نظر منتشر شده
۴۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404586
در پی‌معوقات طرح تحول سلامت به داروسازان؛
اخطار جدی به وزیر رفاه اجتماعی/ دیگر سرمایه‌ای نداریم که به دولت وام بدهیم
بخش اجتماعی الف، ۲۹ مهر ۹۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۶
رئیس انجمن داروسازان در نامه‌ای به ربیعی با اشاره به اینکه 7 ماه است که دولت به داروسازان بدهکار است گفت: داروسازان کشور دیگر سرمایه‌ای ندارند که آن را برای ادامه طرح تحول نظام سلامت، بی‌بهره‌ به دولت وام بدهند.

رهبر مژده‌ای آذر رئیس انجمن داروسازان در نامه‌ای به ربیعی وزیر رفاه ضمن انتقاد به بی‌توجهی دولت به مشکلات اقتصادی پیش آمده برای داروسازان در پی انجام طرح تحول سلامت نوشت: در حال حاضر بیمه سلامت ایرانیان 7 ماه به داروخانه ها بدهکار است. جناب آقای وزیر آیا جنابعالی و همکارانتان در این سازمان‌ها می‌توانید 7 ماه بدون حقوق زندگی کنید؟

متن کامل این نامه به شرح زیل است: 

جناب آقای دکتر ربیعی
وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی
با سلام و احترام
پیرو نامه بدون پاسخ شماره 741 الف 95 مورخ 95/07/07 این انجمن خطاب به جنابعالی راجع به دیرکرد پرداخت مطالبات داروخانه‌ها از سوی سازمان‌های بیمه سلامت ایرانیان و بیمه تامین اجتماعی (نامه پیوست) و علیرغم پیگیری‌های مکرر به عمل آمده متاسفانه نه تنها هیچ بخشی از این بدهی‌ پرداخت نشده است بلکه تاریخ مشخصی هم بابت پرداخت هزینه‌های دارویی که اصل و سود سرمایه داروسازان است به آنها اعلام نمی‌شود.

استحضار دارید که براساس ماده 38 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (مصوب 92/12/27)، سازمان‌های بیمه‌گر خدمات درمانی موظفند شصت درصد صورتحساب‌های ارسالی از سوی داروخانه‌های طرف قرارداد را قبل از رسیدگی ظرف مدت دو هفته به عنوان علی‌‌الحساب و بقیه مطالبات این موسسات را تا دو ماه پس از تحویل اسناد مربوط به نماینده رسمی صندوق مربوطه پرداخت نمایند. در صورت عدم اجرای حکم این ماده سازمان‌های بیمه‌گر موظف به تامین ضرر و زیان آن معادل نرخ اوراق مشارکت می‌باشند. اما تاکنون حتی یک روز هم این قانون اجرا نشده است.

در حال حاضر بیمه سلامت ایرانیان 7 ماه به داروخانه ها بدهکار است. جناب آقای وزیر آیا جنابعالی و همکارانتان در این سازمان‌ها می‌توانید 7 ماه بدون حقوق زندگی کنید؟

با وجود تمام مشکلات اقتصادی ناشی از کاهش فروش و سود داروخانه‌های خصوصی و همینطور تاخیر سازمان‌های بیمه‌گر در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها، تاکنون خللی در خدمت‌رسانی به بیمه‌شدگان و مردم ایجاد نشده است. اما داروسازان کشور دیگر سرمایه‌ای ندارند که آن را برای ادامه طرح تحول نظام سلامت، بی‌بهره‌ به دولت وام بدهند.

لذا چنانچه بخشی از بدهی سازمان‌های بیمه‌ دولتی، به ویژه بیمه سلامت، تا پایان مهر ماه با داروخانه‌ها تسویه نشود، متعاقبا و در تاریخ مشخصی کلیه داروخانه‌های کشور در یک اقدام هماهنگ، هزینه نسخ دفترچه‌های بیمه درمانی را آزاد محاسبه خواهند کرد و بیماران را برای دریافت وجه، به دفاتر اسناد پزشکی سازمان‌های بیمه هدایت خواهند نمود.

