توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 317268
آماده‌باش برف و سیلاب/سفرهای غیرضروری ممنوع
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۵۲
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از آماده‌باش برای بارش برف و کولاک و سیلاب در ۱۴ استان کشور خبر داد و گفت: هموطنان حتی‌المقدور از سفرهای غیرضروری بپرهیزند، همچنین در صورت بروز حادثه با شماره‌های امدادی مانند ۱۱۲، ۱۱۵ و ۱۱۰ تماس بگیرند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از افزایش ۹ درصدی توان عملیاتی این سازمان در طرح زمستانه امسال خبر داد.

به گزارش تسنیم، ناصر چرخ‌ساز در حاشیه رزمایش ترافیکی طرح زمستانه پلیس در جاده‌ها در پیست آبعلی، اظهار داشت: امسال ۹ درصد توان عملیاتی خود را بالا برده و سامانه امدادی ۱۱۲ را تقویت کرده‌ایم.

وی در پاسخ به اینکه چه تعداد نیرو و تجهیزات در طرح زمستانه به کار گرفته شده است، اظهار کرد: یک‌هزار و ۹۷ پایگاه ثابت، سیار و موقت در مسیرها و گردنه‌های برف‌گیر وجود دارد و روزانه ۴ هزار و ۵۰۰ تَن از امدادگران سازمان امداد و نجات در آنها مستقر خواهند شد.

چرخ‌ساز افزود: همچنین ۱۸ فروند بالگرد نیز در سراسر کشور برای خدمت‌رسانی به مسافران و شهروندان پیش‌بینی شده که احتمال افزایش آن نیز وجود دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر عنوان کرد: امدادگران در این روزها در آماده باش کامل هستند.

آماده باش هلال‌احمر برای بارش برف و کولاک و سیلاب در ۱۴ استان کشور

چرخ‌ساز همچنین با اشاره به پیش‌بینی بارش‌ برف و کولاک در ۱۴ استان کشور، تاکید کرد: بر این اساس به نیروهای هلال‌احمر در این استان‌ها اعلام آماده‌باش شده است.

به گزارش هلال‌احمر، وی با هشدار به هموطنان درباره رعایت نکات ایمنی برای سفر در جاده‌ها، اظهار کرد: هموطنان حتی‌المقدور از سفرهای غیرضروری بپرهیزند و اگر سفر آنها ضروری است، سوخت خودرو را کامل کنند، وسایل گرمایشی مانند پتو، لباس کافی و مواد غذایی به همراه داشته باشند.

رئیس سازمان امداد و نجات با بیان اینکه هموطنان در صورت بروز حادثه با شماره‌های امدادی مانند ۱۱۲، ۱۱۵ و ۱۱۰ تماس بگیرند، خاطرنشان کرد: در استان‌های ایلام، لرستان، بوشهر، فارس و جنوب خوزستان نیز احتمال وقوع سیلاب وجود دارد، لذا هموطنان در این استان‌ها نیز از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند.
 
کلمات کلیدی : باران+برف+سیلاب+هشدار هواشناسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.