توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410381
علوی: اطلاعات باید مردمی باشد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴
وزیر اطلاعات با تأکید بر لزوم مردمی شدن اطلاعات، گفت: این‌که جنایتکاران و سلطه‌گران دنیا با وجود برخودرداری از امکانات نظامی و زرادخانه‌های تسلیحاتی و هسته‌ای به خود اجازه حمله به ایران را نمی‌دهند، به برکت حضور مردم است و اساس وحشت آن‌ها از حضور مردم در صحنه است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی صبح روز شنبه در همایش ملی اطلاعات و مردم با تأکید بر این‌که «امروزه در عرصه بین‌المللی امنیت یک حرفه و مهارت نیست، بلکه تبدیل به رشته‌ای علمی شده است»، اظهار کرد: امروز امنیت در دنیا محدود به یک مهارت و حرفه که مختص برخی افراد است نیست، بلکه تجارب کسانی که در این حوزه فعالیت کردند پایه یک رشته علمی شده‌اند.

وی با تأکید بر «لزوم توجه به مقوله امنیت با نگاهی علمی»، خاطرنشان کرد: باید در ایران در حوزه امنیت اقدامات جدی پژوهشی انجام شود و فرهیختگان و دانشمندان با قدرت علمی خود بر این موضوع متمرکز شده و با انجام کارهای علمی، ارائه کار امنتی توسط مسئولان مربوطه را به صورت علمی پایه‌ریزی کنند.

وی ارائه بیش از 370 مقاله درباره اطلاعات و مردم در این همایش را به عنوان یک دستاورد علمی خوب ارزیابی و اظهار کرد: امیدواریم در ادوار آینده برگزاری همایش شاهد مشارکت بیشتری از از سوی نخبگان و جامعه دانشگاهی کشور باشیم.
 
کلمات کلیدی : علوی+اطلاعات و امنیت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.