 بدیهی است که مسئولیت هرگونه عواقب اجتماعی و سیاسی این اقدام برعهده آن وزارت خواهد بود.

 رهبر مژده ای آذر 
رئیس انجمن داروسازان ایرانبه گزارش الف،‌ سال ۹۳ نیز شش نماینده وقت مجلس شورای اسلامی در نامه ای به حسن روحانی رئيس جمهور خواستار اصلاح تصمیم دولت درباره تعرفه پزشکان متخصص شده بودند.

 احمد توکلی،‌ محمد حسن‌نژاد، جعفر قادری، مصباحی مقدم،محمدمهدی مفتح و الیاس نادران در نامه خود به تبعات این تبعیضات ناعادلانه بین کارکنان دولت و حتی پزشکان عمومی با دریافتی پزشکان متخصص اشاره کرده بودند و اعتراض گاه و بیگاه زنجیره‌ای کارکنان را از موراد آن برشمرده بودند و در عین حال برای رفع ظلم مورد بحث و دفع خطر اجتماعی سیاسی اقدامات زیر را برای چاره‌جویی فوری ضروری دانسته بودند:

*توقف طرح‌های مبتنی بر افزایش شدید حقوق و دستمزد مانند طرح سلامت و بازگرداندن تعرفه ها به قبل از اجرا و حداکثر تعدیل نقصانی آنها، دولت اهداف درست و خیرخواهانه را باید با اجرای طرح تمام وقتی و سایر اجزای مواد 32 - 39 قانون برنامه پنجم تعقیب کند نه از راه جلب رضایت خواص که رضایت ناپایدار عامه را به نارضایتی سختی بدل می‌کند.

*تفکیک نظام پرداخت از درآمد اختصاصی دستگاه‌ها و جلوگیری از پرداخت‌های خارج از رویه‌های منطقی و معقول؛

*محدودیت افزایش میزان حقوق، فوق‌العاده‌ها، مزایا و هزینه‌های قانون مدیریت خدمات کشوری منوط به حداقل دو سوم رأی نمایندگان؛ این حکم برای اجرایی شدن باید در برنامه گنجانده شود.

به گزارش الف،‌ در یکی دو سال اخیر که سند تحول سلامت اجرا شد با توجه به مشکلات عدیده ای در بحث عدم پرداخت بیمه‌های سلامت در همه ابعاد [منجر به شدت گرفتن مشکلات شد] و در این راستا دولت درخواست 6 هزار میلیارد از مجلس کرده بود که با تصویب لایحه اصلاحیه قانون بودجه 95 توسط نمايندگان مجلس شورای اسلامی در  تاریخ 3 شهريور ماه، مقرر شد مبلغ 8 هزار ميليارد تومان از محل فروش اسناد خزانه به بيمه سلامت به منظور کمک به اين بيمه در راستاي بازپرداخت مطالبات نظام سلامت پرداخت شود.

مصوبه ای که با انتقادات گسترده کارشناسان مواجه شد زیرا آنها اعتقاد داشتند این مصوبه، مصوبه مفیدی برای کشور نیست و تنها راه حلي موقتي براي عبور از مشکلات کنوني نظام سلامت است.

محور اصلی مخالفت آنها با تصویب این پیشنهاد؛  نحوه تامين منابع براي پرداخت مبلغ  مذکور به بيمه سلامت بود و آنها هشدار‌هاي بسيار جدي درباره عواقب اين شيوه از تامين مالي براي نظام سلامت بيان کردند.
 
