توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480997
یوکیو آمانو در وین دفتر یادبود شهدای حملات تروریستی تهران را امضا کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۹
یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی دفتر یادبود شهدای حملات تروریستی تهران را که در سفارت جمهوری اسلامی در وین گشایاش یافت، امضا کرد.

به گزارش ایرنا ، دفتر یادبود شهدای حملات تروریستی روز چهارشنبه تهران، امروز (جمعه) در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در پایتخت اتریش گشایش یافت.

همچنین شماری از مقامات اتریش این دفتریادبود را امضا کردند.

این اقدام به منظور گرامیداشت قربانیان تروریسم و تاکید بر لزوم هم گرایی علیه تروریسم انجام شده و تا کنون تعدادی از سفرا و نمایندکان سفارتخانه های مقیم وین با حضور در سفارت جمهوری إسلامی ایران نسبت به شهدای حملات تروریستی ادای احترام کردند.

روز چهارشنبه 17 خرداد در 2 حمله تروریستی جداگانه، ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که بر اثر آن 17 نفر شهید و حدود 50 نفر دیگر نیز مجروح شدند.
به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران حرم مطهر امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. از سه مهاجم به مجلس شورای اسلامی نیز یک تروریست خود را منفجر کرد و 2 تن دیگر توسط نیروهای امنیتی و حفاظتی به هلاکت رسیدند.

گروه تکفیری تروریستی داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.
 
کلمات کلیدی : یوکیا آمانو+تیراندازی در مجلس +تیراندازی در حرم امام خمینی+انفجار در حرم امام+ حمله داعش به ایران+حمله تروریستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.