توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 368389
دلجویی اردوغان از روس‌ها جواب داد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۹
 ناز و کرشمه پوتین جواب داد. وقتی اردوغان نامه عذرخواهی به پوتین نوشت بسیاری از ناظران در شوک فرورفتند که رئیس‌جمهور مغرور ترکیه چگونه به خود دید که در نامه‌ای از همتای روس خود عذرخواهی کند. با این حال، خط و نشان پوتین جواب داد و «رجب» به دلجویی از روس‌ها پرداخت. پس از آن پوتین نیز ممنوعیت تورهای گردشگری به ترکیه را لغو کرد.

به گزارش دنیای اقتصادی، این ممنوعیت پس از آن صادر شده بود که ترکیه سال گذشته یک جنگنده روسیه را در مرز سوریه ساقط کرد؛ اقدامی که آنکارا بابت آن چند روز پیش از مسکو عذرخواهی کرد. پوتین همچنین دستور از سرگیری مراودات تجاری با ترکیه را صادر کرده است. اما در پس عذرخواهی اردوغان از پوتین چه بود که باعث شد اردوغان از مواضع قبلی خود فاصله بگیرد؟ به نظر می‌رسد معادلات جدید در منطقه و تنهایی ترک‌ها آنها را وادار کرد که به رویکرد واقع‌بینانه روی آورند. اگر حزب عدالت بخواهد کارنامه درخشانی از خود بر جای بگذارد و همراهی مردم را با خود داشته باشد، چاره‌ای جز پذیرش واقعیت ندارد. چنین به نظر می‌رسد که با قطع رابطه با روسیه گردشگری ترکیه دچار خسارت شد. سالانه حدود ۵ میلیون روس از سواحل ترکیه بازدید می‌کنند. رسانه‌های ترک معتقدند کاهش و قطع ورود توریست‌های روس باعث خسارتی چند میلیارد دلاری به صنعت گردشگری ترکیه شد. فشار صنعت گردشگری بر اردوغان او را به چاره جویی واداشت. در واقع، واقع‌گرایی اقتصادی رهبران ترکیه را به پذیرش حقیقت واداشت تا بازار گردشگری خود را بیش از این دچار مشکل نکنند.
 
کلمات کلیدی : سوخو، روسیه، سوریه+ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.