توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462050
وقوع انفجار در انبار حامل مواد شیمیایی داعش در دیرالزور؛ صدها غیر نظامی کشته شدند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۱
ارتش سوریه میگوید که در جریان حمله روز گذشته آمریکا به یک مرکز داعش در شرق دیرالزور، یک انبار حاوی مواد شیمیایی متعلق به داعش منفجر شده که در پی آن صدها نفر بر اثر استنشاق مواد سمی خفه شدند.

به گزارش فارس، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه با انتشار بیانیه ای از انفجار بزرگی در شرق دیرالزور خبر داد.

به گفته ارتش سوریه، جنگنده های موسوم به ائتلاف بین الملل روز گذشته بین ساعت 17:30 و ساعت 17:50 یک مقر داعش واقع در روستای «حطله» را هدف قرار دادند که در آن شمار زیادی از مزدوران خارجی حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاری سانا، در پی این حمله، ابر سفیدی ایجاد شد که کم کم به رنگ زرد گرایید و مشخص شد که این دود به خاطر انفجار یک انبار بزرگ بوده که حاوی مقدار زیادی مواد سمی بود و باعث آتش سوزی شد که تا 22:30 به طول انجامید.

در جریان این انفجار، صدها نفر کشته شدند که شمار زیادی از آن غیر نظامی بودند. در واقع این افراد به خاطر استنشاق مواد سمی خفه شدند.

ارتش سوریه ادامه داد: این حادثه نشان میدهد که گروههای تروریستی و در رأس آن داعش و النصره سلاح شیمیایی در اختیار دارند و میتوانند آن را به دست آورده، منتقل و انبار کنند و با کمک کشورهای شناخته شده در منطقه از آن استفاده کنند.

به گفته ارتش سوریه، سوریه هر بار که گروههای تروریستی از سلاح شیمیایی علیه افراد غیر نظامی و نیروهای مسلح استفاده کردند، سوریه نسبت به این مسئله هشدار داد. این حادثه همچنین بر حقیقت هماهنگی میان این گروههای تروریستی و کشورهای حامی آن تأکید دارد تا بهانه لازم را کسب و ارتش سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی متهم کنند.

فرماندهی کل ارتش سوریه بار دیگر تأکید کرد که هیچ سلاح شیمیایی در اختیار ندارد و نسبت استفاده از این سلاحها توسط گروههای تروریستی علیه افراد غیر نظامی هشدار داد؛ خاصه اینکه تروریستها اخیرا پیامهایی دریافت کردند که در واقع پوششی برای آنهاست که میتوانند از مجازات شانه خالی کنند.
 
کلمات کلیدی : سوریه + حمله شیمیایی + داعش + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.