توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 282591
آغاز مذاکرات نفتی ایران-اروپا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۲
یک مقام مسئول در صنعت پتروشیمی با اشاره به تدوین برنامه ویژه به منظور صادرات محصولات پتروشیمی به آمریکا پس از لغو تحریم‌ها، از آغاز مذاکرات با اروپایی‌ها برای ازسرگیری صادرات پتروشیمی خبر داد.

احمد مهدوی در گفتگو با مهر در تشریح برنامه ویژه افزایش صادرات محصولات پتروشیمی و پلیمری ایران به کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از لغو تحریم‌ها، گفت: در شرایط فعلی ظرفیت صادرات محصولات پتروشیمی ایران به بیش از ۲۵ میلیون تن در سال می‌رسد که قطعا با راه‌اندازی طرح‌های جدید این ظرفیت تا پایان سال جاری افزایش می‌یابد.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران با اعلام اینکه در حال حاضر با وجود افزایش تولید در داخل و وجود تحریم‌های بین‌المللی اما کوچکترین مشکلی در صادرات محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های پلیمری ایران وجود ندارد، تصریح کرد: با این وجود صادرات محصولات پتروشیمی به بازارهای جدید به منظور متنوع سازی بازارهای هدف صادراتی یکی از سیاست‌های صنعت پتروشیمی ایران است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حالی که هنوز توافق نهایی هسته‌ای بین ایران و غرب حاصل نشده است اما شرکت‌های متعدد اروپایی به منظور از سرگیری صادرات محصولات پتروشیمی ایران مذاکرات خود را با طرف‌ ایرانی آغاز کرده اند، اظهار داشت: بر این اساس اروپایی‌ها خواستار واردات اکثر محصولات پتروشیمی و پلیمری از ایران شده اند.

وی با تاکید بر اینکه ایران آمادگی صادرات سالانه ۱۰ تا ۱۵ درصد محصولات پتروشیمی، پلیمری و شیمیایی تولیدی خود را به بازار اروپا دارد، تبیین کرد: از این رو در صورت لغو کامل تحریم‌ها امکان صادرات سالانه بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات پتروشیمی و پلیمری به کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود دارد.

مهدوی با یادآوری اینکه لغو تحریم‌ها منجر به کاهش هزینه‌های صادراتی و افزایش مزیت‌های صدور محصولات پتروشیمی از ایران خواهد شد، تاکید کرد: هم اکنون که تحریمها پابرجا هستند، یک تن محصول بدون مشتری پتروشیمی در کشور وجود ندارد و قطعا با لغو تحریم‌ها تقاضا برای خرید پتروشیمی از ایران افزایش می یابد.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران با یادآوری اینکه در کنار از سرگیری صادرات محصولات پتروشیمی به اروپا، صادرات پتروشیمی به بازارهای جدید آمریکای جنوبی و آفریقا هم در دستور کار قرار گرفته است، تاکید کرد: یک برنامه ویژه به منظور صادرات محصولات پتروشیمی با قیمت‌های رقابتی به کشورهای آمریکای شمالی و حتی آمریکا تدوین شده است.
 
کلمات کلیدی : نفت+ تحریم+ هسته ای
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.