نظر منتشر شده
۳۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380961
خادمی: «زنگنه» استیضاح می‌شود/ قرارداد IPC نکبت‌بار است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۶
یک عضو کمیسیون انرژی از عملکرد وزیر نفت انتقاد کرد و گفت: زنگنه با عملکرد خود دارد مملکت را بر باد می‌دهد و در بعضی موارد خیانت‌های وی از خیانت‌های شاه بیشتر است.

به گزارش موج، هدایت‌الله خادمی در گفتگویی درباره قراداد IPC گفت: این قرارداد ضد منافع‌ ملی، اقتصاد مقاومتی و برخلاف قانون است چرا که طبق ماده ۱۲۵ برنامه پنجم توسعه باید برای ارائه و صدور هرگونه مجوز اکتشاف، بهره‌برداری و توسعه بودجه سنواتی دیده شود که در این مورد بودجه سنواتی در بودجه ۹۵ دیده نشده است.

وی ادامه داد: قرارداد IPC نکبت‌بارترین قرارداد است و کمتر از ترکمنچای نیست و مملکت را بر باد می‌دهد، زنگنه دارد به کشور خیانت می‌کند و این خیانت بالاتر از خیانت‌های شاه مخلوع درباره سرمایه‌های ملی کشور است.

نماینده خوزستان، ایذه و باغ‌ملک افزود: اگر وزیر بر قرارداد IPC پافشاری کند تا شهریورماه طرح استیضاح وی را آماده می‌کنیم و این طرح رای می‌آورد و تعداد زیادی از نمایندگان طرح استیضاح را امضا می‌کنند چراکه با از بین رفتن منافع ملی و عزت ایران مخالفند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نظام نباید IPC را بپذیرد تصریح کرد: دولت تنها نهاد نظام نیست و اگر بخواهد به این روند ادامه دهد، مجلس و حاکمیت باید وارد شوند زیرا وزیر دارد مملکت را بر باد می‌دهد.

خادمی در ادامه درباره IPC گفت: IPC درواقع مانند قرارداد کنسرسیوم است و کشور را به قرارداد دارسی و دوران مصدق بر می‌گرداند و این در حالی است در IPC حق تصمیم‌گیری ایران تنها ۵۰ درصد است درواقع آن‌ها با ایران و مخازن ما شریک هستند.

وی افزود: وزیر مدعی شد که IPC همان بیع متقابل است اما اینگونه نیست وگرنه مجلس از آن حمایت می‌کرد، در بیع متقابل سرمایه‌گذار در کشور سرمایه‌گذاری می‌کند و کار انجام می‌دهد و پول می‌گیرد اما در ICP کشورهی خارجی شریک منابع و ذخایر ایران می‌شوند.

این عضو کمیسیون انرژی با اعلام خبر طرح سوال از وزیر گفت: طرح سوال از زنگنه را با ۴۰ امضا تهیه کرده‌ام که هنوز اعلام وصول نشده‌ است و با توجه به شرتیط به نظر می‌رسد نمایندگان از پاسخ‌های وزیر قانع نشوند مگر اینکه لابی‌های دولت شرایط را تغییر دهند.

خادمی تصریح کرد وزیر نفت باید کسی باشد که در وزارتخانه کار کرده باشد و تولید و حفاری دیده باشد و بداند مخزن چیست اما زنگنه تجربه نفتی ندارند حتی نوذری هم بهتر از وی عمل کرد.
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۹:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۰:۴۶
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ ۱۴:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۷ ۰۷:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۰ ۱۳:۰۳
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۷ ۱۶:۲۲
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۵ ۱۲:۰۳
 
۱۳۹۵/۰۵/۳۱ ۱۲:۴۱
 
۱۳۹۵/۰۵/۳۰ ۱۵:۳۱
 
۱۳۹۵/۰۵/۳۰ ۱۵:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : خادمی+زنگنه+قراردادهای نفتی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۷:۱۲:۵۱
آخه یک کلمه می گفتند چرا نباید قراردادها را پذیرفت؟ همه اش کلی گویی. به نظر می رسه اصلا در باغ نیست فقط داره شعار می ده. (3882485) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۷:۱۹:۰۲
جدای از قراردادهای ننگین
کسی که میخواست بزنه زیر تعهد اونایی که آزمون داده بودن ( وخداروشکر نتونست) و الانم داره میزنه زیر تعهد بورسیه های دانشگاه نفت و هر روزم صدای بمب از تاسیسات صنعت نفت بخاطر بی تدبیریش بلنده همون بهتر که استیضاح بشه ... (3882501) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۷:۲۰:۱۶
این دولت داره با مملکت چیکار می کنه؟؟ (3882507) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۹:۵۳:۰۳
خداییش کمتر ارگان دولتی ای رو میتونید پیدا کنید که وظیفه شو به درستی انجام بده و کاش بخش هایی رو خصوصی کنن تا لااقل بخش خصوصی یه تحولی تو اقتصاد کشور ایجاد کنه. (3882822) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۷:۲۲:۴۰
اقا تو را به هرکی میپرستید جلو این اقا بگیرید
مگه قدرت یه وزیر چقدره؟؟؟ (3882519) (alef-11)
 
