نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 340983
جزئیات مذاکره گازی ایران و روسیه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۸
معاون وزیر نفت با اشاره به مذاکرات گازی ایران و شرکت گاز پروم روسیه گفت: سوآپ گاز روسیه از خاک ایران فعلا در حد ایده است اما ایران آمادگی انجام این کار را دارد.

حمیدرضا عراقی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به مذاکرات ایران و روسیه در خصوص سوآپ گاز گفت: در طول یک سال گذشته جلسات متعددی با شرکت گاز پروم روسیه داشتیم اما هنوز این جلسات به نتیجه قطعی نرسیده است.

وی ادامه داد: ما به روسیه و شرکت گاز پروم اعلام کرده‌ایم ایران زیرساخت‌های لازم را برای آنکه گاز روسیه را در شمال تحویل بگیرد و عین همان را در جنوب تحویل روسیه دهد وجود دارد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد:با این شرایط هنوز روس ها جواب قطعی به ما نداده اند و سوآپ گاز روسیه فعلا در حد همان طرح است و مشخص نیست چه زمانی اجرایی شود.

معاون وزیر نفت در خصوص سوآپ گاز ترکمنستان نیز گفت: شرایط ترکمنستان هم مانند روسیه است و تفاوت چندانی نمی‌کند، ایران نیز با توجه به زیر ساخت‌هایی که دارد توان انجام سوآپ گاز از کشور ترکمنستان را نیز دارد.

این گزارش حاکی است در سفر اخیر الکساندرنواک وزیر انرژی روسیه به ایران و دیدار با بیژن زنگنه صحبت‌هایی از انجام سوآپ نفت و گاز مطرح شد.

زنگنه در این دیدار با اشاره به اینکه در شرایط پساتحریم فرصت‌های مناسبی برای همکاری میان شرکت‌های ایرانی و روسی فراهم شده است، تصریح کرد: امیدواریم به زودی شاهد حضور فعال شرکتهای روسی در توسعه میدان‌های نفت و گاز ایران باشیم.
 
کلمات کلیدی : گاز، ایران ، روسیه
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۰۸ ۰۹:۳۶:۲۷
مراقب باشید که رو دست نخورید (3617832) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.