توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498493
تعداد دقیق حاجیان ایرانی چند نفر است؟
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶
رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه داشتن لپ تاپ برای حجاج ایرانی مشکلی را جز معطلی خود و کاروان‌شان در پی ندارد خاطرنشان کرد:‌ سعودی‌ها حین بازرسی لپ تاپ‌ها را توقیف و بعدا آنها را عودت می‌دهند لذا بهتر است لپ تاپ را با خود حمل نکنند تا مشکل احتمالی بوجود نیاید.

به گزارش  فارس، حمید محمدی پیش از عزیمت بامداد امروز (جمعه) به حج تمتع 96 و در جمع اصحاب رسانه در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) گفت: ‌امسال به صورت دقیق 86 هزار و 300 زائر به حج تمتع مشرف می‌شوند که این زائران در قالب 590 کاروان سازماندهی شده‌اند.

وی افزود:‌300 کاروان از 590 کاروان، مدینه قبل هستند که از 8 مرداد سفر آنان آغاز و تا 30 مرداد ادامه خواهد داشت. ضمن اینکه 290 کاروان هم مدینه بعد هستند که اعزام آنها از 14 مرداد آغاز و تا 3 شهریور ادامه خواهد داشت که پروازهای آنها به جده است.

رییس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 11 هزار نفر از حجاج ایرانی در مدینه مستقر هستند و اولین گروه از حجاج ایرانی هم روز شنبه از مدینه به مکه مکرمه مشرف و محرم خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: از روز پنج‌شنبه هیات کنسولی ایران در عربستان حضور پیدا کرده‌اند که یک تیم از آنها در مدینه و تیم دیگر در مکه مستقر شده‌‌اند.

محمدی اظهار داشت: اوضاع مکه و مدینه در زمینه مسائل اقامتی، بهداشتی و تغذیه‌ای خوب گزارش شده است.

وی درباره آخرین تمهدیدات اندیشیده شده برای حجاج ایرانی گفت: امسال نسبت به سال‌های گذشته تفاوت‌هایی در ارائه خدمات به حجاج ایرانی داریم به طوری که تدابیر ویژه‌ای در ایام تشریق و عرفات در نظر گرفته‌ایم. ضمن اینکه به دلیل گرمای زیاد در چادرهای عرفات تلاش شده با نصب کولرهای گازی و ایجاد فضای مطلوب، حجاج از فضای معنوی استفاده بهتری کنند.

رییس سازمان حج و زیارت افزود: برنامه‌ریزی‌های جدیدی در رفت و آمدهای گروهی حجاج صورت گرفته و با وزارت حج عربستان هماهنگی‌های خوبی در زمینه تردد حجاج شده تا مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.

وی در مورد حضور نوع خدمات ارائه شده تیم کنسولی ایران در عربستان به حجاج تصریح کرد: ‌تیم کنسولی قرار است همان خدماتی را که به یک شهروند ایرانی در هر کشوری ارائه می‌دهند در قبال حجاج هم داده باشند ضمن اینکه هر سال حوادثی به صورت عادی مانند بازگشت بیماران بدحال، مرگ و میر عادی و ناشی از تصادف رخ می‌دهد که تیم‌های کنسولی بر اساس وظیفه خود اقداماتی را در قبال آنها انجام می‌دهند.

محمدی درباره حمل لپ تاپ توسط حجاج ایران به عربستان و بروز برخی مشکلات در این زمینه گفت:  سعودی‌ها در زمینه ورود لپ تاپ به کشورشان حساسیت داشته و با بازرسی مانع از آن می‌شوند ضمن اینکه در جلسات مختلف آموزشی و توجیهی به حجاج تاکید کردیم اگر ضرورت و نیازی به لپ تاپ ندارند بهتر است این وسیله را به عربستان نیاورند.

وی با بیان اینکه داشتن لپ تاپ برای حجاج ایرانی مشکلی را جز معطلی خود و کاروان‌شان در پی ندارد خاطرنشان کرد:‌ سعودی‌ها حین بازرسی لپ تاپ‌ها را توقیف و بعدا آنها را عودت می‌دهند لذا بهتر است لپ تاپ را با خود حمل نکنند تا مشکل احتمالی بوجود نیاید.

 
 
کلمات کلیدی : سازمان حج و زیارت+ حاجیان ایرانی+حج+عربستان+مدینه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.