....
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۷:۲۲:۴۹
وزیر بی کفایت کل خانواده ی نفت را از بین می برد. (3882520) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۷:۲۲:۵۲
ان شاءالله که این طور بشه (3882521) (alef-11)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۷:۲۷:۱۷
درود بر شرفت اقای خادمی . (3882535) (alef-11)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۸:۱۱:۲۲
وقتی یه غیر نفتی میشه وزیر نفت ، اوضاع صنعت نفت همین میشه که میبینید!!!!!!!. تصمیم دوم زنگنه نابودی دانشگاه نفته. دانشگاه نفت با قدمت حدود 80 ساله با اهداف مثبت تاسیس شد و زنگنه می خواد یک شبه نابودش کنه. متاسفم به حال کسانی که سکوت اختیار می کنند و تیشه رو از دست زنگنه بر نمی دارند که ریشه ی صنعت نفت رو هدف قرار داده است. (3882623) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۹ ۰۱:۵۰:۴۳
35 سال وزیر نفت بوده اقای زنگنه (3891373) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۸:۱۴:۰۳
احسنت افرین به نظر من هم این وزیر بدرد وزارت نفت نمی خورد (3882628) (alef-11)
 
یک دانشجوی نفتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۸:۵۲:۵۰
به نظر شما اینکه در سال اقتصاد مقاومتی برای خارجی ها فرش قرمز پهن کنی اون وقت چند صد تا دانشجو بورسیه که به وزارت نفت تعهد خدمت دارند و با بودجه وزارت خونه نفت تربیت شدند و در شرکت های تابعه وزارت نفت کارآموزی و امریه سربازی رو گذروندند و تجربیات ارزنده ای به دست آوردند رو ، استخدام نکنی!!

چه معنی میده؟؟؟؟؟؟ (3882712) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۹:۰۸:۴۵
آقای زنگنه یکی از وزرای ...میهن و. ملت است ودر چهره و گفتارش ...و غرور خاصی که نشان دهنده بی اعتنایی به ملت است دیده میشود ایشان نه تنها به ملت عزیز بلکه به اهداف امام ره نیز کوچکترین اعتنایی ندارد . (3882756) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۹:۱۹:۵۸
جناب زنگنه دارن نیروی انسانی متخصص داخلی را کا لازمه اقتصاد مقاومتی است به نابودی میکشونن (3882774) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۹:۳۲:۲۰
زنگنه وزیر قوی و با تجربه ای هست. (3882789) (alef-11)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۹:۳۲:۳۱
درود بر شرفت آقای خادمی با غیرت (3882790) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۱۹:۵۷:۴۶
ما انقلاب کردیم که مستقل باشیم، که روی پای خودمان وایستیم، که به نیروی داخلی اعتماد کنیم
انقلاب نکردیم که منابع کشور رو بدیم به خارجی ها (3882829) (alef-11)
 
از كردستان ايران اسلامي
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۲۰:۳۶:۲۳
آقاي خادمي با هرچه توان مي گويم مردم استان كردستان از اقدام انقلابي شما حمايت مي كنند برادر عزيز تشكر تشكر (3882872) (alef-11)
 
فارغ التحصیل نفت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۲۱:۰۱:۱۹
درود بر غیرتت خادمی (3882903) (alef-11)
 
داود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۲۲:۰۹:۱۴
درود بر مهندس خادمی.
انشاءالله که شاهد حضور افراد لایق مثل شما در وزارت نفت باشیم. (3882985) (alef-11)
 
رضا علیزاده
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۲۲:۳۱:۰۱
من جناب اقای خادمی را از زمانی که معاون مدیرعامل در امور مهندسی شرکت ملی حفاری بود تا به حال میشناسم ایشان یکی از با تجربه ترین متخصصان صنعت نفت و حفاری کشور هستند و هر جایی که کار کردند پرسنلی که زیر دستشون بودند به جز خوبی و بزرگواری از ایشان ندیدند. (3883012) (alef-11)
 
حسن
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۲۲:۳۱:۵۱
انتخاب ایشون از همون روز اول اشتباه بود

