نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 276697
کاهش ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی قیمت خودروهای داخلی‌
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۰
رکود موجود در بازار خودرو و بی‌رغبتی مشتریان به خرید در روزهای پایانی بهار، حال و هوای پاییزی به این بازار داده و همین مسئله باعث کاهش قیمت برخی خودروهای داخلی و خارجی شده است.

به گزارش فارس، بازار خودرو در سه ماه‌ ابتدایی هر سال تا حدی با رکود و کاهش تقاضا روبرو می‌شود و با فرا رسیدن فصل تابستان و آغاز سفرهای تابستانی، رونق می گیرد. این در شرایطی است که گران شدن خودرو و کاهش قدرت خرید مردم باعت تشدید رکود بازار خودرو طی یکی، دو سال اخیر شده است.

در کنار این موارد، مسائل دیگری مانند مذاکرات هسته‌ای و انتظار مردم برای تعیین تکلیف این مذاکرات بر رکود بازار خودرو موثر بوده است. خریداران انتظار می‌کشند تا شاید نتیجه مذاکرات بر قیمت خودرو تأثیرگذار باشد و باعث کاهش قیمت‌ها شود.

در عین حال، رکود موجود در بازارهای دیگر، بر کسب و کار مردم تأثیرگذار بوده و کاهش درآمد مردم باعث پایین آمدن قدرت خرید آنها شده که این مسئله در بازار خودرو تأثیرگذار بوده است. بر این اساس، قیمت خودرو در بازار باز هم روندی کاهشی داشته و کاهش قیمت را در مورد اکثر خودروها شاهد هستیم.

افت ۵۰۰ هزار تومانی قیمت تندر اتومات

در بررسی وضعیت قیمت خودروهای داخلی در بازار باید به کاهش ۵۰۰ هزار تومانی قیمت پژو ۴۰۵ اس‌ال‌ایکس اشاره کنیم که در حال حاضر با قیمت ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی در بازار معامله می‌شود.

همچنین قیمت پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی به ۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده و در مورد پژو پارس دوگانه‌سوز نیز باید به کاهش ۳۰۰ هزار تومانی قیمت این خودرو در بازار و عرضه آن به قیمت ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اشاره کرد. در عین حال، قیمت رانا تغییری نکرده و این خودرو همچنان با قیمت ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

در مقابل، قیمت تندر ۹۰ مدل E۲ اتوماتیک در بازار با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی به ۵۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده و قیمت سمند ال‌ایکس هم با افت ۵۰۰ هزار تومانی به ۳۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

در مورد قیمت سوزوکی ویتارا هم باید به کاهش یک میلیون تومانی و عرضه این خودرو به قیمت ۱۳۵ میلیون تومان اشاره کرد.

* کاهش قیمت پراید
در بررسی قیمت محصولات گروه خودروسازی سایپا نیز باید به کاهش ۳۰۰ هزار تومانی قیمت سایپا ۱۱۱ مدل SE و عرضه این خودرو به قیمت ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اشاره کنیم.

سایپا ۱۳۱ مدل SE نیز با افت قیمت ۱۰۰ هزار تومانی، این روزها به قیمت ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود. قیمت سایپا ۱۳۲ مدل SE نیز ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافته و با قیمت ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. قیمت پارس تندر نیز با افت ۴۰۰ هزار تومانی به ۴۴ میلیون تومان رسیده است.

در عین حال، تیبا بدون تغییر قیمت با قیمت ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به خریداران عرضه می‌شود.

در مورد محصولات جدید گروه سایپا نیز باید به افت قیمت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی چانگان CS۳۵ در بازار اشاره کنیم که در حال حاضر این خودرو به قیمت ۸۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود. قیمت ایدو نیز از ۸۵ میلیون تومان به ۸۴ میلیون تومان رسیده است.

این روزها سراتو دنده اتوماتیک با افت قیمت یک میلیون تومانی، ۹۱ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

در مورد وانت پیکاپ ریچ نیز باید به افزایش یک و نیم میلیون تومانی قیمت این خودرو در بازار اشاره کنیم که در حال حاضر ۶۸.۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. دلیل این افزایش قیمت، رشد قیمت کارخانه‌ای این خودرو از ۶۶ میلیون تومان به ۶۸.۵ میلیون تومان است.

* افت قیمت مونتاژهای چینی
در بررسی خودروهای چینی مونتاژ داخل نیز باید به کاهش ۱۰۰ هزار تومانی قیمت جک J۵ دنده اتومات در بازار اشاره کنیم که در حال حاضر به قیمت ۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. قیمت نوع دنده دستی این خودرو نیز با کاهش ۳ میلیون تومانی، به ۴۷ میلیون تومان رسیده است. قیمت جک S۵ هم با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی به ۸۲ میلیون تومان رسیده است.

در مورد ایکس ۶۰ نیز باید به کاهش قیمت ۸۰۰ هزار تومانی و عرضه این خودرو با قیمت ۶۰ میلیون تومان اشاره کنیم.

قیمت ایکس ۳۳ هم با کاهش یک میلیون تومانی به ۷۰ میلیون تومان رسیده است.

* افت بازار خارجی‌ها

بررسی قیمت خودروهای خارجی نیز نشان‌دهنده کاهش قیمت برخی خودروها در بازار است، به‌ طوری‌ که می‌توان به افزایش ۵ میلیون تومان قیمت پرادو ۲ در اشاره کنیم که در حال حاضر به ۲۷۵ میلیون تومان رسیده است. قیمت پرادو ۴ در نیز با افزایش ۵ میلیون تومانی به ۳۹۵ میلیون تومان رسیده است.

در مقابل، قیمت کرولا با افت ۳ میلیون تومانی به ۱۳۱ میلیون تومان رسیده است. قیمت یاریس هاچ‌بک نیز یک میلیون تومان کاهش یافته و با قیمت ۱۱۴ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

قیمت بنز E۲۰۰ نیز با کاهش ۵ میلیون تومانی به ۴۲۵ میلیون تومان رسیده و در مورد سوناتا هم باید به کاهش یک میلیون تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن به قیمت ۱۷۱ میلیون تومان در بازار اشاره کنیم.

* خودروسازان، همچنان مُصر بر افزایش قیمت

رکود در بازار خودرو در حالی ادامه دارد که در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم و بازار خودرو در این ماه با تقاضای کمتری برای خرید روبه‌رو است.

از سویی، در شرایطی شاهد افت قیمت خودرو در بازار و کاهش معاملات در این بازار هستیم که خودروسازان همچنان از درخواست خود برای افزایش قیمت محصولاتشان صحبت می‌کنند، قیمت هایی که در حال حاضر نیز مشتری‌ای ندارند، چه برسد به زمانی که باز هم افزایش یابند.
 
کلمات کلیدی : خودرو+ تندر+ تیبا+ پراید+ رانا+ پژو
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۶ ۱۵:۰۱:۲۲
این قیمت ها همین الان سه برابر قیمتواقعی هستن (2970144) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۳-۲۷ ۱۱:۳۳:۵۲
دولت بیاد به خودروسازها یک مهلت ۱۰ ساله بده و بگه سالی ۵درصد، فقط ۵ درصد تعرفه ی واردات کم میشه. مجبور می شن یه فکری به حال خودشون کنن. بازار خودرو خیییییییلیییییی انحصاریه (2971915) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.