و مدرس و... از شما بیشتر زحمت نکشیده باشن کمتر هم نکشیدن.
متاسفانه ناعدالتی در پرداخت ها و توزیع درآمد کشور باعث شده درآمد شما اینقدر زیاد باشه.
البته اینکه درآمد پزشکان باید خوب باشه شکی درش نیست ولی مثلا دو برابر یا سه برابر حقوق متوسط مردم. (3802200) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۰۳:۳۹
نوش جونت دکتر جان (3802227) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۴۸:۰۲
من هیات علمی میشناسم که معادل تخصص پزشکی است تو رشته فیزیک با تمام زحماتی که شب و روز میکشه بهش سه تومن میدن . من کارشناس ارشد نفت میشناسم که معادل مدرک شماست در بیابان برهوت در میدانهای مرزی 20 روز کار میکنه 20 روز میاد خونه 3.5 تومن بهش میدن. میخوای بازم برات از درس خونده ها مثال بزنم که ازتو باهوش ترن و بیشتر درس خوندن از شما که پزشک عمومی هستید و کمتر از شما درآمد دارند؟؟ قطعا شما هم بیش از 6 تومن میگیری مطمئنم. من زن و مرد پزشک عمومی میشناسم که رفتن روستا به بهانه طرح تحول بعد از یکسال و نیم صاحب خونه 300 میلیونی شدند. (3802279) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۲:۵۹:۳۸
نیمه وقت هستید شاید. چون پزشکان خانواده ماهی 14 میلیون می گیرند. شاید هم طرح می گذرونید. (3802341) (alef-11)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۵:۳۲:۱۰
خدا را باید شکر کنی ۶۰۰۰/۰۰۰ تومان میگیری مگر کم است؟ ده ها هزار کارمند با مدرک دکتری بابیش از ۲۰ ساله سابقه خدمت یک سوم شما حقوق نمی گیرند، پزشک هندی حاضر است همان کار شما را با ماهی ۲ میلیون انجام دهد. چرا زیاده طلب هستید ؟ دولت منت گذاشته و به حقوق یک کارمند در ماه فقط ۱۲٪ در صد اضافه کرده است یعنی حدود ۲۰۰ هزار تومان اما به شما روزی ۲۰۰ هزار تومان پرداخت می کند. (3802430) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۸:۴۴:۵۴
همین کارها را می کنید که بعد مردم را مثل گونی پول می بینید (3802530) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۹:۲۳:۵۷
مسئله این نیست که تحفه هست یا نه؟ مسئله حق ملته مسئله اینه که به اسم خدمت به روستایی به قول خودت ماهی 6 میلیون دارند میدن به تو که برای مردم قرص سرماخوردگی و ... بنویسی حال اینکه این خانم های باردار روستایی مشکل سوئ تغذیه دارند و حق اینه که با این 6 تومن، یه سبد غذایی دولت بده که حداقلی از نیازهای ضروری تغذیه ای خانم های باردار و جنین ها بهشون برسه ملت ام برای سرماخوردگی میرن پیش بهیار یا پزشک در شهر منتها وجدان نیست (3802657) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۹:۴۹:۲۷
حقشه پزشكا روستاهارو ول كنن و شما هم هر درد و مرضي دارين برين بهيارا درمان كنن
خلايق هر جه لايق (3806638) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۸:۴۲:۳۷
دوست عزیز که ناراحت شدید. اگر این طرح جناب وزیر پزشکان نبود شما الان باید در به در دنبال کار می گشتید تا یک اداره ای به عنوان کارمند استخدام بشید. پس الکی قمپوز در نیار. الان 6 میلیون میگیری اگر این آقای وزیر نبود الان باید اس و پاس می بودی.
دوم این که در دنیا نه به شما دکتر می گین نه پزشک به شما می گوید کارورز عمومی(
General practioner ) . یعنی کار شما فقط ارجاع به متخصص است. پس اول دعا به جون آقای هاشمی کنید که چنان نونی براتون درست کرده در ثانی خدا رو شکر کنید که تو این ممکلت خودتون رو دکتر و پزشک جا زدید. (3804118) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۶:۱۷:۵۶
تا کی می خوای این سیستم فاسد را با دروغ نگه داری
1- اولا پزشکی هم یک شغل مفیده اما از لحاظ اقتصادی، غیرمولد است یعنی هیچ پزشکی نمی تونه درآمدی ایجاد کنه قبل از یک ویزیت پزشکی و بعد اون، درآمد ملی در کل ثابته منظور از کار مولد اقتصادی تولید صنعتی یا کشاورزی و ... است پس پزشک مطلقا درآمد ملی را زیاد نمی کنه مگر توریست سلامت داشته باشیم
2- دریافتی کنونی بیمارستان های دولتی هم درآمدی برای دولت تلقی نمیشه چون این پول را خود دولت تامین کرده، دولت بیچاره پول میده به بیمه ها و بیمه ها به بیمارستان، یعنی اینکه بگوییم پزشک برای دولت درآمد ایجاد کرده و یک سومش را خودش برداشته کشکه، کل این درآمد را خود دولت بیچاره تامین کرده از طریق بیمه یا بودجه 10000 میلیارد تومانی طرح تحول جیب، این خیلی شعور میخواد که آدم بفهمه این مطلبو واقعا؟
3- پس پزشک نه برای جامعه و نه برای دولت نمی تونه درآمد ایجاد کنه حالا مهندسین کارخانه فولاد را در نظر بگیریم آنها واقعا تولید می کنند و صادرات دارند و درآمد های چندین هزار میلیارد دلاری برای کشور ایجاد می کنند چرا یک سوم سود کارخانه فولاد را به خود مهندس ندهیم؟
5- حالا یک بانکی سود 1000 میلیاردی برای سهامداران یا دولت ایجاد کرده چرا حقوق 30 میلیونی مدیرش با این سود بالا برای دولت، اشکال داره اما پرداخت کارانه از بیت المال بلاایراده؟ خوب اسم حقوق آقای مدیرعامل بانک را هم بگذارید کارانه
6- یک سرچ ساده از تعداد پزشک به ازای 1000 نفر جمعیت هم خوانندگان بکنند
آمار زیر از سایت سازمان بهداشت جهانی (WHO) استخراج شده است.
نسبت تعداد پزشک در 1000 نفر:
قطر ....... 7.739
کوبا ....... 6.732
اسپانیا ... 4.949
آلمان ..... 3.889
اوکراین ... 3.543
گرجستان .. 4.272
ترکمنستان.. 4.179
آذربایجان ... 3.402
ارمنستان ... 2.698
مصر ........ 2.830
امارات ...... 2.533
عمان ..... 2.429
ترکیه ...... 1.711
لیبی ........ 1.90
تاجیکستان .. 1.918
و...
ایران ..... 0.89
آیا خیلی شعور میخواد که بفهمیم ما کمبود شدید پزشک درست کردیم شاید طرف فارغ التحصیل مشهده و زبانش در حد fee for service هستش اما آیا نمی بینه چه قیامتی در مطب ها هست آیا فهمیدن کمبود پزشک سخته واقعا؟ نه منتها خود وزیر پشت قحطی مصنوعی پزشکه
الف جان لطفا چاپ کن طرف فکر نکنه دستش رو نشده (3801021) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۶:۲۳:۱۶
طرف مثلا وزیر دولته به جای صرفه دولت و بیت المال ملت، به فکر هم صنفی ها است (3801037) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۲۳:۴۲
دقيقا چون به فكر مردم بالاخص در مناطق محروم هست داره اينو
ميگه.
اطلاعات شما از نظام و اقتصاد سلامت بسيار كم هست. (3801586) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۱:۰۲:۳۹
آخه اگه این درآمد نباشه چرا پزشک باید مطب تو بهترین منطقه تهران و ول کنه بره سیستان تو بیمارستان دولتی؟؟؟؟؟؟؟ (3802944) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۶:۲۳:۵۵
اینا که میگن ما برای درمان مردم یارانه میدیم، پس چه جوری الان میگن واسمون سود هم داره؟ (3801041) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۶:۲۷:۳۸
پدر مردم را دراورده اند پیشنهاد میکنم از کشور چین پزشک وارد نمائید (3801053) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۴۶:۴۰
پزشک چینی با مریضاش چینی صحبت میکنه، شما برو رو زبان چینی تمرکز کن از الان (3801494) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۳۰:۲۷
چقدر با مزه ای. حتما میخوای بگی خیلی هم باهوشی ارواح ... . (3801608) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۰۴:۲۷
باهوش جان اون پزشکه که در حد صحبت با بیمار چند جمله یاد میگیره مثل پزشکای هندی که دهه 60 و 70 اینجا بودن نه اینکه بیمارا همه برن چینی یا هندی یاد بگیرن بعد ادعای هوش و..شون هم میشه (3801684) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۴۰:۲۱
حالا منتظرش باشین. (3802179) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۰۵:۴۴
فکر کردی پزشک چینی حاضره بیاد بره تو مناطق محروم ایران کار کنه؟ ایران که فقط شهرهای بزرگ نیست.. (3804423) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۱:۴۵:۴۹
به پزشک چینی فارسی یاد میدن مشکل میشه جناب بیطار. (3801881) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۲۲:۳۴
ولله من میرم یاد میگیرم فقط کاسب پزشک ایرانی دست به من نزنه (3802145) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۴۱:۳۳
مترجم می یارن. شما برو نگران درآمدهای تبعیض آمیز خود باش. (3802182) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۴:۴۸:۱۶
انصافا کسی می تونه بگه پزشکی که او را ویزیت کرد ایرانی بود هندی بود چینی بود .... کجایی بود اصلا زحمت حرف زدن با مردم را نمی کشند به مریض هم که فرصت حرف زدن نمی دهند از همون ظاهرش یک چیزی می نویسند و بیرونش می کنند تازه چند تا چند تا می فرستند تو که یک دفعه چند ثانیه هدر نرود (3802418) (alef-11)
 
نیما
Denmark
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۲:۰۸:۲۲
نه اتفاقا، لازم نیست...شما حقوق این پزشکان رو کم کنین بعد هر جا خواستن تشریف برن...تو خود اروپاش نه ماهی بیشتر از 30 تومن یک متخصص میتونه در بیاره نه اصلا مدرکشونو قبول دارن...به سلامتتتت (3801902) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۶:۳۲:۰۸
آقای وزیر نفت کمی از ایشان یاد بگیرد! (3801067) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۵۳:۳۷
ترجمه کامنت بالا: ما کارکنان نفت هم میخایم که حقوقمون بالاتر بره و وزیر هم ازمون دفاع کنه این دریافتی الان هم برامون کمه
پاسخ: ده ها هزار مهندس نخبه بیکار هستند که میتوانند بسرعت جای شما رو پر کنن میتونید امتحان کنید فقط بگید یک نفر از ما میخاد بره ببین چند هزار مهندس عالی صف میبندن برای موقعیت شما
در مورد وزارت بهداشت هم دوستان بهتره دیگه وزیر پزشک انتخاب نکنن و مدیریت اون وزارتخونه دست یک مدیریت خونده باشه بسیار بهتره (3801337) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۶:۳۸:۱۷
این حرفها بی پایه غیر مستدل و بی حساب و کتاب است و حیف است نقد بر آن نوشته شود ... (3801084) (alef-3)
 
مصطفی
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۶:۴۹:۵۱
شما کارانه میدید به پزشکان از طریق هزینه سرسام اوری که به بیماران تحمیل میشه.کارانه که دولت نمیده بیماران میدن...حالا اگه کارانه حذف شه هزینه بیمار کاهش پیدا میکنه یانه؟؟؟ (3801109) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۰۵:۱۰
اشتباه نکن دوست عزیز
بیمار تو طرح سلامت فقط یک دهم هزینه هاش پرداخت میکنه و اتفاقا هزینه پرداختی از جیب مردم بسیار کم شده.
این بیمه هست که مابقی پرداخت ویزیت و عمل به بیمارستان میپردازه و دولت . (3801378) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۱۶:۱۸
لابد بیمه از جیب باباش پول میده!!!!!
خیر. اینها همش از جیب من و شماست که میره تو جیب این آقایان. (3801710) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۰۹:۴۵
نخیر دراین طرح مردم بیمه سلامت دارند که کاملا رایگانه و حق بیمه نمیدهند.و عملا دولت هزینه درمان مردم را به دوش میکشد.
متاسفانه اطلاعات دوستان در مورد طرح سلامت بسیار پایینه و رسانه ها هم شفاف سازی نمیکنند. (3802235) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۱:۰۵:۰۳
یعنی چی؟ یعنی یعن همه بیان در راه رضای خدا کار کنن؟ همین کشورای اروپایی که شدن الگوی شما برای پرداخت پزشکا می دونین حدود 50 درصد درآمد افراد به عنوان مالیات پرداخت میشه و بیمه هزینه های درمان رو پرداخت می کنه. (3802949) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۲۳:۵۸
بیمه از کجا این پول یا مفت رو میده (3802149) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۴۸:۰۳
فکر کردی از کجا داده میشه؟ پول نفت و مالیات بر ارزش افزوده است . با همین پول میشه کلی اشتغال برای جوانان ایجاد کرد. اینا اومدن اندکی هزینه ها را کم کردن که اونم در خیلی از موارد چند برابر % (3802195) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۵۲:۵۱
فکر کردی از کجا داده میشه؟ پول نفت و مالیات بر ارزش افزوده است . با همین پول میشه کلی اشتغال برای جوانان ایجاد کرد. اینا اومدن اندکی هزینه ها را کم کردن که اونم در خیلی از موارد چند برابر شده. از اونطرف حقوق ها و کارانه های پزشکان رو چند برابر کردن. ته تهش همش از جیب مردمه. (3802207) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۱۰:۰۹
من با اینکه هیچ دل خوشی از جناب وزیر ندارم و ایشون با کارهاشون از اول وزارت همه پزشکان بدنام کردند خوبه که الان حداقل به این نتیجه رسیده که باید شفاف سازی کنه نه تخریب.
قانون کارانه سالهاست اجرا میشه حتی زمانی که من بچه بودم و پدرم پزشک جوانی بود.
و اصولا حق مطب رو از پزشکان سلب کردند و به اجبار پزشکان رو وارد ببمارستان دولتی کردند و کارانه ها با کسری مالیات و چند مورد دیگه با تاخیر 8 تا 10 ماهه پرداخت میشه.
من به شخصه ارزو دارم این طرح بعد سالها کنسل بشه و حق مطب برگرده پزشکان مسلما خیلی راحت ترند در مطب خود کار کنند و ارتباط مالی با دولت نداشته باشند.
البته جز معدود پزشکان هییت علمی که اونها از ما بهترون هستند. (3801397) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۴۸:۱۲
اصل در آمد در جراحی است با کنسل شدن این طرح،پزشکان محترم باید وسایلی که اکنون با پول همه خریداری شده را بخرند و مطب تبدیل بشه به بخش جراحی (3802280) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۸:۲۰:۳۸
به خدا که مردم موافق هستن.انحصار پزشکی شکسته بشه.پزشکای کشورهای دیگه بتونن اینجا مردم رو درمان کنن و ما به ازاش پزشکای ایران هم در صورت تمایل!!!!!!!!!!!!برن کشورای دیگه.هزینه ویزیت هم منصفانه بشه.مدت زمان ویزیت یک مریض هم طبق استاندارد جهانی رعایت بشه. و هر کس از نرخ مجاز تخطی کرد پروانه طبابتش برای مدتی باطل بشه و بعد هرکی هرجا خواست کار کنه.راه حل خیلی سادست.منتها مردم زورشون به آدمای زیاده خواهی چون شما نمی رسه. (3802494) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۱۵:۲۳
اخوی در این صورت دولت بایستی بودجه درمان را چند برابر کنه (3801415) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۰۷:۰۸
خوب چند برابر کنه.
مردم الان خودشون میگن طرح سلامت بده.
پس بهتره به همون سیستم قبل برگرده و متخصصین به مطبهاشون کوچ کنند و مردم اونجا ویزیت بشن.بساط کارانه هم جمع بشه.
منتها اونجوری دیگه ویزیت 40 تومنی متخصص باید تو مطب بده نه دو تومنی درمونگاه دولتی طرح سلامت رو! (3802232) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۴۳:۴۶
واقعا به نظر شما هزينه سرسان اور به بيمار تحميل ميشه؟؟؟؟ كامنت هاي كه زير اين پست منتشر ميشه واقعا هيچ بويي از منطق نبرده..وقتي پزشكي داره درامد زايي ميكنه واسه دولت، بيمار رو با نرخ خيلي كمتر نسبت به مطب خصوصي ويزيت ميكنه نبايد كارانه بگيره؟؟ خب كارانه رو بردارين ماهي ٣-٤ ميليون حقوقو بدين واسه كسي ك ه٢٠ سال درس خونده اونم با اون شرايط وحشتناك بعد بريد ببينيد كي مياد مردم رو توي بيمارستان دولتي درمان كنه..احتمالا فقط پزشكان فارغ التحصيل هند و ارمنستان و دانشگاه ازاد و واحد هاي بين الملل كه توي كنكور سراسري هيچ وقت قبول نشدن..اونوقت مردم برن تعرفه چندبرابري بدن ..اون زمان ببينيد كي ضرر ميكنه..دلال و فوتباليست توي اين مملكت ميلياردي دارن ميخورن و ميبرن بعد به كسي كه درس خونده و داره درامد زايي ميكنه گير ميدن..نوبره واقعا..
ضمنا خدمت شما عرض كنم كه هزينه درمان بيمار در بيمارستان دولتي خيليي پايين هست، بطوري كه بنده كه در بيمارستان هستم عده ي زيادي با بهانه هاي واهي ميان اتفاقات واسه اين كه با هزينه كمتر سونو بشن.. يا اين كه ميان بيمارستان و تخت رو اشغال ميكنن و مرخص هم ميشن نميرن بخاطر اين كه يه بيمار ناتوان دارن كه اگه بخوان پرستار خونگي بگيرن هرينه اش بيشتر از بستري بودن در بيمارستان داره( كه شانل غذا و اسكان و هزينه چندين پزشك و پرستار و خدماتي مثل تصوير برداري و غيره ميشه) (3801483) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۳:۰۶:۴۷
از هند و ارمنستان پزشک میاریم آقای دکتر. از شما هم بهترند. چه گلی به سر مردم زدید مثلا؟ خیلی عالمید؟ خیلی دلسوزید؟ ما که همه جا خلافش رو دیدیم. (3802352) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۸:۳۵:۱۳
واقعا چه سونو هایی انجام میدن خانم یه تخمدانشو قبلا عمل کرده در اورده اونوقت سونویی که اخیرا کرده نوشته هر دو تخمدان طبیعی ادم پولشو دور بندازه بهتره که تواین بیمارستانای دولتی هزینه کنه (3802518) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۴۸:۵۹
مهندسین شرکت نفت و یا پتروشیمی و سایر کارخونه ها هم دارن درآمد زایی میکنند. با این منطق یاید 30 درصد درآمد صنعت هم بعنوان کارانه بین مهدسین تقسیم بشه . چرا نمیشه آقای وزیر ؟ (3802920) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۱:۲۱:۳۱
با 4 هزار تومن با دفترچه سلامت تو بیمارستان دولتی وزیت می شی ! هزینه سر سام اور ؟! (3801844) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۲۵:۰۳
پول بیمه رو کی میده؟ (3802151) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۳۳:۳۴
اولا که هزینه خیلی چیزهای دیگه بالا رفته همش که ویزیت دو دقیقه ای نیست. ثانیا همون هم که کم شده از پول مالیات بر ارزش افزوده و پول نفت مملکته. فکر کردی از آسمون اومده؟ دو زار هزینه ویزیت رو از مردم کم کردن در عوضش کارانه های خودشون رو چند برابر کردن. همش هم از جیب مردمه. (3802269) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۳:۰۸:۱۶
عزیز دلم بقیه ش رو کی میده مگه؟ بیمه ها. پول بیمه ها از جیب من و شماست. تازه با بالا بردن تعرفه هاشون بیمه ها دارند ورشکست می شوند. حق بیمه به زودی باید افزایش پیدا کند. (3802355) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۸:۲۲:۱۰
شماها واقعا معنیه بیت المال و جیب مردم رو نمی دونید یا کلا نمی خواید درک کنید؟ (3802500) (alef-11)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۶:۵۶:۲۴
آقای هاشمی !
خوب توی سایت وزارت بهداشت بخشی رو اختصاص بدین به منمتشر کردن حقوق پزشکان و مدیران آن سازمان اگر مشکلی ندارین !!!
تازه ما با پزشکان با وجدان کاری نداریم
همه مردم در تقسیم عدالت در جمهوری اسلامی و قوانین یکی هستند پزشکان از آسمان که نیامدند
شما نیازی نیست این حرفارو بزنین ما با واردات پزشک از چین و هند و هر جای دنیا موافق هستیم تا به قول شما هزینه های مردم پنج برابر نشه !!! (3801131) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۰۲:۳۷
اقای هاشمی اگه حقوق شما هم نهصد هزار تومن بود این حرفارو نمیزدی...میخای سرمایه داری کنی چرا از نسل انقلاب مایه گذاشتی... (3801151) (alef-3)
 