اون موقعی که اقایان زاکانی .توکلی.بذرپاش و...با انتصاب ایشون بودند بعضی ها گول وعده ها و لقب ها رو خوردند

ببینید اقای ژنرال چه بر سر مملکت اورده
اون از کرسنت این هم از این قراردادها

به خدا هرجای دیگه تو این دنیا بود ایشون رو برای کارهاشون دادگاهی میکردند
اما اینجا...... (3883014) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۲۲:۳۲:۱۵
خادم فکری برای مدیران سلطنتی ملی حفاری ودیگر شرکتهای نفتی خوزستان بکنید که ده ها سال مدیرند (3883015) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۳ ۲۳:۴۰:۴۰
درود بر روحانی و وزراش مخصوصا جناب زنگه مدیر موفق صنعت نفت در جبهه اول مقابله با عربستان...خسته نباشی (3883094) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۴ ۰۲:۱۱:۳۲
این مجلس که خیلی از مجلس قبل ضعیفتره چه انتظاری دارید
در مجلس قبل برجام رو بیست دقیقه ای تصویب کردند وکل هسته ای مون رو دفن کردند! (3883213) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۴ ۱۰:۰۶:۲۷
این مهندس خادمی رو من از زمانی می شناسم که معاون ملی حفاری ایران در اهواز بود یعنی سال ها قبل از اینکه ایشون مدیر عامل حفاری شمال باشن .... به جرات می تونم بگم شرافتمند ترین و پاک ترین مدیری که در طول تمام 27 سال خدمتم دیدم شخص مهندس خادمی بود ....
بی نهایت عاشق کار و منافع مملکت ..... بی نهایت دلسوز نظام و مردم .... بی نهایت با جسارت و دلدار که نمونه اش رو در زمانی مدیر عاملی ایشان بر حفاری شمال دیدیم که هرگز حاضر نشد ذره ای از منافع شرکت و کارکنان و کارگرانش رو به مافیاهای کرسنتی بده تا در نهایت بوسیله ی همین جناب زنگنه عزل شد و حفاری شمال هم به خاک سیاه نشست ..... در پایان بگم : خادمی درود به شرفت (3883453) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۲۴ ۱۵:۱۰:۳۵
خواهش می کنم نظر مدیران اجرایی پروژه های نفتی از جمله آقای مهندس احمد اژدری و همچنین نظر مدیران حقوقی و قراردادهای اسبق و فعلی شرکتهای زیر مجموعه نفت را در این خصوص جویا شوید و بر اساس نظر کارشناسی و خرد جمعی اقدام نمایید. ضمن تشکر از زحمات ارزشمند آقای مهندس خادمی. (3884252) (alef-11)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۴ ۱۶:۱۶:۴۴
جناب خادمی در اینکه دلسوز نظام و مملکت هستید شکی نیست ولی خواهشا مثل آن دسته از نمایندگانی نباشید که در مجلس قبل میگفتند طرح استیضاح وزیر با ۴۷ امضا تحویل هیئت رئیسه داده شد ولی همان افراد پس از اتمام مجلس توسط آقای زنگنه پست گرفتند.ظاهرا زنگنه بسیار قدرتمند است چرا که نمایندگانی مثل دکتر توکلی و... را نتوانستند در برابر هیچ یک از کارهای ایشان بایستند و هر طور ک دلشان میخواهد با مخازن نفت و گاز این کشور و همچنین پرسنل ساکت نفت برخورد میکنند.کسی ک با دو الی سه رای اضافه وزیر شد و هر طور دلش میخواهد میتازد!! (3884376) (alef-11)
 
افشین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۳:۲۵:۳۶
اولا کاش نمایندگان مجلس یه قانونی رو تصویب کنن که وازه محرمانه از کلیه قراردادهای بزرگ اقتتصادی کشور حذف بشه ثانیا نمیدونم چطور کسیکه تو قرارداد کرسنت این همه پشت سرش حرف و حدیث هست میشه وزیر نفت و کسیکه ابداع کننده قراردادهای ننگین بیع متقابل هستش دوباره میشه مشاور و این بار ipc رو اختراع میکنه که خیلی از قبلیه بدتره من تا اونجایی که میدونم وزیر باید رای اعتماد از نمایندگان بگیره اون زمان نمایندگان ما کجا بودن خدا میدونه (3903771) (alef-11)
 
مهرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۶ ۱۶:۳۳:۰۲
زنگنه وزیر کاردانیست ....... (3906754) (alef-11)
 
مهرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۲ ۱۸:۳۸:۲۹
احسنت جناب زنگنه.....خارجیا بیان کار زیاد میشه (3916163) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.