توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 477964
اظهارات وزیر خزانه‌داری آمریکا دلیل نگرانی ایرباس و بوئینگ
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۶
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی در واکنش به اظهارات وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: اظهارات "منوچین" پیش از آنکه تهدیدی برای ایران باشد نگرانی کمپانی‌های ایرباس و بوئینگ را فراهم کرده و معادلات بین المللی آمریکا و اروپا را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

به گزارش تسنیم، رضا جعفرزاده اظهار کرد: همه اذعان دارند که مجوز فروش بوئینگ و ایرباس پس از توافق نامه هسته ای توسط دفتر کنترل سرمایه های خارجی ایالات متحده آمریکا که زیر مجموعه خزانه داری این کشور است؛ صادر شده و قراردادهای فی ما بین طی مذاکرات مفصل صورت گرفته است.

وی افزود: هرگونه ایجاد ابهام و شبهه پراکنی نوعی تولید بی اعتباری و زیر سئوال بردن شان مذاکره کنندگان را در پی خواهد داشت به علاوه هر نوع محدودیت در فروش هواپیما به ایران به منزله نقض برجام از طرف آمریکا خواهد بود که مطمئنا دولت های اروپایی نه با آن موافقتند و نه به خاطر منافع شرکت هایشان چنین اجازه ای را به آمریکا خواهند داد.

وی با بیان این که جذابیت بازار ایران بر فروشندگان و سازندگان هواپیما پوشیده نیست، تصریح کرد: مقامات وزارت راه و شهرسازی و شرکت های هواپیمایی برای ورود به رقابت ها تصمیمات جدی اتخاذ کرده اند بی تردید جهت نوسازی و پاسخ به مطالبات خود در بخش هوایی به این یکی دو قرارداد (ایرباس و بوئینگ) اکتفاء نکرده و با سایر شرکت های سازنده هواپیما نیز مذاکره می‌کنند.
 
کلمات کلیدی : خرید هواپیما + صنعت هوایی + ایرباس + وزیر خزانه‌داری آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.