نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504099
ذوالنور: رئیس دولت اصلاحات برخی شخصیت‌ها را واسطه کرد که با رهبری ملاقات کند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۴
نماینده مردم قم گفت: 63 نفر از نمایندگان لیست امید به دست بوسی آقای خاتمی رفتند و من 4 روز تلاش کردم تا بتوانم نامه‌ای را به رئیس مجلس امضا کنم که در آن از او بخواهم نسبت به این مسئله واکنش نشان دهد.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، ضمن اشاره شعار و عنوان این نشست، اظهار داشت: اگر نوگرایی در حکومت وجود نداشته باشد، حکومت تبدیل به فسیل می‌شود و سنت‌ها و سلایقی که منبعث از افراد خاصی است در شریان حکومت رسوب ایجاد کرده و باعث ایجاد سدی در گردش خون حکومت می‌شود و آن را به عارضه سکته دچار می‌کند.

وی ادامه داد: حکومت باید مرتب رسوب‌زدایی و پوست‌اندازی کند. در همین پوست‌اندازی‌هاست که فروع جا مانده از منابع جریان‌های مختلف سیاسی کنار رفته و باعث پیدایش اصول می‌شود، لذا باید مرتب هرس کاری کرد، اما مراقب بود که ریشه و تنه اصلی حکومت حفظ شود و در خاک بماند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس در ادامه این نشست در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به ترکیب مجلس چرا اصولگرایان نمی‌توانند در فرآیندهای مجلس چندان اثرگذار باشند، با اشاره به عکس‌های سلفی حاشیه‌ساز نمایندگان با موگرینی نماینده اتحادیه اروپا، گفت: عکس‌های سلفی که مطرح شد، به برخی از نمایندگان مجلس گفتم وقتی کشف حجاب صورت گرفت یک نفر رضاخان را بسیار دعا می‌کرد، وقتی از او پرسیدند تو چرا آن قدر رضاخان را دعا می‌کنی، گفت که من همسری بدقیافه داشتم و با کشف حجاب مردم متوجه شدند من با چه زن بدچهره ای زندگی می‌کنم.

ذوالنور ادامه داد: با عکس‌های سلفی، مردم حداقل متوجه شدند داخل مجلس چه خبر است. به یکی از نمایندگان که دنبال گرفتن عکس با موگرینی بود گفتم این کار خوب نیست، اما هر چه اصرار کردم عکس گرفت و گفت می‌خواستم اشتیاق مردم ایران به ارتباط با قاره سبز را به این نماینده اتحادیه اروپا اعلام کنم.

وی افزود: با این‌گونه مسائل شما چه توقعی دارید از این دست مسائل در مجلس رخ ندهد.

نماینده مردم قم در مجلس در ادامه سخنان خود به جلسه رأی اعتماد وزرا در مجلس و اظهارات زنگنه در دفاع از خود اشاره کرد و گفت: زنگنه در دفاعیات خود اعلام کرد که به من ایراد می‌گیرند که برای لابی کردن و همدستی نمایندگان را مشغول کار کرده‌ام. اگر این نمایندگانی که پس از نمایندگی کاری ندارند مشغول جایی نشوند برای کشور مفسده ایجاد می‌کنند.

ذوالنور ادامه داد: من هر چه تلاش کردم پس از سخنان او تذکر دهم، فرصتی پیدا نکردم، اما تذکر خود را در اولین فرصت اعلام خواهم کرد. حرف من این است که اگر نماینده بیکار ممکن است باعث مفسده در کشور شود، 8 میلیون بیکاری که غالبا تحصیل کرده هستند، چه وضعیتی برای کشور ایجاد خواهند کرد.

وی تصریح کرد: نماینده حداقل شئون اجتماعی، سقف مالی و پایگاه اجتماعی دارد که توانسته با تبلیغات نماینده شود و اکثر آنها پیش از نمایندگی مشغول به کار بوده‌اند. اگر بیکاری چنین فردی منشأ فساد برای کشور است پس از بیکاری تحصیل کرده‌ها و جوانان چه انتظاری می‌توان داشت. اکثر این نمایندگان ادوار متعلق به طیف خاصی هستند که در وزارتخانه نفت مشغول شدند، ولی آقای زنگنه اعلام کرد این کار را به درخواست هیئت رئیسه مجلس انجام داده است.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس در ادامه به طیف حاضر در مجلس اشاره کرد و گفت: طیف امید، اعتدال و اصلاحات رقمی بین 110 تا 120 نفر را در مجلس تشکیل می‌دهد. نمایندگانی که خود را اصولگرا می‌دانند و تعهد داده‌اند در فراکسیونی غیر از اصولگرایان ثبت‌نام نکنند نیز 121 نفر هستند و حدود 59 نفر از نمایندگان نیز به ظاهر مستقل هستند، اما در مواقع خاص نگاه‌های خاصی دارند.

ذوالنوری با اشاره به افرادی از این دست گفت: آقای بهروز نعتی جزوی از این افراد است که بنده با او مراوده نیز دارم. در ایام انتخابات به او گفتم از من می‌پرسند شتر گاو پلنگ چیست که من گفتم معنی‌اش این است که با لیست امید به مجلس بیایید، فراکسیون مستقل تشکیل دهید و بعد ستاد اصولگرایان معتدل را در انتخابات راه‌اندازی کنید.

