نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505692
هشدار پلیسی/ در خودرو را در زمان رانندگی قفل کنید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۴
رعایت نکات ایمنی و اصول حفاظتی برای جلوگیری از سرقت خودرو همواره مدنظر رانندگان بوده، اما رعایت این نکته به ظاهر ساده که موقع رانندگی و به خصوص ایستادن در پشت چراغ قرمز، در قفل باشد می‌تواند از بسیاری از سرقت‌ها جلوگیری کند.

 سرقت پدیده‌ای است که نه تنها در ایران بلکه در کشورهای دیگر جهان نیز رخ می‌دهد و سرقت خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست.

سرقت خودرو در کشور ما در حوزه خودروهای داخلی بیش از پیش مشهود است چرا که به دلیل ناکافی بودن ابزارهای ایمنی و حفاظت خودرو، سرقت این دسته از خودروها در صدر آمار سرقت‌ها جای گرفته است.

 استفاده از وسایل حفاظتی به روز و بالا بردن ضریب ایمنی می‌تواند کاهنده سرقت خودرو باشد؛ البته در کنار این ابزارها آگاهی و هوشیاری خود راننده نیز می‌تواند از بروز سرقت جلوگیری کند.

پلیس همواره به رانندگان توصیه کرده که علاوه بر استفاده از دزدگیر از قفل‌های فرمان و پدال استفاده کنند و از قرار دادن وسایل گرانقیمت، کیف و مدارک در داخل ماشین خودداری کنند. 

در این بین با مطالعه برخی اخبار شاهد آن بوده‌ایم که برخی از سارقان به سرقت ماشین‌های پارک‌شده اکتفا نکرده و مترصد فرصتی هستند که خودروهای روشن را به سرقت ببرند؛ کاری که سارقان خودروی «پدر بنیتا» آن را انجام دادند.

حال با توجه به این موضوع و اخباری که حاکی از زورگیری از زنان در حین رانندگی است؛ پلیس به رانندگان توصیه کرده که در هنگام رانندگی حتماً‌ در خودرو را قفل کرده و اگر به هر دلیلی مثلاً پیاده شدن یک سرنشین در خودرو باز شده است قبل از حرکت مجدداً آن را قفل کنند.

رانندگان وسایط نقلیه باید توجه داشته باشند که هنگام توقف پشت چراغ قرمز حتماً در خودرو قفل باشد و رعایت این مورد برای زنان راننده در جهت جلوگیری از سرقت و زورگیری بیش از پیش اهمیت دارد.
 
کلمات کلیدی : هشدار+پلیس+سرقت ماشین
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۰۸:۴۸:۵۰
با سپاس از تذكر مفيد پليس
جا دارد قدري به اين نكته هم توجه شود كه چرا آمار سرقت ، زور گيري ، قتل تجاوز،‌كودك ربايي ، تجاوز به كودكان و ... زياد شده واقعا چه كسي بايد به اين مسئله مهم توجه جدي كند . چرا جامعه ما به اين سمت سوق پيدا مي كند. (4535623) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۰:۳۱:۵۶
بعدش اونوقت تو امارات فکسنی!! نصب دزد گیر روی خودرو ممنوع است و پلیس جریمه میکند!! استدلال پلیس هم این است: من باشم و تو دزد گیر نصب کنی! در اینصورت من اینجا چه کاره ام! لطفا این مطلب را نشر دهید. ممنون (4535784) (alef-11)
 
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۱:۱۶:۳۱
من چند روز پیش ماشینم خاموش بود و تو یه خیابون شلوغ پارک بود و داشتم با گوشی کار می کردم. مشغول پیام دادن بودم. در ماشین قفل بود ولی شیشه تا نصفه پایین بود. یدفه یکی اومد خوابوند زیر گوشم و تا من به خودم بیام گوشیمو از دستم قاپید و رفت سوار موتور شد و خلاف خیابونی که یک طرفه بود رفت
لطفا این شیوه سرقت رو اطلاع رسانی کنید حتما (4535830) (alef-11)
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۵ ۱۱:۳۰:۱۱
از عجایب اینکه در برخی از کشورهای اروپائی و از جمله در آلمان ، قفل بودن در های خودرو بهنگام حرکت خلاف است و مشمول جریمه زیرا در صورت بروز حادثه کار امداد رسانی به سرنشینان آسیب دیده را دشوار میسازد ؛ (4535844) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.