نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 222560
شیوه تبلیغ را اصلاح کنید
بخش تعاملی الف - یوسف منصورزاده
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۱
این روزها همه جا صحبت از هدفمندی یارانه ها است. در هر کوی و برزنی و میان صحبت های هر مرد و زنی اعم از پیر و جوان صحبتی از یارانه ها می شود. دانشجویان، کارمندان، کسبه، کشاورزان، کارگران و حتی زنان خانه دار در تماس های طولانی شان با اهل فامیل و آشنایان موضوع تازه ای برای صحبت دارند، یارانه و ثبت نام برای آن.

به راستی این یارانه که اسم با مسمایی هم دارد چرا اینقدر صحبت ساز شده است. مگر نه اینکه یارانه همانگونه که از اسمش پیداست چیزی است که یاری آن را به خاطر نشان دادن علاقه به یاری دیگر می دهد پس این همه غوغا برای چیست؟

وزرای محترم دولت تدبیر و امید هر کدام بخشی از منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها را به سمت خود می کشند و مدعی اند با میلیاردها تومانی که از این راه به وزارتخانه هایشان خواهد رسید چنین خواهند کرد و چنان. گویی تا قبل ازاین هیچ بودجه ای به آنها اختصاص داده نمی شد و اینک چشم به دست مردم دارند تا با انصراف از دریافت یارانه به بخش سلامت، راهسازی، مسکن، نیرو، کار و سایر قسمت ها کمک کنند. کم مانده وزیر نفت بخشنامه کند که در صورت دریافت یارانه توسط مردم چاه های نفت خشک خواهند شد.

تلویزیون محترم هم از ابتدای سال جدید با زیر نویس های مختلف و نوشتن شعار های گوناگون مردم را ترغیب می کند تا از دریافت یارانه انصراف دهند تا به قول خودشان دست استکبار کوتاه شود چنان و چنین. سریال های نوروزی گویی اگر شعاری برای انصراف از یارانه نمی دادند مجوز پخش نمی گرفتند و از پایتخت ۳ تا خوب، بد زشت دیالوگی یا بخشی را به انصراف از دریافت یارانه ها اختصاص دادند. جالبی قضیه آنجاست که ارسطوی پایتخت ۳ برای پرداخت وجه به بیمارستان بحث یارانه را وسط می کشد و این حقیقت تلخ را که اگر پول نداشته باشی تختی در بیمارستان به تو تعلق نمی گیرد را هم بیان می کند.

شبکه های مختلف سیما گزارش های مردمی را پخش می کنند که در آن مردم ساده و خوب کشورم از اقشار ثروتمند و اغنیا می گویند و اینکه هر کسی نیاز ندارد یارانه نگیرد.کم مانده پرس تی وی با آن مجری چشم رنگی اش به انگلیسی به مخاطبان بگوید که

Yaraneh is awful and the one who takes that is not an Iranian.

آیا این روش برای تشویق مردم ایران عزیزم برای انصراف از دریافت یارانه ها مناسب است؟ چرا به شعور مردمی که همیشه در صحنه هستند توهین می کنید؟ مگر چند درصد از مردمانی که پای برنامه های صدا و سیما می نشینند جزء اقشار پر درآمد هستند که حالا باید با انصراف از دریافت یارانه به سازندگی کمک کنند؟

معاون اول محترم دولت در برنامه تلویزیونی اعلام می کند که تورم مهار شده است و ما کاملاٌ حواسمان به اوضاع است. جناب آقای جهانگیری آیا خبر دارید مرغ از ۱۱ تا ۱۵ فروردین ۷۰۰۰۰ ریال تا ۸۰۰۰۰ ریال بود. گوشت یخی برزیلی کیلویی ۲۰۰۰۰۰ ریال است و برنج درجه چندم هندی کیلویی ۴۵۰۰۰ ریال. آیا به این اندیشیده اند که اگر برای یک کارمند فقط در ماه یک بار آن هم فقط دو یا سه نفر از اقوام نزدیک مهمان بیایند بخشی از در آمد آن کارمند محترم خرج خواهد شد و دیگر از لیست اقشار پر درآمد خارج می شود. آیا متوجه این موضوع هستند که با گران شده قیمت بنزین موج جدید گرانی ها دامن همه مردم را خواهد گرفت؟ آیا گرانی حامل های انرژی امری طبیعی است و به هیچ خانواده ی ایرانی فشار نمی آورد. بنزین در کشور های همسایه ما گران است ولی در همان کشور های همسایه درآمد مردم بالاست، حمل و نقل عمومی با بهترین کیفیت مهیاست و هر کس هوس استفاده از وسیله شخصی به سرش بزند تاوان پرداخت هزینه بنزین گران را هم می دهد.

هیات محترم دولت لطفاٌ شما حواستان به اداره کشور باشد، به وضع بیمارستان ها برسید و تعرفه درمان که روز به روز بالا می رود. به کیفیت ارائه خدمات درمانی به مردم ایران. به گمرکات کشور که محلی شده اند برای جولان افرادی سودجو. به وضعیت راه ها که هر ساله جان عده ای را می گیرند. به وضعیت آموزش که گاهی ۵ ۳ ۲ است و حالا ۶ ۳ و انواع مختلف مدارس غیر دولتی که شهریه هایی بالاتر از شهریه دانشگاه ها دارند. به صنعت خودرو سازی که زیر بار قیمت شورای رقابت نمی رود و خودرویی تحویل می دهد که مسبب اکثر تصادف ها است.

لطفاٌ مردم را تهدید نکنید که به موجب قانون، ارائه هر گونه اطلاعات نادرست، موجب استرداد وجوه دریافتی و جریمه نقدی به میزان سه برابر یارانه نقدی دریافتی خواهد شد. این حق من و تمامی هموطنانم است که از یارانه برخوردار شویم پس ادبیات تان و شیوه تبلیغ تان را اصلاح کنید.
 
کلمات کلیدی : یوسف منصورزاده
 
رضا
۱۳۹۳-۰۱-۲۵ ۱۸:۱۰:۴۳
بسیار زیبا بود و واقع بینانه (2079456) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.