کلمات کلیدی : طرح سلامت+نظام سلامت+طرح تحول سلامت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۷:۵۶:۳۰
اگر جه وزیر بهداشت سر و سری با اصولگرایان دارد و فعلا آنچنان که باید و شاید مورد پرسش قرار نگرفته است اما خیانتی که این جناب با طرحی خود خوانده به اسم سلامت به کشور کرد نابخشودنی است. طرحی که فقط و فقط باعث متورم شدن دستمزد عده ای شد که قبلا هم به اندازه کافی متورم بود!
از طرفی من مرده شماها زنده با این نوع مدیریت ها و این نوع برخورد با تامین اجتماعی مطمنم که سالیان بازنشستگی موج دهه شصتی توام با ورشکستگی کامل این سازمان خواهد بود .... راه دوری نیست سی سال گذشته و اینجاییم! (3980814) (alef-1)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۰:۱۲:۴۴
یعنی بلا استثنا همه جا را خراب کرده و به ورشکستگی کشونده مشکلات داروسازان و خیلی های دیگه صداش در اومده اما مهم تر از اینها، اوضاع بیمه تامین اجتماعی است که باید بیمه های دریافتی را برای پرداخت بازنشستگی سرمایه گذاری کند و در حال حاضر تمام اون را به پای طرح کذایی تمول ریخته 10 سال دیگه صداش در میاد که نمیتونه حقوق بازنشستگی مردم را بده
ای طرح تمول باش تا صبح دولت ات بدمد این تازه از نتایج سحر است
به نظر من این بابا باید محاکمه بشه و درس عبرتی برای سایر مسئولین (3980935) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۰۴:۰۵:۱۸
صد درصد موافقم
مخصوصا با اون قسمت که وقت با زنشستگی دهه شصتی ها تامین اجتماعی ورشکسته می شه
تا بیش تر از این دیر نشده فکری کنید
کاری نکنید که من دهه شصتی به این نتیجه برسم:
بقول مهران مدیری "من از اول اشتباه بودم"
چقدر باید عقلانیت فدای پوپولیسم از هر نوع بشود
وقتی خزانه خالیست دیگه طرح تحول چیه
چه عیبی داره اول دو سال فکر کنیم بعد طرح اجرا کنیم نه اینکه یک ماهه یک تصمیم رو اجرا کنبم که با بیست سال فکر کردن هم نشود عواقبش رو درست کرد (3981271) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۸:۰۰:۰۲
تامين سلامت براي مردم بالاخص نقاط محروم و دوردست براي دولت گران تمام ميشه اما
دولت با تمام مشكلات اين هزينه ها رو پذيرفته.
مشكل كلي نظام سلامت جدا از كل جامعه نيست.
بايد با رشد اقتصادي فزاينده و پي در پي كه توزيع مناسبي بين همه اقشار جامعه داشته باشه
مردم رو توانمند كرد. تا توان خريد سلامتشون بيشتر بشه. (3980818) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۸:۰۹:۵۹
طرح مزخرف تحول سلامت در حال بلعیدن کل بودجه مملکت است. (3980825) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۰:۴۶:۱۹
مطمئن باشید این طرح پزشکان را ثروتمندتر و بیمه ها را ورشکست خواهد کرد هر کشوری یک ظرفیتی داره
اما مطمئنم تا پزشکان کل بیمه ها را نابود نکنن دست بردار نخواهند بود چون دوستان اثبات کرده اند که طمعشون بی انتها است و فعلا با هم به رقابت مشغولن و حرف حق هم در گوششون نمیره دلیل اینکه حرف حق رو هم کسی قبول نمیکنه مشخصه(حدیث هم براش هست) (3980973) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۰:۴۸:۱۷
واقعا مزخرف
چرا ؟
چون یکی از شعارها و بندهای طرح تحول ؛ عدم مراجعه بیمار و همراه بیمار برای انجام خدمات به بیمار به بیرون از بیمارستان بود ؛ حالا برید ببینید چه خبره !! (3980975) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۸:۱۰:۴۴
این نامه را باید به وزیر بهداشت می نوشتید نه وزیر کار. (3980827) (alef-1)
 
