نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502253
قطع دسترسی یک بانک روسی به سوئیفت به دلیل همکاری با ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۹
دسترسی یکی از بانک های روسیه به دلیل همکاری با ایران و قرار گرفتن در لیست تحریم های آمریکا، به سوئیفت قطع شد.

به گزارش مهر به نقل از پراودا، یک بانک روسی به خاطر تحریم های آمریکا و همکاری با ایران، از دسترسی به سوئیفت (سیستم بین المللی تبادل اطلاعات مالی) منع شد.

این بانک پس از آنکه مدیریتش تحت تحریم های آمریکا قرار گرفت از سیستم سوئیفت جدا شده است.

این بانک پس از آنکه محدودیت های اقتصادی از ایران برداشته شد برای بانک مرکزی ایران و تعدادی از بانک های بزرگ این کشور، حساب باز کرد، و پس از آن فورا رئیس هیئت مدیره این بانک روسی یک نامه هشدار از سوی سازمان های حقوق بشری ضد برنامه هسته ای ایران، دریافت کرد.

در آن نامه به بانک توصیه شده بود که از همکاری با شرکت های ایرانی و سوری خودداری کنند.

پیش از این، همین سازمان های حقوق بشری مدیریت این بانک روسی را تهدید کرده بودند که در صورت دوستی با ایران و سوریه، مورد تحریم شخصی قرار خواهند گرفت.  

بسیاری از کارشناسان روس معتقدند که نظام مالی روسیه به طور موفقیت‌آمیزی خواهد توانست تا به قطع دسترسی بانک ها به سوئیفت غلبه کند، چراکه روسیه یک سیستم جدید مالی ایجاد کرده است و بیش از ۳۰۰ بانک روسی هم‌اکنون به این سیستم جدید متصل شده‌اند.
 
کلمات کلیدی : بانک روسی+تحریم ایران+سوئیفت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۸:۰۲:۱۰
باید سیستم شبیه به سوئیف ایجاد کرد تنها راه همینه ایران چین و روسیه ترکیه اروپا شرقی همه باید به یک سیستم جدا متصل شوند ، متاسفانه بانک مرکزی در قوانین 30 سال پیش سیر میکنه الان با پول های الکترونیک اصلا نیازی به سوئیف نیست . (4520863) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۹:۳۷:۲۱
شوخى ميكنى ما يك سيستم شبيه سوئيفت درست كنيم با كدام اقتصاد و كدام قدرت مالى سايت الف لطفا نظرات احساساتى و شعارى منتشر نكن بانك روسى با قطع سوئيفت عملا فلج شده در جهان (4520950) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۲:۵۳:۱۳
این نظر احساسی نیست شما اول برو ببین بیت کوئین الان چه قدرتی داره بعد نظر احساسی بده ! باید یک شرکت چند ملیتی تو چین تاسیس کرد دقیقا مثل بیت کوئین (4521227) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۲:۵۵:۵۳
ترامپ بالاخره سوئیف رو می بنده پس بهتر به جای گفتن نمیشه فکر راه حل باشید و سیستم بانکی ایران و روسیه و چین و هند به هم متصل بشه . (4521228) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۳:۰۱:۰۲
الان چین داره با یونیون پی مستر کارت و ویزا رو زمین میزنه بعد شما بیا بگو نمیشه !!! (4521229) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۳:۱۳:۴۸
وسترن یونیون و eban دقیقا کار سوئیف رو انجام می دهند حتی با سرعت بیشتر باید به سمت پول اکترونیک رفت (4521235) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۲۰:۵۰:۵۸
چین و اروپایی شرقی همچین کاری نمی کنند (4521006) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۱:۰۹:۳۷
این سیستم اختیاری نیازی نیست از سوئیف جدا شوند ! وقتی تعداد زیاد باشه همه خواهند آمد . الان بیت کوئین داره جای دلار امریکا رو میگیره بعد شماها این حرف رو می زنید ؟ (4521200) (alef-3)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۲۲:۲۹:۰۱
پس چرا صنعت هسته ای رو برای سوئیفت دادیم رفت (4521078) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۱:۱۱:۴۴
چون الان همچین سیستمی وجود نداره ! باید اول ایجاد بشه . بعدم این صنعت هسته ای به غیر تحریم و بیکاری و افزایش قیمت دلار و تورم چه کاربردی برای کشور داشته ؟ (4521202) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۱۸:۵۵:۱۹
این نقض علنی برجام نیست؟ (4520902) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۲۳:۵۰:۴۸
علی برکت الله (4521143) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۰:۲۳:۰۲
ای سیستم رو هم بدید به ما که حالشو ببریم (4521164) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۷:۲۷:۱۱
کاربر خردمتدی پیشنهاد فرموده بیائیم خودمان با دوستان یک سوئیفت راه بیاندازیم . سوئیفت ثمره سال ها رایزنی کشورها برای اطمینان از مبادلات پولی بین المللی میباشد . بمرور برای جلوگیری از نقل و انتقالات پول های مشکوک مقررات جدیدی از جانب دولت ها پذیرفته شده . سوئیفت سد راه مبادلات بین کشور هائیکه ضوابط را مراعات میکنند نیست مسئله ایران با سوئیفت هم ربطی به تحریم های هسته ای ندارد نظام بانکی ما استکه میبایست خودرا با ضوابط همراه کند . (4521277) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.