توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 371268
فوربس: کاخ سفید ایران را جایگزین رژیم فاسد عربستان کرد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۴
اکنون باید گفت با توجه به مشکلات بی شمار عربستان، چشم انداز آمریکا در مورد عربستان چیزی بجز یک رژیم فاسد شده نیست و باید گفت چشم انداز آمریکا مطمئنا همین است، و باید گفت چشم انداز آمریکا مطمئنا همین است، زیرا آمریکا در حال گرم کردن خود با ایران است.

به گزارش جام نیـوز، مجله آمریکایی فوربس (Forbes) در گزارشی با عنوان "عربستان در آستانه از دست دادن منفعت دیگری قرار دارد" نوشت: عربستان بعد از شکست در بهره مهم اقتصادی در بازار های نفت، اکنون در حال از دست دادن اعتبار کلیدی دیگری بوده و آن نقش عربستان در ثبات منطقه خاورمیانه و همچنین بهره بردن از متحد خود یعنی واشنگتن می باشد.
فوربس نوشت: «برای سال ها بود که عربستان از نقش مهم خود در بازار های نفتی و تعیین قیمت آن در خاورمیانه لذت می برد. عربستان به عنوان بزرگ ترین تولید کننده نفتی اوپک، به راحتی بازار نفتی را بالا و پایین می کرد و بهره کافی و خوبی از این روند کسب می کرد. اکنون روند تغییر کرده است و دیگر از چنین بهره اقتصادی برخوردار نیست.»

این مجله آمریکایی افزود: «از زمان روی کار آمدن پادشاه پیشین در عربستان، این کشور هماهنگی های کاملی را با آمریکا در زمینه قیمت نفت انجام می داد و از طرفی نیز آمریکا متعهد به حمایت و حفاظت از عربستان بود. اکنون دیگر چنین هماهنگی هایی وجود ندارد و عربستان با آمریکا در بسیاری از مسائل به اختلاف نظر افتاده است. آمریکا دیگر عربستان را به عنوان یک تعیین کننده قیمت نفتی تلقی نمی کند. عربستان اکنون در منطقه ای حضور دارد که بسیاری از کشور های همسایه دچار ناآرامی هستند.»

این مجله آمریکایی در ادامه به یکی دیگر از خطرات پیش رو برای عربستان اشاره کرده و می نویسد: «با توجه به موج جدید حملات تروریستی که در خود عربستان در عید فطر نیز روی داد، برخی از ناظران آمریکایی نیز در مورد اتحاد عربستان با آمریکا سوالاتی را دارند. با وجود افزایش اختلافات میان دو کشور، اکنون عربستان در آستانه از دست دادن متحد بزرگ خود یعنی آمریکا قرار دارد. عربستان دیگر مانند گذشته روی متحد بلند مدت خود حساب باز نکرده و برخی از تحلیل گران پیش بینی کرده اند، پادشاهی عربستان نیز بزودی سرنگون خواهد شد. مشکلات داخلی عربستان و مشکلات جدی آنهایی که در راس امور این کشور هستند برای کسی پوشیده نیست. باید دید چشم انداز آمریکا از این حکومت دارای مشکل چیست و چه برنامه ای برای عربستان خواهد داشت.»


این مجله آمریکایی در پایان افزود: «اکنون عربستان با توجه به اینکه نقش خود را به عنوان تعیین کننده قیمت نفت از دست داده است و همچنین با توجه به افزایش تروریسم در منطقه، باعث شده است که برخی از ناظران در مورد قابل اعتماد بودن اتحاد با عربستان، سوالاتی را مطرح کنند. بسیاری بر این باورند که اتحاد با عربستان شکننده است. اکنون باید گفت با توجه به مشکلات بی شمار عربستان، چشم انداز آمریکا در مورد عربستان چیزی بجز یک رژیم فاسد شده نیست و باید گفت چشم انداز آمریکا مطمئنا همین است، زیرا آمریکا در حال گرم کردن خود با ایران است.»
 
کلمات کلیدی : ملک سلمان، تروریست ، قیمت ، آمریکا ، اوباما، نفت، کاخ سفید ، عربستان ، فوربس ، ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.