وی به مسائل حاشیه‌ای ایجاد شده در زمینه تشکیل فراکسیون ولایت اشاره کرد و افزود: در ابتدای مجلس و قبل از تعیین اعضای هیئت رئیسه، فراکسیون ولایت با محوریت آقای لاریجانی در مقابل فراکسیون امید با 170 نفر نماینده تشکیل شد، اما پس از اینکه اعضای هیئت رئیسه مشخص شدند و رئیس انتخاب شد، جلسات این فراکسیون تشکیل نشد و فراکسیون کارکرد اصلی خود را در مسائل مهم کشور از دست داد. در نهایت زمزمه‌‌ای برای شکل‌گیری فراکسیون مستقل ایجاد شد و هر چند که ما مخالف شکل‌گیری فراکسیون جدیدی بودیم، اما فراکسیون نمایندگان ولایی با 121 نفر افراد پای کار به وجود آمد، اما این‌گونه نیست که این فراکسیون در بزنگاه‌ها بتواند تصمیمات خوبی را اخذ کند.

نماینده مردم قم در مجلس در همین زمینه با ذکر خاطره‌ای از جمع‌آوری امضا برای استیضاح آخوندی افزود: برای این استیضاح امضا جمع کردیم و از افرادی که می‌دانستیم پای کار هستند و امضای خود را پس نمی‌گیرند امضا گرفتند، چند روز بعد یکی از عزیزان امضایش را پس گرفت و دلیل آن را قول وزیر برای تهیه قیر برای یکی از طرح‌های شهر خود اعلام کرد، اما پس از چند روز به دنبال امضای مجدد بود و دلیل آن را بازتاب رسانه‌ای و درخواست‌های گروه‌ها و مردم مختلف شهر خود اعلام کرد.

ذوالنور با اشاره به مسائل فتنه و 9 دی و دیدگاه برخی نمایندگان نسبت به این دو موضوع گفت: یکی از نمایندگان در جریان رأی اعتماد به سه وزیر پیشنهادی قبل، به من خرده گرفت که آن قدر موضوع فتنه را مطرح نکنیم، فتنه تمام شد، در حالی که همه نظر رهبری در مورد 9 دی و فتنه را می‌دانیم.

وی در ادامه گفت: در چنین فضایی وقتی آقای خاتمی از آشتی ملی می‌گوید و شعار آشتی ملی می‌دهد، حداقل ما می‌دانیم این شعار یک فریب و یک نقاب نفاق است.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: خاتمی از زمان فتنه تا به امروز شخصیت‌های بزرگی مانند آیت‌الله مهدوی‌کنی را واسطه کردند که رهبری 5 دقیقه وقت ملاقات به ایشان دهند، اما ایشان گفتند بروند و ضررهایی که در فتنه به کشور زدند را جبران کنند.

ذوالنور گفت: وقتی حضرت آقا بیمارستان بودند همه به دیدار ایشان آمدند، اما به خاتمی اجازه ندادند به صورت تکی و دسته جمعی در بیمارستان حاضر شود. ایشان از آشتی ملی می‌گوید، اما هرگز نمی‌گوید اقدامات ایشان در فتنه 88 چه خسارت‌هایی به حیثیت نظام زد و لکه ننگنی در طول تاریخ ایجاد کرد. امیدواری در دل دشمنان انداخت تا با فشار و تحریم به دنبال سرنگونی آن باشند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی مجلس با بیان اینکه خاتمی با طرح آشتی ملی می‌خواهد خود را قهرمان آشتی نشان دهد، گفت: رهبری با هوشیاری و زیرکی فرمودند مردم با هم قهر نیستند که بخواهند آشتی کنند، مردم با هم آشتی هستند و از کسانی که فتنه راه انداختند نمی‌گذرند. سه روز پس از این فرمایشات 63 نفر از نمایندگان لیست امید به دست بوسی آقای خاتمی رفتند و من 4 روز تلاش کردم تا بتوانم نامه‌ای را به رئیس مجلس امضا کنم که در آن از او بخواهم نسبت به این مسئله واکنش نشان دهد و جلوی آسیب و صدمه زدن به مجلس را بگیرد.

ذوالنور به شاخص‌های یک نماینده مقبول اشاره کرد و گفت: ولایت‌پذیری، دفاع از منافع ملی، ارجحیت به منافع ملی در برابر منافع فردی، دین مداری، کیسه ندوختن برای خود از ویژگی‌هایی است که یک نماینده می‌تواند با استفاده از آنها بدون ترس و با شجاعت حرفش را در مجلس بزند.

وی با اشاره به اینکه آماری که دولت و رئیس‌جمهور در مورد اشتغال اعلام می‌کنند دروغی بیش نیست، گفت: رئیس‌جمهور در جلسه افطاری در محضر رهبر انقلاب اعلام کرد دو میلیون و 400 هزار شغل ایجاد کرده و وزیر کار نیز اعلام کرد دولت 700 هزار اشتغال در آخرین سال کاری خود در کشور ایجاد کند. اگر میزان این دو رقم حدود سه میلیون و 100 هزار شغل می‌شود. اگر به ازای هر یک میلیون نفر طبق این رقم اعلام شده 38 هزار کار ایجاد شده باشد. استان قم که بنده نماینده آن هستم 50 هزار شغل جدید داشته باشد. بارها اعلام کردم به این میزان شغل در استان من ایجاد نشده و حتی از نمایندگان دیگر استان‌ها که این مسئله را سوال می‌کنند آنها می‌گویند وضعیت استان شما با توجه به حضور مراجع و نمایندگانی که در هیئت رئیسه هستند بهتر از سایر استان‌هاست.
۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۴:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۷:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۰۶:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۳ ۰۸:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۴ ۱۴:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۲۱:۵۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۰ ۱۱:۵۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۱۶:۵۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۰ ۰۷:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۱ ۲۱:۵۰
 
 
کلمات کلیدی : ذوالنور+رهبرانقلاب+رئیس دولت اصلاحات+فراکسیون امید
 
Hamed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۲۱:۵۸:۳۱
زنده باد رئیس دولت اصلاحات . (4529229) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.