پزشک از آلمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۰۳:۳۸
من و خانمم مدرک پزشکی از آلمانی داریم ما حاضریم با یک دهم این درآمد در ایران خدمت کنیم....حرفهای وزیر فقط ترساندن مردم است. ضمنا تکنیک ها و وسایل پزشکان ایرانی همه از رده خارج هستند (3801155) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۱۸:۵۷
دوست عزیزی که از المان مدرک دارید.خودتون هم گفتید مدرک
مدرک شما در ایران قبول نیست.و دوباره باید در ایران کلاس های تکمیلی رو پس از امتحان بگذرونید.
اسم کشور سواد نمیاره.الکی مزشکان ایرانی رو زیر سوال نبر.
حتما برا دور زدن کنکور و دانشگاه رفتی از المان مدرک گرفتی (3801211) (alef-13)
 
نیما محبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۲۴:۱۱
شما اطلاع ی از پزشکی نداری واقعا تو حاضری با پول کم کار کنی و در ایران کار برای تو نبود برو پزشک خانواده شو حسادت ناشیانه ای بود المان پناهگاهیه برای کسانی که ایران پزشکی یا تخصص قبول نمیشوند وسطح علمی به مراتب پایینتر از ایران دارد شما فکر کردی المان خوبه ازون مثال زدی (3801233) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۲۴:۵۰
احتمالا نتونستین امتحانات ایران رو با موفقیت بگذرونین، رفتین آلمان. البته اگه پزشک باشی واقعا! (3801235) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۱۳:۳۴
این صحبت که نتونستند از ایران قبول شوند رفتند آلمان نشانگر تکبر شما است. گل پزشکهای ایرانی دکتر سمیعی الان کجاست؟ (3801409) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۴۴:۰۷
این همه امثال دکتر سمیعی هم تو همین ایران داریم منتها گمنام هستن واسه عموم مردم. بعنوان مثال اساتید گرانقدر خودم در بخش پیوند کبد شیراز که جز چند مرکز برتر در دنیا هست. در مورد پذیرش در آلمان هم فقط زبان آلمانی مورد نیاز هست و امتحانات پر پیچ و خم ایران رو نداره. (3801484) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۲۳:۴۵
منظورت امتحانات تستیه ایرانه نه ؟ (3801587) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۴۹:۲۱
بله امتحاناتی که باید واسش چند سال درس خوند. (3802198) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۳:۲۹:۰۸
پروفسور سمیعی تحصیلاتش رو کلا در المان انجام داده و ایشون رو سیستم المان پرورش داده دوستان پزشک معتقد هستند که سیستم اموزشی ما از المان بهتره!!! جل الخالق
بابا امتحان سخت دادن ملاک نیست این رو درک کنید دنیا میگه خروجی شما چیه؟ بهترین پزشکای اروپا از المان هستند شما چطوری خودت رو باهاشون مقایسه میکنی؟ اصلا زمانی که المان دانشجوی پزشک میداد بیرون شما پزشک در ایران داشتی؟ (3802047) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۵۲:۱۵
حالا پزشکان برتر اروپا رو با ایران مقایسه میکنید. ما کدوم جای کشورمون با آلمان قابل قیاسه؟صنعتمون؟ عرض بنده اینه که در بین این پزشکان و با همه ی کمبودها، اساتید بزرگی هستن که افتخار ایران هستن. قدرشون رو بدونیم. (3802206) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۹:۵۸:۴۰
چطور دكتر سميعي از وطن گذاشته رفته، چرا همينجا نمونده به كشور خودش خدمت كنه؟ چرا رفته آلمان پس كه يه وقت زندكي بهش بد نگذره (3806659) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۳ ۲۰:۲۲:۱۶
پرفسور سمیعی به درد ایران نمیخوره مشکل ایران تروما است که دکتر سر درنمیاره تخصص سرطان داره
یگی از اشناهی ما تصادف کرده بود امد جوابش کرد به خاطر حرف دکتر بردنش اسایشگاه همش میگن پرفسور جوابش کرده دیگه خوب بشو نیست (3933333) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۴۶:۱۴
این دوستان خودشون رو ته علم میدونن چون خیلی تست زدن توی کنکور فکر میکنن در مرز پزشکی دارن حرکت میکنن توهمی عظیم بر ذهنشون مستولی گشته (3801490) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۵۲:۰۵
پرفسور سميعي پوپوليست و بازاري كار است اساتيد گرانقدر و گمنام ايراني را با كوته فكري خود نرنجانيم (3801651) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۲۰:۰۰:۲۴
دقيقا حرف شما احسنت داره، الان تو بيمارستاناي دانشگاه تهران و بهشتي كساني رو داريم كه صد برابر دكتر سميعي جراحي كردن و نتايج عالي داشتن اما هيچ وقت هياهو نداشتن و شومن نبودن (3806663) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۳:۰۰:۱۱
اشتباه نکن از نظر این پزشکان دکتر های فارغ التحصیل از ذانشگاه آ. ... سواد بیشتری از دکتر سمیعی دارند!!!! (3801981) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۲۵:۰۴
ذوستان اینقدر متوهم شدن که خودشون رو از المان که بالاترین استاندارد پزشکی دنیا رو هم داره بالاتر میدونن من داروهای پزشکی رو داشتم نگاه میکردم میدیدم اکثرا ساخت المان یا امریکان مثلا پنتوپرازول رو اول بار المان ساخته شما دوستان در ایران با این همه ادعا چه ساختین؟
یک امتحان سخت ساختن که بهش افتخار میکنن اخه سوال سخت دادن هنره؟ (3801440) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۵۵:۲۵
چرا آسمون ریسمون میبافی؟ اون قسمت صنعتی هس و مربوط به داروسازی. (3801519) (alef-11)
 
Anonymous Proxy
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۲۴:۰۵
مغالطه نکنید چرا اصرار دارید خودتون رو با المان مقایسه کنید من واقعا تعجب می کنم چه اعتماد به نفسی دارید داروسازیش و تحقیق و پژوهشش در دنیا بی نظیره و پزشکاش هم عالین اینها همه به هم ربط داره مگه میشه داروسازی یک کشوری در دنیا اینقدر رشد کرده باشه و پیشرفته باشه بعد پزشکاش مثلا ضعیف باشن؟ شما 3 دقیقه برای بیمار وقت میذاری پزشک المانی 20 دقیقه وقت میذاره و با دقت کارش رو انجام میده من دوستم در المانه و میگه قابل قیاس نیست وضعیت پزشکی المان با ایران رو چه حسابی میگید از المان بهتر هستید؟ اگر از المان بهتر هستید چرا المان کار نمی کنید؟ اگر اونجا درامد بیشتره چرا اونجا کار نمی کنید؟
ایا اینکه دائم بیمار بیاد پیشتون و هی نسخه ببنویسید طرف حالش بهتر نشه و تشخیصاتون دائما اشتباه باشه این افتخاره؟ خط خطی کردن دفترچه بیمار افتخاره؟
یک نفرتون بیاد بگه ببینیم رو چه حسابی سواد خودتون رو از المانی ها بالاتر میدونید رو چه حسابی دچار این توهم عظیم شدین؟ اصلا میدونید المان کجا است دانشمنداش کیا هستند فیلسوفاش کیا هستند؟ انشتین میدونید کجایی بوده؟ نیچه مارکس هگل شوپنهاور هایدگر انگل وبر و...و هزاران دانشمند دیگه مگه میشه یک کشوری این پشتوانه عظیم رو داشته باشه بعد شما بیای از اون بالاتر باشی
فقط میتونم بگم اعتماد به نفستون واقعا بالا است و اگاهیتون از المان بسیار ناچیز اگر المان نبود امریکا هم پیشرفت نمیکرد و حتی دنیا هم مدیون دانشمندان و قلاسفه المانه
نزنید این حرفها رو احتمال هم میدم دانشجوی سال اول پزشکی هستید (3802150) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۲:۱۰:۱۰
کسی نگفت که سطح پزشکی آلمان از ایران پایینتره! مسلما اونها وضعیتشون بهتره.. منتها منظور این هست که به نسبت بقیه ی قسمتهای کشورمون، جایگاه پزشکی بالاتره. احتمالاتت هم واسه خودت نگه دار (3804430) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۵۰:۵۲
دارو رو پزشک نمی سازه حرف بی ربط لطفا نزن اون رو باید از کسان دیگری پرسید. اما بله کجای سیستم المان پزشکی پیشرفته داره کی گفته اونها برتر هستند. تنها موضوع لازم در المان دونستن زبان المانی هست و خود المانی ها نمیرن پزشکی بخونن خودشون از خارج دکتر میارن. (3801794) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۳:۰۲:۳۷
بله دارو رو پزشک نمی سازه ولی سیستم بهداشت و دارو درمان المان اینقدر قویه که دارو رو هم خودش می سازه اگر در ایران اینقدر پزشکان و سیستم پزشکی و دارو رشد کرده بود شما الان دو تا دونه قرص به دنیا معرفی کرده بودید لذا خودتون رو هرگز با المان مقایسه نکنید این کامنتها هم برا توهم زدایی است. سیستمی که داروی دنیا رو می سازه بی شک پزشکان بهتری هم داره دارو و دارو ساختن و تست کردن و..یک زنچیره است که پزشک و سیستم درمانی هم جزیی از این سیستمه
المان پروفسور سمیعی رو به دنیا داده شما همین اعتبار ابن سینا رو هم زیر سوال بردین
المانی ها پزشک از خارج میارن!!! از کجا میارن لابد پزشکهای ایران رو میارن! سیستم المان از خارج هم دانشجو بگیره بهترینها رو تحویل جامعه داده اینقدر استدلالهای عجیب نیارید. (3801985) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۳:۰۷:۱۰
شما بفرمایید چه تکنیک و اکتشاف پزشکی داشتید که بالاتر از استانداردهای آلمان هستید؟ (3803247) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۵:۰۵:۰۲
سیستم پزشکی آلمان فوق العاد است حتی تو اروپا با حدود 350 هزار پزشک، در ایران که سیستم نمیشه گفت درو دکون زهوار در رفته حدود 70 هزار نفر طبیب غالبا خارج ندیده، نسخه نویس بر اساس حدس و گمان و انشاالله خودش خوب میشه (3803535) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۳۱:۱۷
راست میگه داروساز دکتر نیست. خودشون نمیدوننن چند چندن به قول معروف! (3804348) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۱:۰۵:۴۵
عزیز تو آلمان شاید بشه راحت تر وارد دانشگاه شد، اما همه میدونن که دانشگاه آلمانی، به یه آدمکش مدرک پزشکی نمیده که به اسم دکتر بیزنس راه بنداره. (3801817) (alef-11)
 
منم منم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۵۹:۱۵
اوضاع آقای کیارستمی چگونه است وزیر گفته نمیرسیدم طرف مرده بود.به نظر شما وزیر راست میگه؟ما هم تو همین ایرانینم پزشکانی داریم که اگه پرستاری نباشه توانایی پیدا کردن یک رگ برای سرم را ندارند.ضمنا با احترام عرض کنم اگه فردی که روزی ده ساعت یا بیشتر برا کنکور بخونه کلی آموزشگاه و مدرس خصوصی داشته باشه ،بعد هم پزشکی در نیاد جسارتا باید کند ذهن باشه.شاید در مورد بنده بپرسید .من تا یک روز مانده به کنکور از صبح تا 7عصر مجبور به کارکردن بودم باسپاس از پزشکان باسواد فهیم (3802293) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۹:۱۶:۳۹
به نظر من پزشکی شغل ارزشمندیه. اما به نظرم ارزشش به خاطر شرکت در کنکور نیست!!!! (3802636) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۲۷:۱۶
بيا اگر راست ميگي همين الان اطراف نهبندان در خراسان جنوبي خالي هست و نياز به پزشك دارند شماره تلفن يا ايميلت رو بذار تا هماهنگ كنم فقط دماي هوا بالاي 40 درجه ،باد و توفان گرد و خاك ، و روزي حدود 100 بيمار نيازمند داره ،آب آشاميدني شور هست و بايد از شهر آب خوردن بخري .فاصله تا اولين شهر بزرگ حدود 220 كيلومتر و تا مرز افغانستان 30 كيلومتر و 30 شب هم آنكالي داره
شما اگر با اين شرايط طالب هستي بسم الله (3801244) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۴۶:۲۱
این حرف منصفانه نیست! بنده شاهد بوده‎‌ام که بیماری در یکی از بیماستان‎های هلند درمان نشد - چون پزشکان درست تشخیص نمی‎دادند - اما پزشکان ایرانی هم تشخیص درست دادند و هم الحمدلله بیماری ایشان را کنترل کردند.
درواقع اگر قرار باشد کارانه‎ی پزشکان نصف شود و در ازای آن بهداشت جامعه مورد تهدید قرار بگیرد یا مرگ و میر - مثلا در مادران و کودکان - بالا برود؛ جامعه دوباره به همین کارانه‎ها و بلکه بیشتر برخواهد گشت؛ این وسط تنها کسانی فوت می شوند و راه برای دیدن منصفانه و دقیق موضوع بسته می‎شود. (3801308) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۰۳:۳۸
متاسفانه مدرک شما را در ایران قبول ندارند و خودتون اینو بهتر میدونید. (3801375) (alef-3)
 
