نظر منتشر شده
۱۳۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435483
هیچ منتقدی نباشد!
سید مسعود علوی،27 دی 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۰
یک سال است از امضای برجام می گذرد. ایران به همه تعهدات خود حتی به قول ناظران جهانی فراتر عمل کرده است.

اما طرف غربی بنا را بر دبه کردن نهاد و به تعهدات خود عمل نکرد. تحریم ها نه تنها لغو نشد بلکه به بهانه های گوناگون افزایش یافت، که چشمگیرترین آن همان تحریم های آیسا بود که کنگره و سنا علی رغم تعهدات دولت اوباما در مذاکرات 1+5 به اتفاق آراء و اجماع به تصویب رساندند. اوباما هم در چند روز باقی مانده به حضور در کاخ سفید، همین چند روز پیش تحریم های غیر هسته ای را تمدید کرد. انگار نه انگار عهدی بوده و پیمانی بسته شده است!

رئیس جمهور محترم، تحریم های موسوم به آیسا را نقض صریح برجام دانست و قول داد متناسب با آن اقدام مقابله به مثل انجام دهد. بر این اساس هم شکایتی به کمیسیون مشترک برجام بردیم و جناب آقای سید عباس عراقچی رئیس ستاد اجرایی برجام را عازم وین کردیم تا این شکایت را پی گیری کند.

محصول این نشست تنها یک قول شفاهی آمریکایی ها مبنی بر عدم نقض برجام بود. به علاوه اینکه آنها مدعی بودند که نقضی صورت نگرفته است. به این بهانه، رسانه ملی به مناسبت یک سالگی برجام از رئیس ستاد اجرایی برجام خواست در برنامه ای ضمن ارائه گزارش، به سؤالات مطرح در این باره پاسخ بدهد.

متأسفانه در آخرین دقایق برگزاری این نشست روشنگرانه، با دو شرط آقای عراقچی باعث شد برگزار نشود؛ 1- هیچ شخص دیگری در این گفتگو غیر از گوینده و خبرنگار نباشد. 2- کسی هم وسط برنامه روی خط تلفن سؤالی را مطرح نکند.

طبیعی است با این دو شرط، روشنگری در کار نخواهد بود. نام این برنامه «متن، حاشیه» بود. به این ترتیب نه متنی در کار خواهد بود و نه حاشیه ای تولید می شود. سؤال این است که آیا این ارتباط یک سویه و حفظ مقام «مونولوگ» بودن برای دولت در آخرین ماه های دوران چهارساله اول، درست است؟ پرسشگری حق مردم است و پاسخگویی تکلیف مقامات دولتی است. تعطیل این حق و آن تکلیف چه معنایی دارد؟!

چرا دولت انتظار دارد در موضوع بسیار مهمی همچون برجام که به قول خودشان حتی با آب و نان و هوای ما ارتباط دارد، تک صدایی وجود داشته باشد؟

ارزیابی عملکرد دولت در مدت یک سال پس از امضای برجام در سیمای جمهوری اسلامی، ضروری است. فرار از این ضرورت، معقول نیست.

قبل از مذاکرات و پس از امضای تعهد برجام، شب و روز در فضایل و فواید آن سخن گفته می شد و رفع همه مشکلات ارضی و سماوی را به آن حواله می دادند. امروز چرا حاضر نیستند این اقدام و عمل را در کوره نقد مشفقانه و آگاهانه ببینند؟!

قبل از انتخابات، رئیس جمهور محترم 20 درصد مشکلات را ناشی از تحریم ها می دانستند و 80 درصد را مربوط به نوع مدیریت کشور تلقی می کردند. اما پس از انتخابات همه چیز تغییر کرد، حتی بهبود اوضاع آب و هوا را هم منوط به برجام کردند. برجام امضاء شد اما هیچ اتفاق ملموسی در عمل به وعده های داده شده نیفتاد. راستی آزمایی آن وعده و وعیدها به زمان نیاز داشت. امروز یک سال از امضای برجام گذشته است. گریزی از طرح سؤالات جدید و ارائه پاسخ های جدید نیست. دولت نمی تواند افکار عمومی را در این وادی رها کند و آن را به سکوت برگزار نماید.

امروز آمریکایی ها با شادی از آسیبی که به پیشرفت های هسته ای ایران وارد کرده اند حرف می زنند. اوباما با افتخار می گوید؛ «برنامه هسته ای ایران را بدون شلیک یک گلوله متوقف کردیم.» آیا نباید به این رجزخوانی ها از سوی مقامات مسئول در مذاکرات هسته ای پاسخی داده شود؟ آیا طراحان دوقطبی موهوم «معیشت – هسته ای» که در تصویب برجام عجله داشتند نباید بیایند به سؤالات و مطالبات روزافزون معیشتی مردم پاسخ دهند و بگویند بر سر چرخش چرخ سانتریفیوژها و نیز چرخش چرخ زندگی مردم در پسابرجام چه آمده است؟

