توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507267
جزییات جنایت ترمنیال جنوب
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۴
عامل جنایت خونین در ترمینال جنوب، مرد جوانی است که می‌گوید به‌خاطر انتقام‌جویی از کارکنان یکی از تعاونی‌ها دست به این جنایت زده است.

همشهری نوشت: ساعت  16:13 سه‌شنبه مرد 32 ساله‌ای که لباس محلی به تن داشت  و چاقویی در دست، وارد ترمینال جنوب شد و یکراست سراغ یکی از کارکنان ترمینال رفت. کارمند جوان شبیر نام داشت و معمولا حوالی مترو و ترمینال حضور داشت تا مسافران را به تعاونی‌های مورد نظر معرفی کند.
http://cdn.isna.ir/d/2017/08/31/3/57548010.jpg
 مرد مسلح با چاقو ضربه‌ای به قفسه سینه او زد و بعد به سمت تعاونی ‌13 رفت. هنوز کسی نمی‌دانست که او کیست و چه نقشه‌ای در سر دارد. مرد جوان لحظاتی بعد به سمت تعاونی شماره 13 ترمینال رفت و با چاقو به سمت 2 نفر از کارکنان آنجا حمله‌ور شد.

 خداکرم سالگی، رئیس هیأت مدیره تعاونی شماره 13 در این خصوص می‌گوید: با دیدن مرد جوان، او را شناختم. اسمش اکبر است و صبح روز حادثه، حدود ساعت 9 یا 10به تعاونی آمده و بلیت اتوبوس برای بندرعباس گرفته بود. خودش اهل سیرجان بود و می‌گفت قرار است در سیرجان پیاده شود. به او گفتیم که اتوبوس تأخیر دارد و دیر حرکت می‌کند. او پذیرفت و حرفی نزد اما حدود ساعت 12 باز به سمت گیشه آمد و در خصوص ساعت حرکت اتوبوس سؤال کرد. همکارانم از او خواستند تا منتظر باشد اما مرد جوان ناگهان عصبانی شد و فریاد‌زنان بلیت را روی پیشخوان گذاشت و گفت می‌خواهد آن را پس بدهد. همکارم بلیت را پس گرفت و پولش را برگرداند و او رفت.

وی ادامه می‌دهد: ساعت 16:13 بود که دیدم این مرد با چاقو به سمت گیشه آمد. همه‌‌چیز در یک لحظه رخ داد و همه ما شوکه بودیم. او با چاقو ضربه‌ای به گردن یکی از کارکنان تعاونی به نام علی مهدیان زد. علی مردی 52 ساله از همکاران قدیمی ترمینال بود که تا یکی، دو سال دیگر بازنشسته می‌شد اما در این حادثه جان باخت. او 3 فرزند دارد و قرار بود به‌زودی مراسم عروسی پسر بزرگش برگزار شود.

وی گفت: علی وقتی چاقو خورد از جایش بلند شد، به سمت محوطه رفت و روی زمین افتاد. همه فریاد کشیدیم. بعد ‌مرد مسلح سراغ همکار دیگرمان به نام ساسان یوسف‌وند رفت و ضربه‌ای از پشت سر به کتف او زد. او می‌خواست ضربه‌ای دیگر به گردن وی بزند که ساسان جا خالی داد. همان لحظه بود که با کمک همکاران بر سر متهم ریختیم و با صندلی ضربه‌ای به او زدیم تا مانع فرارش شویم. شاید اگر او را نمی‌گرفتیم افراد دیگری را هم به قتل می‌رساند.

 ⁣اعترافات مرد تحصیل‌کرده
با دستگیری مرد مهاجم، مأموران کلانتری ترمینال جنوب در تعاونی شماره 13حاضر شدند و متهم 32‌ساله را بازداشت کردند.

3نفری که در این حادثه زخمی شده بودند به بیمارستان منتقل شدند اما یکی از آنها به نام علی مهدیان به‌دلیل شدت جراحات جانش را از دست داد.

 پس از آن، ماجرا به قاضی ویژه قتل پایتخت مخابره و با دستور وی متهم برای انجام تحقیقات بیشتر به اداره دهم پلیس آگاهی تهران منتقل شد. به گفته سرهنگ مکرم، معاون جنایی پلیس آگاهی تهران، برای این مرد قرار بازداشت موقت صادر شده و تحقیقات از او ادامه دارد.
 
کلمات کلیدی : جنایت+ترمینال جنوب+اتوبوس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.