نیما
Denmark
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۲:۱۰:۵۴
مدرک ایران رو کجا قبول دارن...تو کل اروپاش قبول ندارن... (3801907) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۱۱:۴۴
بهر حال دوست عزیز در ایران نمیتونه طبابت کنه و نهایتا میتونه انترن بشه (3802237) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۴۴:۲۵
خیر این چنین نیست. می توانند در ایران کار کنند. (3802186) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۸:۲۴:۴۳
بحث قبول نداشتن مدرک نیست.بحث انحصار طلبی و زورگویی شما پزشکای متکبر و از خود راضیه. (3802503) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۰۸:۳۷
تو آلمانی ولی آی پی تو نشون میده تو ایرانی!!! (3801393) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۳:۰۷:۲۳
شما پزشکان ما شالله هوشتان بیش از حد است به طوری که برخی اوقات مثل الان یک جمله ساده را هم با اشتباه می خوانید
ایشان فرمودند "مدرک پزشکی از آلمانی داریم" این اصلا به این معنی نیست که ایشان الان در آلمان هستند یا حضورشان مثلا برای سفر به ایران غیر ممکن است
مثلا آقای روحانی مدرک دبستانشان را از سمنان دارند این اصلا به این معنا نیست که ایشان الان ساکن سمنان هستند یا امکان سفر به سمنان را ندارند
امیدوارم فهمیده باشی چی میگم آقای/خانم باهوش (3801994) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۳۲:۵۰
بابا کاشف بابا دکتر بابا نخبه بابا پروتکل IP بابا همه چیر دان! تو از کجا آی پیش رو دیدی از فلگ؟ (3804352) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۱۸:۵۱
پزشک محترم از آلمان من پزشک متخصص جراحی هستم الان 10 ماه است که کارانه ندادن فقط حقوق را دادن که حدود 3 تومن است پاشو بیا همینو بگیر ما بریم آلمان!!!!! (3801423) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۲۸:۲۱
خوب جناب جراح که اینجا نشستی کامنت میزازی خداییش جند حقوق میگیری ما که نمیدونیم فسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس رو (3801604) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۳:۰۹:۲۷
من می آیم ولی الزاما به این معنی نیست که شما را راه دهند به المان شما اگر توانایی علمی یا انگیزه آلمان رفتن داشتید می رفتید و نیاز به جد و جهد برای گرفتن در شهرستان ولایت خود را نداشتید (3802000) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۱۳:۱۲
دوست عزیز هر کی ندونه ما که خودمون دستمون تو کاره میدونیم دیگه.
شما اگر در ایران میتونستی قبول شی میرفتی.
الانم اگه اجازه طبابت بهت دادن بسم الله (3802240) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۴۵:۳۳
از این نکته که شما گفتین تکنیک های ایران خارج از رده هست، نشون میده یا پزشک نیستی، یا در جریان وضعیت پزشکی ایران در زمینه ی جراحی نیستی (3801489) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۵۴:۴۲
سلام. همکار عزیز با کمال میل حاضرم جامو با جنابعالی عوض کنم. فقط بگو چقدر و چرا هزینه کردی که بری المان. همه ما که میدونیم ورود به سیستم پزشکی این کشور بشدت سهله و پیش نیازش فقط زبون المانیه و نه معلومات. محض اطلاع هموطنان عزیز پزشکان المانی فقط با حقوق دولتی و با کمترین بار بیمار دیدن کار میکنن.
یاداور میشم 3 نفر از نزدیکترین همکاران من الان در المان مشغول به کارند. (3801799) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۲۹:۱۰
شما ها میتونستید بورکینافاسو برید میرفتید جوری حرف میزنید امگار ملت شما ها رو نمیشناسه عمرا با اخلاق حرفه ای شما یک ساعت بتونید خارج از ایران استخدام بشید (3802154) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۱۴:۱۹
دقیقا من بعد عمومی قصد رفتنش داشتم هیچ شرایطی نداره و مدرکش ایران قبول نداره.بی خیال شدم (3802242) (alef-11)
 
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۳:۵۴:۳۵
جدا؟!!!! (3802388) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۷:۰۰:۴۸
در عجبم از اين همه بخل وحسد به جامعه زحمت كش پزشكى خداوند بهترين قاضيست شما را به خودش واگذار ميكنم .ملت هميشه جو گير وقضاوت كن .وبدتر از همه اينكه اكثر اين كامنتها توسط پرستارها نوشته شده كه خوب دليلش واضح است (3805074) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۰۴:۰۷
تولید بیمار از وزارت بهداشت برای پزشکان, به خاطر عدم نظارت به صنایع غذای و بهداشتی و اب و کنترل بهداشت عمومی
چشم پوشی بر روی افزودن پالم به روغن و شیر ووووو (3801157) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۰۶:۳۷
امکانات و بیمارستان از وزارت بهداشت و سرکیسه کردن بیمار از پزشکان, پیوند مبارکی است (3801166) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۰۷:۳۸
ایشون باید هم دفاع جانانه کنه.
مجلس باید از حقوق ملت دفاع کند.
فقط چیزی که برام سواله اینه که ایشون میفرماید از 22 سال پیش کارانه ها دارد پرداخت میشود ولی در مورد مقادیر این کارانه ها هیچ حرفی نزدند و نگفتند چرا در زمان ایشون مقدار این کارانه ها برای مردم دغدغه شده؟ (3801170) (alef-13)
 
Reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۰۸:۳۴
والا درست میگه... پول عمل جراحی و میگره... سی درصد هر عمل مال دکتره...۷۰ درصد مال بیمارستان... (3801173) (alef-3)
 
تجربه هند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۰۹:۳۶
پسرم را در ایران ارتودنسی دندان کردم برای یک سفر به هند رفتیم برحسب اتفاق با یک دندان پزشک هندی آشنا شدم با دیدن پسرم بسیار تعجب کرد و گفت:::::::::::::::::::::: این سیم ها چیست ؟ما این روش را برای اسب ها هم دیگر استفاده نمی کنیم با یک دهم هزینه ایران با یک عمل جراحی نیم ساعته تمام دندانهای پسرم را ردیف کرد. (3801180) (alef-13)
 
یک دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۰۹:۴۲
عجب بساطیه ها!
من اینطوری فهمیدم،

یک بیمارستان از محل کارکرد یک پزشک میتونه ماهیانه 500 میلیون درآمد داشته باشه.
این پول رو یا باید از بیمار بگیره یا بیمه، یعنی همون بیت المال! یعنی همون محلی که حق بیمه ها رو مردم می پردازن.
یعنی به هر حال مردم این 500 میلون رو میدن.
اونوقت آقای دکتر مثلاً 5 میلیون حقوق میگیره.

میگم آقای وزیر،
بهتر نیست بیمارستانها در ازای ارائه خدمات 5 میلیونی به دریافت مثلاً 10 میلیون اکتفا کنن؟

یعنی 100% سود؟

حتی سیگار فروشی هم (که بسیار سود بالایی داره) اینقدر سود نداره.

آقای دکتر، این رفتار با کجای اقتصاد بیمار کشور ما هماهنگی داره؟

یا شاید شما قویاً معتقدید پزشکان تافته جدابافته ان؟
پزشکان باید درآمدشون در حد امریکا باشه، بقیه در حد بنگلادش؟ آیا؟ (3801181) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۱۰:۰۰
کارانه بله من هم مافقم از حقوق نا متعارف متفاوت است اما بیائید کارانه پزشکان را با کارانه باقی پرسنل شبانه روزی بیمارستان ها مقایسه کنید.!!!! (3801183) (alef-13)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۱۱:۰۶
پس اگر اینطور است نفتی ها پول استخراج نفت را برای خود ببرند.بانکی ها سود بانک را برای خود و...الی آخر چه منطق غلطی (3801186) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۱۳:۲۹
این وضعیت وزارت بهداشت و درمان(وزارت پزشکان) هم نیازمند حرکت اساسی مردم است اگر مردم وارد عمل شوند خواهید دید که هزینه ها بسیار پایین میاد و دوستان هم بهتر از قبل کار خواهند کرد این مافیای ایجاد شده رو خود مردم باید باهاش برخورد کنن و مجلس هم سریعتر وارد عمل بشه
چندمین باریه که وزارت بهداشتی ها مردم رو تهدید میکنن (3801196) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۱۴:۴۸
منظور آقای هاشمی اینه که الان بیمارستان و دکتر ، مریض را می دوشند، نه می خورند! ولی اگه کارانه کم باشه فقط دکتر مریض رو می دوشه، نه ببخشید می خوره! (3801198) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۱۵:۱۶
به نظر بنده ایشون با زرنگی خاصی به سوالها جواب میده.
در جواب سوال در باره حقوق میاد میگه حقوق یک متخصص مغز در پایان تحصیلاتش 2 و 160 هست ولی دیگه نمیگه که این مقدار رو فقط در دوره طرح میگیره و بعد از دوره طرح کوتاه مدت چندین برابر رشد میکنه. خبرنگار زرنگتر هم خوب اینو فهمید و گفت دوره طرحش اینقدر میگیره.
در جایی دیگه میگه کارانه از 22 سال پیش داره داده میشه و اکثر کشورها هم دارن میدن. خوب این درست ولی به مقدار کارانه ای که در دوران خودشون داده میشه و تفاوتهاش با دوره های قبل اشاره نمیکنه. اصل کار مقدار این کارانه هاست. (3801199) (alef-13)
 
افشین
China
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۱۷:۰۸
سلام، خیلی جالب بود!
مگر فقط پزشکان متخصص برای دولت و بیمارستان درامدزایی میکنند؟ سوال دقیقا همین جاست!
اتفاقا ان اقایانی هم که در مسند هیئت مدیره بانکها، آن حقوق ها را دریافت کردند و می کنند بر اساس همین تحلیل و محاسبه دریافتی داشتند.
آنها هم مطمئننا در راستای موفق بودن حوزه کاری خود و درامدزایی کشور نقش داشته اند و اتفاقا درصدی که از محل درامد به عنوان حقوق یا کارانه دریافت کرده اند و اتفاقا خیلی درصد ناچیزی از سود حاصله بوده است و نه 30 درصد.
من با کارانه موافق هستم. به نظر من هم حقوق پنجاه میلیونی برای مدیر عامل بانک یا متخصص یا وزیر زیاد نیست کم هم هست!
ولی بحث من عدالت است عدالت!
عدالت یعنی همه کارانه داشته باشند، در همه سطوح مدیریتی و در همه سطوح مشاغل با ضریب متفاوت.
سود حاصله بانگ رفاه یا یک بیمارستان بین همه کارکنان ان سیستم از واحد خدمات تا راس ان سازمان تفسیم شود با ضریب متناسب.
کارمند کارانه داشته باشد! بهیار و بیماربر هم کارانه داشته باشد!
این باعث می شود سیستم پویا باشد، این باعث میشود برای رشد و درامدزایی همه تلاش کنیم، برای مثال متخصص به جای 100 میلیون کارانه 70 میلیون کارانه خواهد کرفت ولی بهیار هم 400 هزارتومان کارانه میگیرد!
همه تشویق می شوند با ضریبی منطقی...
ان وقت نیاز به حداکثر حقوق هم نیست... هرچه بیشتر کار کنید، هرچه بیشتر تولید ناخالص داشته باشید، هر چه بیشتر درامد زایی کنید برای سیستم درامد توام بیشتر می شود!
سقف حقوق انگیزه ها را کور می کند!
از اینکه تحلیل من مادی بود و موضوع خدمت و خلوص و معنویت را نادیده گرفتم پوزش میطلبم!
با تشکر (3801206) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۱۸:۱۷
آمار زیر از سایت سازمان بهداشت جهانی (WHO) استخراج شده است.
نسبت تعداد پزشک در 1000 نفر:
قطر ....... 7.739
کوبا ....... 6.732
اسپانیا ... 4.949
آلمان ..... 3.889
اوکراین ... 3.543
گرجستان .. 4.272
ترکمنستان.. 4.179
آذربایجان ... 3.402
ارمنستان ... 2.698
مصر ........ 2.830
امارات ...... 2.533
عمان ..... 2.429
ترکیه ...... 1.711
لیبی ........ 1.90
تاجیکستان .. 1.918
و...
ایران ..... 0.89
دیگه بچه هم میدونه که هر چی تعداد پزشک کمتر باشه نازش بیشتر خریدار داره. حالا تعیین ظرفیت پزشکی دست کیه؟ پیدا کنید پرتقال فروش را. (3801207) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۴ ۱۶:۳۲:۴۸
اخه IQ هم شرطه ..... (3884411) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۱۸:۳۲
واین یعنی تهدید اقای دکتر (3801208) (alef-3)
 
حمید
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۲۰:۱۹
دلم برای قشر مستضعف پزشکان متخصص سوخت. بابا یکم حقوقشون رو زیاد کنید این بنده خداها رو گناه دارن
جا داره یادی هم از آقای مدیری کنیم و درخواست ادامه ساخت در حاشیه (3801216) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۲۱:۵۰
تو کشور های اروپایی 40 تا 50 درصد درامدهای پزشکان ازشان مالیات کسر میشود پزشکان ما چقدر مالیات میدن؟ (3801221) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۵۱:۳۹
رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه براساس برآوردهای مختلف سالانه بین ۱۳ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور اتفاق می‌افتد، گفت: مالیات پزشکان ۷۰۰ میلیارد تومان در سال است اما اکنون این قشر ۱۵۰ میلیارد تومان مالیات می‌پردازد.
وی گفت: به‌جز کارمندان که دریافتی آنان شفاف است در بقیه موارد فرار مالیاتی وجود دارد.
تقوی‌نژاد افزود: حدود 40 درصد از درآمدهای سازمان امور مالیاتی از محل مالیات بر شرکتهاست.
رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: تخمین زده می‌شود که مالیات پزشکان 700 میلیارد تومان در سال باشد اما اکنون این قشر 150 میلیارد تومان مالیات می‌پردازند.
اگر فرار مالیاتی ۳۰هزار میلیاردی در کشور را سرچ کنید خبرش رو میتونید کامل بخونید. (3801512) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۴۷:۱۰
دندانپزشک من فقط پول نقد قبول می کنه. یک طبقه از خونه شو کرده مطب. کارت خوان هم نداره. میلیونی هم می گیره. اما یک ریال هم مالیات نمی ده. (3802193) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۵۲:۳۶
ماليات پزشكان ايراني 40 درصد است (3801652) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۴۵:۰۵
طبق طرح پلكاني شصت و سه درصد
مه در هيچ جاي دنيا اين اندازه از ماليات مجاز نيست و بيگاري كشيدن از افراد است (3801778) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۳:۰۵:۲۶
رئیس سازمان امور مالیاتی خودش چند وقت پیش گفت که تخمین زده می شود که مالیات پزشکان 700 میلیارد تومان در سال باشد اما اکنون این قشر 150 میلیارد تومان مالیات می پردازند (3801992) (alef-11)
 
حمید
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۲۲:۰۶
خوب به این ترتیب کسانی هم که در وزارت نفت کار میکنن و سالیانه هزاران میلیارد تومان درآمد برای وزارت نفت و کشور دارن باید کارانه میلیاردی دریافت کنن (3801224) (alef-3)
 
Reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۲۳:۴۳
عزیزم مگه نفت ارث باباشه.. نفت یک صنعت ملیه... وزیر بهداشت هم‌گفته هر پزشکی در بیمارستان عمل انجام بده ۳۰درصد کارنه میگیره.. شما میفرمایین مفتی عمل کنه! (3801437) (alef-11)
 
محمد
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۳۵:۵۴
عزیزم پزشک با دانشگاه دولتی با سرمایه ملت پزشک میشه، از بیمارستان دولتی که از بیت المال ساخته شده جهت درامد کار میکنه به چه حقی این مال ملت به کام پزشک باشه. (3801618) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۴۳:۴۵
شما اینو در نظر بگیر که دانشجویان پزشکی 2 سال اخر رو تقریبا مجانی واسه دولت کار میکنن و بعدش با حقوق کمی 4 سال دستیاری میخونن (3802185) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۲:۰۳:۲۸
مگه وسائل بیمارستان ارث پدر شماست؟ (3802296) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۲۳:۵۹
ما میگیم مثل پرسنل شرکت نفت که درآمد دارند ولی فقط یک حقوق مشخص میگیرن پزشکا هم حقوق مشخص بگیرن درآمد واریز بشه به خزانه. چون با توجیه وزیر شرکت نفت هم میتونه نصف درآمد خودشو از فروش نفت برداشت کنه. (3801723) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۲۵:۵۸
مگه بیمارستان با قیمت میلیاردی زمین و تجهیزات میلیاردی ارث ایناس ، مهندسین نفت و فولاد هم پول نفتو و فولادو میخوان (3801732) (alef-11)
 
Reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۳:۰۸:۲۴
یعنی جنابعالی می فرمایید نفتی ها باید مفتی کار کنند؟!
نفت صنعت ملیه ولی دریافتی پزشکا از جیب ملت در نمیاد و از کره مریخ میاد؟!!!
واقعا سواد دکترهای وطنی بیش از این هم نمی تونه باشه شما پزشکای وطنی با این همه مدعا تا بحال چی به علم پزشکی تونستید اضافه کنید؟!! (3801995) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۳:۱۳:۰۶
خیلی خوب پس شما وقتی کامپیوتر هم میخری برای یک کامیون پر از کامپیوتر باید 200 هزار تومن بدی چون همش از خاک (سیلیکون، مس و آلومینیوم و .. ) است مثلا میدانید که یک پردازنده چند هزار دلاری تماما از سیلیکون و .. ساخته شده که از خاک استخراج می شوند (3802012) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۹:۲۷:۵۳
مگه اون بیمارستانی که پزشک محترم اونجا کارمیکنن ارث باباشون هست؟ (3802666) (alef-11)
 
خسرو گار س چی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۲۳:۲۳
با سلام و احترام

با کسب اجازه از جناب آقای هاشمی وزیر محترم بهداشت و درمان لطفا تامل بفرمایید :

1- افکار عمومی و رسانه ها تفاوت قایل شدند میان پزشکان خدوم و زحمت کش و پرتلاش و دلسوز و ایثارگر و .....
2- افکار عمومی به دفعات اعلام کردند خواهان ظلم به طبقه اجتماعی پزشکان نیستند ......
3- مقام معظم رهبری فرمودند : "" ..... « کلیه دستگاه ها موظفند نسبت به پرداخت های غیرمتعارف حساسیت نشان دهند و قاطعانه با موارد تخلف برخورد کنند. دفتر هم موظف است ضوابط مصوب دولت را در مجموعه های وابسته به خود مورد توجه و امعان نظر قرار دهد. »....... ( 1395/4/12) با عرض معذرت از جناب عالی : الف ) مفاهیم "" کلیه دستگاهها "" ...... "" دفتر هم موظف است """....را مورد تامل قرار دهید ....
4- جناب عالی نه بواسطه این فیش های حقوقی اما به طور کلی در مقام دفاع از طبقه اجتماعی پزشکان و دفاع از مردم در قصورهای پزشکان که بعضا از سیما هم نشان داده شده است با عرض معذرت تمایل بیشتری به دفاع از پزشکان دارید تا از مردم برای اثبات این نظریه اینجانب لطفا به همین سخنان منتشر شده در این خبر چنانچه توجه و تامل بفرمایید ، مشاهده می فرمایید تعداد جمله هایی که در آن از کلمه "" پزشکان "" در آن به کار رفته است بیشتر از تعداد جمله هایی است که کلمه "" مردم "" در آن ها به کار رفته است .... یعنی ببخشید دفاع از طبقه پزشکان حق قانونی شما می باشد اما تمایل بیشتر نسبت به این طبقه یک ذره افکار عمومی را به شک و تردید می اندازد ......
5- و غیره