آمریکایی ها که به تعهدات مکتوب خود عمل نکرده اند، چگونه می خواهند به تعهدات شفاهی عمل کنند؟ ادامه اعتماد به آمریکا هزینه های زیادی برای کشور در پی داشته است، باید جلوی خسارت را گرفت. همین امروز! فردا دیر است. آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد در پسابرجام ارزش پول ملی کاهش یافته، 30 درصد ثروت مردم آسیب دیده، پول های بلوکه شده ما آزاد نشده، اجازه جابجایی یک دلار و یک یورو را هم نداریم، حتی حقوق کارمندان سفارتخانه های خود در اروپا را نمی توانیم از شبکه بانکی بدهیم، جیب مردم نشانی از کاهش تورم تک رقمی ندارد، رکود و بیکاری به عنوان دو زخم بر پیکره اقتصاد روز به روز عمیق تر می شود. آن وقت وسط این معرکه یک هواپیمای ایرباس در مهرآباد می نشیند و برای تشریف فرمایی آن جشن می گیریم و بزن و بکوب راه می اندازیم! آیا این معقول است که آن را جزء عمل به وعده های طرف مقابل، معرفی کنیم؟! مگر قرار نبود در همان روز امضای برجام همه تحریم ها یکجا برداشته شود؟ پس این بساطی که امروز دشمن راه انداخته و به آن افتخار می کند و بر طبل تحریم های هسته ای و غیر هسته ای می کوبد، چیست؟

دولت باید پاسخگو باشد. پاسخگویی بدون طرح پرسش های واقعی، چیزی را روشن نمی کند. هدف از طرح پرسش های جدی این است که معلوم شود ما کجا بودیم، الآن کجا هستیم و در آینده چه می خواهیم بکنیم؟ دولت اگر این پرسش ها را بی پاسخ بگذارد، در انتخابات بعدی باید جایش را به کسی بدهد که می تواند شجاعانه به این پرسش ها پاسخ منطقی و عملی بدهد.

اینکه در ارزیابی عملکرد یک ساله برجام، «منتقدی نباشد»، مسموع نیست. هنوز مرکب انتشار سند حقوق شهروندی از سوی رئیس جمهور خشک نشده است. اینکه حق پرسشگری را نادیده بگیریم و تکلیف پاسخگویی را فراموش کنیم، شایسته دولت اعتدال و تدبیر نیست.
 
کلمات کلیدی : برجام، عراقچی، تمدید تحریم های ایران
 
اصلاح طلب مایوس از گفتار و رفتار حضرات
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۶:۳۷:۳۲
منطق اش هم اینه : هیچ جای دنیا یه دیپلمات رو با منتقد روبرو نمیکنن !!!!
پس دیپلمات باید به کی پاسخ بده ؟!
با آشپز یا پزشک ارتوپد !؟ (4118956) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۳۶:۵۲
افتضاح برجام مانند معاهده ترکمنچای و سعد آباد در تاریخ می ماند (4119260) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۳۱:۴۲
نقض برجام از سوی شیطان بزرگ و شکایت بردن بی‌ثمر ایران به کمیسیون مربوطه، با آفتابی شدن آقای عراقچی در آن نشست، نمایش تکرار روند بدعهدی‌های شیطان بزرگ و دادن قول‌های تکراری مبنی بر عدم اجرای تحریم‌های جدید شد! (4119377) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۳۲:۰۴
چه سری است که مذاکره‌کنندگان هسته‌ای کشورمان در تمام مذاکرات عقب‌نشینی می‌کنند ولی در گزارش‌دهی به ملت، خود را پیروز مذاکرات می‌دانند! مثلاً چرا از نتیجه اعتراض ایران به کمیسیون نظارت بر اجرای برجام هیچ چیزی گفته نمی‌شود؟ (4119379) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۳۲:۱۶
متأسفانه باید گفت تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشور مردم را بی‌سواد پنداشته فلذا تمام عقب‌نشینی‌های خود در مقابل آمریکا را با آسمان ریسمان بافتن توجیه می‌کنند. بنویسید دوره قاجار گذشته است چرا این کارهای نپخته از این تیم سر می‌زند؟ (4119382) (alef-3)
 
بسیجی باتدبیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۳۲:۳۷
فرمایش مقام معظم رهبری بر تایید تیم مذاکره کننده را یاداوری میکنم (4119624) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۸:۲۷:۱۱
همچنین فرمایش رهبری بر اینکه تیم مذاکره کننده بعضی خط قرمزهارا رعایت نکرده، عجله کرده هم یاد آوری کنید (4120299) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۴۰:۳۱
یاد آزمایش و ارج بخیر!!!! (4119271) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۳۲:۳۴
به عنوان یک ایرانی از اینکه دولت عزت و عظمت ایران اسلامی و ما ایرانیان را به چند هواپیمای خارجی فروخته احساس شرم می‌کنم. آیا ایجاد اشتغال برای خارجی‌ها و اضافه شدن به آمار بیکاری در کشور جای افتخار دارد؟ (4119384) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۳۵:۵۳
دوست عزیز، اگه هواپیما وارد نمی شد، شما می خواستید هواپیما درست کنید. نهایتش این بود که هواپیمای قدیمی روسی رو سوار می شدید. که در این صورت با سوانح هوایی چکار می کردید. (4119493) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۸:۲۸:۳۲
چرا دولت مردان ودوستان تا انتقادی به هواپیما میشه میگن هواپیما مگه بده... میگیم نه ولی اینجوری خریدنش بده (4120302) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۲۰:۰۷:۵۹
چه جوری خوبه 4 کشور دیگه رو التماس کنیم واسطه بشن به ما هواپیما بدن و چند دلال پول بخورن و هواپیمای 4 تومنی 6تومن بیوفته خوبه عزتمندانه است از نظر شما ؟؟؟!فقط حرف میزنید راهکار هم بدید (4120513) (alef-3)
 