داروساز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۸:۱۱:۳۶
همانطور كه ميدانيم، بيمار ٣٠ درصد از هزينه داروهاى يك نسخه را پرداخت ميكند و ٧٠ درصد مابقى را داروخانه از بيمار نگرفته و منتظر مى ماند تا بيمه آن ٧٠ درصد مابقى را به داروخانه وصول كند! الان ٧ ماه است كه بدهى بيمه به داروخانه ها وصول نشده! اما از طرفى تمام بودجه طرح تحود نظام سلامت سرازير به جيب برخى پزشكان متخصص در بيمارستانهاست. از اين سو، طرح تحول نظام سلامت، طرحي به كام برخى پزشكان متخصص و به ضرر داروسازها بوده است. (3980828) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۰:۵۹:۳۵
ما که دارو مینویسیم بعضی از عزیزان داروخانه داروی گرانتر و جایگزین به بیمار میدهند.یا داروی خارجی.که ما مجبور به چک کردن دارو برای بیمار پس از تهیه از داروخانه هستیم
بیمه پزشکان هم مدت هاست پرداخت نشده
فروش داروی بدون نسخه هم که بیداد میکنه
برید داروخونه و مشکل رو بگید بدون هیچ درنگی ی پلاستیک داروی نسخه ازاد به بیمار میدهند
اینا رو هم بگو (3980987) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۱:۰۸:۱۸
من یک پزشک متخصص هستم.انصاف در کلام و قلم چیز خوبیه. من و همکارام از اسفند سال قبل تا حالا کارانه نگرفته ایم(هفت ماه ). (3980995) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۲۲:۱۹:۴۵
پس شما هم قبول دارید این طرح اشتباه هست؟ بماند که کارانه پزشک سیستمی از پایه اشتباه هست (3982002) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۰۶:۳۸:۴۴
داروسازها(داروفروشان) اصل سودشون رو بنام حق فنی از بیمار (به نا حق) میگیرن (3981291) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۸:۱۹:۰۲
به به چه شود ازاد حساب کنند مشکلات داره روز به روز بیشتر میشه اما انگار مملکت صاحاب نداره بیکاری فقر بدبختی رکود و ..... پاسخگو باشید همتون (3980833) (alef-1)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۸:۱۹:۱۴
مردم عجب اشتباهی کردن به دولت روحانی رای دادن. برنج و کندم وووووو وارادات
بهداشت و سلامت مردم در خطر . هیت دولت هم در اظطراب الهم عجل لولیک الفرج (3980834) (alef-1)
 
پرستار بیمارستان دولتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۸:۲۳:۱۰
ما هم هشدار جدی میدهیم به وزیر بهداشت
کارانه ناچیز ما پرسنل غیر پزشک بیمارستان 6 ماه عقب افتاده 2 ماه اضافه کارمون عقبه و 1 ماه حقوق !!!
ما کار میکنیم که زندگی کنیم ؛ کار نمیکنیم که باد بخوریم و کف ......
شما که بودجه نداری طرح تحول ات چیه ؟!!!! (3980835) (alef-1)
 
کمک بهیار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۰:۱۳:۲۳
وزیر بهداشت رو به خاطر کارانه های نجومی پرداختی به دکترا برکنار کنن نه وزیر ورزشو ! (3980936) (alef-13)
 
الوندی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۰:۱۹:۰۸
طرح تحول بودجه داره منتها برای کارانه ده ها میلیونی حضرات پزشک (3980943) (alef-3)
 