نتیجه : طبقه پزشکان مستثنی در این نظام از بقیه مردم و طبقات اجتماعی نیستند ....... لطفا پزشکان دارای قصورر را بیشتر سرزنش کنید ......... تمایل خودتان را بیشتر برای بررسی مراجع قانونی و نظارتی در خصوص طبقه اجتماعی پزشکان نشان دهید ............با تشکر - گار س چی

نتیجه (3801227) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۳۰:۳۱
جناب آقاي وزير بهداشت
ظاهرا جنابعالي خودتان را به كوچه علي چپ زده ايد و از نام اسلام و انقلاب سوء استفاده ميكنيد .
مگر كشورهاي ديگر پزشك ندارند ؟؟؟؟
پس چرا درآمد پزشكهاي ما ده ها برابر درآمد پزشك هاي اروپا و ساير كشورهاست ؟؟؟؟
در حالي كه درآمد سرانه مردم ايران با درآمد سرانه كشورهاي اروپايي قابل مقايسه نيست !!!!!! (3801255) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۳۱:۴۱
مگه بقیه پرسنل بیمارستانها بیکارن!! آقای وزیر زحمات و خدمات بقیه را هم ببینید . (3801261) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۳۷:۳۴
ایشان یک مشت صحبتهای پوچ و بی پایه و اساس کرده اند، ایشان با سو استفاده و سادگی وزیر رفاه و نمایندگان مجلس تعرفه ها رو 400 درصد افزایش دادند تا کارانه های خودشون و هم صنفی هاشون چهار برابر بشه، مجس باید هر چه سریعتر این وزیر بی کفایت رو عزل کنه (3801280) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۳۹:۵۴
كارانه هم هست پس چرا باز خيلي از پزشكان از مردم زير ميزي مي گيرند؟
تهران را نميدونم ولي تو شهرستان كه در كلينيكهاي مختف نهادها وقتي با رفتر چه بيمه نيوري مسلح و جهاد و انتظامي و غيره مراجعه مي كنيم پزشك متخصص بيمار را حتي يك معينه سطحي هم نمي كنه و برايت يك قرص تو درفترچه ات مي نويسه و مي گه اين احتياج به رسيدگي بيشتر و رقيق تر داره و بادي در مطب خودم باشد و اينجا نمي شه
اين آيا نوعي دزدي و اجحاف بر عليه بيمار نيست ؟ اگر در آنجا نمي توانند ويزيت درست بكنند پس چرا مي آيند آنجا و از دفترچه بيمار كم مي كنند و بر مي دارند؟
چرا اصالا آنها را اين ارگانها و نهادها مي آورند تو كلينك خودشان كه حتي پرسنل خودشان را هم مغبون بكنند؟
خدائي اشت دستگاههاي نظارتي و كنترلي كشور ضعف بسيار عظيمي دارند و همه مفاسددر از عدم وظيفه اينها ناشي مي شود (3801286) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۴۳:۳۹
چندی است من گرفتار یک مسئله شده ام لطفا در این خصوص مطب بذارین: یک پزشک 200 میلیون تومان در ماه در آمد دارد اگر ایشان 10 نفر رو نجات داده باشه 200 تومن گرفته و اگر هم این افراد در حین عمل یا بعد از عمل فوت نمایند باز هم پزشک 200 تومن گرفته بنظر شما آیا بجز یک قاعده اخلاقی، انگیزه ای دیگر در پزشک برای نجات جان بیمار وجود خواهد داشت؟

حالا من یک پیشنهاد دارم هزینه درمان برای افرادی که فوت میکنند را به حداقل برسانید. تا از یک طرف پزشکان در احیا جان بیماران کوشا باشند و از یک طرف بابات مرگ افراد به بیمارستان و پزشک پول زیاد و بی حساب و کتاب داده نشود.

یک خواهش دیگر هم دارم رزومه چند نمونه از پزشکان پر درامد را بررسی کنید و میزان مرگ و میر و احیا بیماران ایشان را تحقیق بفرمایید.

ممنون (3801298) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۵۰:۳۹
...بیمارستان، تجهیزات و مریض از وزارت بهداشت و کار از تو...

دامداریه؟ (3801325) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۵۳:۴۹
به نظرم آقای وزیر بهداشت با تمام خوبی که دارند، با این صحبتها دارند خودشان را نزد مردم خراب می کنند. (3801338) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۵۴:۱۰
ایشون خیلی حرف جالبی زدن.... لطفا خبرنگار محترم سوال کنن.....با تحلیل شما باید 10 درصد پول نفت رو به پرسنل وزارت نفت بدیم چون دارن درامد اینجاد میکنن؟؟؟؟؟؟
اگر تعرفه ها پایین بیاد مطمئن باشید هزینه مردم کم میشه و درامد پزشکان کمتر....
سوال دیگه اینه آیا واقعا کسی که روی سکوی نفتی کار میکنه کارش سختتره یا در یک شهر دور افتاده؟

من با مدرک دکتری الکترونیک حاضرم هر جا شما میگی کار کنم( سکوی نفتی و بیابون و....) ( این نکته رو بگم 5 سال هم کار کردم و طراحی حرفه ای بودم) و ماهی 20 تومن بدید.... 200 تومن نمیخوام همون 20 تومن بدید....
آقای وزیر بی عدالتی به انقلاب ما صدمه میزنه نه انتقاد (3801339) (alef-13)
 
م.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۵۵:۵۶
جالب بود. (3801349) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۱۴:۰۸
و خنده دار. (3801411) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۱:۰۶:۳۰
و اسف بار (3802231) (alef-11)
 
Estonia
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۷:۵۹:۳۰
درآمد بیمارستانها از بودجه کشور(نفت و مالیات و کمرگ و ...) نیست.آهان فهمیدم تولید پول میکنن یعنی دستگاه چاپ پول دارید؟آقا دکتر و وزیرمیلیاردی لطفا بگید در آمد بیمارستانها از کجاست؟از جیب من بدبخت هست.حالا چه جوری اگر کارانه نباشه هزینه های درمان 5 تا 6 برابر میشه؟یعنی دیگه تو بیمارستانهای دولتی پذیرش نمیکنید و باید بریم بیمارستان خصوصی و مطب خصوصی.اونجاست که میشه 30 برابر و حتی نامشخص.از یارانه ها که میگیرید و از مردم هم میگیرید و از دولت هم میگیرید پس ... خدای من یکی به اینا بگه با شعور ما بازی نکنن. (3801359) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۰۵:۰۴
این در آمدی که پزشکان برای بیمارستان کسب می کنند مگر غیراز جیب مردم است حال جناب وزیر مردم را از چه چیزی می ترسانند پزشکان را از بیمارستانها خارج کنید تا مردم تکلیفشان را بدانند. (3801377) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۵۲:۲۶
من هم از وزیر خواهش می کنم طرح رو حذف کنند تا بنده از بیمارستان خارج شوم و تکلیف خودم رو بدونم. (3801797) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۱۱:۴۰
تکلیف شما مشخصه سو استفاده از رنج و محنت افرادی که با دل و جان کشور را حفظ کردند تا تو بتوانی از بیت المال استفاده کنی و به اینجا برسی !!!!!! (3802125) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۴:۵۰:۰۰
ببخشید من از رنج و محنت امثال تو استفاده کردم؟ به کجا رسیدم الان یعنی؟ مگر چقدر کارانه می گیرم؟ کدام شما از کله صبح تا شب و تعطیل و غیره کار می کنید؟ کدامتان حتی ساعت دوازده شب از تلفن بیمار در امان نیستید؟ کو پول آن هم پولی که بعد از شش ماه تاخیر می دهند؟ کدامتان هزار و دویست کیلومتر دور از خانواده اون هم به اجبار پرتاب شدید؟ تو رو به خدا چهار تا پرسنل مرز و کشتی رو مثال نزنید!!! مگر توی بی اطلاع پولی درس خواندی که من باید تعهد داشته باشم؟؟ خیلی خوش میاد بیا تو هم به قول خودت سواستفاده بکن به همین دربدری که الان من دارم برس!! (3803485) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۰۷:۰۳
والله وقتی وزیر کشور درامد صدها میلیون تومانی از دولت و صدها میلیون تومانی در مرکز خصوصی و زیرمیزی را حق پزشک می داند پس چرا من مهندس کامپیوتر نیز برای هر کار کوچک درخواست تعرفه میلیونی نکنم؟ هوشم و تخصصم قطعا از اغلب پزشکان بیشتره (3801383) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۵:۱۵:۵۶
شما تو کارت رقابت زیاد هست مهندس کامپیوتر محدود نیست بتونید ناز کنید شما زیاد بگید مردم میرن طرف بقیه رقبا، تو پزشکی ظرفیت را بخاطر خدا که کم نگه نداشته اند بخاطر همین بوده (3803572) (alef-3)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۱۱:۲۹
بهترین و شفاف ترین کار، حقوق فیکس و ثابت است که باید توسط مجلس قانونی شود. اگر چنین نشود، نوعی هرج و مرج است و هر وزیر و پزشکی برای خودش توجیه قانونی دارد! (3801400) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۲۸:۴۸
جناب آقای هاشمی شما وزیر بهداشت هستید نه رییس سازمان نظام پزشکی . مثل اینکه امر بر شما مشتبه شده است . دیدگاههای شما بایستی منافع مردم رو تامین کنه نه منافع صنفی همکارانتان رو . امیدوار بودم آقای روحانی عذر شما و آقای وزیر نسبتا محترم صنایع جناب نعمت زاده رو از دولت بخواهد که این امر میسر نشد . امیدوارم نه شما و نه امثال شما رو در هیچ زمان دیگری در حوزه بهداشت و درمان کشور نبینیم. از شما به جد میخواهیم دنبال کارهای شخصی خودتان باشید و دست از خدمت کردن به مردم بردارید کسی از شما توقع خدمت نداره ... (3801447) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۱۶:۰۸
ایشون خیلی خدمت کردن البته به هم صنفانشون (3801568) (alef-11)
 
Reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۳:۱۱:۰۸
و وزیر نفت که متاسفانه بالعکس آقای هاشمی که طرفدار پزشکان هست وزیر نفت پیوسته بر ضد پرسنل وزارت صحبت می کنه

من که از این دولت قطع امید کردم (3802007) (alef-11)
 
والستریت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۳۰:۳۳
همین کارانه بالا پزشکان ،بزرگترین بی عدالتی در کشور می باشد مگر رتبه برتر رشته های دیگه چقدر حقوق میگرند که پزشکان سیستم ارباب ورعیتی راه انداخته اند وبا این رویه سایر کارمندان وزارت بهداشت هیچ انگیزه ندارند بنده معتقدم اگر مسله حقوق پزشکان (کارانه)حل شود بسیاری از مشکلات در مملکت ما خود به خود حل خواهد شد ولی لابی پزشکی همچین اجازه را نخواهد داد. (3801452) (alef-11)
 
Reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۰۵:۲۱
لابی ... ! برو بابا توهم مافیا و لابی ملته ما رو کشته!! بزرگترین بی عدالتی مدرکهای بی حساب و کتاب تو مهندسیه... سر هر کوچه یه دانشگاه مهندسی باز کردن... بابا کو صنعت که مهندس بخواهد کار کند... خود من یه مهندس بیکار..کارم فقط شده اینترنت گردی... فقط دلمون خوشه مقاله داریم..هیچ کار فنی و عملی تو دانشگاه یاد ندادند که به درد بخوره! (3801548) (alef-11)
 
خداداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۱۹:۳۸
رضا خان تو خودتو مهندس جا نزن معلومه که پزشکی. بعدم شما پزشکا به جز قطع پای راست به جای پای چپ و افزایش آمار مرگ و میر حاصل از سرطان (به بهداشت و پیشگیری بر میگردد) و وارد کردن دارو با پول نفت چه گلی به سر وضع درمان زدید؟؟ از سلول بنیادی صحبت نکن که محصول تلاش بیولوژیست های رویان است، از داروهای نوترکیب حرف نزن که محصول بیوتکنولوژیست هاست، از حیوانات ترانسژنیک بحث نکن که محصول تلاش ژنتیسین های مرکز ملی مهندسی ژنتیکه . حالا بگو کار عملیت چی بوده؟ چه گلی زدید به سر مملکت جز خالی کردن جیب ملت. (3802141) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۱۴:۱۵
بی فایدس الان مافیا شدن ظرفیتها رو هم کم کردن که دست زیاد نباشه بتونن زور بگن (3801561) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۳۱:۰۲
بابا یکی اینو توجیه کند فکر کرده وزیر پزشک هاست (3801454) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۳۷:۴۲
آقای وزیر میفرمایند اگر پزشکی 500 میلیون برای بیمارستان در ماه کار بکند 100 میلیون آنرا به پزشک میدهند حالا چه اشکال دارد با این همه جوان تیز هوش و علاقمند به حرفه پزشکی اجازه ورود به دانشگاه داده نمیشود و همچنان ورود به این رشته را محدود کرده اند و بهتر نیست مثلا به جای یک پزشک دو پزشک در همان بیمارستان به کار گرفته شوند و کارانه هر یک 250 هزار تومان باشد تا اینکه یک پزشک خسته و فرسوده شود بطوریکه گاها از پاسخ دادن به سوالات بیماران و راهنمایی آنها طفره می روند . با تشکر (3801468) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۴۶:۴۱
شما نگران مستهلك شدن اون پزشكي؟ تو رو سنه نه؟ (3801785) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۳۸:۲۲
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان به ازای هر واحدی که دانشجو بیفته ازش صدهزارتومان می گیره. با استدلال غیر منطقی وزیر، پس بخش قابل توجهی از این پول بایستی به اساتید علوم پایه برسه (3801470) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۴۱:۴۲
وزیر درمان: اگر یک جراح در یک ماه معادل ۵۰۰ میلیون تومان برای بیمارستان کار کرد، سیستم مثلا ۱۰۰ میلیون تومان آن را در قالب کارانه به خودش بدهد یا اگر ۵۰ میلیون تومان درآمدزایی داشت، ۲۵ یا ۳۰ میلیون تومان آن را به عنوان کارانه و جدا از حقوق به خودش پرداخت کنند".
پس با این منوال بیمارستانها بایستی درآمد زا و پولدار باشند نه اینقدر ورشکسته (3801479) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۸:۵۱:۰۷
یک نسل که بگذره جمعیت ایران به یک سوم کاهش پیدا میکنه . اونروز دیگه خبری از این رانت خواریها و دزدیها نیست. (3801510) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۱۷:۰۱
جناب وزیر اگر کسی مریض باشه وبخواهد به بیمارستان دولتی مراجعه کنه بایستی صبح ساعت 5 ازخواب بیدار بشه بره تو صف نوبت بگیره که پزشک متخصص او راببینه !!سامانه گذاشتن که زنگ بزنی نوبت بگیری یک ساعت پای تلفنی همش اشغال میزنه اگر هم نوبت بگیری بعد پارتی بازی میکنن تعدادی از بند پ جلوت میفرستتن داخل!! آزمایشگاه وسونو و ام ار ای وغیره باید یک ماه تو نوبت باشی!! خلاصه اوضاع شیر تو شیر!! تا بیام اینهمه مسیر وطی کنیم باید بهفکر قبر براخودمون باشیم.لطفا فکراساسی تر بکنید بجای زوم کردن رو حقوق پزشکان به فکر ملت باشید اونها حق خودشون میگیرن وتا حالا هم گرفته اند!!! (3801571) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۴۶:۲۳
دقیقا" درست است. من خودم به خاطر یک بیماری پوستی گذارم به یک بیمارستان تخصصی پوست در تهران افتاد . آنچنان اوضاع شیر تو شیری بود که گفتنی نیست .
بی نظمی این بیمارستان و توهینی که به بیماران می کردند باور کردنی نبود . (3802191) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۲۱:۴۲
كاملا درسته حرف هاي ايشون.
اگر كارانه ورداشته بشه هيچ پزشكي در مناطق محروم نخواهد ماند و اگر هم بره
فقط و فقط به صورت خصوصي كار ميكنه ،، يعني مردم در مناطق محروم هم مجبور ميشن
تعرفه خصوصي پرداخت كنند.

برا اينكه اين مطلب رو درك كنيد مقايسه كنيد بين پزشكان و دندان پزشكان.
مخارج بيماران در مراجعه به پزشكان در بيمارستان دولتي بسيار كمتر هست
اما در تمام كشور تعرفه هاي دندان پزشكي ازاد هست و در امد دندان پزشكان
هم چندين برابر پزشكان با مرتبه تخصصي بالاتر.

