توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493894
آمریکا بار دیگر ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد/ تکرار ادعاهای واهی وزارت خارجه آمریکا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۲
وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالیانه خود بار دیگر با تکرار ادعاهای واهی خود علیه کشورمان، ایران را بزرگترین حامی دولتی تروریسم در جهان معرفی کرد.

به گزارش تسنیم، وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالیانه خود درباره تروریسم ادعا کرده است که ایران با توجه به ادامه حمایت از حزب الله و گروه های دیگر در غزه، سوریه، عراق و سایر بخش های خاورمیانه همچنان بزرگترین حامی دولتی تروریسم در جهان است.

در این گزارش آمده است: "درحالی که گروه های مورد حمایت ایران همچنان توانایی خود برای تهدید منافع آمریکا و متحدان آن را حفظ کرده اند، ایران نقش ممتاز خود به عنوان حامی دولتی تروریسم در سال 2016 را حفظ کرد."

این گزارش همچنین اشاره دارد که ایران تامین کننده اصلی نیازهای مالی حزب الله لبنان است و هزاران نیروی آن را در ایران آموزش داده است.

گزارش وزارت خارجه آمریکا در ضمن ادعاهایی علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران نیز مطرح کرده و آن را عامل بی‌ثباتی در عراق، سوریه و یمن دانسته است.

این گزارش که روز چهارشنبه منتشر شد همچنین داعش، را مسئول بیشترین حملات و کشتارها در سال 2016 معرفی می کند.

این اولین گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا درباره تروریسم در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ است که به مانند سالیان گذشته ادعاهای واهی را علیه ایران مطرح می‌کند.
 
کلمات کلیدی : تروریسم، ایران، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.