نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489394
کرمانشاه محل بیعت داعش‌های حادثه مجلس و حرم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۵
معاون انتظامی وزیر کشور بر ضرورت برقراری ارتباط هوشمند میان سامانه‌های مختلف اطلاعاتی در کشور به منظور تسریع در کشف جرم تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، سردار حسین ذوالفقاری در حاشیه گردهمایی روسای پلیس آگاهی ناجا که ظهر امروز در مقر ستاد ناجا برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه آمارها نشان می‌دهد که در حوزه کشف جرم در سال ۹۵ پلیس آگاهی توفیقاتی داشته و مقایسه آن با سال قبل، از افزایش کشف جرایم و قدرت کشف حکایت دارد.

وی با بیان اینکه برای تقویت منابع مالی نیروی انتظامی پیگیری‌های زیادی از سوی دولت انجام شده است، گفت: همچنین در خصوص تقویت مرزها نیز اقداماتی صورت گرفته و مبالغی نیز در این خصوص به تصویب رسیده است. همچنین امسال تعداد برجک‌های مرزی نیز افزایش خواهد یافت.

ذوالفقاری در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت برقراری ارتباط هوشمند میان سامانه‌های مختلف نظیر سامانه ثبت احوال، نقل و انتقال خودرو، بانک‌ها، پلیس آگاهی و ... تاکیدکرد و ادامه داد: یکپارچه‌ شدن این سامانه‌ها نقش زیادی در شناسایی مجرمان و کاهش جرم دارد و ما به دنبال این هستیم تا بتوان از این اطلاعات به منظور کشف جرایم و شناسایی مجرمان استفاده شود. البته ممکن است برخی آن را در مغایرت با حریم خصوصی بدانند اما این موضوع در مورد مجرمان است ونه شهروندان.

وی همچنین بر ضرورت پایش تصویری فضاهای شهری عنوان کرد و افزود: دوربین‌های نهادهای مختلف همچون شهرداری، پلیس و ... باید در ارتباط با یکدیگر بوده و هر زمان لازم باشد بتوان از تصاویر این دوربین‌ها استفاده کرد.

ذوالفقاری برنامه‌ریزی برای پیشگیری از سرقت و همچنین تقویت نقش مردم در توسعه امنیت را دو هدف مشترک معاونت انتظامی وزارت کشور و نیروی انتظامی برشمرد و گفت: در پیشگیری از سرقت مواردی که گفته شد، موثر است. در مورد تقویت نقش مردم نیز با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر فراهم کردن مشارکت مردم در توسعه نظم و امنیت، اقدامی مشترک میان پلیس و وزارت کشور انجام و دستورالعملی نیز در این زمینه تصویب شد.

وی با اشاره به حادثه تروریستی رخ داده در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر گفت: به عنوان مثال در این حادثه تروریست‌ها با هویت‌ جعلی خانه‌ای را در کرمانشاه اجاره کردند و در همین خانه با سران خود با یکدیگر بیعت کرده و تصاویر آن نیز مشخص شد. در حالی که اگر سامانه‌ها و بانک‌های اطلاعاتی مختلف با یکدیگر در ارتباط بوده و اطلاعات کسی که وارد کشور شده و خانه‌ای را اجاره کرده، ثبت شده و با یکدیگر در ارتباط بودند می‌شد این افراد را زودتر شناسایی کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره راهکارهای افزایش نقش مردم در توسعه امنیت نیز تصریح کرد: توسعه پلیس محلات، آموزش به مردم، مشارکت نهادها و سازمان‌ها و ... در این موضوع موثر است.  در این زمینه جلسات هماهنگی بین استانداران و نیروی انتظامی در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم با فرهنگ‌سازی و حمایت‌های قانونی بتوانیم این اقدام را انجام دهیم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا برای برقراری ارتباط هوشمند میان سامانه‌ها خلاء قانونی وجود دارد یا خیر؟ گفت: امیدواریم که دستگاه‌های قانونگذاری به ما کمک کنند چرا که ما به چنین سامانه‌هایی نیاز داریم.
 
کلمات کلیدی : تیراندازی در مجلس + تیراندازی در حرم امام خمینی+ انفجار در حرم امام + حمله تروریستی تهران + شهدای حوادث تروریستی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۴ ۱۷:۴۶:۰۹
مردم غیور کرمانشاه مدافع همیشگی نظام و اسلان هستند (4460145) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.