اگر كارانه رو حدف كنند ، پزشكان هم درامدشون كاملا خصوصي ميشه
و بيشتر ميشه. بدون خيچ محدوديت دولتي.. بسيار هم استقبال ميكنند از اين كار. (3801581) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۳۳:۰۳
باباتوام استعفا بده وبروحقوقهای چندصدملیونی پزشکان دفاع ندارد هرچه برای ایشان پیشنهاد میدهی چیزدیگری میدهدشماتوان اداره این وزارتخانه رانداری استعفا بده وبرو افرادلایق ترهستند.پزشکان آلمان رادیدی زودفراموش کردی (3801613) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۹:۴۵:۲۴
منطق بسیار ضعیف
واقعا بعضیا چطور دکترا می گیرند؟ (3801639) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۰۵:۰۴
مدل FFS برای پزشکی قابل قبول است. اما در اینجا متاسفانه سفسطه ای وجود دارد. در این مدل براساس "کیفیت خدمات" پرداخت صورت می گیرد، که وزیر محترم تعمدا مغالطه کرده اند. لطفا ایشان به طور شفاف بیان کنند که ملاک ارزیابی "کیفیت خدمات" یک پزشک چیست؟ لطفا ضوابط FFS بطور شفاف بیان شود.
علاوه بر این آیا FFS مثلا شامل مهندسین شاغل در سایر ارگان ها می شود یا خیر، لطفا آقای وزیر به عنوان عضوی از کابینه پاسخ دهند نه یک پزشک. اگر پاسخ ایشان مثبت است که در اینجا باید از ایشان پرسید آیا برای مثلا مهندسان شاغل در مجموعه وزارت بهداشت چنین چیزی پرداخت می شود یا خیر. اگر پاسخ منفی است که باید گفت این "قافله از قافله سالار مشکل دارد"... (3801685) (alef-11)
 
پزشک عمومی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۰۹:۴۵
البته همه ی پزشک ها کارانه ی بالا نمیگیرن بستگی به نوع کار و درامدزایی برای بیمارستان داره مثلا خود من ماه گذشته دو میلیون تومن کارانه گرفتم که با یک و نیم میلیون حقوقم شد سه میلیون و نیم (3801697) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۱۱:۰۸
وزیر بهداشت در مورد ورشکستگی بیمارستان ها در صورت نبود کارانه درست میگه. (3801701) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۱۴:۵۷
فاصله طبقاتی و فقر در جامعه دارد بیداد میکند ولی پزشکان ، اقای وزیر و بعضی از آقایون به علت ثروت بیش از حد مردم را درک نمیکنند.
اصلا نمی فهمند مردم چی میگن؟
سواره از حال پیاده خبر نداره.
سیر از حال گشنه خبر نداره.
برای همین بود امام علی که صاحب حکومت بود در سطح فقیر ترین مردم زندگی میکرد تا مردم رو بفهمد.
برای همین امام خمینی در وصیت نامه اش فرمود مسولین مملکت را از ثروت مندان انتخاب نکنید. (3801708) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۲۲:۴۳
ای کاش وزیر منفعل علوم هم از ایشان یاد بگیرد (3801721) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۳:۲۳:۲۲
اخه موقعی که وزیر علوم یک پزشک است!!!!!!!!! و حقوقشو از وزارت بهداشت میگیرد، کی دلش به حال دانشگاههای وزارت علوم میسوزه؟؟؟؟؟؟ (3803285) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۳۰:۴۲
وقتی جنگلها و باغ ها نابود شدند ادم نمیتونه توباغ باشه. اقای وزیر چند درصد از این در امد زائی ناشی از اعمال غیر ضروریست ؟ (3801745) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۱:۱۶:۳۹
عمل غیر ضروری تو بیمارستان دولتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اون مال بیمارستان خصوصیه (3802969) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۰:۴۸:۲۸
به نظر شما در سته که کسانی که مالیات می گیرن سی درصد برای خودشون بر دارن.؟
یا اونهایی که نفت را از زمین استخراج می کنن درصدی حساب کنن؟
وزیر مومن باید کارانه یک سقف داشته باشه که یک جراح تا یک حدی براش بصرفه، . بعد از اون نسبت کا رانه باید تغییر کنه. یعنی باید بیشترش به بیمارستان برسه. چرا ؟
یک عدالت اجتماعی رعایت میشه و فاصله طبقاتی ایجاد نمیشه
دوم، کیفیت حفظ میشه
سوم، نیاز به کادر پزشکی جنبه واقعی به خود می گیره و ظرفیت پذیرش واقعی میشه. (3801789) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۱:۰۱:۴۹
جدا از این همه شکاف بین حقوق مردم عادی و پزشکان باید عرض کنم که پزشکان خیلی زیاد کار می کنند. اینقدر بی انصاف نباشیم. (3801810) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۲:۲۱:۴۴
اگر اینطوری بخواید حساب کنید که اون کار سر ساختمون که از 6 صبح تا 7 شب برای 900 تومن در ماه تو جز گرما و اوج سرما کار میکنه باید ده برابر شما دکتر ها درآمد داشته باشه.، (3803139) (alef-3)
 
Javid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۱:۰۲:۲۹
خدایی طرح‌سلامت برا خانواده های بی بضاعت خوب بوده..تمام هزینه درمان ما که پزشک خانواده داریم رایگان هست.. خدا اقای دکتر خیرتون بده.. برا ما روستاییها و شهرهای کوچیک هزینه دارو درمان از بین رفت.. حداقل از این یه بابت توی این دو سه سال راحت بودیم (3801813) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۱:۱۶:۴۳
جناب آقای وزیر... شما که تمام قد از هم صنفی های خودتان دفاع میکنید... آیا فقط پزشکان هستند که بار کار در بیمارستان را به دوش میکشند؟؟؟ آیا پرستاران... تکنسین ها و ... کار نمیکنند؟؟؟ چرا کارانه یک پرستار 1 میلیون تمان اما کارانه یک پزشک 100 میلیون تومان است؟؟؟؟ پزشکانی پر مدعا... مغرور... که انگار سوراخ آسمان باز شده و اینها افتادن پائین... جمع کنید این بازار کاسبی را آقای وزیر... ابن فرمایشات شما بازار گرمی است... شما از موقعیت و پست وزارت در راستای تامین منافع صنف پزشکان سوء استفاده میکنید... پرستاران.. تکنسین ها .. کادر اداری و نگهبانی هم از لحظه ورود یک بیمار به بیمارستان زحمت میکشند اما شما فقط و فقط کار پزشکان را میبینید... انصاف نیست... (3801833) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۱:۱۷:۲۴
ای وای چنین وزیرانی از حقوق ضعیفان چگونه میخواهند دفاع کنند ای وای بر ما (3801836) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۱:۲۹:۳۹
یه سوال. بخشی از درامد که به بیمارستان میرسه را مگر دوباره خود پزشکا تحت عنوان پاداش نمیخورن؟ اخه بیمارستان که یه شخص نیسست. اسمیست برای خوردن مال مردم. وگرنه چرا بیمارستونها هر روز وضعشون بدتر میشه؟؟؟؟ (3801856) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۱:۴۶:۰۳
چیزی که پدر مملکت را درآورده فقط متخصصین بی صلاحیت نیست بلکه بی قانونی و عدم دریافت صحیح مالیات است .خداوند رحمت کند آخوند خراسانی را.مملکت سیاستمدار واقعی میخواهد. (3801882) (alef-11)
 
سیامک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۲:۰۵:۳۲
مثلأ میتونیم شهریه مدارس دولتی رو بکنیم نفری صد میلیون تومان و بعد 10 درصدش رو به عنوان کارانه بدیم به معلمان & هزینه صدور جواز شهرداری را بکنیم متری 40 میلیون تومان و 10 درصد کارانه بدیم به مهندسین & هزینه صدور شناسنامه را بکنیم نفری 40 میلیون تومان و 10 درصدش رو کارانه بدیم به کارمندان ثبت احوال &........
خجالت هم خوب چیزیه به خدا (3801899) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۱:۵۵:۴۳
گل گفتی دقیقا چیزی بود که من میخواستم بگم هر کی هر جایی کار می کنه داره واسه اون اداره یا شرکت یا کارخونه یا مدرسه در آمد زایی میکنه پس این پولایی که مثلا از دانش آموزان مدارس میگیرن بیان تقسیم کنن بین معلم ها یا یک مهندس پروژه ۲۰۰ ۳۰۰ میلیونی انجام میده بیان ۵۰ میلیونشم بدن به خودش چرتو وپرت گفتن وزیر بهداشت تمومی نداره بگو پول مفته داریم از حلق مریضای بیچاره میکشیم بیرون بین خودمون تقسیم میکنیم. کار نکنن دکترا نه اینکه خیلی خوبن دانشجوزیاد بگیرن تا اگه یکی کار نکرد اون یکی کار کنه نه اینکه انحصاری کنن همه چیو واشه خودشون و هر روز هم از تعداد ظرفیت ها کم کنن (3803063) (alef-13)
 
به آفرید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۲:۱۴:۲۷
امیدوارم مجلس در خصوص دریافتی پزشکان عزیز ورود پیدا کنه و باعث شفافیت بیشتر بشه تا حق پزشکان و مردم عزیز از بین نره (3801912) (alef-11)
 
Hamed
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۲:۲۱:۳۵
هرکس فکر میکنه پزشکا زندگی راحتی دارن ,مشکلی تو زندگیشون ندارن,در آمد بالایی دارن و ...به جای نظر دادن تکراری توی الف,همین الآن شروع کنه (3801927) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۲:۱۵:۵۹
بقیه ی مردم چی !؟ (3803122) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۲:۲۸:۵۹
ین آقا امکان نداره استعفا بده ، اصلا" فکر شو هم نکنین،
الان آگه در کشور هایی دیگه بود و این آمار و فیش حقوقی لو میرفت وزیر که چی نخست وزیر هم استعفا میداد (3801938) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۲:۳۲:۰۹
من رفتم پیش متخصص قلب
ویزیت35 نوار قلب 15 اکو 150
تو 10 دقیقه
خدایی کی اینقد درآمد داره؟؟؟؟؟؟؟؟ (3801943) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۳:۵۷:۰۲
شما میرفتی بیمارستان دولتی با مبلغ یک دهم این اکو میشدی
متخصص قلب با 3500 تومن معاینه میکنه (3802101) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۴۷:۴۳
البته بعد از چند ماه . تا آن موقع یا خودش خوب شده یا .... (3802194) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۴۹:۴۰
می ترسم یک نفر بیاید بگوید " از وزارت بهداشت ویرانه ای به جای مانده " (3802199) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۸:۵۵:۱۴
بله بايد سه روز هم الاف ميشدي و احتمال اخراج و يا حراقل كاهش حقوق رو هم بجان ميخريدي بعد هزينه اش از بخش خصوصي برات بيشتر ميشد (3802560) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۱۹:۳۴
مریض شدی شما برو بیمارستان ببینیم زنده بر می گردی نظر بدی یا نه (3804330) (alef-11)
 
پیراپزشک مظلوم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۲:۳۸:۰۳
اگه اینقدر پزشکان درامد برای بیمارستانها دارند چرا مزایای پرسنل هفت ماهه پرداخت نمیشه چرا بیمارستانها اینقدر درب داغن شدن درست نمیکنند (3801954) (alef-11)
 
احمد
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۲:۴۰:۴۲
آقای وزیر اوایل خوب از حقوق مردم دفاع میکردی ولی حالا نه چرا؟ (3801957) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۲:۱۶:۴۶
می دونه عمر دولت روحانی داره تمام می شه ... داره بار خودش و همکارهاش رو می بنده (3803125) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۲:۴۵:۳۸
بنده باوجودی که خودم پزشک متخصص هستم کاملا با نظام کارانه پزشکی مخالفم چون اولا باعث تبعیض واختلاف طبقاتی حتی بین خود پزشکان میشود دوما باعث تخلیه منابع بیمه ها که ازجیب ملت است میشود سوما باعث بی انگیزگی بقیه پرسنل پزشکی میشود چهارما درتمام کشورهای پیشرفته برخلاف بیانات وزیر محترم حقوق فیکس به پزشکان پرداخت میشود که از دو تا حداکثر ده برابر متوسط درامد جامعه است پنجما بطور عملی ثابت شده هرچه به حقوق یک قشرمثلا پزشک یا فوتبالیست و... اضافه شود به همان نسبت افکارانها مادیتر میشود ششم اینکه افزایش وحشتناک کارانه ها توسط همین وزیر در دوسال اخیر اعمال شده است که خود پزشکان هم متعجب شده اند وان هم بسیار بی تناسب دررشته های مختلف پزشکی ونهایتا پزشکان حق انتخاب بین کارخصوصی بادردسر ومسیولیت یبیشتر بعلاوه سرمایه گذاری زیاد در بخش خصوصی رادرمقابل کار دولتی راحتتر بامسیولیت کم بدون سرمایه گذاری والبته حکما بادرامد خیلی کمتر رادارند و دراصل فقط دریک سیستم باید فعالیت کنند نه هردوباهم مثل بلبشویه ایران (3801964) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۲:۲۲:۰۰
مردم هم نمی گن که درآمد یک پزشک متخصص یا فوق تخصص باید با یه کارمند یا دبیر یا کارگر و یا ... برابر باشه.بلکه باید یه تناسبی داشته باشه.توی همه ی کشورها این تناسب وجود داره.حالا مثلا توی آلمان تقریبا برابر ه ولی توی استرالیا حدودا 4 تا 5 برابر بقیه ی مشاغله.ولی اینجا به طور کلی تناسب بی معنیه. (3803141) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۳:۰۸:۳۵
جناب وزیر ، آیا نباید بین کارانه پزشک با کارانه پرستاران و ماماها و سایر پرسنل بیمارستان تناسبی باشد ؟
آیا نباید بین خدمات ارائه شده و هزینه دریافتی از بیماران و شرکتهای بیمه درمان و تامین اجتماعی تناسبی وجود داشته باشد ؟
سیستمی رو طراحی کرده اید که برخی از پزشکان دارند میترکند و بقیه پرسنل بهداشت و درمان دارند از نداری تلف میشوند
فعالیت را ماما ، پرستار یا سایر پرسنل انجام میدهند ، به اسم پزشک ثبت مبشود و کارانه کار نکرده را برخی از پزشکان دریافت میکنند چون نظارتی بر سیستم نیست
اگر به انصاف عمل کرده بودید ، اینهمه حرف و حدیث درست نمی کردید ، این حرف و حدیثها از بین برنده اعتبار و ارزش جامعه پزشکی و پزشکان خدوم جامعه است
واقعا" کلمه رئیس صنف اطبا بهتر برازنده شماست تا وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی (3801996) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۳:۵۷:۰۵
والا اگه بیمارستان ها اینقدر درآمد دارن پس چه نیازی به این همه بودجه دارن؟
کلا وزارت بهداشت رو خودگردان کنند.
واقعیت اینه که با یک سیستم ناعادلانه بخش عمده بودجه سلامت و هزینه بیمه های درمانی و تکمیلی بعنوان کارانه به عده معدودی میرسه و البته خیل عظیمی از کادر بیمارستان ها و مراکز بهداشت اعم از پزشکان عمومی و پرستارها از این مواهب بی بهره اند. واقعا منطقی نیست که در یک بیمارستان یک جراح ماهانه 50 میلیون، پزشک عمومی 5 میلیون و پرستار 2.5 میلیون بگیره. این میزان تفاوت قطعا غیر منصفانه و تبعیض آمیزه. (3802102) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۱۱:۲۷
مشکل امکان مهاجرت پزشکان بخش دولتی به خصوصی هم به علت عدم اجرای صحیح قانونه. مطابق قانون شاغلین بخش خصوصی نمیتونن در بخش دولتی کار کنند. این در حالیه که حتی در دوران طرح پزشک های متخصص برای خودشون مطب میزنن. از طرف دیگه خیلی از بیمارستان های خصوصی اصولا استانداردهای لازم رو ندارن و فقط با ظاهر سازی راهی برای کسب درآمد شدن. به نظر من در کل برای حل مشکل درمان باید راهکارهای زیر اجرا بشه:
1- اختصاص بودجه ای مناسب مشابه طرح تحول سلامت بصورت منظم جهت نوسازی توسعه و تجهیز بیمارستان های دولتی و عدم اسراف بودجه در قالب کارانه
2- اجرای کامل قانون به این صورت که هر پزشکی که در بخش خصوصی شاغله اعم از اینکه مطب داره یا در بیمارستان خصوصی فعالیت میکنه حق هیچ فعالیتی در بخش دولتی نداشته باشه.
3- برای تاسیس بیمارستان خصوصی نیاز به داشتن حداقل امکانات باشه نه اینکه یک ساختمان 5 طبقه معمولی بدون پارکینگ و فضای مناسب در یک محله شلوغ با اعضای موسسی که همه استاد دانشگاهن بعنوان بیمارستان خصوصی معرفی کنند.
4- پرداخت حقوق منطقی تحت عنوان خرید خدمت بر حسب جمعیت تحت پوشش البته با یه تلورانس معقول بر اساس تعداد بیمار
با این مراحل اولا خیلی از بیمارستان های باصطلاح خصوصی اصولا مجوز فعالیت نمیگیرن خودبخود با وجود بیمارستان های مجهز دولتی مردم تمایلی به بیمارستان خصوصی پیدا نمی کنن. در این شرایط پزشک ها هم به پرداخت های معقول بخش دولتی رضایت میدن.
به لحاظ اجرایی و تکنیکی چنین پروسه ای بسیار ساده است و اتفاقا خیلی کشورهای پیشرفته همین کار رو میکنند اما در ایران چنین اتفاقی نخواهد افتاد . چرا؟
چون کسانی باید این طرح رو برنامه ریزی و اجرا کنند که خودشون مستقیما ذینفع هستند. در حال حاضر پزشکان متخصص شاغل در بخش دولتی ضمن دریافت کارانه های هنگفت اغلب سهامدار بیمارستان های خصوص هم هستند و یا حداقل مطب خودشون رو هم دارن و ضمنا زیر میزی هم میگیرن. موارد زیادی هست که یه استاد تمام وقت علوم پزشکی بیشتر عمل هاش در بیمارستان خصوص انجام میشه.
با این توصیف امیذی به اصلاح نیست و سخنان وزیر هم حکایت از همین امر داره.
در این شرایط دولت هزینه هنگفت میکنه مردم هم بخصوص در مراجعه به بخش خصوصی سرکیسه میشن، بیمه ها هم ورشکست میشن و فقط متخصصین درآمدهای میلیاردی دارن. (3802124) (alef-13)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۱۲:۱۸
باید بین درآمد مردم تناسب وجود داشته باشه
نمیشه که توی یک محیط کاری یک نفر ۸۰۰ هزار تومن بگیره یک نفر ۸۰ میلیون (3802126) (alef-3)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۲۰:۲۲
من کارشناس اتاق عمل هستم.جراح چشم پزشک داریم که شنبه حدود ده تا عمل میاره مرکز ما.یکشنبه تقریبا همین تعداد میبره یک مرکز دیگه.دوشنبه دوبرابر دربیمارستان دولتی عمل میکنه.سه شنبه و چهارشنبه هم دربیمارستان دولتی دیگر و بازهم پنجشنبه میاد پیش ما.شما حساب کنیدچقدر درامد داره؟سه تا جراح دیگرهم داریم که شرایطشان مثل ایشان است (3802142) (alef-3)
 
