نظر منتشر شده
۹۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370485
زنگنه: فرمانده کاردان ندارم/ آقای وزیر! ژانرال‌های نفتی پس کجایند
بخش اقتصادی الف، 19 تیر 95
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۳
با گذشت سه سال از آغاز دولت یازدهم، وزیر نفت درحالی می‌گوید یک فرمانده کاربلد برای مهار حادثه پتروشیمی بوعلی ندارد که به نظر می‌رسد صنعت نفت درگیر چالش کمبود مدیران متخصص شده است.

حادثه پتروشیمی بوعلی که در نهایت منجر به شکل گیری بزرگترین حادثه صنعت پتروشیمی ایران پس از جنگ تحمیلی شد، در کنار خسارت‌های مالی و درس‌های عملیاتی، فنی و تخصصی یک پیام ویژه برای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی کشور به همراه داشت.

براساس نخستین فیلم‌های منتشر شده توسط وبگاه‌های وابسته به شرکت صنایع پتروشیمی، این حادثه ابتدا با یک انفجار و آتش سوزی نه چندان بزرگ آغاز شد و در نهایت به دلیل سوء مدیریت و غیبت مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با گذشت زمان ابعاد این حادثه گسترده تر شد.

گسترش آتش، احتمال سرایت آن به پتروشیمی‌های همجوار و در نهایت نبود یک مدیریت بحران هوشمندانه باعث شد که در نخستین ساعات بامداد بیژن زنگنه وزیر نفت خود را به ماهشهر برساند و شخصا مدیریت بحران این حادثه را بر عهده بگیرد.

وزیر نفت در بدون ورود در کمیته مدیریت بحران منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر با تاکید بر ناموفق بودن مدیریت بحران در مهار این حادثه، تاکید کرد: «عملیات مهار آتش فرمانده ندارد و باید هرچه سریع‌تر فرمانده ای متخصص و کاردان برای این عملیات انتخاب شود»

به عبارت دیگر، این جمله کلیدی وزیر نفت می‌تواند تعابیری مختلفی به همراه داشته باشد و در ممیزی دلایل وقوع حادثه آتش سوزی پتروشیمی ماهشهر و طولانی شدن دوره مهار حادثه باید یک ممیزی ویژه در حوزه منابع انسانی و تربیت مدیران کاربلد در سطح صنعت نفت به ویژه در طول فعالیت سه ساله دولت تدبیر و امید انجام داد.

بیژن زنگنه وزیر فعلی نفت، تیر ماه ۱۳۹۲ در گفتگویی با انتقاد از بدنه مدیران وقت وزارت و صنعت نفت، تاکید کرده بود: «گروهبان‌ها باید جای خود را به ژنرال‌ها در صنعت نفت بدهند!»

وی در ادامه این گفتگو با تاکید بر اینکه «افرادی باید وارد وزارت نفت شوند که حرفه‌ای و کار بلد باشند» تصریح کرده بود: «باید گروهبان‌هایی که الان سر کار هستند بروند کار گروهبانی کنند تا ژنرال‌ها کارها را انجام دهند.»

زنگنه با تاکید بر اینکه «الان از بدنه کسی باقی نمانده است»، گفته بود: «درحال حاضر برخی از افرادی که برای سمت وزارت نفت مطرح می‌شوند به درد این کار نمی‌خورند" گفت: تعداد خیلی خیلی اندکی هستند که می توانند این کار را انجام دهند.»

با گذشت نزدیک به سه سال از این اظهار نظر وزیر نفت پس از وقوع یک حادثه بار دیگر از نبود یک فرمانده تمام عیار سخن به میان می‌آورد و این سئوال مطرح می‌شود که آیا در طول سه سال گذشته فرصت برای تربیت و یا بازگشت ژنرال‌ها به صنعت نفت کشور فراهم نشده است که هم اکنون حتی یک فرمانده مدیریت بحران نداریم؟

ژنرال‌های صنعت نفت کجا رفتند؟
به گزارش مهر، در طول سه سال گذشته بیش از ۷۰ مدیرعامل، معاون وزیر و مدیران ارشد صنعت نفت برکنار شده اند و همزمان با برکناری این مدیران، نه تنها مدیران معتبر و با تجربه صنعت نفت حاضر به بازگشت نشده‌اند که در طول چند ماه گذشته تعدادی از مدیران به دلیل اختلاف نظر با وزیر نفت برکنار و یا استعفا داده اند. برهمین اساس، مدیرانی که جانشین شده اند، نام و نشانی از یک مدیر تمام عیار را نداشته و حتی از نظر سوابق کاری در رده‌های پایین تری قرار دارند.

از سوی دیگر تاکنون وزارت نفت هیچ گزارش جامعی درباره تربیت مدیران نخبه و جوان ارائه نکرده است و در اکثر انتصابات انجام گرفته به ویژه در طول ۶ ماه گذشته مدیران بازنشسته و یا در آستانه بازنشستگی جایگزین مدیران قبلی شده اند.

حادثه پتروشیمی بوعلی در کنار خسارت‌های سنگین مالی می‌تواند به یک فرصت طلایی برای وزیر نفت تبدیل شود تا با بازنگری نسبت به سیاست‌های در دست اجرا در حوزه منابع انسانی و مدیران جوان، از وقوع حوادث مشابه آینده جلوگیری کند.
 
