توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442566
پیش بینی تداوم هوای آلوده در تهران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۳
نتایج پیش بینی کیفیت هوای تهران بر برقراری شرایط نامطلوب کیفی هوا به ویژه برای گروه های حساس دلالت می کند و انتظار می رود با افزایش نسبی غلظت آلاینده ها تا روز دوشنبه، این شرایط نامطلوب همچنان تداوم داشته باشد.

به گزارش ایسنا، بر اساس تحلیل ﺁخرین داده های هواشناسی پیش بینی شده برای شهر تهران، با کاهش میزان ناپایداری جوی در روز جاری (یکشنبه 17 بهمن) نسبت به روز پیشین، از سرعت باد کاسته شده که شرایط برای تجمع و افزایش غلظت آلاینده ها را فراهم خواهد کرد.

به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی از شبانگاه یکشنبه بر سرعت باد افزوده خواهد شد. با تداوم این شرایط برای روز دوشنبه، در برخی ساعات بعدازظهر وزش باد با بزرگی بین 4 تا 6 متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی پیش بینی می شود. همچنین طی روزهای آینده افزایش نسبی دما دور از انتظار نیست.

نتایج پیش بینی کیفیت هوا نیز بر برقراری شرایط نامطلوب کیفی هوا به ویژه برای گروه های حساس دلالت می کند و انتظار می رود با افزایش نسبی غلظت آلاینده ها تا روز دوشنبه، این شرایط نامطلوب همچنان تداوم داشته باشد.

 بر اساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به 11 صبح امروز  126 و در شرایط ناسالم برای گروههای حساس بوده است.

سازمان هواشناسی برای سه روز آینده در غالب نقاط کشور جو پایدار پیش بینی کرده است.
 
کلمات کلیدی : آلودگی هوا + شاخص آلودگی+ هوای پایتخت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.