Austria
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۴۷:۵۵
کل سفارش هواپیمای ایران به ایرباس برای حدود 10 سال 100 فروند و معادل 15 درصد سفارشات سال 2016 ایرباس بوده، بعد دوستان دلواپس ادعای اشتغالزایی برای ایرباس دارند!! آره بابا اصلا اگر ما نبودیم ایرباس و بوئینگ جفتشون ورشکست میشدن (4119517) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۳۲:۴۷
دل خود را نباید به این نشست‌هایی که تیم مذاکره‌کننده کشورمان در آنها شرکت کرده و گزارش می‌دهند خوش کرد. تاکنون چنین بوده و بعد از این هم این رویه ادامه دارد که ملت و کشور باید بابت ضعیف و مرعوب بودن برخی مسئولان دولتی هزینه بپردازد. مگر اینکه در آینده فرجی حاصل شود و جلوی این همه خسارت گرفته شود. (4119385) (alef-3)
 
Austria
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۴۵:۰۵
یادش بخیر ارج و آزمایش قبل از این دولت مثل جنرال الکتریک و بوش آلمان کار میکردن، همین که به این دولت رسید یهو ورشکسته شدن.. (4119507) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۲۵:۰۱
عجب!!!!!!!!!!!! یک جوری دروغ بگید حد اقل خودتون باور کنید! (4119600) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۴۷:۵۹
حرف بی ربط نزنید یک دیپلمات عالی رتبه هر حرفی بزند تبعات دارد اما کارشناس صدا و سیما هرچه بحواهند می گوید و نیاز به اثبات ندارد . (4119290) (alef-3)
 