کلمات کلیدی : آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۳۵:۴۹
یک سرچی در اینترنت انجام بدهید, متوجه میشود که کاردان ها و متخصصین واقعی ایران کجا هستند, از گوگل گرفته تا ناسا,
وقتی زمان استخدام با بهانه های الکی و من در اوردی, متخصصان را استخدام نمی کنید تا پسر خاله و دختر عمه را استخدام کنید, باید هم دچار بحران شویم, (3813362) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۳۶:۲۷
به داد صنعت نفت برسید والا فردا دیر است (3813365) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۴۰:۲۱
فرمانده كاردان نداريم!!!شما كه معتقد،بوديد،دولت قبل ، كار دان ها(خودتان را میگفتید) خانه نشین کرده, (3813375) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۴۱:۱۳
ژنرالهای نفتی در تهران زیر کولر نشسته اند و حقوق هیت مدیره 50 تا شرکت را میگیرند (3813379) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۴۱:۳۰
موقع دريافت پاداش و حقوق نجومی جنرال اند, موقع بحران گروهبان!! (3813380) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۴۶:۵۰
تعجب بنده از دوستانی است که از امروز شروع کردن از این حادثه حماسه بسازن با اینکه در 4 روز گذشته هر روز خود این مدیران!! میگفتن که کاری نمیشه کرد و منتظریم سوخت تموم بشه و...الان اومدن ادعای حماسه دارن. این دچار توهم شدن خودش برای کشور بعدا هزینه زا میشه اینکه هر کاری رو توجیه و ازش قهرمان درمیاریم عادت بدی است الان باید اولا دید این اتفاق چرا افتاده از تکرار مجددش در پتروشیمی های دیگه جلوگیری کرد بعد وسایل قوی اتش نشانی خرید کرد و... نه اینکه باز کف و سوت و هورا و..برای مدیرانی که خاموش شدن اتش را نظاره کردند کشید.
بله اتش نشانان هم مشعول ریختن اب و..بودن این که وظیفه اتش نشان هست همه جای دنیا همینه بله هوا گرم بود دما بالا بوده و ...اینا توجیه کننده نیست و باعث خلق حماسه نمیشه
اصلا من یادم نمیاد در زمان جنگ هم چنین بی مدیریتی هایی داشته باشته باشیم و چنین اتش سوزی های بزرگی رخ بدهد.
ایا مدیریت عبارتست از گرفتن حقوق نجومی و زیر کولر نشستن؟ تمام این دستگاه ها و تجهیزات خارجی است و طرف نشسته داره پولش رو میگیره اتش سوزی هم که میشه میشینه تا سوخت تموم بشه
این محزن رو اولا باید میتوانستید از همون ابتدا سوختش رو تخلیه میکردین باید برنامه ریزی میشد ثانیا باید برای این مواقع برنامه ریزی میشد که چه کسی مسئوله و چه کاری باید بشه ثانیا این همه حقوق نجومی میگیرین خب پول چند برج این حقوقای نجومیتون رو به وسایل و ابزار و اسباب قوی برای خاموش کردن اتش در این مواقع میدادید نه اینکه تازه روز دوم یه بالگرد از بوشهر حرکت کنه هلک تلک بیاد اونجا و بعد شما هم بفرمایید روش ما برای اطفای اتش اینه که صبر کنیم خودش خاموش بشه و محزن هم زیر بار اتش خمیده بشه
اصلا یک درصد هم این مدیریت قابل قیول نیست من جناحی فکر نمیکنم و هر دو دولت فعلی و قبلی رو قبول ندارم نظرم اینه که بسیار اسف بار و مایه خحالت بود این حادثه و هرگونه تلاش برای حماسه سارزی از این فاجعه نه تنها مصحک هست بلکه باید پیگرد قانونی هم داشته باشه ببینیم چه کسانی هستند میخواهند بی مذریریتی خود را ماله کشی و مخفی کنند.
طرف نشسته اتش خاموش شده میگه من قهرمانم!!! چون در گرمای هوا انجا بودم! و نظاره کردم که اتش خاموش گردید مرحبا به تو (3813391) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۴۸:۵۴
دستاورد حقوق 240 میلیونی به مدیران داخلی:
رتبه 157 فساد در جهان
رتبه 160 در سرعت اینترنت
رتبه اول شاخص فلاکت
رتبه130 در جذب توریست
رتبه 140 در جذب سرمایه گذاری خارجی
رتبه اول فرار دادن مغزها (3813399) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۴:۱۶:۴۶
رتبه اول توجیه و فرافکنی
رتبه اول تحقیر خودی
رتبه اول کدخدا باوری
رتبه اول ا !! ع !! ت !! د !! ا !! ل !!!!!!!! (3815226) (alef-11)
 
فتاحی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۵۰:۲۹
خیلی جالبه...در عزل و نصب ها خود شخص وزیر بخشنامه ای رو تحت عنوان ممنوعیت بکارگیری مدیران در شرف بازنشستگی رو ابلاغ میکنه بعدش در نصب مدیر شرکت نیکو خودش یه مدیر در شرف بازنشستگی رو انتصاب میکنه..آقای وزیر بابا معاون پژوهشت به اندازه دوره کاری 3 تا جوان در سن کار سابقه کار داره خیلی وقته بازنشستس. واقعا نوبره..اونم از سخنانشون از مازاد بودن خدمه شریف صنعت نفت... (3813407) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۵۵:۲۴
تعدادی از مدیران لایق طبق مقررات بازنشسته شده اند و احتمالا حاضر به برگشت به کار نیستند. مشکل این است که طی سال های متمادی ورودی های صنعت نفت از کیفیت لازم برخوردار نبوده و ضمنا بین جمع مدیران و سرپرستان قدر و لایق قدیمی با نیروی جدید فاصله زمانی قابل توجهی بوده که اکنون آثار آن به این شکل ها نشان داده میشود. از سوی دیگر هر چند گاه نیز حملاتی از طریق برخی جناح ها به صنعت نفت میشود که آن بخش از نیروهای ارزشمند را که در شرایط سخت جنوب فعالیت مینمایند دلسرد میکند. (3813420) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۵:۵۷:۰۲
1- انتصاب مدیران بر اساس شایستگی نیست و بر روابط گروهی استوار است. حدود 10 سال پیش یک نفر را که عمراً رئیس دو نفر هم نبود بعنوان مدیر عامل شرکت نفت و گاز کارون اهواز که بیش از دوهزارنفر پرسنل دارد انتخاب کردند که باعث سرخوردگی مدیران با تجربه و لایق گردید.
2- افراد با تخصص و کاردان وقتی به سن باز نشستگی میرسند بهتر است در آموزش مرتبط با تخصصشان از آنها استفاده شود. (3813426) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۰۰:۰۹
بهتر بود میگفتی سرداران نفتی پس کجا هستند حرف را باید درست گفت (3813431) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۰۰:۳۶
ژنرال ها فقط موقع فروختن نفت و بستن قرار داد پیدا می شوند (3813433) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۰۲:۰۸
مگه زنرالی هم شما گذاشتید بمونه. (3813436) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۱۱:۲۳
این بحث مدیران نخبه و جوان نیز از آن مباحث احساسی ، غیر منطقی و انحرافی است. عزیزان مدیریت در صنعت نفت آن نیست که با داشتن یک مدرک مدیریت و کمتر از 30 سال سن در جایگاه مدیریتی قرار گرفت. برای رسیدن به مدیریت های فنی و عملیاتی باید از پایین ترین رده مهندسی و عملیاتی شروع کرد و در سر چاه ها و حضور در تاسیسات با مسایل مختلف فنی و عملیاتی آشنا شده و نردبان ترقی را پله پله طی نمود تا در صورت واجد شرایط بودن با حداقل 20 سال سابقه و طی کردن رده های مختلف سرپرستی مرتبط در این حوزه ها به مدیریت رسید. مسایل مدیریتی و تصمیم گیری های فنی و عملیاتی علاوه بر دانش خوب آکادمیک نیاز به تجربه زمانبر در این صنعت دارد. (3813458) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۹:۳۶:۱۸
دوران احمدی نژاد تمام مدیران کاربلد و نخبه را یا بازنشسته کردند و یا از کشور رفتند . (3813812) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۰:۳۶:۲۵
عزیز من آقای زنگنه هشت سال وزیر نفت بوده و الان هم سه سال است این عنوان را دارد و ادعای ژنرالی می کرد و قرار بود تیم بازنشسگان ژنرال را بیاورد یعنی آنانی که به گفته شما بیست و اندی سال کار کرده اند پس بی جهت توجیه نکن مشخص است که ادعای شما و وزیر نفت صحت ندارد و دادن کار به آنانی که از صفر شروع کرده اند داده نشده است (3813902) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۱:۲۳:۰۳
اگر بخوان از این موضوع تو کشورهای خارجی فیلم بسازن مسئولن نفت و پتروشیمیشون استعفا میدن ستاد مدیریت بحران با چند تا کارشناس میان و مدیریت می کنند چند تا قهرمان اتش نشانم خالصانه کار می کنند و جان بر کف همه چیز با افتخار تموم میشه
در ایران در رابطه با این موضوع بخوان فیلم بسازن جناب وزرار و مدیران همه نخبه خودشون گل درشت موضوع با داغون کردن همه چیز حل می کنند و بعد رئیس جمهور ازشون تقدیر میکنه اهان راستی یادم رفت گل درشتم نشون میده که اتش نشانان بی عرضه هستند و از دستورات پیروی نمی کردن و ابله و کودن واگرنه 2 ساعت زودتر اتیش خاموش می شد (3813958) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۳:۴۲:۲۱
دقیقا حرف شما درست است تربیت یک مدیر یک فرآیند تجربی و حداقل ده تا پانزده سال طول میکشه (3816313) (alef-11)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۱۲:۴۱
درست گفته است گروهبان هايي همچون بيات سر كار بودند كه حتي يك دوره كوتاه مدير نبوده اند و باعث فجايع زياد شده اند در باره اين وزير اعلام نمودند ما در مملكت مديريت بحران در حوادث را نداريم پس سياسي بازي در نياوريد در زمان احمدي نژاد 9 نفر از همكارانمان سوختند آن موقع چه كرديد ؟ به وزير در آنموقع چيزي گفتيد مير كاظمي كجا بود اصلا به منطقه آمد ايشان حتي خانواده فوت شدگان را دلجويي نكرد بس است ملت از دست شما روزنامه و سايت داران خسته شده اند تن خسته مان را خسته تر نكنيد اي بي عهدان به شغل خبرنگاري (3813461) (alef-13)
 
