توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505584
پردرآمدترین بازیگر مرد و زن جهان چقدر دستمزد گرفته‌اند؟
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۱
به سنت هر ساله مجله «فوربز» پس از اعلام نام پر درآمدترین بازیگر زن جهان و با چند روز فاصله پر درآمدترین بازیگر مرد سینمای جهان را هم معرفی کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، مارک والبرگ بازیگر سرشناس آمریکایی با درآمد 68 میلیون دلاری خودش در 12 ماه گذشته عنوان پردرآمدترین بازیگر مرد حال حاضر سینماهای جهان را به خودش اختصاص داد. این بازیگر 46 ساله بیشتر درآمد خودش را از فیلم های «تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه» و «خونه بابایی 2» به دست آورده است. همین طور والبرگ به تازگی بازی در پروژه جدید رایدلی اسکات، «همه پول های جهان» را هم در کنار میشل ویلیامز و کوین اسپیسی به پایان برده است.

پردرآمدترین بازیگر سال گذشته، دووین جانسون، امسال با 65 میلیون دلار در رتبه دوم قرار گرفته است. به جز فیلم های عامه پسندی که جانسون در طول یک سال گذشته بازی کرده شنیده می شود دستمزد وی برای هر اپیزود از سریال «فوتبالیست ها»ی شبکه HBO چیزی حدود 650 هزار دلار بوده است.

همبازی جانسون در فیلم «سریع و خشن 8»، وین دیزل با 54.5 میلیون دلار در رتبه سوم جدول رده بندی قرار دارد. آدام سندلر با 50.5 میلیون دلار در رتبه چهارم قرار گرفته است. جالب این که ابرقهرمان های کمپانی مارول، رابرت داونی جونیور، کریس همزوورث، ساموئل ال. جکسون، جرمی رنر، کریس پرت و کریس ایوانز امسال رتبه های نخست را به خودشان اختصاص نداده اند. هر چند باز نام آنها در این فهرست دیده می شود. جالب تر این که در فهرست 10 بازیگر پر درآمد سال جاری، 4 بازیگر آسیایی هم حضور دارند که همگی بیش از کریس همزوورث، تام هنکس، ساموئل ال. جکسون و ریان گاسلینگ درآمد داشته اند.

 جکی چان با 49 میلیون دلار رابرت داونی جونیور با 48 میلیون دلار، تام کروز با 43 میلیون دلار، شاهرخ خان با 38 میلیون دلار، سلمان خان با 37 میلیون دلار و آکشای کومار با 35.5 میلیون دلار رتبه های پنجم تا دهم را به خودشان اختصاص داده اند.

نکته جالب این لیست که نشان دهنده تبعیض عجیب جنسیت در هالیوود هم هست این است که نفر چهاردهم لیست آقایان، ریان گوسلینگ با 29 میلیون دلار است. همبازی او در فیلم  «لا لا لند»، اما استون سه میلیون کمتر از او، دستمزد گرفته و تبدیل به پر درآمدترین بازیگر زن سال شده است. 10 بازیگر اول لیست آقایان مجموعا حدود 488.5 میلیون دلار درآمد داشته اند. چیزی نزدیک به سه برابر 172.5 میلیون دلاری که 10 بازیگر اول لیست خانم ها درآمد داشته اند. اعلام این لیست توسط فوربز و نشان دادن فاصله درآمدی بین بازیگران درجه یک زن و بازیگران بی مووی های مردانه احتمالا بحث تبعیض جنسیت در هالیوود را وارد مرحله جدیدتری کند.
 
کلمات کلیدی : سینمای جهان + هالیوود
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.