توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509364
سرلشکر صفوی: تجزیه عراق باعث جنگ و ناامنی طولانی می‌شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۱
مشاور عالی فرماندهی کل قوا در امور مربوط به نیروهای مسلح با اشاره به حضور تروریست‌ها در سوریه و عراق اظهار کرد: متاسفانه توطئه جدیدی در منطقه در حال شکل‌گیری است و دشمنان مسلمانان به فکر تجزیه عراق و سوریه هستند. این در حالی است که تجزیه شمال عراق باعث ایجاد جنگ و ناامنی طولانی در منطقه می‌شود.

به گزارش ایسنا، سرلشگر رحیم صفوی که در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره استانی سازمان صداوسیما در شهر سنندج سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: من مامورم که سلام مقام معظم رهبری را به همه شما عزیزان برسانم.

او با بیان اینکه محبت مردم کردستان در قلب من جای دارد، گفت: من مدتی از سال‌های جوانی‌ام را در شهر سنندج سپری کردم و این شهر بسیار برایم عزیز است.

صفوی در ادامه به بیان خاطراتی از عملیات آزادسازی شهر سنندج پرداخت و اظهار کرد: 37 سال قبل بنده به حکم یوسف کلاهدوز و به همراه 200 نفر از پاسداران و بسیجیان استان اصفهان عازم فرودگاه سنندج شدیم. ماموریت ما آزادسازی شهر از دست ضدانقلاب‌ها بود. در آن زمان شهر سنندج کامل در تسلط آنان بود و دو پادگان و فرودگاه در اختیار حکومت قرار داشت.

وی ادامه داد: آرزویم به عنوان پاسدار این بود که تمام مدارس باز شوند و مردم بتوانند زندگی عادی داشته باشند. در آن زمان تمام مدارس، دانشگاه‌ها و حتی راه‌های ورودی به شهر بسته شده بودند و در کل وضع بسیار بدی وجود داشت. زمانی که ما وارد شهر سنندج شدیم با خمپاره از ما استقبال کردند  و تا صبح نیز خمپاره زدن‌ها ادامه داشت. از روز بعد عملیات آزادسازی سنندج آغاز شد و 23 شبانه‌روز جنگ بسیار سختی داشتیم که در نهایت در تاریخ 23 اردیبهشت سال 59 سنندج آزاد شد.

مشاور عالی فرماندهی کل قوا در امور مربوط به نیروهای مسلح  خاطرنشان کرد: چند بار عملیات‌های ما شکست خورد و شهدای  زیادی دادیم. حتی یادم است نمی‌توانستیم پیکر برخی شهدا را با خودمان بیاوریم و پیکر آنها را سگ‌ها خوردند؛ بعد از چند روز که توانستیم پیکرها را با خود بیاوریم، تا صبح گریه کردم.

صفوی با اشاره به روز آزادسازی سنندج اظهار کرد: مردم قدرشناس این شهر از پیروزی ما استقبال کرد. در ادامه این عملیات‌ها به جز دو شهر توانستیم تمام شهرهایی که در اختیار ضدانقلاب‌ها بود را آزاد کنیم. امروز وقتی آبادانی، گسترش و شادمانی را در شهر سنندج می‌بینم قلبم شاد می‌شود. مردم این استان وفاداری خودشان را به نظام و وطن نشان دادند و این باعث خوشحالی ما است.

مشاور عالی فرماندهی کل قوا در امور مربوط به نیروهای مسلح با اشاره به حضور تروریست‌ها در سوریه و عراق اظهار کرد: متاسفانه توطئه جدیدی در منطقه در حال شکل‌گیری است. دشمنان مسلمانان به فکر تجزیه عراق و سوریه هستند. این در حالی است که تجزیه شمال عراق باعث ایجاد جنگ و ناامنی طولانی در منطقه می‌شود و اولین کسانی که از این موضوع ضرر می‌کنند مردم منطقه هستند.

صفوی ادامه داد: چهار دولت ایران، عراق، سوریه و ترکیه با این تجزیه مخالف هستند چراکه باعث می‌شود که بخش‌های تجزیه شده بیشتر به دشمنان اسلام و قدرت‌های خارجی وابسته شوند. من این موضوع را به عنوان یک هشدار و دلسوزی برای مردم خودمان و عراق یادآوری کردم و امیدواریم با هوشیاری مردمان کرد منطقه، توطئه دشمنان با شکست مواجه شود.
 
کلمات کلیدی : رحیم صفوی+تجزیه عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.