نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 341162
حجم مصرف روزانه بنزین در نخستین هفته سال +جدول
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰
در هفت روز نخست سال جدید در مجموع ۵۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر بنزین در سراسر ایران به مصرف رسید که این رقم از متوسط مصرف ۸۰ میلیون لیتری این فرآورده نفتی در هفته نخست فروردین ۹۵ حکایت دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پس از ثبت رکورد کم سابقه ۱۰۴.۶ میلیون لیتری مصرف بنزین کشور در روز بیست و نهم اسفند ماه سال ۹۴، در نخستین روز فروردین مصرف بنزین به ۸۱ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر رسید.

مصرف این فرآورده نفتی پرکاربرد در حمل و نقل جاده ای در دومین روز از سال جدید با کاهشی ۴ میلیون لیتری به ۷۷ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر رسید. در روز سوم فروردین ماه مصرف بنزین به سیر نزولی خود ادامه داد و در این روز مصرف ۷۳ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتری به ثبت رسید.

چهارمین روز فروردین با افزایش مجدد مصرف بنزین همراه بود به طوری که در این روز مصرف این فرآورده نفتی به ۷۷ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر رسید. روز پنجم فروردین که مصادف با آغاز سفرهای نوروزی برخی از هموطنان بود و محورهای منتهی به مشهد مقدس و استانهای شمالی پرترافیک شد، با رشد ۱۱ میلیون لیتری مصرف روزانه بنزین در کشور مواجه شدیم و مصرف ۸۷ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتری در این روز ثبت شد.

ششمین روز نخستین ماه سال مصرف بنزین حدود ۱۱ میلیون لیتر نسبت به روز قبل کاهش داشت و مصرف این فرآورده نفتی به ۷۷ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر رسید. در پایان نخستین هفته فروردین ۹۵ مصرف روزانه بنزین بار دیگر سیر صعودی داشت به طوری که در این روز ۸۵ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بنزین در باک خودروهای شخصی و عمومی به مصرف رسید.

 
کلمات کلیدی : مصرف بنزین+نوروز95
 
نمکدون
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۹ ۱۶:۴۴:۴۳
بهانه برای گران کردن بنزین جور شد! (3619049) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.