توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 285967
«غروب پابه ماه»؛ کبری موسوی قهفرخی؛ شهرستان ادب
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۵۶
غروب پابه ماه
نوشته: کبری موسوی قهفرخی
ناشر: شهرستان ادب، چاپ اول ۱۳۹۳
۷۰ صفحه، ۴۰۰۰ تومان

این کتاب را در تهران فروشگاه اینترنتی شهر کتاب و در شهرستانها پاتوق کتاب فردا تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کنند، در صورت تمایل در تهران اینجا و در شهرستانها اینجا کلیک کنید.

****

كبری موسوی قهفرخی متولد ۱۳۵۹ در فرخ شهر چهار محال و بختیاری است. او فارغ التحصیل كارشناسی علوم سیاسی دانشگاه تهران بوده و تاكنون در جشنواره‌های بسیاری شركت داشته و رتبه‌های بسیاری را از آن خود كرده است. از كتاب های موسوی می‌توان به «ترانه ماهی ها»، «غروب پا به ماه» و «می شكر» اشاره كرد.

كبری موسوی در سال ۱۳۹۳ یكی از برگزیدگان و برنده‌ سرو زرین بخش شعر كلاسیك در هشتمین جشنواره‌ بین‌المللی شعر فجر جشنواره فجر بوده و کتاب «غروب پا به ماه» نیز یکی از چهار اثر مورد تقدیر قرار گرفته در سیزدهمین جایزه قلم زرین بود.

اشعار موسوی قهفرخی از لحاظ زبان، روان و و برخوردار از مضامین زیبا و دلنشین است. این شاعر هم چنین از مایه‌های محلی و عامیانه در زبان و مضمون اشعارش با ظرافت بهره می گیرد:

تو گردبادی! کار تو دل کندن از خاک است
من کمتر از خاکم ، حسابم با خودم پاک است
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«غروب پابه ماه»؛ کبری موسوی قهفرخی؛ شهرستان ادب