توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445996
مظنون به قتل برادر رهبر کره شمالی دستگیر شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۰
پلیس مالزی در پی قتل برادر ناتنی رهبر کره شمالی یک زن با پاسپورت ویتنام را به اتهام ارتباط با این قتل دستگیر کرده است.

به گزارش میزان، پلیس مالزی در پی قتل برادر ناتنی رهبر کره شمالی در فرودگاه کوالالامپور، یک زن با پاسپورت ویتنام را به اتهام ارتباط با این قتل دستگیر کرده است.

بازرس این پرونده اعلام کرد که «داون تی هونگ» در بازبینی فیلم‌های ضبط شده به وسیله دوربین مداربسته فرودگاه کوالالامپور شناسایی شده و در هنگام دستگیری تنها بوده است.

جزئیات بیشتری درباره دستگیری این زن 28 ساله منتشر نشده و پلیس نیز در این باره جزئیات بیشتری ارائه نکرده است.
اوایل روز چهارشنبه سازمان‌های اطلاعاتی کره جنوبی اعلام کردند که احتمالا برادر رهبر کره شمالی به وسیله دو زن در فرودگاه کوالالامپور مسموم شده است.

پلیس مالزی پیش از این نیز یک راننده تاکسی را به اتهام ارتباط با این پرونده دستگیر کرده است.

در بازبینی فیلم‌های ضبط شده به وسیله دوربین‌های مداربسته فرودگاه مشخص شده که این راننده تاکسی دو مظنون اصلی را از فرودگاه خارج کرده است.

 خبرگزاری یونهاپ روز سه‌شنبه به نقل از مقامات دولتی کره جنوبی گزارش داد: «کیم جونگ نام» برادر ناتنی رهبر کره شمالی روز دوشنبه در مالزی کشته شده است.

رسانه‌های کره جنوبی گزارش دادند که دو زن در فرودگاه کوالالامپور کیم جونگ-نام 45 ساله را با استفاده از سرنگ آلوده مسموم کرده‌اند و وی در راه انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده است.
 
 
کلمات کلیدی : کیم جونگ اون + رهبر کره شمالی + کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.