توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 308880
اشتری: نفوذ آمریکا توهم و شعار نیست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۱
فرمانده نیروی انتظامی گفت: نفوذ آمریکا، اسرائیل مخالف منافع ملت ما هستند توهم و شعار نیست و باید این نفوذ را جدی گرفته و هوشیار باشیم.

به گزارش فارس، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه دومین نشست فصلی رؤسا و فرماندهان راهور ناجا با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله حسین (ع) اظهار داشت: تبلیغاتی که در فضای مجازی و حقیقی علیه آرمان‌ها و ارزش‌ها ما می‌شود با حضور مردم در مراسم‌های آقا عبدالله‌الحسین (ع) و عزاداری‌ها تغییر می‌کند و با بخش عمده‌ای از هجمه فرهنگی دشمن مقابله می‌شود.

وی حضور مردم در تکایا و حسینیه‌ها را کار فرهنگی عمیق و مقابله با تهاجم فرهنگی دانست و گفت: شب و روزهای محرم و صفر ایام سرنوشت‌سازی هستند که مردم ما را در مقابله با تهاجم فرهنگی موفق می‌کند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور به مراسم ۱۳ آبان اشاره و بیان داشت: اینکه حضرت آقا می‌فرمایند‌ آمریکا دشمن اصلی ملت ماست یک شعار نیست، توهم هم نیست و حقیقت دارد چرا که از قبل از پیروزی انقلاب تاکنون هر جا که خسارتی به مردم از نظر مادی و معنوی وارد شده آمریکا در آن نقش داشته است.

وی با اعلام این مطلب که باید روحیه استکبارستیزی را در خود، خانواده و سازمان حفظ کرد و ارتقا دهیم، ادامه داد: تجربه ثابت کرده که آنهایی که با آمریکا هماهنگ بودن چه ضربه‌هایی از خود آمریکا خورده‌اند؛ ببینید با عراق و پاکستان چه کردند، در افغانستان به عنوان منجی وارد شدند و چه بلایی سر آنها آوردند.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: هر جایی که یک گروه تروریستی وجود دارد و منافع مردم را لگدمال می‌کند پشتیبانش آمریکاست که مصداق روشنش داعش است و جنایت‌هایی که گروه سلفی و تکفیری و داعش در کشورهای اسلامی انجام داده‌اند بر هیچ کس پوشیده نیست؛ جنایت‌هایی که روی هیتلر و بقیه جنایتکاران را سفید کرد.

سردار اشتری به آمریکا که دم از رعایت حقوق بشر و رعایت حقوق حیوانات می‌زند، پرداخت و گفت: برای ما اطلاعیه می‌زنند و به ما از رعایت حقوق بشر می‌‌گویند و با یک ظاهر فریبنده در جهان قتل و غارت و جنایت انجام می‌دهند؛ دم از حقوق مردم و زندانیان می‌زنند و خودشان چه جنایت‌ها که انجام می‌دهند.

وی تأکید کرد: اینها شعار و بحث‌های سیاسی نیست بلکه واقعیت است و ما وظیفه داریم نفرت خود را نسبت به سران آمریکا حفظ کرده و گول عوام‌فریبی و ظاهر آنها را نخوریم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور به سوژه‌های جدید رسانه‌های بیگانه پرداخت و گفت: اخیراً به معلولان می‌پردازند و دم از این می‌زنند که رسیدگی مناسب به آنها می‌شود یا نه که با ظاهرشان مردم را فریب دهند.

سردار اشتری تصریح کرد: موضوع نفوذ؛ نفوذ آمریکا و اسرائیل و کسانی که مخالف منافع ملت ما هستند وجود دارد و این یک توهم و شعار نیست؛ بعضی‌ها این بحث را سیاسی می‌کنند و می‌خواهند حربه‌ای کنند و مخالفت کنند. نفوذ آمریکا را باید جدی گرفت و باید هشیار بود.