دیپلمات
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۲۴:۲۱
خوب یه جور حرف بزنه که تبعات نداشته باشه .
اینهمه دیپلمات شب و روز دارن حرف میزنن
انگار فقط این بابا دیپلماته (4119367) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۴:۵۷:۵۸
منظورم دیپلمه ها نبود . (4119838) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۳۳:۰۷
یک روستایی هستم. کاری هم به هیچ حزب و جناح سیاسی ندارم، وقتی می‌بینم دولت با قرارداد 20 میلیارد دلاری برای خرید هواپیمای خارجی ده‌ها هزار شغل برای کشور فرانسه ایجاد کرده‌اند و خواهند کرد غصه‌ام می‌گیرد. چه کسی باید به داد میلیون‌ها جوان بیکار کشور خودمان برسد! (4119388) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۳۷:۵۳
قبلا هم همین پول ها رو می دادیم اما برای هواپیمای دست دوم که کلی از جوانان همین مملکت رو به کام مرگ برد. واقع بین باشیم تنها چند کشور در کل دنیا می توانند هواپیما تولید کنند و بقیه فقط هواپیما می خرند. اگر بتوانیم ناوگان هوایی را نوسازی کنیم برای جوانان خودمان هم کار درست می شود و پول هموطنانمان به جیب ترکیش و لوفتهانزا و قطر ایرویز نمی رود. البته با یک هواپیما همه چیز حل نمی شود اما امیدواریم این سرآغاز خوبی باشد. (4119497) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۰۶:۴۵
خدا رو شکر توی روستای شما اینترنت دارید. و خدا رو شکر که 40 سال پیش آن قدر هواپیما داشتیم که تا الان دوام آورد. خدا رحمت کند (4119572) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۵:۱۶:۲۴
خدا رحمت کند پدر آن کسی که بچه اش را خوب تربیت کرده، که بچه او فقط به فکر سوار شدن به یک مازارتی و یک ایرباس نیست، بلکه ارزش صنعت هسته ای و عزت ملی را هم می فهمد، و از رنج بی کاری و ورشکستی کشور رنج می برد (4119880) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۶:۲۵:۳۹
خب هواپیما درست بکن بسم اله (4120052) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۹:۰۲:۱۲
آقا سرعت اینترنت توی روستای شما چقدره؟! (4120373) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۳۳:۲۷
تا کی ملت، یکه‌تازی و ایجاد خسارت‌های محض دولت مدعی تدبیر را در قضیه برجام و هسته‌ای و... باید تحمل کنند؟! آیا در دستگاه‌های قضائی و مقننه قانونی برای برخورد با کسانی که باعث پاشیده شدن زیرساخت‌های علم و تکنولوژی داخلی شده‌اند وجود ندارد؟! (4119389) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۳۲:۱۰
آفرین.
یک دیپلمات یک حرف را برای دهها منظور می گوید و یا بخشی را در زمان خاص می گوید و بخشی را بر تحریک دشمن.
بغض و کینه را بگذارید کنار. (4119621) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۵:۰۵:۲۷
پس جان کری چطور هر روز حرف می زنه واز پیروزی هاش در مذاکرات می گه وتبعات نداره، (4121971) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۰۹:۰۰
مگه جلسه مناظره بود كه صدا سيما ميگه يه منتقد هم بايد كنارش باشه صدا و سيما هم شورشو دراورده (4119446) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۸:۳۳:۴۸
برنامه متن و حاشیه بود از دو طرف گروه دعوت میکنه (یه چیزی شبیه مناظره است) (4120313) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۰۷:۰۰
اینکه شما فقط تخریب کنید و هیچ پیشنهادی ندید میشه نقد؟؟؟
اگه شما اسم حرف های دلواپسان را میگذارید نقد پس همان بهتر که هیچ منتقدی نباشد. (4119574) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۵:۱۹:۵۸
شما که با بیل و کلنگ صنعت هسته ای را تخریب کردید و روی آن را بتون ریزی کردید، دیگه حرفی از تخریب نزنید (4119887) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۶:۲۶:۳۵
حالا این صنعت به چه کار تومی امد (4120056) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۸:۳۴:۵۵
یادش به خیر توی فیلم قصه های جزیره وقتی ماشین برای اولین بار اومد گفتن این ماشین به چه کار ما میاد، (4120314) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۲۱:۲۲
خوب شما درکتان از مسائل اندک است دلیل نمیشود همان پزشک یا اشپز دیدی تخصصی نداشته باشد ...... (4119590) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۲۳:۳۰
شما یک مورد از جلسات اقای جلیلی را با منتقدان نام ببرید ممنون می شم! اون زمان حتی اسم منتقد را هم نمی شد برد! (4119595) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۴۶:۲۶
هروقت مسببین تحریمها رو به تلویزیون اوردید و از اونا سوال کردید توقع بازخواست از برجام را هم داشته باشید (4119657) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۷:۰۵:۵۲
حالا همین برجام هم خوب شد... داشتن صادرات نفت رو به صفر می رسوندند و با اون اجماعی که داشتند واقعا چنین کاری هم میکردند
حداقل چهار تا هواپیما نو داره میاد.. اینقدر هم سایه تهدید رو سر مملکت نیست (4118965) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۲۹:۳۷
اقتصاد هم گل و بلبله با رشد 7.5
تحریمها هم که کلا پر
بیکاری هم نزدیک صفر
عزت به پاسپورتم که نگو (4119236) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۳۹:۱۴
انتظار داشتید کل مشکلات کشور توی سه سال و اندی که از دولت روحانی می گذره حل بشه؟؟ خب همین که روند یک دولت مثبت باشد کافیست (4119500) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۵۳:۰۱
من انتظارم صد روزه بود اخه خودش گفت (4119534) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۵:۲۳:۵۸
انتظار نداشتم، ولی انتظار داشتم رییس جمهور مملکت وعده دروغ ندهد (4119899) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۳۴:۵۵
اینها چه ربطی داره. خوب اقتصاد هم باید درست شود. برجام هم ساختار اولیه را بوجود آورد حالا اول باید گندکاری دولت قبل را اول پاک کرد در گام دوم شروع به حرکت کرد. یک شرط مهم هم است اینکه با کینه و حسادت به دولت اعتدال سرعت کار را کند نکنند (4119628) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۳۰:۵۶
ببین کارو به کجا رسوندن که حالا دارن با یه هواپیمای اجاره ای دلگرمی میدن
شرم نمی کنید (4119241) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۳۹:۳۷
كسي كه از برجام انتقاد مي كنند هيچ وقت به اين سوال جواب ندادند كه در شرايطي كه حتي روسيه و چين هم ايران را تحريم كرده بودند و روزهاي آخر حتي ساده ترين قرصها هم پيدا نمي شد چه كار مي خواستند بكنند ؟‌و اگر جاي اوباما مثلا"‌ترامپ بود هيچ راهي غير از جنگ بود ؟ و آيا مطمئن بودند برنده اين جنگ ايران است ؟ (4119268) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۲۱:۴۸
همان منطق
ناشکری نکنید!!!!!! (4119363) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۳۵:۰۰
خوش خیالی هم حدی دارد، آدم زیاد خوش خیال باشد سیلاب ویرانگر را نم باران بهاری میبیند و آب او را غرق خواهد کرد و در خوش خیالی بدون هیچ ثمره ای عمرش پایان میابد. (4119630) (alef-3)
 
سید میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۷:۰۹:۲۳
جناب علوی
تبریک میگم یاد گرفتید پرسشگر باشید. حتما دولت باید پاسخگوی عملکرد خود باشد. اما سوال اینجاست چرا پرسشگری شما محدود به دولت فعلی است؟
مثلا چرا هیچوقت صدا و سیما از احمدی نژاد در مورد وضعیت اسفباری که بواسطه عملکردش باعث وضع این همه قطعنامه شد سوالی نمی پرسه؟ چرا از اون سوال نمی کنید که مگر نمی گفت قطعنامه ها تاثیری بر این مملکت نداره؟ پس چرا ما به این نقطه رسیدیم؟
مگه اونهمه درآمد نفتی در اختیار دولتش نبود؟ چرا اینهمه بدهی برای دولت بعدی به بار آورد؟ (4118968) (alef-3)
 
