توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495289
رئیس مرکز ملی فرش: لغو تحریم ورود فرش ایرانی به آمریکا از دستاوردهای برجام است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۴
رئیس مرکز ملی فرش ایران: لغو تحریم ورود فرش ایرانی به آمریکا از دستاوردهای برجام است[فرش ابریشم]رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: لغو تحریم ورود فرش ایرانی به آمریکا از دستاوردهای برجام است.

به گزارش ایسنا، کارگر در بازدید از یازدهمین نمایشگاه فرش دستباف در اردبیل با بیان اینکه اگر فرش را به درستی می‌شناختیم حال و روز فرش به شکل امروزی نبود، گفت: امروز به دلایل عدیده ای فرش کوچک و کوچکتر شده و گاه کارکرد زینتی پیدا کرده و جای خود را به کف‌پوش‌ها داده است.

وی با بیان اینکه اگر فرش را به درستی می‌شناختیم به بهانه مشکلات اقتصادی عرصه را به روی فرش ماشینی باز نمی‌کردیم، افزود: فرش دستباف می‌تواند نقش کالای سرمایه‌ای را ایفا کند. کارگر با بیان اینکه فرش دستباف از انواع آلرژی‌های مختلف مصون است، گفت: فرایند تولید فرش دستباف با محیط سازگار بوده و با سلامت انسان نیز سازگار است.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه در حوزه فرش برای ایجاد اشتغال کوچکترین نیاز به بیگانگان نداریم و بخش اعظم مواد اولیه در داخل کشور یافت می‌شود، تصریح کرد: فرش دستباف بسیار قابل اتکا است.

وی با بیان اینکه فرش دستباف اردبیل با تمام ظرفیت خود توانست ثبت جهانی شود، خاطرنشان کرد: باید تلاش شود تا این نشان در تجاری سازی استفاده شود.کارگر با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید در 47 منطقه جغرافیایی کشور فرش دستباف ثبت ملی شده و از این تعداد در 29 منطقه جغرافیایی از جمله اردبیل این فرش ثبت جهانی شده است، افزود: بند 22 برجام اشاره صریح و مستقیم به لغو تحریم ورود فرش ایرانی به آمریکا است که یکی از دستاوردهای بزرگ برجام به حساب می‌آید.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه در سال گذشته 90 میلیون دلار فرش ایرانی مستقیما به آمریکا صادر شد، افزود: البته این آمار نباید موجب خوش‌بینی ما شود؛ چراکه طبیعی است که پس از چند سال تحریم این میزان صادرات داشته باشیم ولی باید با تبلیغات و رصد مشتری، این میزان را تثبیت و افزایش دهیم.
 
کلمات کلیدی : فرش ایرانی، آمریکا، برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.