علی
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۷:۳۴:۱۰
میر کاظمی در زمان بحران نشت گاز و نفت از چاه ۱۰۴ مارون در سال ۸۸ که منطقه ای به شعاع ۳ کیلومتر را آلوده و نقطه به نقطه زیر آتش برده و امکان بروز یک فاجعه زیست محیطی میرفت پس از مهار چاه از درون که توسط کارکنان و مدیران لایق طی ۱۶ روز با تلاش شبانه روزی صورت پذیرفت در محوطه چاه حاضر شد. (3813615) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۹:۳۹:۴۵
سیستم فایر آلارم یا همون سامانه اعلام حریق، یک سیستم فوق العاده مدرن هستش که دقیقا زمانی که دود یا اتش رو در فلان اتاق رو حس کنه، تمام ساختمون رو میبره توی آلارم یا همون زنگ خطر و به اتش نشانی سیگنال میفرسته و وارد کردن این دستگاه ها هیچ ربطی به تحریمها نداره. امکان اینکه این سیستم در این مجتمع عمل نکرده باشه احتمال صفر هست چون این سیستمها به وسیله افراد مانیتور میشن و بنابراین باید اتفاق دیگری افتاده باشه!
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87_%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85_%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%82 (3813823) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۰:۴۱:۰۳
احسنت. فکر کنم نظرت از ته دل بود چون خیلی به دلم نشست. (3814231) (alef-13)
 
انسان منصفم آرزوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۰:۵۲:۳۰
سال 89 انفجار و آتش سوزی دکل نفت شهر چندین کشته و مجروح در پی داشت و آتش 40 روز بعد مهار شد. اصلا و ابدا قصد ندارم دوتا حادثه رو با هم مقایسه کنم اما اطمینان کامل دارم اگه حادثه نفت شهر امروز اتفاق می افتاد، خدا می دونه رسانه های معلوم الحال چه به روز دولت و وزیر نفت می آوردن. و برعکس، اگر حادثه ی امروز در ماهشهر، اون موقع پیش می اومد، همین رسانه ها از خاموش شدنش و سرایت نکردن اتش، با تیترهایی مثل: افتخارآفرینی، حماسه، تبریک به ملت ایران و... یاد می کردند.
این چیزها و این سیاست زشت یک بام و دو هواست که آدم رو ناراحت می کنه وگرنه همه می دونیم کاستی ها بسیاره. (3814241) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۱۳:۰۴
مديران جوان يا مردان كار آمد و خبره ؟؟؟ (3813462) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۹:۳۷:۰۰
این حادثه به دلیل استفاده از لوله ها و قطعات چینی بجای جنس اصلی و اروپایی اتفاق افتاد . (3813817) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۳:۴۵:۱۳
در 2روز 32000مترمعكب نفتا كه معادل 32ميليارد تومان پول بود دود شد؟اين تازه بغير از نابودي بلندترين برج تقطير پتروشيمي در خاور ميانه و انهدام مخازن ذخيره آن مي باشد ؟كجايي گروهبان زنگنه..دقيقا كجاييد؟ تازه ما فهميديم در روش ها جديد ابداعي سر گروهبان براي اطفاي حريق مخازن ما صبر مي كنيم تا تمامي مخازن بسوزند؟ البته بايد بگويم اگر زحمات همكاران محترم پتروشيمي كه از نظر گروهبان مازاد مي باشند نبود كل منطقه صنعتي ماهشهر نابود مي شد. دورد به غيرت پرسنل شريف نفت كه با تمام نا مهرباني وزير حافظ منافع و خادم نظام جمهوري اسلامي مي باشند. (3814153) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۱۵:۰۱
نه عزیز !! نه جانم!! نه فدات بشم !! چرا این سوال ساده اندیشانه را می پرسی کجای دنیا در عرض 3 سال یک گروه فنی کاربلد با تجربه تربیت می شود که جناب زنگنه این کار را بکند وقتی در طی چندین سال متخصصان و کاربلدان به دلبل هم دل نبودن وبه قولی فرمانده نبودن از پست ها عزل شدند چه انتظاری داری؟ !! امروزبه تیمهای بزرگ ایرانی مهار کننده چاههای کویت فکر می کردم !! الان کجایند ؟ چه کسانی جای آنها را گرفتند ؟ آیا از آنها برای تعلیم یگ گروه بحران کار آمد استفاده شد ؟ اگر نه ؟ چرا ؟!! (3813467) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۷:۳۴:۰۳
نه قربونت برم نه جانم نه غزیزم این حرفا رو نزن
درسته ما خودمون اصلاح طلبیم (بودیم)ولی مغالطه هم حدی داره
1- تا قبل 84 مگه وزارت نفت بیش از 20 سال تمام و کمال دست این دوستان نبود؟ چی تربیت کردن؟ یا حتما میخواهید بفرمایید تربیت کرده بودن همه اخراج شدن؟
2-ایران به روش حمله مستقیم جاه رو خاموش میکرد که کاربرد چندانی هم نداره الان دیگه از این کارهای خطرناک کسی نمیکنه روش فرق کرده چاه افقی میزنن کانال رو مسدود میکنن
3-چند سال برای تربیت متخصص کاربلدی که اتش رو اطفاء کنه یا چند سال برای خرید بالگرد و تجهیزات نیاز هست؟
توجیه هم حدی داره
از روز اول اتفاقا بنده همینجا نشسته بودم نه مسافرتی رفتم نه چیزی و همه خبرها رو با دقت میخوندم از منابع مختلف از اقتصاد انلاین که ویدو میفرستاد در کانالاش تا اینجا و خبر انلاین و تابناک و .... راه حل دوستان این بود که ما کاری نمیتوانیم بکنیم بذاریم خودش خاموش بشه
بعد اون حادثه شهران چی؟ اونم 3 سال نیاز هست برای بستن لوله گاز و یا درست مترو کشیدن؟
از روز اول دوستان گفتن ما کاری نمیتونیم بکنیم تا خودش خاموش بشه روز اخری اتشه خودش خاموش شد حالا دو دسته شدن یک دسته میگن حماسه ماهشهر ( ملبورن جدید) رخ داد یک دسته میگن نه حماسه نبوده ولی تقصیر اینا هم نبوده!!! جل الخالق
اقا همه چی رو نمیشه گردن محمود انداخت وقت پاسخگویی است بله دولت قبل هم بد بود من هم میگم بد بود ولی هر چیزی جای خود دولت فعلی کار خاصی نکرده و پوپولیسم قبل رو به روش جدید و خیلی تمیز داره ادامه میده (3813614) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۸:۴۱:۱۱
جناب زنگنه ۱۹ سال وزیر نفت هستن (3813735) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۹:۲۳:۰۲
متخصصان و کاربلدان که تو اون ۸ سال ناپدید که نشدن، دارن الان حقوقهای نجومی دریافت میکنن و دارن جلسات مشاوره برگزار میکنند و میوه مشاوره ها رو هم الان مشغول چیدنش هستیم. آقای ترکان متخصص و کاربلدی هستند که در کابینه اول محمود احمدی‌نژاد بمدت ۴ سال معاونت وزارت نفت را بر عهده داشتند و الان هم مشاور ارشد رئیس جمهور ایران هستند. (3813800) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۰:۳۷:۵۵
شما برو بین در وزارت نفت کی از دست این وزیر ژنرال راحت است در این وزارت هفتاد نفر مدیر را برکنار کرده اند نه در دولت قبل پس بی جهت شما از پای رایانه و در فضا توهمات مجازی خودتان توجیه (ماست مالی )نکنید (3813906) (alef-13)
 
