نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370160
نماینده همدان : اگر اجازه دهند 30 هزار سند از تخلف در بنیاد شهید را منتشر می کنم
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۰
ایرنا نوشت:نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در مجلس نهم، با اشاره به اظهارات رئیس پیشین بنیاد شهید مبنی بر ضرورت ارایه مستندات از سوی کمیته تفحص از بنیاد شهید، گفت: آقای زریبافان نباید وارد بحث تحقیق و تفحص می شدند، اینکه اعلام می‌کند اگر به اندازه حبه قندی سند دارید آن را رو کنید باید گفت که اگر رئیس مجلس اجازه دهد ۳۰ هزار سند از این تحقیق و تفحص را رسانه ‌ای خواهم کرد.

امیر خجسته، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با اعلام مطلب فوق افزود: در خصوص پرونده تفحص از بنیاد شهید، گزارش مبسوط به رئیس قوه قضائیه تقدیم و دادگاه ویژه ای برای بررسی مستندات به دست آمده، تشکیل شده است.

نماینده همدان در مجلس تاکید کرد: ما با هیچ یک از افراد رودربایستی نداریم و با هیچکس نیز تبانی نکرده ایم؛ اینکه می‌گویند این پرونده مختومه شده اطلاعات غلطی است.

وی افزود: ما مشکلات عدیده‌ای در بانک دی و سیستم های اقتصادی در بنیاد شهید داشتیم که تیم تحقیق و تفحص در بررسی های خود به آنها پرداخته است.

خجسته با بیان اینکه ما با دولت ها در جنگ نیستیم بلکه به دنبال ریشه کنی مفاسد هستیم، افزود: ‌با هر کسی که بیت المال را غارت کند برخورد می کنیم، در جریان تحقیق و تفحص از بنیاد شهید نیز صدها میلیارد تومان را برگرداندیم.

این نماینده مجلس دهم اظهار کرد: متاسفانه تخلفاتی در بانک دی رخ داده است که تلاش داریم سرمایه‌ از دست رفته را بازگردانیم.

وی افزود: برخی ها گمان می کنند که ما اطلاعاتی نداریم درحالی که باید گفت آیا گمان می کنید اطلاعی از قیمت گذاری زمینی که با قیمت ناچیز می خرید، نداریم؟

این نماینده تصریح کرد: به همین زودی چندین تحقیق و تفحص را شروع خواهیم کرد، از جمله ۵۰ هزار میلیارد تومانی که در یکی از بانک ها بلاتکلیف است و نیز تحقیق و تفحص از چندین بانک از جمله بانک دی در دست اقدام است این بدان معناست که تحقیق و تفحص ما استمرار دارد.

خجسته با یادآوری موانعی که در مجلس قبل برای تحقیق و تفحص از بنیاد شهید ایجاد شد ادامه داد: طبق قانون اتفاقاتی که صورت گرفته به رئیس مجلس گزارش شد و به صورت مفصل مدارک را به رئیس مجلس ارائه کردیم، حال بخش عمده ای از گزارش تحقیق و تفحص از بنیاد شهید با مستندات آن به رئیس قوه قضاییه ارایه شده است و توضیحاتی نیز در جلسه ای مشترک با رئیس قوه قضاییه به وی ارایه کردیم.

وی افزود: رئیس قوه قضاییه دستور دادند تا این موضوع در دادگاهی ویژه پیگیری شود، از قبل تعدادی از افراد دستگیر شده اند و در آینده نیز با قدرت این کار ادامه می یابد.

خجسته با بیان اینکه 'ناکارآمدی و سوء مدیریت در بنیاد شهید غوغا کرده است'، گفت: فشارهای سیاسی از داخل و خارج مجلس مانع از آن می شد که تحقیق و تفحص به نتیجه برسد؛ بر اساس تلاش های صورت گرفته ۵۰۰ میلیارد تومانی که از صرافی بانک دی به دبی رفته بود برگردانده شد همچنین بخشی از اموال و یک هتل نیز بازگردانده شده است.

وی درباره امضا نشدن تحقیق و تفحص از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس نهم، افزود: هفت نفر این تحقیق و تفحص را امضا کردند ولی تعدادی از آنها امضا نکردند، ما گمان می کردیم که این تحقیق و تفحص روال عادی دارد اما پیچیدگی های زیادی داشت و عزمی برای قرائت آن وجود نداشت.

خجسته تاکید کرد: متاسفانه در آخرین جلسه ای که برای نهایی شدن تحقیق و تفحص از بنیاد شهید تشکیل شد تعداد اعضا به حدنصاب نرسید اما از مسیر قوه قضاییه موضوع را پیگیری و به رییس مجلس گزارش دادیم و حال مسئولیت طبق قانون با هیات رئیسه خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: متاسفانه برخی از نمایندگان فشار می آوردند تا این تحقیق و تفحص به سرانجام نرسد. لذا در نهایت در صحن علنی مجلس از وقت نطق میان دستور خود استفاده کردم و بخشی از گزارش تحقیق و تفحص را ارائه دادم و گفتم که آیا بحث سلطان شکر در شرکت سبحان دروغ است؟ آیا سند ندارد؟ ما طبق آیین نامه نمی توانیم بگوییم ولی اگر رئیس مجلس بخواهد آن را مطرح می کنیم.


نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما هیچ‌گاه نمی‌گوییم آقای زریبافان یا هر فرد دیگری اختلاس کرده اما بدون شک ضعف های مدیریتی وجود داشته ما حتی با رئیس فعلی نیز کاری نداریم؛ به نظر می رسد باید سیستم های اقتصادی از بنیاد شهید جدا شود و واگذاری‌هایی در این زمینه صورت گیرد.
 
کلمات کلیدی : تحقیق و تفحص+بنیاد شهید
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۰۰:۳۴:۳۴
نماینده ملت نشدی که وقتی حق ملت خورده میشه آجازه بگیری ، مرد باش و افشا کن ! (3811843) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.