عدالت
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۸:۱۷:۲۰
مگر فراموش كرديد
احمدي نژاد تقاضاي مناظره به دولت تدبير و اميد داد ولي دولت روخاني نپذيرفت (4120278) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۷:۱۰:۰۴
این منتقدین عزیز دوره رییس جمهور گذشته کجا بودند ؟ یا چاقو دسته خودش را نمی برد؟ (4118969) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۳۹:۵۲
آخه بابا اینا شورشو درآوردن
تمام امتیازاتو دادن .اقتصاد و تولیدو نابود کردن بعد برای اومدن یه هواپیما جشن وپای کوبی میکنن (4119269) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۲۵:۲۴
اقتصاد نابود شده دولت قبل رو که دارن سروسامون می دن اگه منظورت از تمام امتیازات، ساخت بمب اتمی هست که اون رو هم حضرت آقا حرام اعلام نمودند پس این وسط چه چیزی از دست داده ایم؟؟؟ (4119465) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۴۰:۵۷
کدوم تولید؟ کدوم اقتصاد؟ نگید وضعمون تا همین سه سال پیش خوب بود همین طوری برای تفریح رفتیم سر میز مذاکره. ایران در حال تبدیل شدن به عراق بود. (4119502) (alef-3)
 
حقگو
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۴۷:۳۵
ما دوره قبل سر جامون بودیم . شما اید که در فضا سیر میکنید !!!! (4119287) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۰۳:۲۱
رشد اقتصادی 7/4 % ی
اصلاح 100 روزه اقتصاد
سیب و گلابی
ذخایر نظام
و ....
واقعا توی فضا سیر میکنن (4119325) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۷:۱۳:۱۵
از اصول حقوق شهروندی در ایران:
منتقد نباشید. (4118974) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۵۴:۵۱
همین دولت تلگرام را برات باز گذاشت که منتقد باشی.
حافظه تاریخی را غبارشویی بکنید (4119685) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۷:۱۸:۲۶
در تلوزیون به صورت مفصل و یک طرفه در برنامه های زیادی از برجام انتقاد شده است. چه اشکالی دارد که که یک تریبون به دولت داده شود که دستاورد های برجام را در یک فضای آرام توضیح دهد؟ دولت منتخب باید فضای تبیین دستاورد های خود را داشته باشد. البته هم چنان رسانه ملی میتواند برنامه های یک سویه یا میز گرد های خود را برگزار کند. این دو با هم تناقضی ندارد. (4118980) (alef-3)
 
reza
Japan
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۷:۲۰:۱۶
واقعت این است که صدا و سیما از ایشان دعوت کرده تا راجع به دستاوردهای برجام صحبت کنه ولی دقیقا شب قبلش دیده که ناپرهیزی کرده و با ایشان تماس می گیرند که شما نمیتوانید بدون حضور یک مخالف بیاین توی رسانه ملی و ایشان هم طبیعی ترین واکنش رو نشون دادن. توجه داشته باشید که اینجا مسئله حضور یا عدم حضور مخالف در برنامه نیست بلکه نحوه برخورد صدا و سیما است (4118982) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۸:۵۷:۱۴
این واقعیت را از کجا داری میگی
برنامه متن و حاشیه دعوت کرده در این برنامه هم همیشه منتقد هم حضور داره (4120362) (alef-3)
 
سید
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۷:۲۸:۱۲
حق داره بنده خدا
یکسال فقط سیاه نمایی و تخریب،هر چی دلشون خواست گفتند و نوشتند،آخه نقد کردن هم آدابی داره،جوری سیاه نمایی میکنن انگار اینها یه مشت آدم خائن و وطن فروش بودن و رفتن عزت و استقلال کشور رو به باد دادن.
حالا خدا کنه دغدغه منتقدای تند و تینز همین باشه و سر مسائل جناحی برجام رو نقد نکنند. (4118989) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۷:۲۹:۰۹
دولت از ابتدا هم علاقه چندانی به جوابگویی به منتقدین نداشت و به جهنم تحویلشان میداد (4118990) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۰۰:۲۳:۴۲
دستش درد نکنه . (4120912) (alef-3)
 
صمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۷:۳۱:۳۵
آیا با توجه به شرایط ایران راه کار دیگری هم وجودداشته است؟
ایران در تنگنای مطلق بود (4118992) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۳۲:۰۲
الان که بدتر شده
مردم بستوه آمدن (4119245) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۳۷:۵۳
من که به ستوه نیومدم و یه کارمند ساده با حداقل حقوق بیشتر هم نیستم. فشار می کشم ولی همینکه در کارهای دولت منطق و اوصول را می بینم راضی هستم و برای بهتر شدن هم دعا می کنم. (4119636) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۴:۱۱:۵۶
کارمند ساده یا نجومی (4119731) (alef-3)
 