دانشجوی دکتری مهندسی هوافضا دانشگاه شریف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۳۱:۳۵
بحث اصلی توی صحبت های وزیر این نکته است که چرا باید بیمارستان ها (وزارت بهداشت) و یا دکترها چنین پول زیادی رو برای خدماتی رو که ارائه می کنند دریافت کنند؟ این نکته به صورت پیش فرض در کلام وزیر وجود داره، که مشکل اصلی به نظر من اینه. نرخ بالای این خدمت (درمان ) چرا باید این قدر بالا باشه؟ شاید دلیل بیاورند که پزشک کم باشه و یه جورایی عرضه و تقاضای درمان باعث این وضع شده. در این صورت این مشکل را باید حل کرد مثلا با افزایش ظرفیت دانشگاه های پزشکی. به جای این که کرور کرور ظرفیت رشته های مهندسی اشباع شده در کشور را زیاد کنند به خصوص در تحصیلات تکمیلی (بدون هیچ گونه برآورد از نظر بازار کار و امکانات دانشگاه) این رشته های پزشکی که نیاز کشور است رو افزایش ظرفیت بدن. اگه مشکل دیگری است هم لطفا توضیح بدید و یا از ایشون توضیح بخواید. توی مصاحبه که از این نکته ی به نظر من مهم و اساسی غافل شده . (3802159) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۳۸:۰۴
به این میگن دفاع جانانه؟ خوب آقای وزیر شما که اینقدر نگران رفتن پزشکان هستید مطمن باشید اگر پزشکان میتونستند در کشورهای غربی نصف این درامدها که هیچ یک سوم اینها رو داشته باشند میرفتند (3802174) (alef-3)
 
هاشمى
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۴۳:۳۹
اقاى دكتر هاشمى لطفا جامعه محترم پزشكى رو از جامعه به خاطر منافع عده اى خاص جدا نكنيد.اگر اينطورى فرض شود تمام تخصص ها منافع براى بخش هاى ديگه دولت دارند وميبايستى كارانه هاى ميلياردى بگيرند.در ضمن اگر راجب ساير كشورها ميفرماييد بهتر است بدانيد.در كشورهاى متمدن بيشترين حقوق را كارگران شهردارى،اموزگاران و پرستاران ميگيرند. (3802184) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۴۵:۱۳
باز هم مظلوم نمایی پزشکان شروع شد: ما خیلی درس خونیدم ما کنکور دادیم اگه میتونید قبول بشید ما در روستا هستیم ما تعهد داریم و...
اقا همین اقای صفدر جسینی برای لیسانس و فوق لیسانس کنکور داده بعد امتحان تافل و جی ار وی و..داده رفته کانادا تموم کرده 50 میلیون میگرفت ملت جلوش رو گرفتن بقیه هم رفتن از دانشگاه های خوب دنیا اومدن اینجا کسی اصلا قبول نداره که درامد بالا داشته باشن بعد شما اومدین طلبکار شدین که که ما درس خوندیم؟ ما خیلی اذیت شدیم و..؟
شما رو جامعه بصورت رایگان خرجتون رو داده که پزشکی بخونید و در خدمت چامعه باشید شما از زمانی که کنکور دادی در استخدام ملت هستی همون موقع هم در دفترچه شرایط رو با جزئیات برات شرح دادن که درس میخونی و در خدمت ما هستی اگر قبول نداشتی میرفتی اروپا و امریکا درس میخوندی
تمام رشته ها تعهد خدمت دارن مهندسها هم تعهد خدمت دارن اما چون مهندسی در جامعه اشباع شده میرن مدرکشون رو میخرن از کشور خارج میشن یا بیکار میمونن یا میرن رشته دیگه
این حرفها رو تکرار نکنید دفترچه رو نگاه کنید ببینید چه تعهداتی دادین
حرفای شما ذره المثقالی استدلال داخلش نیست و همه مظلوم نمایی و یا توهم یا زیاده خواهی و...است (3802187) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۵۰:۳۴
مجلس باید برخورد کند چون دولت هم فعلا برخوردی باهاش نکرده در حالی که اینجاهم باید این کارانه های میلیونی به بین المال برگردد وسازمان بازرسی برخورد و گزارش به مردم دهد (3802201) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۵۰:۵۱
قابل توجه اشخاصی که در زیر این خبر نوشته اند این آقای وزیر مثل رئیس صنف پزشکان صحبت کرده. لطفا به 3 مطلب توجه کنند: 1. این آقا توضیح داده که از 22 سال قبل این نحوه پرداخت (در قالب قانون خودگردانی بیمارستانها) وجود داشته. 2. دلیل میاره که اگر این قانون نباشه هزینه های درمانیِ بیماران در بیمارستانهای دولتی چندین برابرِ شرایطِ فعلی میشه. 3. در عین حال میگه تابع قانونه و هر قانون جدیدی که مجلس تصویب کنه را تمکین و اجرا میکنه.
نتیجه اینکه لطفا کمی باانصاف قضاوت کنید.

و اما مساله مهمی که این وسط از آن غفلت شده تفاوت فاحش و نامعقول دریافتی پزشکان با پرستاران است. اگر این آقای وزیر به نظام پرداخت منطقی و موفق پزشکان در کشورهای پیشرفته ارجاع میده چرا همین ارجاع را در موضوع پرداخت منطقی و موفق به پرستاران و تفاوت بسیار کمتر میان دریافتی پزشکان و پرستاران در آن کشورها ارجاع نمیده؟ لطفا توجه داشته باشید که طبق گفته های آقای وزیر :"بیمارستان‌ها فقط حقوق پزشک، پرستار و اعضای هیئت علمی را از دولت می‌گیرند و بقیه آن از محل درآمد اختصاصی بیمارستان بین پزشک، پرستار و سایر کادر درمانی تقسیم می‌شود زیرا اگر پزشک و پرستار نباشد، اصلا درآمدی در بیمارستان وجود ندارد." با استنا%D (3802202) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۵۲:۰۲
افسوس از چنین تفکری ...

فرض کنیم پرداخت کارانه به حق است. جناب وزیر توضیح دهند دیگر پرداختی حقوق چیست؟!
نظام کارانه یعنی هر کس سهمی از درآمد بیمارستان دارد، کار از پزشک و مواد و تجهیزات، ساختمان و سز قفلی جدب بیمار از بیمارستان و درآمد به نسبت معین بینشان تقسیم شود. در چنین قرار دادهایی دیگر حقوق چه جایگاهی دارد؟ (3802205) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۵۴:۲۵
خب وقتی یک پزشک متخصص مثلا صد میلیون کارانه می گیرد و نشان می دهد که در یک ماه فقط ایشان برای بیمارستان مثلا 400 میلیون تومان درآمد زائی - یعنی سود - داشته است این امر نشان دهنده گران بودن خدمات ارائه شده است . بجای این کارانه های کلان چرا هزینه های خدمات پزشکی را کم نمی کنید ؟ این سود از جیب مردم - عمدتا مستضعف که به بیمارستان ای دولتی مراجعه می کنند بیرون کشیده می شود (3802212) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۵۶:۲۴
قابل توجه اشخاصی که در زیر این خبر نوشته اند این آقای وزیر مثل رئیس صنف پزشکان صحبت کرده. لطفا به 3 مطلب توجه کنند: 1. این آقا توضیح داده که از 22 سال قبل این نحوه پرداخت (در قالب قانون خودگردانی بیمارستانها) وجود داشته. 2. دلیل میاره که اگر این قانون نباشه هزینه های درمانیِ بیماران در بیمارستانهای دولتی چندین برابرِ شرایطِ فعلی میشه. 3. در عین حال میگه تابع قانونه و هر قانون جدیدی که مجلس تصویب کنه را تمکین و اجرا میکنه.
نتیجه اینکه لطفا کمی باانصاف قضاوت کنید.

و اما مساله مهمی که این وسط از آن غفلت شده تفاوت فاحش و نامعقول دریافتی پزشکان با پرستاران است. اگر این آقای وزیر به نظام پرداخت منطقی و موفق پزشکان در کشورهای پیشرفته ارجاع میده چرا همین ارجاع را در موضوع پرداخت منطقی و موفق به پرستاران و تفاوت بسیار کمتر میان دریافتی پزشکان و پرستاران در آن کشورها ارجاع نمیده؟ لطفا توجه داشته باشید که طبق گفته های آقای وزیر :"بیمارستان‌ها فقط حقوق پزشک، پرستار و اعضای هیئت علمی را از دولت می‌گیرند و بقیه آن از محل درآمد اختصاصی بیمارستان بین پزشک، پرستار و سایر کادر درمانی تقسیم می‌شود زیرا اگر پزشک و پرستار نباشد، اصلا درآمدی در بیمارستان وجود ندارد." با استناد به همین اظهارات، شایسته است تفاوتِ نجومیِ "کارانه" دریافتی پزشکان و پرستاران مورد بررسی و رسیدگی قرار بگیره. یادآوری میکنم در تمام بیمارستانهای دنیا این پرستاران هستند که بیشترین وقت و رسیدگی را نسبت به بیماران دارند و بیشترین استرس را نسبت به وضع بیماران تحمل میکنند. (3802216) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۲:۴۰:۱۰
اين وضعيت نابهنجار و ترساندن مردم صرفا بخاطر حفظ حاكميت يك درصدي پزشكان است
كه حقوق مردم را به تاراج مي برند
در هيچ جاي دنيا چنين چيزي وجود ندارد كه حقوق و در امد پزشك بيش از ٥٠٠برابر حداقل مزد يك كار گر باشد
اين طبقه نو ظهور بايد سقوط كند و همه در امد ها بايد تحت كنترل در ايد (3802323) (alef-11)
 
Masoud
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۲:۴۴:۵۴
سیستم وزارت بهداشت با وجود انکه متشکل از گرایشها و رشته های مختلف هست ولی به شدت پزشک محور است به طوری که حتی به عنوان نمونه در تخلفات ادری نیز پزشک محور است و زحمات قشرهای دیگر نادیده گرفته میشود.در جواب جناب آقای وزیر که فرمودند پزشکی 500 ملیون درامد داشته 100 ملیون ان را به خودش برگردانید باید گفت جناب دکتر چند روز نیروی دلیر ارتش کشتی باری ایران را از چنگال دزدان دریایی بیرون کشید چون در این راه فواید اقتصادی زیادی نصیب کشور شد پس بیست درصد ارزش اقتصادی محموله کشتی را به این عزیزان بدهیم .عزیزان حفار در صنعت نفت چون سالی سی ملیارد برای کشور درامد ارزی دارند چرا نباید بیست درصد از این درامد به انها داده شود.جناب وزیر شما وزیر همه اقشار هستید ،یک برسی اجمالی به میزان درامد قبل و بعد در اجرای طرح تحول سلامت بیاندازید .موفق باشید (3802333) (alef-11)
 
کاوع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۴:۳۸:۱۱
فعلا که 6 دوره کارانه ندادن (3802415) (alef-11)
 
دستیار دندانپزشک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۴:۵۸:۲۵
اقای دکتر هاشمی شما باید قبول کنید که فرهنگ طبابت در ایران تغییرکرده است و به سمت سود جویی رفته است . خیلی از پزشکان برای این شغل مناسب نیستند و باید مجوز انها لغو بشود و نگذارید که جیب و جان ملت را تاراج کنند .
باید برای همه کادر وزارت بهداشت دوره های اجباری اخلاق و عرفان بگذارید تا با مردم مهربان تر باشند .
همه مردم به دلیل ارتباطات از همه واقعیت ها مطلع هستند . (3802421) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۶:۵۹:۱۲
وزیر محترم بیا دررده های شهرستانی علوم پزشکی گلستان نکاهی بیانداز ببین چه خبره (3802447) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۷:۲۰:۴۴
جناب آقای وزیر فکر آخرتت باش نه فکر هم صنفی هایت ضمن اینکه یارانه هم می گیرند زیر میزی هم می گیرند و هزینه ی مردم هم بالاست (3802453) (alef-11)
 
ناصر
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۷:۵۰:۳۸
اگر بخواهیم در خصوص کارانه پزشکان انتقاد کنیم لازم است به سوالات زیر پاسخ دهیم:
1-آیا طرح خود گردانی بیمارستانها قانونی و منطی است؟ اگر قانونی است این قانون بخاطر تبعیض زیاد بین پزشکان و مابقی کادر درمان باعث نارضایتی و کاهش انگیزه سایر نیروهای درمان شده پس نیاز به اصلاح دارد.اگر منطقی است اکثر بیمارستانهای مناطق محرم یا پزشک در طول ماه نداند ندارند یا بیمار ،پس کارانه این پزشکان از کجا تامین میشه؟جز از طرح تحول نظام سلامت که بیمار پول کمی پرداخت میکنه و مابقی اش از جیب مالیات دهندگان و ارزش افزوده کالاها و خدمات؟
2-مگر بهداشت مقدم بر درمان نیست پس چرا به نیروهای بهداشتی چیزی پرداخت نمی شود و یا اگر میشود خیلی ناچیز آن هم حداکثر ماهی صد هزار تومان؟
3- یکی از مشکلات وزارت بهداشت اینه که تا حالا تمام وزاری بهداشت پزشک بودند به همین خاطر بجای مردم از صنف پزشکان و بجای سایر نیروهای بهداشتی و درمانی و پشتیبانی از صنف پزشکان حمایت جانبدارانه کردند.
3- تصمیمات مالی دانشگاههای علوم پزشکی را اعضای هیات امنای هر دانشگاه میگیرند که همه یا پزشکند یا هیات علمی غیر پزشک به همین دلیل تصمیمات انها اکثرا به نفع صنف خود است در صورتی که بالای 90درصد وزارت بهداشت غیر پزشک و هیات علمی اند. (3802466) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۸:۰۸:۰۳
توی ایران پزشکا خدا شدن! اصلا دیگران رو ادم حساب نمیکنن.به خدا دکترای بقیه رشته ها هم زحمت کشیدن.حتی بیشتر از اونها.اما وضعیت پزشکان کجا و وضعیت بقیه کجا. (3802476) (alef-11)
 
سلیمان
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۸:۳۵:۱۷
اقا جان هر چه که می نویسیم و تذکر می دهیم که تا زمانی که تعداد پزشک متخصص زیاد نشود مشکل مردم ایران از لحاظ خدمات پزشکی حل نمی شود متاسفانه گوش شنوایی نیست کشور ایران به پیشرفتهای عظیم در خصوص صنایع موشکی دست یافته است و تعداد مهندسین در کشور هم از لحاظ متوسط جهانی بسیار بالا است و اکنون مهندسین با کمترین درامد مشغول کارند یا از کشور مهاجرت می کنند آیا نمی توان در حوزه پزشکی نیز نسبت به افزایش تربیت پزشک متخصص اقدام کرد؟ قطعا می شود ولی باید دست اندرکاران این امر غیر پزشک باشند تا به منافع صنفی فکر نکنند (3802519) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۸:۴۰:۳۷
من به عنوان یه دندانپزشک میگم درآمد پزشکان توی تمام زمینه ها خیلی زیاده و رو حرفم با کسانی یه کی میگم سطح دانشگاه های ایران بهتر از آلمانه
اولا" هیچ وقت آلمان رو با ایران مقایسه نکن چون سیستم پزشکی آلمان خیلی خیلی با لاتر از ایرانه، شما فرق نظام آموزشی و دانش فرد رو قاطی نکن
توی ایران شعار خیلی زیاد، پول های مفتی هم میگیرن به نظر من این عمل های آسونی که توی ایران انجام میدن الان توی پاکستان و هند با 10درصد این قیمت انجام میدن، من بیشتر کشورها و بیمارستانها خارج رفتم و دیدم
ای کاش این وزیر پوپولیست یه سری به کشورهایی دیگه میزد و فقط نوع مدیریت و هزینه های اونها رو میدیم بعد می اومد نظر میداد،
به عنوان مثال در نظام پزشکی روسیه ، شاید الان دوستان بگن ما کجا و روسیه کجا ما بهتریم ولی من میگم روس ها واقعا" با استعدادن و سبک خودشون رو پیش میرن مثل ما از کتاب های آمریکایی کپی برداری نمیکنیم و بعد شعار بدیم و منم منم کنیم،
در روسیه تمام پزشکان حقوق دریافت میکنن و در خود بیمارستانهای دولتی و درمانگاه ها خدمات میدن، توی ایران بیمارستانها شدن هتل برای هر اتاق یه نرخ خاص میگیرن و ویزیت جداگانه در چند مرحله، دارو با نرخ آزاد ، .......
من میگم نظام پزشکی ما نیاز به بازسازی داره و گرنه به مشکل میخوریم (3802524) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۵۳:۲۶
درامد دندانپزشکا که کارشون درحد تکنسین هست هم اصلاح میشه (3804404) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۹:۳۰:۲۱
شما نه پزشکی نه دندانپزشک ولی آدم باهوشی هستی
الف خواهشا منتشر کن (3809515) (alef-11)
 
