نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407187
بیمه اجباری زائرین اربعین انحصاری یا غیرانحصاری؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
بیمه اجباری زائرین اربعین در حالی انجام می‌شود که انحصاری بودن برخی شرکت‌های صادر کننده بیمه توانسته برخی ابهامات را برای زائرین اباعبدالله الحسین (ع) ایجاد کند.

 بیمه اجباری زائرین اربعین در حالی انجام می‌شود که انحصاری بودن برخی شرکت‌های صادر کننده بیمه توانسته برخی ابهامات را برای زائرین اباعبدالله الحسین (ع) ایجاد کند.

این در حالی است که حمیدرضا گودرزی سخنگوی ستاد مرکزی اربعین نام بیمه دانا را به عنوان متولی بیمه زائرین اربعین عنوان می‌کند ولی برخی زائرین در مراجعه به مراکز و دفاتر صدور روادید با معرفی بیمه‌های دیگر به زائرین آنها دچار اما و اگر کرده‌اند.

خبرنگار فارس در تحقیقات میدانی خود متوجه فعالیت گسترده 5 شرکت متولی بیمه زائرین اربعین شد. ضمن اینکه دفاتر و مراکز صدور روادید که برخی از آنها وابسته به سازمان حج و زیارت هستند و برخی از آنها هم هیچ گونه وابستگی ندارند بیمه‌ای غیر از بیمه‌ای را که ستاد مرکزی اربعین معرفی کرده به زائرین اربعین پیشنهاد می‌دهند.
 
 
کلمات کلیدی : بیمه، اربعین
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۶ ۱۱:۴۳:۴۴
آخه کسی از زائر امام حسین که سو استفاده نمی کنه!!! بیمه اجباری یعنی چی ؟ شاید کسی دلش نخواد بیمه بشه کی را باید ببینه؟؟ (3990183) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۸ ۱۳:۵۱:۱۳
آیا اجبار مردم به خرید بیمه زائرین از شرکت بیمه طرف قرارداد وزارت کشور قانونی است؟!
با توجه به قوانین، مصوبات و دستورالعمل های بیمه مرکزی به عنوان متولی سیاست گذاری و نظارت بر صنعت بیمه هرگونه انحصار در ارائه خدمات بیمه ای همگانی برای شرکت های بیمه ای ممنوع می باشدو از طرف دیگر الزام شهروندان به خرید یک محصول از یک شرکت ناقض حقوق اساسی و آزادی های مدنی است .فلذا اقدام ستاد اربعین در اجباری نمودن خرید بیمه نامه صرفا از یک شرکت بیمه مصداق بارز« خلاف قانون» می باشد. در صنعت بیمه و مباحثی که با بیمه سروکار دارد تنها دستگاه مسئول و قانون گذار بیمه مرکزی می باشد که مصوبات آن لازم و الاجرا می باشد.
امید واریم شنیده ها مبنی بر سهیم بودن شرکت تعاونی اعتبار وزارت کشور و شرکت الوطنیه عراق و سفارت کشور عراق در این قرارداد و اجبار مردم به خرید این بیمه بیمه نیز صحت نداشته باشد!! (3992680) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.