Armenia
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۷:۲۳:۴۵
چشمهاتون که مشکل نداره الحمدلله؟گفتندکارمندساده.بنده هم همین که می بینم یه عده آدم درست وحسابی سرکارندراضیم (4120180) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۸:۵۸:۵۹
اینجور که تو میگه من هم به ستوه نیامده ام یک کارگر ساختمانی ساده بودم زمانه دولت احمدی نژاد اما الان روزها کنار خیابان منتظرم یکی پول داشته باشه یه ساختمونی بسازه برم سر ساختمون (4120367) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۴۱:۴۲
دقیقا چی بدتر شده که مردم رو بستوه آورده؟ نرخ تورم از 40 درصد سابق بیشتر شده یا مردم تو تامین اورانیوم روزمره شون به مشکل برخوردند؟ (4119648) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۴۷:۳۲
از طرف خودت حرف بزن (4119664) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۳۷:۰۲
یعنی هرموقع دشمن زور گفت باید سریع تسلیم شد، خوب اگر این تفکر شما را هم مدافعان حرم داشتند الان داعش داشت در تهران بشکن میزد و بر سر انسانها در استادیوم آزادی فوتبال بازی میکرد. تا کی تفکر ترس و لرز در برابر دشمن را ادامه میدهید. (4119632) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۷:۵۱:۵۶
در بحث برجام، سه سال تریبون یکطرفه تلویزیون در اختیار دولت بوده، الان سخته که روبه روی منتقد بنشینند. (4119006) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۳۸:۳۷
در آن سالها که تلویزیون در اکثر اوقات مشغول نقد و تندگویی نسبت به رئیس دولت نهم و دهم بود. لطفا انتن تلویزیونتون را تنظیم کنید !! (4119640) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۵:۰۸:۱۸
علی عسکری اینجوری انتقادها رو شنیده و قراره در وضعیت صدا و سیما تغییر به وجود بیاره؟!! (4119864) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۷:۵۵:۵۹
اوضاع افتضاح امروز برجام، نتیجه سانسور کردن انتقاد های کارشناسان است که به این توافق ضعیف منجر شد. (4119012) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۵۳:۳۷
درست مثل دوران ظرفیت که رسانه رو به روی منتقدین بستند و مخفیانه گند زدن تو مملکت و تحریم پشت تحریم قطعنامه پشت قطعنامه حالا طلبکار هم هستند! (4119299) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۵۵:۵۹
آنروزی که آقای زاکانی حضور بعیدی نژاد را برنتافت چرا صدا وسیما برنامه را ملغی نکرد واسه همینه میگن رسانه میلی هر چه میلش کشید همون کار رو میکنه! (4119307) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۷:۵۸:۳۷
دولت محرمانه ها ، کارت تمومه
___________________________________________________________________________________
زنده باد دلواپسان وطن دوست و باشرف و بصیر (4119016) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۸:۰۲:۲۲
دولت هیچگاه نگفته منتقد نباشد، مردم هیچگاه نگفته اند که منتقد نباشد، بلکه می گویند " مغرض" نباشد. انتقاد سازنده با غرض ورزی زمین تا آسمان متفاوته. (4119019) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۳۶:۲۴
شما خبر دارید 49 صفت به منتقدین چسباندند؟ (4119259) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۰۱:۳۶
مشکل اینجاست که دولت خودش رو ملاک و معیار منتقد و مغرض می دونه و افکار عمومی رو......هر کی حرف های دولت رو تکرار کنه منتقد خوبه و هر کسی حرف دیگه ای بزنه مغرضه...اصولا دولت به منتقد بی خطر و کبریت بی خطر علاقه وافر داره..... (4119324) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۸:۲۲:۳۹
"دولت اگر این پرسش ها را بی پاسخ بگذارد، در انتخابات بعدی باید جایش را به کسی بدهد که می تواند شجاعانه به این پرسش ها پاسخ منطقی و عملی بدهد." با این حرف کاملا موافقم (4119039) (alef-3)
 
عطا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۸:۲۳:۴۰
موضوع خیلی ساده است امریکا بد عهدی کرده ایران هم همین کار رو بکنه و غنی سازی با درصد بالا رو شروع کنه این که دیگه این همه جنگ و دعوا نداره (4119040) (alef-3)
 
Australia
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۳۱:۵۹
شما با اورانیوم غنی شده شکم زن و بچه تون رو سیر میکنین ؟؟؟ عقل هم خوب چیزیه والا (4119244) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۰۵:۴۸
نه با اورانیوم غنی شده و نه با استخون و پوست گوسفندی کیلویی 48000 تومن (4119330) (alef-3)
 
Australia
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۳۲:۰۷
واسه من خیلی عجیبه که دوستان دلواپس یادشون رفته در دولت قبل قیمت ها یک شبه چهار برابر شد!!! شب میخوابیدی صبح همه چی گرون شده بود! با چه رویی دم از گرانی میزنید و به این دولت انتقاد میکنید ؟!! بله این دولت هزار جور مشکل داره ولی هنوز یه تار موش میارزه به دولت قبل (4119380) (alef-3)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۴:۱۹:۵۲
دم خونه آقاي احمدي نژاد گوشت كيلويي 15000تومنه .برو از اونجا بخر. (4119742) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۲۳:۵۹:۴۹
شما کجا زندگی میکنی الان گوشت گوسفند کیلو 35 تومان میباشد (4120890) (alef-3)
 
