توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 175680
وزارت ارشاد با بن کتاب به کتابفروشها کمک کند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۱۰
وزارت ارشاد با ارائه یکسری کمک های مالی موقتی در قالب مواردی چون بن خرید کتاب به بهبود وضعیت کتابفروشی ها کمک کند.

مرتضی علیاری مدیر مسئول انتشارات آیین روز در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران گفت: مردم به محض ایجاد مشکلات اقتصادی اولین چیزی که از سبد خرید خانواده حذف می کنند، کتاب است. وی ادامه داد: وضعیت ناهنجار اقتصادی و وضعیت کاغذ باعث شده که حتی قشر فرهنگی جامعه هم به جای خرید کتاب به اینترنت روی بیاورند.
مدیر انتشارات آیین روز افزود: کتاب غذای روح است ولی متاسفانه مردم به غذای جسم خیلی بیشتر اهمیت می دهند. وی در رابطه با معافیت مالیاتی گفت: طبق درخواست وزارت دارایی، تمام کتابفروشی ها باید دفاتر رسمی سالانه خود را تحویل وزارت دارایی دهند تا از مالیت معاف شود ولی برای دفتر نویسی ما باید یک حسابدار استخدام کنيم که حداقل حوقوق درخواستی اش بین هشتصد تا یک میلیون است.
علیاری ادامه داد: با این شرایط ما باید یک مبلغ پولی سالانه یا به وزارت دارایی دهیم تا به حسابدار که این باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد.
وی اظهار داشت: متاسفانه در کشور ما کتاب جزء کالاهای اساسی نیست بنابراین میزان توجهی که به آن می شود آنچنان که باید نیست.
مدیر انتشارات آیین روز تصریح کرد: همانطور که جدول رتبه بندی تعلق ارز به کالاها در سایت بانک مرکزی را می‌بینیم با کتاب جزء کالای درجه دوم است و این امر توجه کم مسئولان را نشان می‌دهد.
وی در پایان گفت: مسئولان باید توجه بیشتری به این جریان داشته باشند و همچنین وزارت ارشاد یکسری کمک های مالی موقتی در غالب مواردی چون بن خرید کتاب با مبلغهای خوب برای بهبود این وضعیت نابسامان کتابفروشیها ارائه دهد.
 
کلمات کلیدی : بن کتاب+وزارت ارشاد