کوروش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۱۶:۱۲
حق با شماست جناب وزیر. صنعت نفت نه تنها در زمینه مهار بحران های اینچنین بلکه در اجرای پروژه های جاری کشور نیز فاقد نیروهای متخصص و دلسوز میباشد. بنده این مطلب را بعنوان یک فعال بخش خصوصی که سالهاست در صنعت نفت و گاز این کشور حضور دارد عرض میکنم. (3813469) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۲:۴۴:۱۹
یعنی دلالی دیگه. (3814053) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۱:۳۸:۰۴
یکی از مشکلات صنعت نفت وجود پیمانکاران امثال شماست که هیچ تعصبی نسبت به کشور خود ندارید و فقط فکر چاپیدن پول شرکت نفت هستید تا با زد وبند با فلان مقام پروژه بگیرید و بجای تحویل کار با کیفیت، کار رو سمبل کنید و بندازید به شرکت نفت
این وسط هم ناظرین رسمی شرکت نفت فقط باید دلشون برای بیت المال خون بشه و کاری از دستشون ساخته نیست
حیف حق نیازمندان مملکت که میره تو جیبتون.اخرشم حقوق کارگرو به موقع نمیدین یکم از این ژاپنیا بی دین یاد بگیرید
حداقل دلتون واسه مملکتی بسوزه که قراره بچه هاتون توش بزرگ بشن
البته احتمالا میفرستینشون اونور آب بزرگ بشن (3814274) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۲۹:۵۹
نه تنها اقای زنگنه ژنرالها را کنار زده بلکه سربازانش را هم بی انگیزه کرده.سربازانی که به قول خود وزیر همه نیروهای مازادند.دیگر این سریازان مازاد انگیزه ای برای کار و جلوگیری از حوادث ندارند. (3813497) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۳۰:۳۵
به علت روش گزینش که بر مبنای شایسته سالاری نیست ده ها سال است که با این مشکل مواجهیم (3813498) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۳۱:۴۱
گزارش صدا سیما از همه جالی تر بود اولا که طی این 3روز این خبر خبر سوم چهارم وگاه آخرین خبرش بود در ثانی در اخبار ساعت 2 شبکه 1 مهار سه روزه را چهار روز اعلام کرد وبدون کوچکترین اشاره به تخلیه حساس وکاملا فنی واستادانه غالب سوخت مخزن در حال سوخت با لحنی طعنه آمیز گفت : مهار مخزن آتش گرفته بعداز چهر روز وبا سوختن کامل سوخت درون آن مهار شد !!! (3813502) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۷:۰۰:۲۳
صداوسیما خبر رو درست پوشش داد خود مسئولان میگفتن ما کاری نمیتونیم بکنیم تا سوخت کاملا بسوزه شما هم دنبال ساختن حماسه از یک فاجعه با گفتن کلمات کاملا فنی و..نباش اصلا ماله نداره ماله کشی نمیشه
در همه بخشهای خبری اولین خبر هم بود
ارشیو خبر موجوده (3813562) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۳۲:۱۸
صنعت نفت شده محل تجمع متکبرانی که هیچ نیستند و فقط تکبری پوچ دارند
فقط کافیه به نحوه پذیرش و جذب نیروی انسانی در این صنعت ننگاه کنید
کلا سهمیه هست و فقط چند درصد با آزمون می آیند و مابقی یا سهمیه خانواده پرسنل دارند و یا .....
کافیه مدارک تحصیلی برخی (چه عرض کنم در واقع بسیاری از مدیران) این صنعت رو بررسی کنید بطور مثال لیسانس ادبیات عرب! چه ارتباطی به پست مدیریتی در این صنعت داره!؟

