توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455869
واکنش کرملین به اظهارات رئیس FBI
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۶
سخنگوی کرملین به اولین استماع دادرسی عمومی درباره ادعای مداخله مسکو در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، روز گذشته جیمز کومی، مدیر اف‌بی‌آی و مایکل راجرز، مدیر آژانس امنیت ملی این کشور در مقابل کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان این کشور  نسبت به ادعای مداخله مسکو در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر این کشور شهادت دادند.

در همین حال دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در واکنش به این جلسه عنوان کرد که حاضران در این استماع دادرسی درباره نقش روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ در آمریکا در شرایط خاصی گیر افتاده‌اند و در تلاش آن‌ها برای پیدا کردن هرگونه شواهد جهت اثبات ادعایشان یک دور باطل است. 

پسکوف در این باره ادامه داد: به نظر می‌رسد که حاضران در این جلسه دادرسی تحت تاثیر شرایط واقع شده‌ بودند. آنها تلاش می‌کردند تا برای نتایجی که خود به آن دست یافته‌اند تاییدیه بیاورند اما در حالیکه در این امر ناموفق بودند. آنها از هر مدرکی برای اثبات ادعای خود استفاده کردند.

سخنگوی کرملین همچنین از اظهارنظر درباره اظهارات مدیر اف‌بی‌آی مبنی بر اینکه روسیه دونالد ترامپ را نامزد ناامیدی در مقابل هیلاری کلینتون می‌دانسته، خودداری کرد.

وی تنها در این باره گفت: این بیشتر شبیه یک مکالمه داخلی در آمریکاست و ما تمایلی نداریم تا درباره این گفتگوهای بی‌نتیجه وارد حاشیه شویم.

وی افزود: این جلسه به طور قطع به بهبود روابط دوجانبه کمکی نخواهد کرد و تنها می‌تواند تاثیر بسیار اندکی در بهبود روابط دوجانبه داشته باشد.

مقامات روسی از جمله سخنگوی کرملین پیش از این، این ادعاها را رد کرده و آنها را اظهاراتی بی‌اساس توصیف کرده بودند.

در جلسه دادرسی روز گذشته هر دو مقام حاضر نتایج دست یافته در گزارش نهادهای اطلاعاتی که در ماه ژانویه منتشر شد را تایید و تکرار کردند؛ گزارشی که بیشتر بر اساس گزارش رسانه‌ها و رسانه‌های اجتماعی تهیه شده بود.

این مقامات همچنین تایید کردند که هرگونه اقدام روسیه به هیچ وجه در آمارهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیری نداشته است.
 
کلمات کلیدی : روسیه+ترامپ+انتخابات آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.