Anonymous Proxy
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۸:۴۹:۱۶
چرا دعوا میکنید همش واس ماس (3802546) (alef-11)
 
590
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۸:۵۷:۰۶
ما نمیگیم ایراد داره!بدن خوبم بدن! اما باید به همه اقشار همینطور رسیدگی کنند. صدای این مردم رو داره بی عدالتی فراگیر در می یاره!
مراقب باشند آقایون! (3802568) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۹:۱۴:۱۲
اقاي هاشمي شما بايد اول توضيح بدي از كجا دراورده اي؟ دوم اينكه بيمارستان دولتي محل درمان افراد مستضعف جامعه است محل كسب در امد نيست كسي كه در بخش دولتي فعال مي شود بايد عاشق خدمت باشد محل تجارت و در امدزايي بخش خصوصي است اقا ابرو و دين و اخرت خودت را براي ديگران نفروش. يك پزشك جراح (3802629) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۹:۱۷:۵۰
وقتي افراد دنيا پرست و سودجو مسول امورات مردم مي شوند غيراز اين انتظاري نيست اقاي عزيز همه جاي دنيا بيمارستان دولتي ملجا بيماران مستضعف است اينطور كه شما ميفرماييد پول نداري بايد بميري و اين با روح انقلاب اسلامي سازگار نيست شما برو پورشه ات را سوار شو مردم بدبخت را چكار داري (3802638) (alef-11)
 
بهنام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۹:۲۰:۰۵
سلام .من به عنوان یک ایرانی انتظار دارم این وضعیت تعرفه ها و این وزیر عزیز که با زیرکی وزیر پزشکان است ونه مردم تعیین تکلیف بشن .کل مطلب اینه
1. در پزشکی و سایر خدمات مرتبط نباید همانند ایران خودرو انحصار باشد
2.وزیر نباید خودش پزشک باشد یا اینکه حق طبابت داشته باشد .
3.تعرفه های پزشکی نبایست در کمیسیونی تایید بشه که بیشتر اعضای ان پزشکند .
4. در تعیین تعرفه ها درامد مردم و نیز میزان تعرفه در کشورهای دیگر مد نظر قرار گیرد .
اگه اینها شد که هیچ اگه نشد من اعتمادم به دولت روحانی صلب ودر انتخابات بعدی نظرم را در تعرفهام مینویسم (3802645) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۳۳:۱۰
اطلاعات صفر....حرف چرت زدن بی نهایت!
تعرفه ها تو شورای عالی بیمه تصویب میشه...هفت تا عضو داره که یکیش پزشکه و نماینده وزارت بهداشت...بقیه غیر پزشکن
سلب اعتماد جنابعالی که اطلاعاتت صفره هم، هیچ اهمیتی نداره (3802891) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۹:۲۰:۴۸
اقاي دكتر هاشمي شما بر خلاف برنامه هاي توسعه كشور عمل كردي و بجاي استفاده از امكانات بخش غير دولتي انها را تضعيف كردي و بايد محاكمه شوي (3802649) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۹:۲۹:۴۴
اگر این گونه است پس چرا این شرایط برای مهندسان نیست که مستقیم در کارخانه ها و شرکتها تولید ثروت می کنند و فقط حقوق ثابت می گیرند و همه سود ناشی از کار کردشان در جیب سهامداران واریز می شود و در بنگاههای دولتی به بودجه دولت تبدیل می شود؟
آیا یک پزشک متخصص ماهانه درآمد بیشتری برای بیمارستان ایجاد می کند یا یک مهندس متخصص در شرکتهای نفتی و فولادی؟!
اگر فورمول بالا برای مهندسان ایجاد شوند خواهیم دید که ثروتمندان جامعه چه کسنایی خواهند بود ولی متاسفانه باندبازی و انحصارطلبی در صنف پزشکان بیداد می کند (3802671) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۹:۴۴:۳۴
اگر مديرعامل بانك هم با آن هم اختياراتي كه قانون به وي داده و تصميمات كلان وريسك آن را بر عهده وي گذاشته و قاعدتا مي تواند درآمدهاي كلاني را براي بانك هم ايجاد كند پس بر اساس اين استدلال وزير محترم بهداشت مي تواند بخشي از درآمد حاصله را به شكل كارانه دريافت كند البته فرض اين موضوع اين است كه مديرعامل و هيات مديره بانك كارآمد باشند و واقعا درآمد زايي نمايند. به هرحال اگر درآمد زايي ملاك پرداخت حقوق در يك صنفي باشد بايد در تمام اصناف ديده شود وگرنه بي عدالتي و بي انگيزگي حاصل مي شود. (3802711) (alef-11)
 
علی
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۹:۵۲:۵۹
سقف کارانه ماهیانه اکثر جامعه پزشکی زیر ۸۰ میلیون تومان است.

یعنی بیستر از اینم هست

ماهانه ؟؟؟؟ توجه می فرمائید !!!!!!!! (3802741) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۲۸:۴۳
مگر از شما می گیرند که انقدر ناراحتید؟ یک بازاری یا دلال با یک تلفن در روز این مبلغ رو درمیاره. چرا انقدر نسبت به پزشک تنگ نظرید؟؟؟ (3802877) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۴:۳۵:۲۸
اون بازاری سرمایه ش خوابیده... همونطور که یک شبه درامد کسب میکنه ممکنه یک شبه هم بر باد بده.... شما برای خطای پزشکی هم پاسخگو نیستید (3803436) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۰:۴۳:۱۱
الحمدلله مردم به خوبی از حقوقشان آگاه هستند و روزانه هزاران پرونده شکایت از پزشک در حال بررسی است که نه فقط در نظام پزشکی بلکه جداگانه در پزشکی قانونی هم دادگاه برای آنها تشکیل می شود و جای بررسی های مکرر دارد. اگر کادر پزشکی و پزشک یک درصد هم مقصر باشند بی تعارف حکم علی شان صادر می شود. چرا بدون مدرک و دلیل اظهار نظر می کنید؟ برای یک بیمار سرطانی end stage که با تمام تلاشمان متاسفانه فوت کردند , همراه بیمار فقط از سر لج و لجبازی به خاطر اینکه همون لحظه که ایشون دستور داده بودند تخت خالی تو بیمارستان دولتی براشون پیدا نشده بود 4 بار دادگاه تشکیل شد و هر دفعه حکم به برائت پزشک دادند ولی باز در مرجع دیگر به راحتی شکایت می کرد. الحمدلله در قانون برای همه باز است (3805556) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۰۴:۳۲
فقط و فقط استیضاح؟ (3802780) (alef-11)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۰۵:۱۶
با سلام
خدای ناکرده نمی خواهم ارزش کار پزشکان محترم را ناچیز جلوه دهم اما باید از وزیر محترم سوال کرد حتی اگر این روال بصورت قانونی از 22 سال پیش در کشور به اجرا در آمده است و پزشکان در بیمارستان بصورت قراردادی کارانه دریافت می کنند چرا بطور جداگانه حقوق نیز می گیرند؟
مگر نه اینکه به هر فردی حقوق می دهند که کاری انجام دهد؟ چگونه به پزشکان حقوق می دهند که نامشان در وزارت خانه ثبت شود سپس قرارداد می بندند که چگونه کار کنند
مثل آنکه یک آبدار چی استخدام کنید و به او حقوق ماهانه مشخص بدهید و آبدارچی برای آوردن هر استکان چای از موسسه طلب کارانه بنماید. پس برای چه اورا استخدام نمودید می توانستید با او قرارداد ببندید و به محض نارضایتی از فعالیتش با فرد دیگر قرارداد ببندید (3802784) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۰۷:۱۷
مهمترین و بدترین اقدام دولت روحانی همین طرح تحول نظام سلامت است که نظام سلامت را نابود کرد. (3802796) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۰۸:۲۶
دو هاشمی دو اقدام در راستای گسترش بازار آزاد و آزادی سازی قمیتها
هاشمی رفسنجانی در بعد از جنگ در کل اقتصاد
قاضی زاده هاشمی همان اقدام در بخش درمان
درود بر همه هاشمی ها که مدافع بازار هستند (3802803) (alef-11)
 
احمد
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۱۰:۳۴
در این میان دربحث سلامت اصول قانون اساسی برای تامین سلامت وبهداشت مردم فراموش شده .ایا برای تربیت پزشک ومتخصص از بودجه این مملکت هزینه نمی شود؟این چه استدلالی است از جیب مردم به جایی برسی ومثل گرگ مردم را لته پاره کنی (3802813) (alef-13)
 
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۲۳:۵۸
با سلام
من نمی فهمم مساله اگر مردم هستند که با طرح تحول در بیمارستانهای دولتی تقریبا هزینه ای پرداخت نمی شود.
یا مساله این است که پزشکان بیمارستانهای دولتی درآمدشان به یک پنجم درآمد پزشکان بیمارستانهای خصوصی نزدیک شده(اونم بعد از 6 ماه دریافت می کنند) و این مانع خروج پزشکان کارامد و نفرات اول بوردهای هر رشته از بیمارستانهای دولتی می شود و بازهم منفعتش صد در صد برای قشر ضعیف است که می توانند از پزشکان برتر استفاده کنند.
ایراد این قضیه کجاست که و کی داره ضرر می بینه ؟؟؟؟ بالا رفتن درآمد عده ای که قبلا بسیار ناعادلانه دریافت می کردند و اجرای عدالت بدون آسیب به کسی انقدر سخت و غیر قابل تحمل است؟ ابه نظر میاد فقط دوران تخریب پزشکان فرا رسیده بدون اینکه به عواقب این کار فکر کنیم.
مطمین هستم این پیام رو منتشر نمی کنید مثل خیلی پیام های قبلیم.ولی باز هم پیام می زنم بلکه خود مدیران سایت که متن را می خوانند لااقل دنبال پاسخ بروند
اگر راست میگید منصف هستید منتشر کنید (3802858) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۲۵:۱۵
این چه رویه ای است مردم برای درمان دردهایشان مال و زندگی خود را بفروشند و این طبقه مرفه در خارج از کشور در کشورهای اروپایی برای خوشگزرانی خرج کنند (3802865) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۳۲:۵۲
در همه جای دنیا پزشکان و وکلا بیشترین درآمد رو دارن. من نمی دونم تو ایران چه خبر شده که درآمد پزشکان مساله ساز شده؟؟؟ چرا احیانا به وکلاو تجار و دلالها نمی پردازید؟؟؟ چون منطقی نداره. به نظرم میاد قضیه سیاسیه (3802890) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۰:۴۹:۱۷
کدام کشور دنیا؟ چین یکی از بزرگترین قطب های اقتصادی دنیاست پزشکش چند میگیره؟ آلمان از پیشرفته ترین کشورهای دنیاست پزشکش چند میگیره کره و برزیل از اقتصادهای مطرح دنیا هستند پزشکش چند میگیره؟ اصلا آمریکا که بهشت سرمایه داری است پزشکش چند میگیره؟ پزشک متخصص امریکایی ماهی ۶۰ میلیون تومان میگیره آنوقت پزشک ایرانی هزار ماشاء رکورد ماهی یک میلیارد تومان را هم زده است ماشاء الله به این اشتها از جیب مردم با در آمد ماهی یک میلیون تومان، به نظر من هم مساله سیاسی است یعنی حقوق های نجومی توسط برخی از وزرای دولت یازدهم حمایت میشود مثل آقای هاشمی و مثل آقای طیب نیا که مدیران بانک ها را بدون استثنا مایه افتخار خود میداند (3804284) (alef-11)
 
محمد ایزدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۳۳:۴۹
با سلام.حضور سروران
ایا درامد زایی از یکعده بیمار عاجز که اتا اخرین مرحله از ترس هزینه به دکتر وبیمارستان مراجعه ننمیکنند درسته... میدانید که بییماران عاجز برای برگشت به زندگی حاضرند هر دارند بدهند .درست است که یکعده با سلامت مردم تجارت براه بیاندازند و میراث خوار جامعه بشوند ....مگر نه اینست که پزشکان بعد از ثروتمند شد ن وتمول زیاد غروری به انها دست میدهد که دیگر حتی حاظر به جواب دادن سوالات بیمار ها هم نیستن . ایا حقیقت ندارد که انها که وارد رشته پزشگی میشوندد از اول برای پول دراوردن و چاپیدن مردم کمین کرده اند .....پس بهتر استاز روز اول به این دسته از عزیزان پول پرست گفته شود بهداشت وسلامت مردم جای تجارت نیست. .مگر نه اینست که اغلب اینها فرزندان خانواده های مرفه جامعه هستند و با کمک سرمایه خانواده و کلاسهاای متعدد و بعضا خصوصی به دانشگاه راه یافتهاندو زیر سایه خانواده متمول پرورش یافته اند و ایضا از مواهب دانشگاه تقریبا مجانی استفاده کردهاند .پس چنیین ناز پروردگانی هرگز درد مردم وجامعه را درک ننمیکنند ..وهمانطور کهه مشاهده میکنید .برای رفتن به طرح هم یکسره از منطقه محروم بد اب وحوا صحبت میکنند . از انها سوال کنید پس چطور است که شماییکه به هزینه وما لیات این مردم محروم دکتر شدهاید حتی حاضر نیستید مدت کوتاهی به ان مناطق بروید ولی همان مردرم تمام عمر در مناطق زندگی میکنند که حتی به اب شرب سالم دسترسی ندارند ...شما مدیون اینمردم هستید بله شما مدیون این مردم به گفته خودتان محروم از همه چیز هستید. .خواهشمند از اول برای انتخاب دانشحوی رشته پزشکی غربالگری انجام گیرد و انهاییکه برای پول دراوردن از درد وزخم بیماران کمین خواهند کرد را به این رشته راه ندهید (3802893) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۳۵:۲۹
درود به وزیر که بالاخره یک بار از پزشکان حمایت کرد. ایشون انقدر پزشکان رو خراب کرد که همه جامعه پزشکی علیه اشون شده بودند. بالاخره یکبار دیدیم وزیر پزشکان هم باشند. (3802899) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۷:۵۸:۵۲
حالت خوبه؟؟
همه وزرای بهداشت همیشه وزیر پزشکان بودن نه مردم.
دست شما باشه کل درآمد نفتی مردم روبه پزشکها میدید. (3805155) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۳۹:۵۲
واقعا متاسفم برای وزیر بهداشت که میگه اگر پزشکان از بیمارستان دولتی در بیان برن بیمارستان خصوصی کار مرم چی میشه مگه این پزشکان از امکانات دولت استفاه نکرن برای پزشک شدن و خدمت به این مردم بیچاره .... (3802906) (alef-3)
 
حمید رضا صالحی
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۴۲:۳۵
تعداد پزشکان باید سه برابر شود تا به سطح متوسط دنیا برسد .یعنی دانشجویان پزشکی دارو سازی سه برابر شود و صلاحیت پزشکان رتبه بندی شود هر چند سال یک بار.مجلس هم برای نظارت ورود کند. (3802910) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۴۳:۳۸
جالبه حقوق و کارانه و ویزیت پایین بره مردم ضرر میکنن بال هم بره مردم ضرر میکنن...بیچاره مردم
استدلال جناب وزیر خیلی بی شرمانه است (3802912) (alef-3)
 
پزشک دلسوز و دردمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۱:۰۳:۱۵
باید طرح خودگردانی بیمارستانها که با تصویب مجلس 22 سال قبل به اجرا درآمده لغو و طرح پزشک خانواده جایگزین آن شود تا رابطه مالی بین پزشک و بیمار برداشته شود. در طرح خود گردانی بیمارستانها پزشکان و پرستاران و پیراپزشکها و حتی نیروهای ستادی که کار درمانی انجام نمیدهند کارانه تعلق میگیرد.منبع پرداخت این کارانه هم از درآمد بیمارستانها است در آمدی که از جیب مردم به حساب بیمارستانها بابت خدماتی که انجام میشود ریخته میشود. در حقیقت پول کارانه پزشکان و پرسنل درمانی و غیر درمانی را مردم پرداخت میکنند که این موضوع مخالف با قانون اساسی و برنامه های توسعه است.دولتها طی این 22 سالی که از اجرای طرح خودگردانی بیمارستانها میگذرد مقداری از کسری بودجه خود را در حوزه سلامت از جیب مردم تامین میکنند و این اجحاف در حق مردم است.هزینه های سرسام آور و کمر شکن درمان( catastrophic payment)منجر به این میشود که بسیاری از مردم به زیر خط فقر بروند واین اجحاف در حق مردم همیشه در صحنه ایران است. (3802946) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۱:۰۷:۱۶
ایشان باید دنبال کاهش هزینه خدمات پزشکی به نسبت حداقل حقوق درایران باشد اینکار باافزایش عرضه خدمات تخصصی وکاهش انحصار ان وارتقا بیمه انجام شدنی است نه واتفاقا رقابت بخش دولتی با بخش خصوصی به وسیله ااین روش باعث نابودی بخش خصوصی خواهد شد و مشکل را نه تنها حل نمی کند بلکه در دراز مدت تشدید می کند (3802953) (alef-13)
 
رحمتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۱:۴۱:۰۸
وزیر بهداشت چنان با طرح کذایی تحول نظام سلامت یک چهارم بودجه مملکت راخرج کارانه های نجومی همکارانش کرد و با غفلت رییس جمهور و هیئت دولت بقیه امور جاری کشور را به تعطیلی و رکود کشاند که اثار و عوارضش بعدها مشخص میشود (3803026) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۱:۴۵:۱۳
فقط سخنان همین وزیر کافی است. چرا از خارج پزشک نمی اورید در شرایط بین المللی کار کنند، کنترل شوند حقوق بگیرند؟ پزشکان ایرانی هم با درامد نجومی بدون هیچ مسوولیتی و امار بالای معلولیت و تلفات بروند خارج! (3803037) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۲:۱۲:۵۶
بارها گفته ام و بار دگر می گویم باید بهداشت و درمان از آموزش پزشکی منفک شود (3803116) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۲:۱۹:۴۸
این وزیر باید استیضاح بشه دولت روحانی همه وزیراش جز سرمایه دارا هستن یکیش همین هاشمی کلا مدافع حقوق سرمایه دارا هستن همشون (3803135) (alef-3)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۲:۴۵:۴۱
حرفهای جناب آقای وزیر چند ایراد اساسی داره:
۱. مقدار تعرفه های پزشکی که بر مبنای ان کارانه پرداخت میشه منصفانه و متناسب با وضع جامعه و بیمه ها و بودجه کشور نیست مثل امسال بیش از حد تورم یعنی ۱۵ درصد افزایش داشت.
۲. مورد دو که خیلی مهم است این است که در هیج کجای دنیا این میزان تفاوت بین حداقل دستمزد و درآمد یک پزشک از بخش دولتی وجود ندارد که نشون میده یک جای کارما ایراد اساسی دارد
۳. دوم اینکه با تمام این ایرادات که وجود دارد بر چه اساسی سهم پزشک یک سوم یا نصف به اصطلاح درآمدزایی باشد چرا یک دهم یا کمتر نباشد.
۴. این استدلال که میرن جای دیگر یعنی چه؟ توی تحصیلات تکمیلی با این استدلال چوب حراج به اعتبار مدرک دانشگاهی زدن. خوب برن اگر نظام تعرفه گذاری مردم محور باشه نه پزشک محور و روی کیفیت خدمات پزشکی و تعرفه های منطقی مصوب نظارت درست بشه پزشک هرجا باشه موظف به رعایت اونه چه دولتی چه خصوصی.
۵. یک ایراد قانونی هم به فرمایشات جناب وزیر وارده و اونم اینکه یک کارمند دولت بابت خدمتی که داره انجام میده حقوق ماهانه میگیره دیگه نمیتونه بابتش درصد بگیره. یک پزشک در دولت در حقیقت کارمند دولت است. اگه همه ارگان‌های حکومتی بخوان به این میزان که جناب وزیر فرمودند درصد به شخص بدند که سنگ روی سنگ بند نمیشه. شما یک مامور پلیس را تصور کنید روزانه یک میلیون جریمه صادر کنه و طبق فرمایش وزیر ۴۰۰۰۰۰ هزار روزانه به او فقط بابت جریمه ای که کرده کارانه بدند که درآمدزایی کرده. چی که نمیشه!!!
۶.با همه این اوصاف برای مشکلاتی که جناب آقای وزیرفرمودند هزار راه حل منطقی وجود داره نه اینکه با زور پول بخوان همه چیزو حل کنن و به تضاد طبقاتی دامن بزنن و نظم اجتماعی رو مختل کنن (3803192) (alef-13)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۲:۵۸:۳۰
سلام جناب وزیر ازاینکه دفاع جانانه می کنید خوشحال هستیم ولی این را می دانیم که نه جنابعالی وهمکارانت پزشک دیگرت به فکر مردم نیستند من خودم از مدیران وزارت شماهستم تا مجری قانون نیست بخور نوش جانت مگر نمی شود پزشکانی که پشت در بسته بیمارستانهای دولتی هستند بیایند باقیمیت پایین به مردم خدمات بدهند شما اجازه بدهید ببین همان بخش دولتی چقدر خوب می شود قراداد ساعتی باهمان پزشکانی که ارزو دارند روزی مطبشان مانند درمانگاه دولتی شود بخور اشکالی ندارد بیمارستانی که فضایی مناسب ندارد از کمبود نیرو رنجر می برد چطور کارانه 80میلیون که شما می فرمایید پرداخت می کند اقای دکتر شما در بیمارستان اموزشی عمل نمی کنید دانشجو است که دارند اموزش را سینه به سینه جلو می برند وپولش شما می گیرید همه این را می دانند که بیمارستان اموزشی نباید کارانه بدهد ولی مانند بیمارستان دولتی غیر اموزشی که بیمار کمتر مراجعه می کند پرداخت می شود خودمونیم قبول کن دارید سرهمه کلاه می گذاریدوباید دفاع کنید که گیر نیافتید نگاهی به تمام کشورها کن ببین در پزشکی این هم بی قانونی هست بازفرصت خوبی هست نوش جان فرمایید مقصر دستگاههای نظارتی است (3803229) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۳:۰۹:۵۶
قرار نیست هرکه با پول بیت المال پزشک شده هر جوری خواست درآمد داشته باشد. این نحوه دادن کارانه ایراد دارد. مردم از بیتالمال به پزشکان پول نداده اند که بروند تحصیل رایگان بکنند و بعد بیایند آنها سر کیسه کنند. (3803251) (alef-13)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۵:۰۱:۴۸
تو کدوم رشته ی تحصیلی به خاطر تحصیل رایگان در دانشگاه تعهد گرفته میشه؟ (3806147) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۰۲:۰۱:۱۵
نوشته های دیگه از خداشونه تعهد بگیرن ولی کاری نیست (3810021) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۳:۴۸:۵۲
اقای هاشمی پرداخت کارانه از محل درامد بیمارستان سالها است که وجود دارد .اما در زمان جنابعالی و با طرح مشعشع جنابعالی تحت عنوان طرح سلامت به یک باره تعرفه هارا تا 10 برابر افزایش دادند .طبیعی است درامد بیمارستانها به همان نسبت بالا رفت و متعاقب آن درامد پزشکان . بعد برای آنکه صدای مردم از افزایش تعرفه ها در بیمارستان های دولتی بالا نرود آمدید از محل یارانه ها که مستقیم به مردم داده میشد و بنا بود افزایش هم بیابد با هماهنگی مجلس و دولت برداشت کردید و بجای مردم آن را به عنوان هزینه درمان مردم با تعرفه جدید به بیمارستان دادید و بیمارستان آن را به پزشکان داد . خلاصه آنکه شما از محل یارانه های که بنا بود به مردم بدهند برداشت و جیب پزشکان را 10 برابر بیشتر پر کردید لطفا"حقیقت را بگویید و کتمان نکنید .این کار شما نتیجه وحشتناکی هم به جای گذاشت .وقتی شما تعرفه ها را در بیمارستان های دولتی 10 برابر کردید بخش خصوصی هم به استناد آن تعرفه های بیمارستانی و درمانی خود را تا 4 برابر افزایش داد و خیل عظیم مردمی که از بیمارستان و خدمات درمانی بخش خصوصی استفاده میکردند ناگهان با افزایش سر سام آور هزینه ها در مطب ها ،آزمایشگاه ها ،رادیولوژی هاو بیمارستانهای خصوصی مواجه شدند و یک سونوگرافی 30 هزار تومانی در مطب و بیمارستان خصوصی به یکباره شد 120 هزار تومان و عملا"مردم ماندند با اقسام بیماری ها و هزینه های سر سام خدمات در بخش خصوصی . از عوارض دیگر آن اینکه وقتی به بخش درمان 10 برابربیشتر از بخش بهداشت و پیشگیری حقوق دادید عملا" بخش نیمه تعطیل بهداشت و پیشگیری را کاملا"تعطیل کردید . نتیجه آنکه وزارتی که باید برنامه های مراقبت و پیشگیری آن بر بخش درمان ارجحیت داشته و از ابتلای مردم به انواع بیماری ها جلوگیری کند شد وزارت صرفا"درمان که بیمار هرچه بیشتر تولید شود تا پزشکان هرچه بیشتر بابت درمان کارانه بگیرند؟!! از دولت و نمایندگان محترم مجلس درخواست می شود به عوارض وحشتناک این طرح که صرفا"جیب عده ای را پر کرده است و موضوع بسیار مهم بهداشت و پیشگیری را کاملا"به حاشیه رانده است رسیدگی فوری نمایند . (3803350) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۷:۰۴:۳۴
بنده عقیده دارم و سخت معتقدم که باید وزیر بهداشت یک مدیر باشد نه یک پزشک که نتواند تحت تاثیر لابیگری پزشکان قرار گیرد. متاسفانه وزیر علوم میبایست یک چهره علمی باشد یک پزشک است و در مقابل وزارت بهداشت میبایست یک مدیر توانا سکان آن را بدست بگیرد. (3803896) (alef-3)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۱:۴۱:۳۶
این بیماری موقعی علاج می شود که غیر پزشکان در رأس تشکیلات پزشکی قرار گیرند و لاغیر. اینهمه فارغ التحصیل مدیریت خدمات پزشکی، پرستاران با درجه دکترا و پیراپزشک داریم. آخر چرا اینهمه لی لی به لالای پزشکان گذاشته شده و بقیه گروههای پزشکی مورد ظلم و تبعیض قرار می گیرند. خدا می داند که من به چشم خود در آمریکا دیدم که یک پرستار چگونه حکم می راند و پزشکان از او حساب می برند. دیدم که پزشکی در آمریکا به خاطر چند دقیقه تأخیر مورد مؤاخذه پرستار بخش قرار گرفته و به او التماس می کرد که تأخیر او را نادیده بگیرد. باور کنید سواد تئوریک اغلب پرستاران بمراتب از پزشک بالاتر است و اگر یک دوره کوتاه مدت کار آموزی و کارورزی برای آنها گذاشته شود پزشکان و جراحان بسیار قابلی خواهند شد. باز تکرار می کنم که باید و بازهم باید در ٰزأس کلیه سازمانهای پزشکی از وزیر و سازمان نظام پزشکی گرفته تا بیمارستانها و درمانگاها غیر پزشک گماشته شود. اگر کار پزشکان به قول خودشان خیلی مهم است، حیف است که از آنها در امور مدیریت که چیزی از آنهم نمی دانند استفاده شود. (3804374) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۲:۴۷:۰۱
خواهش می کنم از شرایط سوء استفاده نکنید . اینکه پزشکان بیش از حقشون دریافتی دارند دلیلی بر این نیست که پرستاران هم ادعای حقوقی در سطح اونها داشته باشن. پس اون نظامی که لب مرز هر لحظه امکان داره جونش رو از دست بده چقدر باید بگیره ؟! اون کارگری که 500 متر زیر زمین توی معدن مشغول کار هست چقدر باید بگیره ؟! (3804958) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۲۳:۳۴:۴۳
به نظر شما درآمد پزشکان بیشتره یا یک آرایشگاه زنانه ،بازیکن فوتبال، بازیگر تلویزیون ،یا حتی بقال سر کوچه؟
کدومشون بیشتر زحمت کشیدن؟کدومشون حساستره؟ استرس کدومشون بیشتره؟فقط پزشکان را با کارمندان دولت مقایسه نکنیم! (3804612) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۰:۳۸:۱۱
دو تا نسخه همین الآن در دفترچه دارم که داروخانه ها گفتن نمیدونیم چی نوشته در ضمن داروخانه هم (3804773) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۲:۴۵:۰۴
به نظر من باید ورودی کنکور رشته های پزشکی به شدت افزایش پیدا کنه. چون همانطور که می دونید علوم تجربی منجمله پزشکی نیاز به هوش یا استعداد خاصی نداره و یه فرد معمولی هم می تونه پزشک بشه در صورتیکه که پشتکار و ارادش رو داشته باشه. اگر این کار انجام بشه بعد از حدود 10 15 سال با زیاد شدن تعداد پزشکان اونها حاضر می شن با مبالغی بسیار پایین تر هم کار کنند (3804955) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۴:۰۶:۵۹
يك مساله در بيانات وزير بود كه اگر خوب دقت كنيد متوجه مي شويد كه نمي شود كارانه را حذف كرد
چون اختلاف درامد پزشك در خارج از سيستم دولتي با حقوق مندرج در فيش حقوقي پزشك شاغل در سيستم دولتي بسيار زياد و غير منطقي هست بنابراين در صورتي كه تنها منبع پرداخت حقوق فيش حقوقي باشد تمامي متخصصين سيستم دولتي از اين سيستم خارج مي شوند و به كار خصوصي خواهند پرداخت و در نهايت فقط مردم هستند كه ضرر مي كنند

مساله اصلي پشت پرده افشاي اين فيشها دو مورد اصلي هست:

١- ارايه خدمات تخصصي كم هزينه در سيستم دولتي موجب شده تا سيستم هاي بيمارستاني خصوصي و مطب هاي خصوصي متضرر شوند و با علم كردن اين موضوع باعث محدوديت ارايه خدمت در اين سيستم دولتي شده و در نهايت برنده سيستم خصوصي هست.

٢- ارايه حجم وسيع خدمات تخصصي در سيستم دولتي با هزينه اندك براي مردم و هزينه سنگين براي دولت همراه هست كه با علم كردن مساله فيش حقوقي پزشكان و ايجاد محدوديت در پرداخت حقوق ، موجب كاهش ارايه خدمات درماني در سيسيتم دولتي و در نتيجه كاهش هزينه دولت مي شوند.

نتيجه مي گيريم كه برنده اين بازي دولت و سيستم خصوصي و بازنده ان هم مردم هستند و پزشكان نه ميبرند و نه ميبازند

دقت كنيد (3805004) (alef-11)
 
حسن
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۹:۲۸:۱۴
سر و کارت به قیامت (3805375) (alef-11)
 
حسن
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۰۹:۲۸:۵۵
نمیتونی هیچ دردی دوا کنی چرا ماهی800 میلیون بزشکان میگیرند (3805377) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۴:۵۱:۲۵
با این شرایط پزشکان به بدنام ترین قشر مملکت تبدیل میشن که با پول خون مردم مال جمع میکنند براشون متا سفم (3806109) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۰:۲۲:۳۸
عزیزان اینجور نیست اگر قرار باشه همه اندازه هم حقوق بگیرن هیچ کسی استرس و فشار و مسولیت پزشکی رو قبول نمیکنه و هیچ کسی نمیره پزشکی بخونه که جون پدر و مادر ما و یا خودمونو نجات بده بی انصافی نکنید منطقی باشید (3807415) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۰:۳۰:۳۹
این همه توهین به قشر پزشکی و مقایسه مع الفارق با سایر اقشار را پزشکان بر نمیتابند.دیر یا زود با واکنش غیر قابل بازگشت و سخت پزشکان روبرو خواهند شد مردم.مگر ارزش جان انسان ها کم هست که نجات جان یک انسان کم ارزش باشه.باید بیشتر هم بگیرن . (3807429) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۱:۴۹:۵۰
در ایران که هر جا برای مسئولین صرف کند سریع بر سر مردم منت میگذرند و میگویند در فلان کشور جریمه و قیمت انرژی چنین است و چنان اما در ایران رایگان است. خوب یک زحمت هم بکشید بگویید در فلان کشور بهداشت و ورزش و آموزش و پرورش در حد عالی بطور رایگان است که دل ما هم خنک شود. در یک مقایسه دریافتی بهترین پزشکان کشورهای اروپایی نسبت به ایران که بهترین برخورد و خدمات را به بیماران میدهند متوجه شدم پزشکان ایرانی حداقل سه برابر پزشکان اروپایی دریافت دارند و کوچکترین مسئولیتی هم را در برابر بیماران خود قبول نمیکنند.
اگر روز اول به دهان پلیس راهنمایی و رانندگی و وزیر نفت میزدند که از این مقایسه های غلط انجام ندهند امروز این آقایان برج عاج نشین برای مردم ضعیف کشور تصمیم ابلهانه نمیگرفتند. (3807546) (alef-11)
 
بارووووون
Anonymous Proxy
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۲۲:۳۲:۵۶
با سلام
متاسفانه تمام زحمتی که پرسنل بیمارستانها میکشن به اسم پزشکان رد میشه.
بعضی از پزشکا روزی چند دقیقه هم تو بیمارستان حضور ندارن و..... (3808217) (alef-13)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۱:۰۰:۲۹
بگذار تا بگریم چون ابر در بهاران کز سنگ ناله خیزد روز وداع یاران
چاره ای جز دندون روی جیگر گذاشتن نداریم فقط دوست دارم ی دل سیر گریه کنم یا حق (3810300) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۲۳:۵۰:۰۲
بحث مردم و ملت این نیست که چرا حقوق پزشکها زیاده حرف اینه که چرا باید حقوق بالا و میلیونی بگیرن ایا قانون اشتباهه اصلاح کنید اگه زیاده خواهیه جلوشو بگیرین (3811775) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۱:۰۵:۰۵
شما لطف کنید کارانه ناحقی که جدا از حقوق به پزشکان میدهید را حذف کنید که باعث میشه ویزیت بیمار به رکوردهای بی ...انه زیر یک دقیقه و سی ثانیه برسه
اگر کارانه حق هست به همه بدهید من هم در شغل خودم بازرس هستم اگر در کارم کوچکترین اشتباه کنم صد ها میلیون به کشور ضرر میرسانم و با تصمیم درست صدها میلیون به خزانه کشور اضافه می کنم پس به من هم سهمی غیر از حقوقم بدهید تا عدالت رعایت شود
صد البته تا زمانی که وزیر بهداشت یک پزشک باشد هیچ اصلاحی صورت نمی گیرد به اصطلاخ چاقو دسته خودش را نمی برد (3811896) (alef-13)
 
حسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۰۲:۳۸:۱۸
آقا چرا پزشکان اینقدر میگیرند.ما میخواهیم ده میلیون پول بدیم واسه فیلمبرداری ختنه سوران بچه.ده میلیون تومان واسه مزون عروس.ما میخواهیم بیست میلیون تومان بدیم واسه یه ساعت محری صدا و سیما مه معروف شده واسه فلان همایش.ما میخواهیم پنجاه هزار تومان بدیم تعمیرکار بیاد فقط یخچال خونمون را ویزیت کنه بره.ما برای سلامت نمیخواهیم پول بدهیم (3891391) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.