توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456985
کاخ‌سفید ارائه صورتحساب 300 دلاری به مرکل را رد کرد
سخنگوی کاخ‌سفید خبر روزنامه انگلیسی مبنی بر اقدام رئیس‌جمهور آمریکا در ارائه صورتحساب 300 دلاری به صدراعظم آلمان را رد کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱
به گزارش فارس، کاخ سفید خبر روزنامه انگلیسی ساندی تایمز مبنی بر اینکه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا صورت‌حسابی به ارزش بیش از 300 میلیون دلار (27706 میلیون یورو) به «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان داده است را رد کرد.

پیش از این به نقل از منابع ناشناس آلمانی اعلام شده بود که ترامپ در دیداری محرمانه این صورت‌حساب را که مربوط به کوتاهی آلمان در پرداخت هزینه‌های دفاعی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از محل 2 درصدی  تولید ناخالص داخلی می‌شد، به مرکل داده است. «گرهارد شرودر» صدراعظم آلمان متعهد به پرداخت این مبلغ شده بود.

یک مقام انگلیسی هم به ساندی‌تایمز گفته بود که مرکل به این صورتحساب واکنش نشان نداده است.

با این حال «مایکل شورت» سخنگوی کاخ‌سفید خبر ساندی‌تایمز را تکذیب کرد.

ترامپ چندین بار از مشاوران کاخ‌سفید خواسته‌ است تا تفاوت هزینه‌های دفاعی برلین برای ناتو از محل 2 درصد تولید ناخالص داخلی که از سال 2002 مقرر شده بود را ارزیابی کنند. در زمان «گرهارد شرودر» صدراعظم پیشین آلمان درباره افزایش این هزینه‌های متعهد شده بود.


 
 
کلمات کلیدی : آنگلا مرکل +آلمان+ترامپ+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.