توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508068
سفر 350 هزار گردشگر ایرانی به شهر وان ترکیه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۷
خبرگزاری دوغان ترکیه اعلام کرد که سفر گردشگران ایران به شهر وان در شرق ترکیه به مناسبت عید قربان به اوج خود رسید و بالغ بر 80 هزار ایرانی در تعطیلات عید قربان به شهر وان سفر کردند.

به گزارش ایرنا، این رسانه در گزارشی اعلام کرد: ایرانیانی که برای تعطیلات گذرانی به وان سفر کرده اند، نقش مهمی در اقتصاد منطقه شرق ترکیه دارند به طوری که در سال جاری میلادی و پیش از تعطیلات عید قربان، بالغ بر 270 هزار نفر ایرانی به وان سفر کردند و با ادامه این سفر در تعطیلات عید قربان، این تعداد از 350 هزار نفر فراتر رفت.

این رسانه با انتشار گزارشی با عنوان 'جوشش عیدانه گردشگران ایرانی در شرق ترکیه' نوشت: گردشگران ایرانی حاضر در وان، در ساعت های روز به خرید پرداخته و شب ها نیز به تفریح در مرکز تفریحی به خصوص در اطراف دریاچه وان می پردازند.

به نوشته این رسانه، اغلب ایرانیانی که به شهر وان سفر کرده اند، از مرز رازی ـ کاپی کوی وارد ترکیه شده و با طی کردن مسافت 100 کیلومتری مرز به شهر وان رسیده اند و همین نزدیکی به مرز باعث حضور پرشمار ایرانیان در این شهر شرقی ترکیه شده است.
به گزارش ایرنا، اتحادیه هتلداران وان نیز اعلام کرد که به مناسبت عید قربان و به علت حضور پرشمار گردشگران ایرانی، همه ظرفیت هتل های این شهر پر شده است.

شهر وان که در شرق ترکیه و در نزدیکی مرزهای ایران واقع شده، از دو دروازه مرزی سرو ـ اسندره و رازی ـ کاپی کوی و به طور زمینی در دو نوبت تعطیلات تابستانی و تعطیلات عید نوروز پذیرای گردشگران ایرانی است.
ایران با ترکیه دارای سه واحد گمرک و مرز زمینی شامل بازرگان ـ گوربولاغ، رازی ـ کاپی کوی و سرو ـ اسندره و 560 کیلومتر مرز مشترک است.
آذربایجان غربی تنها استان هم مرز ایران با کشور ترکیه است.

نوری شمشکلر، رایزن فرهنگی سفارت ترکیه در تهران اوایل سال میلادی جاری از سفر یک میلیون و 700 هزار گردشگر ایرانی به ترکیه در سال 2016 خبر داد و اعلام کرد: ایران جزو پنج کشور گردشگرفرست به ترکیه محسوب می شود.
بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، به طور میانگین هر مسافر ایرانی یک هزار و 500 دلار و هر خانواده ایرانی سه هزار و 500 دلار هنگام سفر به ترکیه هزینه می کند.
 
کلمات کلیدی : گردشگران ایرانی+وان ترکیه+توریسم+سفر خارجی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.