توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393967
آقای مانی حقیقی! ما کارمان را بلدیم اما شما...
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۵
مانی حقیقی در شرایطی از منتقدان و نویسندگان سینمایی (که بخش قابل توجهی از آن‌ها خبرنگار و روزنامه‌نگارند) برای حمایت از خود، اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی تقاضای حمایت می‌کند که پیش از این خبرنگاران را «دوزاری» خطاب کرده بود.

«آنا» در ادامه آورده است: مانی حقیقی که این روزها مورد هجمه نشریه هتاک و به گفته ابراهیم حاتمی‌کیا مهجور یالثارات قرار گرفته، در مراسم دهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ضمن بیان اینکه از این نشریه شکایت خواهد کرد، از منتقدان و نویسندگان سینمایی و مردم خواست از او حمایت کنند.

این در حالی است که این کارگردان پس از برخورد غیرحرفه‌ای و تند لیلا حاتمی با خبرنگاران چهار خبرگزاری در پشت صحنه فیلم «رگ خواب» به کارگردانی حمید نعمت‌الله، در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «چه لذت عمیقی می‌برم از پاسخ‌های شفاف لیلا حاتمی به سؤال‌های احمقانه خبرنگارهای دوزاری.»

حقیقی مدتی بعد و پس از اینکه خبرنگاران تصمیم گرفتند او را تحریم کرده و خبرهای مربوط به این کارگردان را کار نکنند، در گفت‌وگویی با حسین معززی‌نیا در پاسخ به این نویسنده و خبرنگار که گفت: «بعضی خبرنگارها می‌گویند چرا آن‌وقت که در سرما وگرما می‌آییم خبرهای فیلمتان را مخابره می‌کنیم؛ آن روز که به دردتان می‌خوریم، دوزاری نیستیم؟» پاسخ داد: «همان موقع هم دوزاری‌اند اگر رفتارشان این باشد! اگر قرار است این شکلی کار کنند، خواهش می‌کنم برای من هیچ کاری نکنند. خاضعانه تمنا می‌کنم تحریمتان را ادامه بدهید! این نوع از خبررسانی هیچ لطفی برای ما ندارد. حرف‌های مالیخولیایی می‌زنند، می‌گویند ما لیلا حاتمی را لیلا حاتمی کردیم! می‌گویند وقتی در جشنواره کن آن اتفاق افتاد، اگر ما نبودیم سرش را می‌بریدند. این یک توهم عجیب است که درباره جایگاه خود دارند...»

حالا چه شده؟ آقای حقیقی! شما که درخواست کرده بودید به تحریممان ادامه بدهیم؛ شما که ما را مؤکداً دوزاری دانستید؛ حالا که یالثارات به دست و پایتان پیچیده، یاد دوزاری‌ها افتادید؟

حالا به‌واسطه محبوبیت و شهرت و احترامی که جامعه خبری برای ترانه علیدوستی و به‌ویژه اصغر فرهادی قائل است، لبخند بر لب می‌گویید: از شما خواهش می‌کنم به ما کمک کنید؟

هر چند باز هم خیلی رندانه و همچون گذشته تمام تلاشتان را کردید در سخنرانی وزینتان از کلمه «خبرنگار» استفاده نکنید، اما جمعی از همان نویسندگان و منتقدانی که با شرافت و انسانیت به فیلم شما رأی مثبت دادند تا چند جایزه دریافت کنید، جمعی از همان حضاری که رو به آن‌ها گفتید: از شما خواهش می‌کنم به ما کمک کنید، همان دوزاری‌های معروف هستند، همان‌ها که نیمه‌شب برای استقبال از اصغر فرهادی به فرودگاه امام خمینی رفتند تا لحظات ورودش پس از کسب افتخار در فرانسه را رسانه‌ای کنند، همان‌ها که لیلای حاتمی محبوب شما را حمایت کردند در مقابل هجمه‌های پس از ماجرای دست دادن با روبوسی با رئیس فستیوال فیلم کن ۲۰۱۴، همان‌ها که جامعه پزشکی را برای رسیدگی به پرونده عباس کیارستمی بااخلاق (برخلاف شما) تحت فشار گذاشته‌اند، همان‌ها که برای حمایت از شما و همکارانتان و جشن حافظ در مقابل یالثارات این روزها هرچه در توان داشتند انجام داده‌اند، همان‌ها که تا پاسی از شب برای پوشش اخبار مربوط به جشن‌ها و جشنواره‌های شما در مراسم مختلف حضور دارند، همان‌ها که تا ۳ نیمه‌شب در برج میلاد ماندند و «اژدها وارد می‌شود» را دیدند و صبح فردا در نشست خبری شما حاضر شدند تا حرف‌هایتان را به گوش مردم برسانند.

آقای حقیقی، نگران نباشید! آن دوزاری‌هایی که فرمودید، کارشان را خوب بلدند و شرافت و اخلاق کاری‌شان بسیار بیشتر از سخنان گهربار حضرتعالی برایشان اهمیت دارد. به خصوص که این بار پای اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی در میان است.

شما نگران نباشید! فقط کمی در تنهایی خودتان، به رفتار و گفته‌هایتان فکر کنید؛ باشد که شرمگین شوید.
 
کلمات کلیدی : توهین یالثارات به سینماگران+مانی حقیقی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.