توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 473355
انتقاد چین از تحریم های کورکورانه آمریکا علیه ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۵
سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که با کاربرد کورکورانه تحریم های یکجانبه مخالف است .

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز از پکن، بعد از این‌که آمریکا تحریم‌هایی جدید علیه برخی از شهروندان ایران و چین به سبب حمایت از برنامه موشکی بالستیک ایران اعمال کرد، پکن روز پنجشنبه اعلام کرد به آمریکا در این زمینه شکایت کرده است.

چین بارها از اقدام آمریکا در اعمال تحریم‌های یکجانبه علیه افراد و شرکت‌های چینی به سبب ارتباط آن‌ها با برنامه‌های هسته‌ای یا موشکی ایران و کره شمالی شکایت کرده است.

هوآ چونیینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که کشورش تابع قوانین و مقررات داخلی است و از مسئولیت‌های خود در قبال جامعه بین‌ الملل نیز تبعیت می‌کند.

وی در نشست خبری روزانه خود گفت: چین با کاربرد کورکورانه تحریم های یکجانبه مخالف است به ویژه زمانی که این تحریم ها منافع اشخاص ثالث را تخریب می کند. به نظر من تحریم ها برای تقویت اعتماد دوجانبه مفید نیست و کمکی به تلاش های بین المللی به این موضوع نمی‌کند.

این مقام چینی افزود: چین به آمریکا شکایت کرده است و امیدوار است واشنگتن موضوعات مربوط به منع تکثیر را از طریق گفت‌وگو و مبتنی بر اصل احترام دوجانبه حل و فصل کند.

چین روابط اقتصادی و دیپلماتیک نزدیکی با تهران دارد.
 
کلمات کلیدی : چین+تحریم ایران+ترامپ+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.