در مورد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل هم که در کشور ما این واژه ها فقط بهانه ای است برای برگزاری همایش هایی در طول سال و حیف و میل کردن کلی بودجه و دادن حق ماموریت و رفتن به سفر به بهانه شرکت در این همایش هاست وگرنه هیچ دستاورد مهمی ندارند (3813504) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۲:۴۹:۲۶
چرا اتهام میزنید صنعت نفت بیشترین جذب نخبگان و فارغ التحصیلان متاز داتشگاهها را دارد . البته اینکه با انگیزه انها چه میکند و همین ژنرالها چه بلایی بر سر این نیروهای جوان اورده اند بحث دیگری است (3816234) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۴۴:۳۰
کسانی که می توانستند و کاربلد بودند بدلیل سیاستهای داخلی و محدودیتهای سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی از ایران رفته اند، در مورد نخبگان هم وضعیت مشابهی وجود دارد. کلا کسی که سرش به تنش بی ارزد مشکل بتواند شرایط داخلی کشور را تاب بیاورد (3813527) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۴۷:۱۴
پس این حقوقهای کلان را بابت چه مدیریتی میگیرند (3813534) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۴۸:۱۴
مافیای کارکنان نفت خیلی خیلی گستردس (3813536) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۵۰:۴۸
بر خلاف نظر نویسنده حق با زنگنه است وزارت نفت چنان از درون طی 8 سال نابود شده و فساد ومافیا در ان وارد شده که نه با 3 سال بلکه با 10 سال هم درست نمی شود در ثانی ا این حادثه نشان از بی برنامگی سازمان عریض و طویل اتش نشانی است (3813540) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۷:۰۷:۴۹
این رو دیگه نمیشه به اون 8 سال نسبت داد این دوستان تا سال 84 خودشون نیرو میگرفتن یغنی از سال 92 تا 95 وقت نداشتن نیروهای قبل 84 رو دوباره بیارن سر پست قبلی؟ یعنی از 84 تا 92 کل شرکت نفت رو ریختن بیرون ادم جدید اوردن؟ تجهیزات اگر قبل 84 خریداری شده کجا است؟ همه در 84 تا 92 فروخته شده؟ طرف 3 ساله که دوباره اومده سرکار نتونسته یک اتش را به موقع خاموش کنه ایستاده تا خودش خاموش بشه باز میندازید گردن دولت قبل؟
فرض رو بر این میذاریم ایشون 92 اومده وزیر نفت شده دیده همه تحهیزات خاموش کردن اتش و ایمنی و..همه از دم قبل 92 از بین رفته چرا در این 3 سال کاری نکرده؟ این همه مدیری که میلیاردی میگیرن داره چرا کاری نکردن؟
ایا بودن زبیر کولر در دمای 60 درجه توجیه حقوق بالا است؟
سوال: چرا حقوقثت بالا است؟
جواب: من در منطقه گرمی هستم حق دارم
سوال: مگه زیر کولر نیستی
جواب: هستم ولی هوای بیرون گرمه
سوال: هوای بیرون گرمه شما اینجا خروجیت چیه؟
جواب: به شما چه؟ من چند سال درس خوندم و...
اینا مغالطه است (3813578) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۷:۴۹:۴۵
باز يه اتفاقي افتاد توجيه دولتي ها: در ٨ سال چنان به كشور ضربه وارد شد كه اين اتفاقات طبيعي است
فرار رو به جلو نكنيد
كابينه روحاني در تمام سطوح فقط توجيه مي كند و هيچ برنامه منسجمي را دنبال نمي كند (3813646) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۹:۱۰:۵۱
اتفاقا ما که درون صنعت نفتیم می دونیم که زنگنه در حال نابودسازی صنعت نفت هست
شما تمام عزل و نصب های 1 سال اخیر مدیران ارشد صنعت نفت را ببینید متوجه می شوید که زنگنه در حال برکناری تمام مدیران با تجربه و قدر خودش (البته مدیرانی که حاضر با همکاری با ایشان بودند) و جایگزینی آن ها با سرجوخه هایی است که برخی اصلا اطلاعات و توان عملیاتی ندارند
نمونه بارز مدیرعامل فعلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی خانم مرضیه شاهدایی (انتصاب کمتر از 6 ماه) در این قضیه آتش سوزی خیلی حساس که مستقیما با شرکت ایشان مرتبط می باشد 10 ساعت مانده به خاموش شدن مخزن نفت به منطقه ماهشهر وارد شدند و می شود گفت ایشان آخرین شخص از مدیران ارشد وزارت بودند که وارد ماجرا شدند در صورتیکه حضور ایشان می بایست در همان ساعت های اولیه صورت می پذیرفت
و متاسفانه دلیل این عزل و نصب ها این است که جناب زنگنه توان تحمل ژنرال های واقعی را ندارند و چون خود را ژنرال برتر می دانند دوست دارند بقیه مدیران بیش از سرجوقه نبوده تا دستورات غلط ایشان را هم بدون جرات مخالفت انجام دهند (3813778) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۳:۰۰:۳۹
شما راست میگوئی با آن سیاست تعدیل نیرو کاری بسر صنعت نفت آورد که نیروهای خبره نفت را بازنشسته کرد تا شرکتهای نیروی انسانی وابسته به نزدیکان را بر سر خوان نفت بنشاند و کارگران را با حداقل دستکزد بکار گیری کند ...بله کسی که اعتقادی به ساخت پالایشگاه نداردولی از سوی دیگر ملیونها لیتر بنزین از کشورهای هند و دبی وارد کند ......احمدی نژاد آخرش پایش به آتش سوزی رسید ....کمی خجالت ..کمی (3814081) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۵۳:۳۷
ژنرال کجا بود
یه عده مدبر که با سعی و خطا و میلیارها هزینه از جیب بیت المال در سالهای بسیار دور یه چیزای مختصری یاد گرفته بودن که الان تاریخ مصرفش گذشته و کلا اون تجربیات کاربرد زیادی نداره (3813547) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۶:۵۹:۲۸
پس این حقوق های میلیونی رو چرا به مدیران پتروشیمی میدن تخصص که ندارن به چشم و ابروشون میدن (3813560) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۷:۲۵:۰۹
آقای زنگنه خودش از بهترین مدیران کشور می باشد. او کاملا بر شرایط نفتی جهان مسلط است و در شرایط بغرنج تحریم و پس از تحریم و فشارهای سعودی ها توانست تولید نفت را به شکل تعجب آوری افزایش دهد (3813603) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۷:۲۹:۴۰
نيروي هاي مازاد خطاب شده بعد از اين حاثه هم بي انگيزه اند
كار زنگنه فقط شده انتصاب و ارتقا مديران اصلاحاتي (3813609) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۷:۴۰:۱۹
خیلی خجالت آور است که وسط این بحران هم یاد بازی های سیاسی باشید ،
هرکس با ذهنی سالم مصاحبه وزیر را بخواند می فهمد منظور ایشان چه بود ،
این حادثه در اثر سهل انگاری و بی دقتی به بحران تبدیل شده اما ؛ این حجم از اتش بی سابقه بوده است ، و حرف وزیر هم این بود که فرمانده ای برای مهار آن نداریم ،
در واقع مدیران و متخصصان ما در ساخت و بهره برداری تجربه دارند و در زمینه مدیریت بحران ضعیف هستند ف
این را در حادثه شهران نیز دیدیم که چطور همه مسئولان دستپاچه بودند ،