خدماتی بخش
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۰:۲۲:۴۷
من به عنوان خدمات تو بیمارستان با مدرک فوق دیپلم کار می کنم پرستاری که دو سال بیشتر از من درس خونده به من فحش میده آشغال ها رو باید ببرم نمونه ادرار خون شب نصف شب باید ببرم تو بخش هم چون قدرت با مترون و پرستاره حرفمون جایی نمی رسه حالا میگیم دکتر متخصص تحصیلات عالی داره 12 سال درس خونده هیچی. پرستار که کارانه دو سه میلیونی میگیره آخرش چند صد تومن بهما بدن یا ندن. خدماتی باید اضافه کار نزدیک پرستار بگیره. مترون و سوپروایزر به ما ظلم می کنن (3980951) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۱:۱۵:۰۷
پس ما پزشکان استان خراسان رضوی که 11 ماه است کارانه ای نگرفته ایم چه باید بگوییم؟ (3980999) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۱:۴۷:۱۶
پس ما پزشکان استان خراسان رضوی که 11 ماه است کارانه ای نگرفته ایم چه باید بگوییم؟ (3981026) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۸:۲۴:۴۳
سال گذشته کشور بدون دغدغه اداره شد چرا شکر نعمت نمی کنید؟ (3980836) (alef-1)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۱:۱۲:۱۷
سال پیش که برجام امضا نشده بود که بدون دغدغه کشور اداره بشه... مشکل آلودگی، تحریم، آب شرب مردم و ... داشتیم یادت رفته (3980996) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۸:۳۰:۴۴
طرح تحول فقط برای پزشکای بیمارستان های دولتی خوب شد
کارانه های نجومی (3980839) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۰:۲۸:۰۵
تحول ؛ کدومه پسر خوب !
یه سرم تزریق کردم در بیمارستان دولتی 80 هزار تومن از من گرفتن
کدوم طرح تحول ؟!
کدوم آش کدوم کشک ؟
ولمون کنید بابا
طرح تحول !!!! (3980959) (alef-11)
 
محسنی بند پی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۸:۴۴:۲۳
تمام بودجه طرح تحول سلامت داره در قالب کارانه سرازیر میشه توی جیب پزشکا
جلوی این کارو بگیرید ؛ طرح تحول بودجه کم نمیاره (3980851) (alef-1)
 
دکتر فتاحی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۸:۵۷:۲۹
درود بر شرف دکتر مژدهی آذر که بالاخره حرف دل قشر مظلوم و بی دفاع داروسازان رو زد ولی کاش زودتر وارد میدون می شدن !!امیدوارم همکارانی که فردا با رای همکاران وارد ساختمان خیابان نصرت میشن جدی تر از قبل پیگیر مشکلات جامعه داروسازی کشور باشن !! (3980857) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۸:۵۹:۱۸
به نظرم باید دولت را به خاطر اجرای بدون مطالعه و غیر کارشناسی طرح تحول سلامت که جنبه نمایشی و تبلیغاتی توسط روحانی داشت رو استیضاح کرد.ضربه مهلکی که به اقتصاد و منابع کشور خورد و از طرف دیگر جیب پزشکان متخصص رو پر پول کرد و تبعیض رو در کشور نهادینه.
این دولت جدا از ناکارامدی و عدم توفیق در همه زمینه با ندانم کاریهایش اینده کشور را دچار سردرگمی و نگرانی کرده.
برجام و تعهدهای ده و بیست ساله و بعضا مادم العمر
قراردادهای نفتی که گاها تا پنجاه سال ممکن است از شرکتهای ایرانی خلع ید کند
fatfو تعهداتی که با دور زدن مجلس داده شده.
قرارداد با شرکتهای هواپیمایی که به نظر میرسد هواپیماهای دسته دوم وکارکرده به قیمت نوخریداری شده
قراردادهای شرکتهای خودروسازی که محرمانه است و پای کشورها دشمن که در دوران تحریمها به ایران خیانت کردند راباز کرده وخودروهای از رده خارج و با فناوری بیست سال پیش را به مردم مظلوم ما قالب میکنند.
همه این نکات برای عدم کفایت این دولت کافی است.مردم واقعا باید هوشیار باشند و نگذارند بار دیگر از یک سوراخ گزیده شویم (3980860) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۹:۰۱:۰۰
یادتان هست این دولت بارها از میراث دولت قبل سخن گفت؟ بیچاره دولت بعد که معلوم نیست چه ویرانه ای تحویل خواهد گرفت چون هنوز خیلی چیز ها در این دولت محرمانه است (3980864) (alef-1)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۹:۰۱:۲۱
وزیر رفاه یکی از ضعیف ترین وزرا ست و باید برکنار شود (3980865) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۹:۱۸:۳۲
روحانی مچکریم (3980884) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۰:۵۹:۰۸
مچکریم بابت برنج 12 هزاری و گوشت 40 هزاری و سیر 20 هزاری !!!! (3980986) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۹:۳۲:۳۲
کاملا درست می گویند ولی کو گوش شنوا؟ (3980902) (alef-1)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۱۹:۳۶:۴۹
دولت می تواند با کنترل و نظارت نسبت به کاهش هزینه های دارو درمان اقدام کند .
چرا هنوز با وجود این همه سیستم های مکانیزه هزاران نفر هستند که دارای دو و یا چند دفترچه بیمه هستند !
و با داشتن این دفترچه ها زمینه های تخلف ایجاد شده است .
دولت اگر کمی به پیشگیری فکر می کرد این همه هزینه ایجاد نمی شد . (3980908) (alef-1)
 
