توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499564
هاآرتص: خانه نشینی یا زندان در انتظار نتانیاهو است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۸
روزنامه های اسراییلی پس از تکمیل تحقیقات پرونده فساد مالی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیش بینی کردند که زندان یا خانه نشینی در انتظار او است.به گزارش شبکه خبری الجزیره، یوسی ویرتر تحلیل گرسیاسی روزنامه صهیونیستی هاآرتص روزدوشنبه گفت : شخصیت نتانیاهو و سال های طولانی حکومت وی این فرد را در مسیر مرگ سیاسی قرار داد وبرغم تحقیر وی با اتهام های نسبت داده شده به زودی روزی فرا می رسد که از پایان حکومت او خبر می دهد.

وی افزود: احتضار سیاسی مدت هاست که در انتظار نتانیاهو است زیرا وی از سرنگونی ایهود اولمرت نخست وزیر سابق درس عبرت نگرفت بلکه با حماقت بیشتر بی اخلاقی ها تا حد زیر صفر ادامه داد.

وی افزود: درحالی که نتانیاهو با اعتماد به نفس زیاد فکر می کند تا اطلاع ثانوی بر نخست وزیری باقی می ماند به بن بستی که منجر به پایان سیاسی وی منتهی می شود مواجه شده وبرغم اینکه وی قصد استعفا ندارد حتی اگر لایحه اتهام علیه وی ارایه شود هر لحظه استعفای وی قابل پیش بینی است ومنجر به سقوط کابینه اش و ارائه زمان برگزاری انتخابات به اوایل سال 2018 می شود.

وی افزود: هرچه تحقیقات پلیس علیه نتانیاهو بیشتر می شود وضعیت وی پیچیده تر شده وموقعیت وی متزلزل تر می شود وصلاحیت وی نزد وزراء و اعضای پارلمان کاهش می یابد.

جدعون لیوی مقاله نویس روزنامه صهیونیستی هاآرتص گفت که بر اساس ارزیابی ها، نتانیاهو به زودی سقوط خواهد کرد وبه خانه یا زندان خواهد رفت زیرا وی مسئول بخش اعظم مشکلات اسرائیل است.

وی افزود: سال های حکومت نتانیاهو بدترین سالها در زمینه عدل ومساوات، آزادی ،صلح ودمکراسی ، انسانیت واقلیت ها است ودر این زمان نیاز شدید به تحکیم مفاهیم تعالی، قومی گرایی افراطی ، خشونت وتجدید نظر در شهرک سازی است.
 
کلمات کلیدی : رژیم صهیونیستی + نتانیاهو + اسرائیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.