راه حل این مشکل ایجاد سازمان های نظارتی بسیار مقتدر است که اجازه بهره برداری و تولید غیر استاندارد هیچ محصولی را ندهد ،
خودروهای بی کیفیت و ناایمن ، کامیون ها و اتوبوس های خطر ساز ، افتتاح پالایشگاهها و میدان ها قبل از تجهیز کامل ؛ افتتاح خطوط ریلی و جاده ای غیراستاندارد ، اجازه پرواز به هواپیماهای ناایمن ،
متاسفانه همه این موارد هم منجر به حادثه شده است ،
باید یک سازمان بالا دستی تشکیل شود تا بتواند با قدرت جلوی این موارد را بگیرد (3813632) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۷:۴۰:۵۵
شما ها دارید از شفاف یازی وزیر نفت سو استفاده می کنید (3813633) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۷:۴۷:۰۵
دوست عزيز! بهتره بجاي زنگنه كه مردانه پاي كار آمده، برويد يقه فلان هلدينگ را بگيريد كه كل پتروشيمي مملكت را بي سروصدا تصاحب كرده و سودهاي ميليارد دلاري به جيب ميزنه. مگه صاحب اين پتروشيمي دولته كه براي گير دادن به آن ذوق زده شده ايد؟ (3813643) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۷:۵۶:۴۳
اگه فرمانده کاردان نداری پس چرا حقوق های نجومی بهشون میدن ؟؟؟؟ مگه به آدم کار نابلد هم حقوق میلیونی می دهند؟؟؟؟؟ (3813655) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۸:۰۱:۲۵
فرماندهان کاردان همه مهاجرت کردند و رفتند (3813664) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۸:۱۰:۱۴
با شروع وزارت زنگنه خیلی از مدیران نفتی که کنار گذاشته شده بودند دیگر حاضر به بازگشت نشدند ویا به آنها توجهی نشد و افراد سیاسی و نفوذی در راس امور قرار گرفتند که صلاحیت لازم را نداشتند به خصوص در شرکت ملی پخش فراورده های نفتی و...جناب وزیر خودشون هم دیگه اون وزیر سابق نیستند و بسیاری از انتصاباتشون بر اثر فشارهای سیاسی صورت میگیرد تا تخصص و صلاحیت به نظر من وزارت نفت نیاز به یک تحول اساسی و یک وزیر مثل زنگنه جوان سالهای خیلی دور دارد دوران وزارت افراد محافظه کار به سر آمده است (3813678) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۸:۲۷:۱۲
مدیرای سالم پیدا کنین لااقل اگه دنبال منفعت خودشون نباشن میرن از یکی که بلده مشورت میگیرن. چند ساله که پتروشیمی بوعلی میخواد یه پروژه اتاق بحران اجرا کنه که می تونسن بروز این حادثه رو احتمالا پیش بینی کنه اما هر کس فکر دارو دسته خودشه و نمیزاره هیچ اتفاق مثبتی بیفته.
من اگه جای زنگنه بودم جمله رو اینجوری میگفتم:
"فرمانده سلامتی که حداقلها را بداند ندارم" (3813701) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۸:۲۹:۱۸
پس هشت سال دولت پاکدست قبلی نتونست یک زیربنای خوب با هشتصد میلیارد دلار درامد لا اقل برای اطفای حریق صنایع نفت وگاز ایجاد کنه (3813703) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۸:۵۵:۱۳
از همین پتروشیمی بوعلی بپرسید چند نفر از پرسنل جذب شرکتهای مشابه در کشورهای حوزه خلیج فارس شده اند (3813758) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۹:۱۴:۱۳
بزرگترين مشگل صنعت نفت ما اينست كه كاملا دولتي است، و درآمدش هم ابتدا دولت ميگيرد و دوباره به آن ها بودجه ميدهد، يعني حتي اجازه ندارند مخارجشون رو از درآمدشون بدن،
بايد كاري كرد كه به صورت مستقل نهايت زير نظر قوه قضا فعاليت كند، راه خودش را برود ، مديرانش بر اساس شايستگي انتخاب شوند نه آشنا بازي، جوري نباشد كه هر ٢-٣ سال يه بار يه فرمانده جناحي داشته باشد، صنعت نفت متعلق به همه مردم و ملي است و به هيچ جناح خاصي تعلق ندارد كه يك روز به تامين اجتماعي بخشيده شود يه روز به بنياد مستضعفان يه روز به ... و .... و
طي ١٠-١٢ سال گذشته شاهد بوديم مدام مديران عوض ميشن و شنيديم قراره رونق اتفاق بيفته، در اين سال ها به مديراني كه كمترين هزينه را ميكردند ائم از كسر كردن حقوق، بستن پيمان با پيمانكار درجه ٢ به خاطر پايين بودن قيمت، خريد متريال بي كيفيت و ارزان، طولاني كردن بدهي ها، و .... جايزه ميدادند خصوصا دولت قبلي،
در اين سال ها شاهد بوديم مديران نفتي هاي پر قدرت ،،.يا فروشنده كالا شدند يا شركتي نو براي پيمانكاري تاسيس كردند، حال اگر مجموعه دولت و وزيران با ايشان و دوستان ايشان خوب بودند به عرش ميرسيدند و دوباره با عوض شدن دولت به خاك مينشستند و ورشكست ميشدند و اون هايي هم كه باهوش بودند و سرمايه داشتند مشغول ساختمان سازي در تهران شدند، به عبارتي مديران ما به فكر سود و منافع ٢-٣ ساله هستند نه منافع بلند مدت،
با اين لجو لج بازي هاست كه سال ها ي سال نتونستيم چند تا پيمانكار قوي بين المللي داشته باشيم، تا اين شركت ها ميان بزرگ شن توسط دولت بعدي كنار زده ميشود،
الان نگاه كنيد شركت آرامكو عربستان روي قدرت و مسائل مالي دنيا رو تهديد ميكنه، اما بزرگ ترين شركت هاي ما با تعطيل شدنشون آب از آب حتي همين داخل هم تكون نميخوره، ،
فرق نداره غول نفتي ما مپنا يا نفت فلات يا پتروپارس يا قرارگاه خاتم و يا .... و يا همه آنهاباشند، (3813783) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۰:۰۶:۳۳
پس این ژنرال ها کی میخواد به دست بیاد لااقل زمینه آموزش را آقای زنگنه میگذاشتی که 20 سال بعد بر داشت کنیم شما 20 سال پیش همهمین حرف میزدی (3813868) (alef-3)
 
علی
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۸:۵۵:۳۷
ژنرالی در صنعت نفت باقی نمانده که شما ببینی.همه بازنشسته شده یا از مملکت کوچ کرده اند. تعداد کمی نیروی شایسته که توسط همان ژنرال ها آموزش دیده اند وجود دارند که با تمامی کاستی ها کجدار و مریز چرخ این صنعت را می چرخانند . در عوض تا دلت بخواهد نیروی در پیتی طی این ۳۰ ساله اخیر وارد صنعت نفت شده است. افسوس (3815828) (alef-13)
 
نفت جنوب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۰:۳۰:۴۳
بعنوان یک نفتی در جنوب عرض میکنم, بدنه نفت بشدت از زنگنه ناراضی است, پرداخت های بسیار پایین و مشکلات معیشتی کارکنان صنعت نفت را بی انگیزه کرده, سکوت سازمانی در حال نابود کردن صنعت نفت است, (3813895) (alef-13)
 