وی گفت: به مقاطع مختلف تاریخ ملت ایران پرداخت و افزود: مردم در زمان دفاع مقدس و فتنه‌های مختلف و به خصوص فتنه ۸۸ ثابت کرد که هشیار هستند و با درایت و هوشمندی مقام معظم رهبری و عملکرد مثبت دستگاه‌های مختلف آنها به اهداف خود نرسیده‌اند.

سردار اشتری به اهداف همایش امروز پرداخت و گفت: کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای مدنظر ماست؛ کاهش ۲۹۷ نفری کشته نسبت به سال گذشته آمار خوبی است اما باید به سمتی برویم که تا پایان سال ۱۰ درصد کاهش تلفات داشته باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان این مطلب که دستگاه‌های دیگر نیز در این امر مسئولیت دارند، اظهار داشت: جاده، خودروساز‌ها و دستگاه‌های امدادی و خدماتی نیز در این حیطه مسئولیت دارند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور به بهره‌برداری از ظرفیت پلیس، همیاران و فرهنگیاران ترافیک اشاره و بیان داشت: باید از ظرفیت‌های مردمی استفاده کنیم چرا که مردم منبع بزرگی نسبت به ظرفیت‌ها و امکانات ما هستند.

سردار اشتری در ادامه سخنان خود به حوزه رفتار و اخلاق مأموران راهنمایی و رانندگی پرداخت و تصریح کرد: رفتار و اخلاق مأموران راهنمایی و رانندگی با مردم باید منطقی، قاطع و توأم با مهربانی باشد اگر چه اعمال قانون باید صورت بگیرد.

وی گفت: اگر جایی سخت‌گیری و اعمال قانون می‌شود به نفع مردم است البته رؤسا باید نظارت داشته باشند که طبق رعایت قانون، مأموران اخلاق‌محور هم باشند.

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: پلیس راهور و پلیس راه اخلاق‌محور هستند اما اگر در جایی یک یا چند نفر رعایت نکنند برای ما هزینه خواهند داشت؛ حتماً باید نظارت باشد تا اخلاق خوب را تشویق کرد و هر تخطی را تنبیه کرد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور، پلیس راهور را اجتماعی‌ترین پلیس نیروی انتظامی عنوان کرد و بیان داشت: زندگی مردم با شما عجین شده و تفکیک‌ناپذیر است و باید اعتماد مردم به ناجا را که بالاترین سامانه نیروی انتظامی است را روز به روز ارتقا دهیم.

وی به اجرای طرح زمستانه از ۲۳ آذر تا ۲۳ اسفند اشاره داشت و افزود: متأسفانه وقتی یک باران می‌آید همه چیز به هم می‌ریزد چرا که زیرساخت‌های ما مناسب نیستند و در مقابل باران و برف زندگی مردم از روند طبیعی خارج می‌شود؛ البته این به ما مربوط نمی‌شود و دستگاه‌های دیگر مسئول هستند.

سردار اشتری در مورد اربعین حسینی اظهار داشت: اولین و مهمترین انگیزه برای انجام کار در اربعین حسینی خدمت به زائران امام حسین است؛ با توجه به اینکه وظیفه نظم و امنیت در کشور به عهده ماست و حوزه ترافیک نیز به ما مربوط می‌شود مسئولیت ما در قرارگاه اربعین مشخص است.

فرمانده نیروی انتظامی با توجه به اینکه در پایانه مرزی شلمچه آمادگی بیشتری برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی وجود دارد، گفت: مرزهای مهران و چزابه نیز آمادگی دارند و تعداد گیت‌های ما از ۱۸ گیت در سال گذشته به ۹۶ گیت ارتقا یافته تا بتوان خدمت‌رسانی به زائران را تسهیل داد.

وی به تجهیزات نوین الکترونیکی و سامانه هوشمند کنترل ترافیک پرداخت و خاطرنشان کرد: باید هم نیروی انتظامی، مسئولان و شما فرماندهان پلیس راهور از مسئولان استان خود بخواهید تا به شما در ارتقای تجهیزات الکترونیکی کمک کنند تا بتوان به هدف کاهش تصادفات در جاده‌ها و نظم و آرامش در شهرها برسیم.
 
کلمات کلیدی : ناجا، نفوذ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.