توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447886
افشای ازسرگیری تحقیقات نقض تحریم‌های ایران در دولت اوباما
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۲
منابع غربی می‌گویند تحقیقات مرتبط با نقض تحریم‌های مالی ایران توسط یک موسسه اروپایی که در خلال مذاکرات هسته‌ای متوقف شده بوده، پیش از خروج اوباما از کاح سفید از سر گرفته شده و یک دادستان منصوب وی نیز پیگیر پرونده است.

به گزارش تسنیم یک دادستان آمریکایی، روند تحقیقات مربوط به احتمال نقض تحریم‌های ایران توسط یک موسسه مالی مستقر در لوکزامبورگ را که در طی مذاکرات هسته‌ای متوقف شده بود، از سر گرفته است.

این موسسه که «کلیراستریم» نام دارد، پیش از این به ارائه آمار نادرست به مقامات آمریکایی به هنگام تلاش برای خرید در بورس نیویورک در سال 2012 متهم شده بود؛ آمریکایی‌ها می‌گویند که این موسسه مالی در خصوص ارتباط خود با بانک مرکزی ایران، راست نگفته است.

این تحقیقات توسط «پریت بهارا» دادستان منهتن انجام می‌شود؛ یکی از دادستان‌های منصوب دولت اوباما که به خواسته ترامپ، هنوز سر کار است.

منابع مطلع به بلومبرگ گفته‌اند که روند بررسی این پرونده، در خلال مذاکرات هسته‌ای در سال 2015 کند شد اما سال گذشته و پیش از برنده شدن ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری، پرونده دوباره به جریان افتاد.

کلیراستریم متهم است که به عنوان واسط برای انتقال سود پول بین بانک مرکزی ایران و بانک چندملیتی «جی‌پی مورگان» فعالیت کرده است.
 
کلمات کلیدی : تحریم ایران+اوباما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.