نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464085
کاخ سفید: ترامپ نگران تقلب ایران در برجام است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۶
سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز چهارشنبه با خبرنگاران گفت که نامه امروز رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا درباره «برجام» به معنی عدم احتمال تقلب ایران در این توافق هسته‌ای نیست.
به گزارش فارس، شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز چهارشنبه با خبرنگاران گفت که نامه امروز رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا درباره «برجام» به معنی عدم احتمال تقلب ایران در این توافق هسته‌ای نیست. 
رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا امروز در نامه‌ای خطاب به رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا ضمن اعلام پایبندی ایران به برجام نوشته بود که واشنگتن در حال بررسی کامل این توافق هسته‌ای است. 
سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه آیا این نامه به معنی عدم احتمال تقلب ایران در برجام است گفت: «خیر، آنچه این نامه می‌گوید این است که رئیس‌جمهور خواستار بررسی بین سازمانی برجام است.»
اسپایسر تصریح کرد نامه تیلرسون، گزارش 90 روزه دولت آمریکا به کنگره درباره برجام بوده است.
وی همچنین گفت که آنچه این نامه نشان می‌دهد این است که رئیس‌جمهور آمریکا به شورای امنیت ملی این کشور دستور بررسی برجام را داده تا ارزیابی‌هایی درباره اینکه آیا رفع تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران در راستای منافع ملی آمریکا بوده است یا خیر، انجام شود. 
اسپایسر همچنین گفت: «این نامه به صراحت کارهایی که رئیس‌جمهور برای اطمینان از پایبندی آنها به تعهداتشان انجام خواهد داد را مشخص می‌کند.»
سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این سوال که آیا ترامپ از بابت تقلب احتمالی ایران در برجام نگران است گفت: «فکر می‌کنم که او به همین دلیل است که خواستار انجام این بررسی شده است. اگر اینطور نبود و او فکر می‌کند که همه چیز خوب است، اجازه می‌داد همه چیز به همین منوال پیش برود.»
وی اضافه کرد: «در طول ۹۰ روز آینده (تا زمان گزارش بعدی)، این توافق را بررسی می‌کنیم تا ببینیم وضعیت توافق چگونه است و پیشنهادات خود را به رئیس‌جمهور ارائه می‌کنیم.»
سخنگوی کاخ سفید همچنین درباره اظهارنظر نادرست مقام‌های پنتاگون و کاخ سفید درباره مسیر ناوگروه تهاجمی‌ای که قرار بود عازم شبه جزیره کره شود اما از اقیانوس هند سر درآورد هم اظهار نظر کرد.
وی گفت که رئیس‌جمهور آمریکا گفته که ناو کارل وینسون در حال حرکت به سمت شبه جزیره کره است و این اتفاق در حال حاضر در حال رخ دادن است.
اسپایسر از پاسخ به سوالات بیشتر خبرنگاران درباره جزئیات این موضوع اجتناب کرد و آنها را به سخنگوی وزارت دفاع ارجاع داد.
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ+ایران+برجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۲۳:۰۹:۴۱
خودت با تقلب اومدی بالا. ببند فکت رو (4269759) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.