شرکت پخش تجهیزات پزشکی
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۲:۰۷:۰۴
با سلام و عرض ادب
یکی هم به داد شرکت های پخش تجهیزات پزشکی برسه که پرداخت بیمارستان ها دقیقا به یک سال داره میرسه ! کجای دنیا دیدید که محصولی رو بفروشی و از 8 ماه تا یک سال انتظار پرداخت پول نداشته باشی (3981061) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۰۹:۲۵:۴۳
خدا پدرت را بیامرزه.از سال 93 از بیمارستان های دولتی بابت پروتزهایی که برای مریض هاشون استفاده کردن را طلب داریم هنوز میگن بودجه نداریم.نمونه اش دانشگاه علوم پزشکی ایلام و گرمسار (3981368) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۲:۱۹:۳۴
درطرح تحول پزشکان!بخش بزرگی ازبودجه به جیب پزشکان سرازیر شد یعنی ثروتمندترین اقشار جامعه به مدد نفوذ مافیایی که داشتند بادست انداختن به بیت المال که متعلق به فقرا وکارگران وکشاورزان بود غنی ترشدند
کووجدان ؟؟؟
کوشرافت؟؟؟ (3981073) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۲:۲۷:۲۴
بیمه سلامت ربطی به وزیر بهداشت نداره برادر که نامه به اون بنویسند. دولت تصمیم گرفت چند میلیون نفر رو رایگان بیمه کنه که حالا توش مونده. همه جای دنیا بیمه همگانی گرون تموم میشه و کمتر جایی هم هست که بیمه رایگان کنه. راهش هم اینه که مثل تامین اجتماعی یه پولی از بیمه شده بگیره. (3981081) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۳:۱۸:۱۲
شرکت های دارویی قیمت داروها رو تو چند سال گذشته چند برابر کرده اند در حالی که همین شرکت ها هنگام فروش دارو به داروخانه ها تخفیف های وحشتناک بعضا چندصددرصدی به صورت جایزه کالایی میدهند. افزایش قیمت دارو حتی اگر توسط بیمه ها پرداخت شود نهایتا از جیب ملت داده میشود که نهایتا به جیب داروسازها میرود.و شرکت های بیمه گر را به خاک سیاه مینشاند.تخفیفات داده شده به داروخانه ها در دو سه سال گذشته به حدی زیاد شده که قیمت امتیاز داروخانه ها چندین برابر شده.مالیات پرداختی داروخانه ها در مقابل سود های نجومی فروش دارو عملا صفر است.مسبب تمام این قضایا وزیر محترم بهداشت است. (3981122) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۹ ۲۳:۵۹:۳۰
طرح تحول سلامت دیکته مذاکره کننده گان غربی در قبال مختصر پول آزاد شده از توافق بود آن پولها تمام شده و طرح سلامت هم به سرنوشتی مانند مسکن مهر گرفتار خواهد شد. (3981158) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۰۰:۳۳:۴۰
اگه جای پیمانکاران بودید که طلب های چند ساله دارن چی میگفتید (3981180) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۰۷:۵۴:۵۹
طرح تحول سلامت فقط يك پوشش قانوني براي درامدهاي ميلياردي پزشكان من جمله وزير محترم بهداشت بوده است چطور مي توان باور كرد در كشوري كه متوسط حقوق مهندسش حدود سه ميليون تومان است از حقوقهاي چند صد ميليوني پزشكان صحبت شود و قانوني نيز قلمداد گردد چرا كه اگر كشور با كمبود پزشك مواجه است چرا در خصوص ورودي به رشته پزشكي چنين محدوديت وجود دارد و اگر نه چرا بايد مابين حقوق پزشكان و ديگر ان چنين اختلافي باشد انهم در كشوري كه درامد اكثريت مردم نهايتا كفاف مخا رج يوميه شان را مي دهد واقعا با اين سياستهاي وزير محترم اكنون ايران بهشت پزشكان است و بهتر از اين پيدا نمي كنيد كه شغلي باشد كه هر ده دقيقه اش( ويزيت بيمار) 30000 تومان معادل حقوق يك روز كارگر درامد داشته باشد جناب روحاني با حمايت از اين وزير با اين طرز تفكر دارد چه هدفي دنبال مي كند خدا ميداند! (3981320) (alef-11)
 