امید از تهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۱:۳۲:۳۲
شما چرا نقطه قوت و درخشان کار را که وزیر نفت در اولین ساعات در محل حاضر و تا پایان حادثه آنجا حضور داشت را کور هستید و نمی بینید؟؟؟؟؟ امروز در شرکتی که من کارمند آن هستم و شرکتی نفتی است از این اقدام وزیر همه به عنوان اقدام دلسوزانه و جهادی یاد می کردند از روی مردم خجالت بکشید اینقدر تخریب خودتون را آتش می زند (3813970) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۲:۴۰:۳۶
دلم میخواست نفت نداشتیم انوفت میدید چطور التماس نخبه های خانه نشین را میکردند و مدیریت سفارشی سیاست زده ۵۰ صد میلیون حقوق چای سرو میکردند (3814049) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۲:۴۹:۳۷
واقعا متاسفم. من شخص آقای زنگنه رو مقصر میدونم. وقتی قطره چکانی و از طریق پارتی وسهمیه نیرو جذب میکنید و نیروهای واقعا مستعد تو خونه دارن حرص میخورند، نتیجه اش همینه دیگه.
الحمدلله قحط الرجاله. یه مشت مغرور بی عرضه جمع شدن و فقط حقوق میگیرن (3814063) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۲:۵۲:۱۱
آخرش نتیجه این است که تقصیر احمدی نژاد بوده!!! یعنی تا صد سال دیگه این ها بهانه دارند! خدا را شکر (3814068) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۳:۲۹:۴۳
آنها ژنرال در به جیب زدن حقوق های نجومی بوده اند. (3814133) (alef-3)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۳:۳۸:۲۴
توی پادگانها هم معمولا گروهبانها کار میکنند و به اسم ژنرالها تموم میشه!!!! شما که میگید همه مدیران دولت قبل گروهبان بودند جواب بدید که اشخاصی مثل جشن ساز و هدایت الله خادمی که در زمان شما هم مدیرعامل بودند،فاقد سابقه نفتی بودند و گروهبان بودند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3814143) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۲۳:۵۷:۲۲
کرسنت چی شد؟؟؟؟ (3814174) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۰:۱۰:۲۸
به نظر من باید می گفتند تجهیزات مناسب نداریم (3814195) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۰:۲۰:۲۶
آقای زنگنه خودشون هم از بدنه نفت نیستند و فقط وزیر نفت بودن. ایشان هر وقت به وزارت رسیدن بدنه وزارت رو به شدت ناراضی کرده اند. وزیری که مجموعه تحت سرپرستیش ازش ناراضی هستند خودشون هم نمیتونن ادعای ژنرال بودن رو بکنه. در ضمن اقای زنگنه شما دستت در انتخاب مدیران بسته نیست که حالا از نبود افراد قوی در کنار خودت شاکی هستی. در رابطه با حادثه هم شما در محل حادثه یک ماشین آتش نشانی درست حسابی که بتونه آب و فوم رو به بالای مخزن برسونه نداشتی. سیستم اب پتروشیمی هم که جوابگوی نیاز نبود اونوقت دنبال مدیر بحران می گردی؟ به دنبال تضعیف صنعت نفت در جنوب و مرکز بودی و بی نهایت آدم در تهران دور خودت جمع کردی که یک نفرشون هم تخصص اینو نداشت که به همراهت به محل بیاد و بتونه کاری کنه. (3814207) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۰:۲۸:۰۸
ما خیلی بیشتر از کسانی که از ایران رفتن، نخبه تو ایران داریم. فقط انگیزشون کمه. باید دانشجوهای دکترا وارد صنعت بشن و پروژه صنعتی تعریف بشه. چرا این مساله دست کم گرفته میشه. برای تربیت مدیر، تئوری کافی نیست.
تو کشور المان برای ورود به کار اکادمی به عنوان استاد بعد از دکتری حداقل پنج سال باید سابقه صنعتی داشته باشی تا بتونی تو دانشگاه مسائل کشور رو حل کنی.
هیچ وقت خودتون رو با امریکا مقایسه نکنید که پایه صنعتش دویست سال پیش ریخته شده و الان همه عملا دارن حاضر خوری میکنن یعنی در حین ورود به صنعت بعد از چند تا پست داک تازه شروع میکنن کار صنعتی یاد گرفتن چون اصلا نیازی ندارن. پس همچنان تئوری محض و روی موضوعات کاملا فانتزی برای عصر حاضر توی دانشگاههاشون کار میشه. (3814212) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۰:۲۹:۰۴
در بسیاری از کشورها چنین فاجعه ای منجر به استعفا و یا حداقل برکنار نمودن وزیر نفت می شود. (3814214) (alef-13)
 
بانو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۰:۳۹:۲۰
"عملیات مهار آتش فرمانده ندارد" چه ربطی داره به حرف های زنگنه درباره ژنرال و گروهبان؟ فقط با غرض ورزی های سیاسی میشه این دو تا مساله رو کنار هم قرار داشت و نتیجه مطلوب شما رو ازش گرفت. این که در چنین مواقعی یک فرمانده کاردان نداریم، یک واقعیته که سابقه اش هم رو هم پیش از این داشتیم: سال 89 دکل چاه نفت نفت شهر. (3814229) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۴:۳۰:۲۸
مزاح میفرمایید آقای وزیر !!!
آقای روحانی را با این فرمایشات ناراحت نکنید !! لطفا" !! (3814345) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۷:۵۱:۲۱
در ایران کسی که کار بلد و دلسوزه به مشکلات موجود گیر می ده در نتیجه حذف میشه (3814422) (alef-11)
 
اميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۰۸:۲۵:۵۷
با سلام
وزيري كه دائم در حال چوب حراج زدن به سازمان و شركتهاي تابعه وزارت نفت هست و با اين كار هزاران نفر از كارمندان و كارگران رو در حال اضطراب نگه داشته از آينده شغلي نامعلوم چطور انتظار داره كه اين پرسنل براي اين صنعت از جون مايه بزاره. تمام انگيزه ها رو ايشون كشت و با انواع و اقسام بخشنامه هاي ظالمانه كه در خصوص تبعيض بين كارمندان اين وزارت خانه عريض و طويل وجود داره. و البته باز هم همين گروهبان ها هستند كه بايد خط مقدم خاموش كردن آتش باشند چون اين مديران و يا همون جنرال ها در طول عمر خدمتشون سنگين ترين كاري كه مي كنند بلند كردن خودكار از روي ميزشون و امضا كردن نامه هستش. (3814471) (alef-11)
 
علی
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۶:۲۲:۳۹
آقای گروهبان یا هرچی، آن موقعی که ژنرال های واقعی در صنعت نفت مشغول خدمت بودند گروهبان های صنعت گوش به فرمان آنها بوده و طبق دستور آنها عمل میکردند. و اما اگر شما صنعت نفت را بشناسی و در واحد های عملیاتی کار کرده باشی خوب میدانی که احتمال خطر همیشه وجود دارد و این خطر با نظارت و سرکشی ساعت به ساعت گروهبان ها به تاسیسات و توجه آنها به آموزه های ژنرال های واقعی میزان خطر را به حداقل کاهش میدهد. پس هر خطر و اتفاقی که می افتد ناشی از عدم توجه گروهبان های عزیز ما میباشد. (3815562) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۰:۰۵:۰۶
مراكز رفاهي با هزينه هاي بالا كه داريد اون فرماندها در حال استراحت كردن هستند. (3814618) (alef-11)
 
مودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۰۶:۲۵
وزارت نفت وقتی به مشکل برخورد که همین زنگنه در دولت خاتمی از وزارت نیرو به وزارت نفت رفت و با قلع و قمع سنگین مدیران ارشد و میانی در این وزارتخانه؛ تجربه مدیریتی و تخصصی انباشته شده طی دهها سال را یکجا برکنار کرد و بصورت اتوبوسی نه که به صورت واگنی مدیران وزارت نیرو را جایگزین آنان کرد.
در همان ایام و در مجلس ششم دو تن از نمایندگان جناح چپ (محتشمی و اعلمی ) وقتی با شخم زنی زنگنه دروزارت نفت مواجه شدند فریاد برآوردند و اعلام کردند که زنگنه در حال ایجاد فاجعه در وزارت نفت است . البته پدرخوانده هایی که حامی زنگنه و مسبب این وضعیت در وزارت نفت بودند بعد از مدت کوتاهی چنان عرصه را بر این دو نماینده معترض تنگ کردند که در مصاحبه های بعدی آقای محتشمی اعلام کرد: آن که را اسرار حق آموختند مهر کردند و دهانش دوختند.....و دیگر جرات پیگیری موضوع را نه محتشمی و نه اعلمی پیدا نکردند...
از پیامدهای این شخم زنی مدیریتی زنگنه در وزارت فسادهای فاجعه بار کرسنت و استات اویل بود .
اما اکنون زنگنه بعد از سه سال رجزخوانی و تحقیر مدیران وزارت نفت دولت قبل با عنوان گروهبان ؛ تازه زبان باز کرده و میگوید که فرمانده ندارد.... مگر شما گروهبان ها را نبردید و ژنرالها را جایگزین نکردید پس کجا رفتند این ژنرالهای شما....؟!! نکند باز هم مانند همیشه همان بهانه مسخره و نخ نما شده ی تقصیر دولت قبل است را میخواهید به زبان بیارورید.... با فرض اینکه مدیران قبلی گروهبان بودند شما که قبلا تجربه وزارت نقت را داشتید پس چرا ژنرالهای زمان خودتان را نیاوردید و اگر آوردید پس چرا اکنون نتوانستند این حادثه را در مراحل ابتدایی که قابل مهار بود ؛ مهار کنند ؟!!
جناب زنگنه پیامدهای انتصاب ژنرالهای شما در وزارت نفت که تاکنون برای کارشناسان این صنعت و عرصه اقتصاد روشن شده بود و یک نمونه آن در متن تهیه شده وزارت شما برای قراردادهای نفتی بود که فریاد تمام کارشناسان دلسوز منافع ملی و استقلال کشور را از هر دو جناح بلند کرد و اکنون در پی ناتوانی در مهار این حادثه در همان مراحل اول ؛ بی لیاقتی ژنرالهای شما بر عموم مردم هم روشن شد.
از الف خواهش میکنم منتشر کنید. (3814715) (alef-11)
 
از سار کاشان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۹:۵۲:۵۸
آقای زنگنه یک سرمایه بزرگ برای کشور است. حملات به انسانهای بزرگ طبیعی است. (3815950) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۲:۰۲:۰۸
برخورد احساسی و سیاسی با مسئله ای فنی و تخصصی
بله ما فرمانده کاردان در برخورد با این حادثه نداشتیم . این تاسیسات عظیم پتروشیمی و در کنار هم ضرورت کسب تخصص و در کنارش تجهیزات لازم برای مقابله با این حوادث را دارد . از همه مهمتر آموزش مستمر کارکنان برای حفظ ایمنی محیط کار . (3816171) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۲۲:۴۶:۳۱
اقای زنگنه نفت را با این
ژنرالهای بازنشسته ی متبکر واقعا دارند به فنا می برند شرکت نفت پر شده از بازنشستگانی که در مشاغل کلیدی هستند و جز تحقیر وتوهین به بدنه کارشناسی کار مفیدی انجام نمیدهند (3816231) (alef-11)
 
مهندس
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۰۲:۱۳:۲۴
من کارمند رسمی شرکت گاز هستم.متاسفانه نظام ارتقا و حقوق و ارزشیابی بسیار بد است.
الان همه به دنبال گرفتن مدرک از هر دانشگاه درپیت برای مهندس وفوق لیسانس شدن در سیستم برای افزایش حقوق هستند و یک درصد بالایی هم با پارتی تحت عنوان قرار دادی و ارکان ثالث اومدن و کار پیچ خورده.
نیروی رسمی خیلی کم گرفته می شه در حالی که پستها خالیه(من الان دارم کار 1.5 نفرو انجام می دم و خیلی به زندگیم فشار اومده) و جوان شایسته بیکار جهت بزرگ نشدن سیستم استخدام نمی کنند.
آموزش هم یک رفع تکلیف شده و باید با سعی و خطا راهو پیدا کنی.
نظام ارزشیابی هم از سیستم انگلیسی به ارث رسیده و خیلی مبهم وحق کشی داره
(با همه ادعای اخلاق و اسلامی بودن جای تاسف داره) (3816411) (alef-13)
 
اکبر
۱۳۹۵-۰۴-۲۱ ۱۲:۴۷:۴۵
با سلام
این شعلهای پیدا بود که همه شاهد بودیم چگونه سرمایها همراه با استرس برای مردم سوخت .

آقای وزیر شعلهای نا پیدا که عبارتد از میلیارها زیان هر سال همین پتروشیمی ها

که با فروش گاز مایع جبران می شود یعنی با از بین بردن سرمایه ملی توسط مدیرانیکه جنابعالی در طول سالیان وزارت برای پتروشیمی یادگار گذاشته اید .

آن شعلهای نا پیدا توسط انسانهای دل سوز دیده می شود و فقط با خدا راز نیاز می کنند که خدا خود جوابگو باش به حرمت خون همرزمان ما که خون خود را برای اینکه سرمایه ملت به غارت نرود و ملت غنی باشد فدا کردند . (3816891) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۸:۱۹:۰۶
اقاي زنگنه نميخواهد از ادم هاي توان مند استفاده كند وادماي بله قربان گو ميخواهد (3820775) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۵ ۱۴:۵۵:۱۷
این نکته هم اضافه کنید پتروشیمی فجر در سایت چهار، واحد آب آن در حدود چندماه است که در اورهال بوده و در زمان آتش سوزی پتروشیمی فجر، آب فایر را از سایت دو با فشار 6 بار تهیه میکنه که نصف فشار موردنیاز جهت اطفا حریق برج 132 متری هست، طراحی خطوط لوله فایر(آب آتش نشانی) پتروشیمی فجر برای اطفا برج 132 متری پتروشیمی بوعلی برای فشار 12 بار یعنی به ازای هر 10 متر ارتفاع یک بار بایستی در سرویس باشد که تامین نشده علاوه براین پتروشیمی فجر مجبور شده بجای آب فایر از سایر آب های تولید شده ارسال کنه! داستان ادامه دارد.... (3824558) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.