توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 294480
تایید صندوق شفاف توسط شورای نگهبان
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۵۴
معاون سیاسی وزیر کشور گفت: صندوق های شفاف رای به تایید شورای نگهبان رسید.

محمدحسین مقیمی در حاشیه مراسم ختم عبدالرحیم رحمانی فضلی برادر وزیر کشور در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در جمع خبرنگاران گفت: صندوقی را با شورای نگهبان به تصویب رساندیم که هم شفاف است و هم در عین حال آرا خوانده می شود.

به گزارش ایرنا وی در پاسخ به سوالی درباره برگزاری انتخابات الکترونیکی نیز گفت: در این باره هنوز به مرحله ای که بخواهیم اظهارنظر کنیم نرسیده ایم.
مقیمی همچنین درباره فعالیت جبهه یکتا نیز اعلام کرد: حزبی به این نام نداریم و اگر فعالیت سیاسی در قالب حزب نباشد اشکالی ندارد.
معاون سیاسی وزیر کشور همچنین در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه احزاب چقدر می توانند در مشارکت انتخابات پیش رو نقش داشته باشند گفت: احزاب می توانند مردم را به مشارکت حداکثری انتخابات ترغیب کنند اما این بستگی به آن دارد که خود احزاب چقدر فعالیت کنند.
معاون سیاسی وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره تغییر فرمانداران نیز گفت: هر فرمانداری که به وظایف خود طبق برنامه عمل کند بر سر کارش باقی خواهد ماند.
وی ادامه داد: اینکه فرمانداری مربوط به دولت قبل باشد یا خیر تاثیری در تغییرات ندارد.
مقیمی درباره تشکیل ستادهای پیگیری تخلفات انتخاباتی نیز گفت: دستگاه قضایی برای پیشگیری از جرایم می تواند فعالیت پیشگیرانه داشته باشد و این ستاد قوه قضاییه نیز در این راستاست.
وی درباره حزب اتحاد ملت نیز گفت: در اولین جلسه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، وضعیت اعضای شورای مرکزی این حزب بررسی و استعلامات لازم در این اخذ خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : انتخابات مجلس دهم+صندوق شفاف+شورای نگهبان