عطا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۱۶:۳۱
شما نگرفتی چی شد دوست الفی خوب فهمید مطلب من رو (4119353) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۱۷:۱۵
نه با ایرباس میکنیم
تعطیلی کارخانه ها و بیکاری هم مهم نیست (4119356) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۳۶:۵۶
منافع برجام بسیار بیشتر از معایبش بوده و این رو منتقدین هم میدانند ولی چون حامی دولت قبل بودند نمیخوان بپذیرن که افتضاحات اون دولت رو این دولت جبران کنه چون در این صورت خودشون زیر سوال میرن. (4119262) (alef-3)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۸:۲۷:۱۹
آنروزی که آقای زاکانی حضور بعیدی نژاد را برنتافت چرا صدا وسیما برنامه را ملغی نکرد معنی یک بام ودوهوا همینه (4119045) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۳۳:۲۴
من نمیدونم اگه واقعا آقایون به چیزی که خودشون گفتن اعتقاددارن( مثل: آفتاب تابان و بالاترازفتح خرمشهرو...) خوب چرانبایدبامنتقدین روبروبشن ؟؟؟!!!!! بعدازسه سال هنوزهم تریبون یکطرفه می خوان؟؟!!!!!!!!!! (4119249) (alef-3)
 
خلیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۵:۴۴:۰۰
این را دولت مردان مورد حمایت شما ابداع کردند چون خودشون همیشه یک طرفه حرفشان را در تریبونها زده اند (4119951) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۸:۴۹:۲۷
مردم را تحقیر نکنید
برجام مانع ها را دفع کرد که با با تلاش حرکت کرد
خود را گول نزنیم (4119063) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۳۳:۵۴
اینا که گفتی یعنی چی؟ (4119252) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۳۷:۵۰
قبل برجام شماها میگفتید توافق بشه ایران گلستان میشه (4119394) (alef-3)
 
Austria
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۵۴:۵۷
اگر دشمنان و دلواپسان داخلی و خارجی بگذارند (4119542) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۸:۵۰:۱۸
این دولت، دولت حرف است نه عمل (4119065) (alef-3)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۹:۰۲:۱۴
حق پرسشگری و پاسخگویی برای رأی آوردن خوبه
والا اینا هیچ ارزشی برای انسان ها قائل نیستند و اونا رو ابزار قدرت و پیشرفت می دونن (4119081) (alef-3)
 
ذره ای انصافم آرزوست
Armenia
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۹:۲۲:۳۴
بحث نبودمنتقدنیست.بحث اینه که وقتی 24 ساعت شبانه روزتلویزیون برنامه های جهت داری درتخریب برجام وبی اهمیت جلوه دادن اون پخش می کنه وبه کسی هم اجازه دفاع نمیده چرابایدازوقت محدودی که دراختیاریکی ازمسئولان عالی رتبه دست اندرکاردرموضوع برجام قرارداده شده استفاده بشه وحرفهای همیشگی گفته بشه؟ (4119111) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۹:۲۵:۳۱
والا تا اونجا که من متوجه شدم این گونه مطالب هیچ تاثیری ندارن اونایی که مخالف برجامن هیچ نکته مثبتی رو توش نمیبینن و به هر طریقی نقدش میکنن و اونایی که موافق برجامن هیچ نکته منفی توش نمیبینن و حاضر نیستن هیچ نقدی رو دربارش قبول کنن انگار که آیه الهی هست.
الانم مخالفا میگن برجام بده بده بده......
بعدش موافقا میان میگن راه حل شما چی بوده..... راه حل بدید...
و از این جور حرفا.... (4119116) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۹:۳۸:۵۸
رفتار دولتیان بخاطر عصبانیت در شکست این برجام است (4119146) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۹:۵۴:۳۵
بازگشت عراقچی نشون داد دولت استراتژی حفظ برجام با هر وضعیتی رو در پیش گرفته ولو اینکه دیشب ترامپ گفت برجام یک اشتباه بوده
عراقچی که تا دیروز روی دیدن مردم رو نداشت امروز برای تداوم دوباره این دولت پا به میدان گذاشته (4119173) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۰۹:۵۹:۰۷
باشه عزیزم!
ولی جواب خدا رو چجور میدین؟؟؟
شماها نبودین که میگفتین تممی تحریمها در روز اجرا لغو و نه تعلیق خواهد شد!!!! (4119180) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۳۳:۲۶
و شما که خودتان را پاسخگو به خدا میدانید نبودید که میگفتید تحریها نعمت است و ورق پاره؛پس چرا میخواهید از این نعمات فرار کنید؟! (4119625) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۶:۳۲:۴۹
احسنت. (4120070) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۰۹:۵۶
تحریم ها برداشته شده ولی یک مشکل بزرگتر از تحریمها وجود دارد که قانون یوترن هست.زمانی که برای برجام مذاکره میکردند منتقدین این مورد را تذکر میدادند ولی آقایان توجهی نداشتند. (4119202) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۰۶:۵۵
به خیلی چیز های دیگه به خاطر منافع جناحی توجه نکردند (4119333) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۱۳:۱۷
والا چیزی ازش نمونده که بشه نقدش کرد (4119205) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۲۷:۰۶
برنامه هسته ای از اولش هم اشتباه بود..اینقد هزینه کردیم و بعد همه رو دور ریختیم..تازه برگشتیم سرجای اولمان..ایران بدون برنامه هسته ای.. (4119233) (alef-3)
 
مهراب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۲۷:۴۵
یک کمی در نگازش نگاردنده اگز انصاف باشد بد نیست (4119234) (alef-3)
 
کاظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۰:۵۹:۲۵
اقای عراقچی چون جوابی به استدلال های منتقدین ندارد از روبرو شدن با منتقدین فرار میکند. (4119318) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۰۷:۳۶
در طول یک سال تلویزیون هر روز داره انتقاد میکنه و هر باز منتقدین یک طرفه نقد کردند اما حالا اجازه بدید اول بیاد گزارش بده بعد شروع کنید به نقد. برجام با تمام کاستی هایی که دارد بهترین مسکن برای دردهای کشور بود اما شماها به جای اینکه به فکر استفاده از مزیتهای پیش اومده باشید تنها به خاطر مسایل سیاسی به فکر از بین بردن اون هستید فقط چون در دولت روحانی انجام شده. اگر این اتفاق به دست جلیلی یا احمدی نژاد میافتاد دیگه تلوزیون یکسره در مدح برجام صحبت می کرد. شماها برای مسایل سیاسی مسائل ملی رو ندیده می گیرید. (4119337) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۳۲:۰۴
آقای عراقچی یه بار با رسانه ها خیلی خوبه، یه بار خیلی بد!!! (4119378) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۱:۴۰:۰۴
اقای سید مسعود علوی-یا توضیحات اقای عراقچی را نخوانده اید یا مغلطه میکنید-ایشان گفتند که در گزارش سالانه بر جام به مردم رسم معقول آن نیست که هم زمان گزارش منتقد تخریب گرسیما هم دعوت شود . این کار میتوانست بعدا صورت گیرد و اقای ایزدی و زاکانی و ...منتقدین همیشه حاضر در صحنه باز هم انتقاد کنند (4119396) (alef-3)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۰۴:۲۹
اون موقع که جناب جلیلی مسئول مذاکرات بود و کسی جرات سئوال از ایشان را نداشت کحا بودید ؟!! (4119440) (alef-3)
 
Singapore
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۱۶:۵۲
عجب زمونه ی جالبی شده. تو دولت قبل آوردن منتقد توی صداوسیما و مناظره با دیپلمات کشور رو تو خواب هم نمی دیدیم امروز بدون منتقد نمیذارن دیپلمات بیاد صحبت کنه (4119460) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۲۴:۲۷
میگه تحریم غیر هسته ای رو تمدید کرد
خودش داره میگه
من دیگه حرفی ندارم
تازه مگه نمیگیم تحریم نعمته خوب از این نعمت بیکران لذت ببرید
میدونید منطق ندارید اسمون ریسمون میکنید
دوره شماها رو هم دیدیم چه کردید (4119464) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۳۲:۴۲
اگر برجام نبود باید به سیستم کوپنی برمیگشتیم
سیف رئیس بانک مرکزی
خوب این جمله رو تیتر کنید اقایون صادق
تازه من میگم خوب گفته برجام نبود الان جنگزده بودیم در به در دهات و روستا (4119486) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۲:۳۵:۴۱
خیلی سخته واسم این حرف
ولی ارزو میکنم برجام رو بهم بزنید شاخ و شونه واسه دنیا بکشید که شاختون رو بشکنن جنگ شه راحت شیم از دست شماها لااقل بچه هامون نفس بکشن (4119491) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۵۴:۱۵
واقعا درست گفتید. این جماعت دولت را در دست بگیرند جز در راستای نابودی و ویرانی کشور اقدامی نخواهند داشت. (4119683) (alef-3)
 
سپهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۰۸:۲۱
الف جان ! خيال كرديد با دامن زدن به مطالبات، مشكل اصولگراها حل ميشه ؟ نه بجان خودم !
ملت در هر دو انتخابات قبلى حرف آخرشو با شما جماعت زد، متاسفانه گوش خوبى براى
شنيدن نداريد ! (4119575) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۳۰:۲۳
واقعا جای خجالت دارد که یک هواپیما نشانده اند تا مثلا انتقادها را کاهش دهند انگار میخواهند یک کودک را با آبنبات چوبی گول بزنند. واقعا جای تاسف دارد این حرکات در این اوضاع بد اقتصادی و فرهنگی و محیط زیستی. به امید چهارسالگی . (4119615) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۴:۰۴:۵۲
اگر همين برجام فعلى نبود احتمالا دلار ١٠ هزارتومان و برنج خوراكى يكصد هزار تومان و گوشت ٢٠٠ هزار تومان بود پس بايد از دولت تشكر نمود و حمايت كرد . (4119719) (alef-3)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۴۸:۲۹
صدا و سیما شبانه روز انتقاد و زیرآب زنی می کند. نیازی به سایر منتقدین نیست. صدا و سیما حتی یک بار از مزایای برجام نگفته و فقط آن را تخریب کرده. (4119667) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۵:۱۱:۰۲
واقعا فکر می کنی نیازی به این کار هست. (4121980) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۵۰:۲۲
فرار از پاسخگویی به مردم (4119672) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۳:۵۰:۳۶
صدا و سيما محل بي طرفي براي اجراي مناظره نيست در ضمن اقاي عراقچي هم نمي بايست وارد مناظره شود به هزار و يك دليل . (4119673) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۸:۵۹:۰۸
هزار تا پیشکش یک دلیل برای فرار از پاسخگویی بیار. (4120368) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۲۲:۵۳:۰۵
دمش گرم. (4120800) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۵:۵۳:۳۶
برجام خوب بود ولی بد عهدی امریکا زور داره ولی به تدریج داره بهتر میشه (4131088) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.