بی طرف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۱۰:۴۳:۲۶
با سلام
واقعا در حق داروخانه ها به تمام مهنا ظلم می شود (3981434) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۱۵:۵۲:۰۴
مهمترین سرمایه سرمایه اجتماعی که داره نابود می شود (3981717) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۲۰:۳۷:۵۷
معلومه هرچی پول بود ریختن توی جیب پزشکها (3981919) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۳۰ ۲۱:۲۴:۱۱
پرستار عزیز اینقدر حرص نخور مریض میشوی بدترین درد این جامعه اینست که خودشان را با دیگران مقایسه می کنند حتی در یک رشته وبا یک نوع تخصص هم مقایسه درست نیست اگر نمی خواهید بفهمید حرص بخورید (3981962) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۱۳:۵۹:۳۹
پرداخت حقوق 12 میایون تومانی به رییس سابق سازمان بازنشستگی وحقوق ومزابا ومواجب! معاونین ومدیران فعلی پولی یرای این سازمان ودیگر سازمانها وادارات وابسته به وزارت رفاه وکار باقی نمیگذارد که پول دارو خانه هارا بدهند چرا کسی درمجلس محترم تقاضای تحقیق وتفحص از سازمان بازنشستگی کشوری را اعلام نکرد تا معلوم شود درآمدهای کلان سرمایه گذاری های سازمان درکجا ها هزینه وبه جیب کدام مدیر ومعاون در این سازمان واریز میشود (3982526) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۱۶:۰۴:۲۷
کاش یک کزارش تهیه می کردید از قیمت فروش امتیاز داروخانه ها که به یمن همین طرح تحول وافعا متحول شده و از چند صد ملیون به چند ملیارد رسیده است (3982711) (alef-11)
 
کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۰۹:۲۱:۵۳
پزشکی در ایران از انسانیت و اخلاق فاصله گرفته و به یک تجارت تبدیل شده است و عامل اصلی آن وزیر بهداشت است که طرح تحول سلامت را بدعت گذاشت. (3983597) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.