توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502785
کنگره آمریکا درباره تهدید اغتشاش‌گران داخلی تشکیل جلسه می‌دهد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۳
یک کمیته کنگره آمریکا ماه آتی نشستی را درباره "افراط‌گرایی خشونت آمیز" از جمله تهدیدات اغتشاش‌گران داخلی برگزار می‌کند. این نشست در پی راهپیمایی برترطلبان سفیدپوست در شهر شارلوتزویل ایالت ویرجینیا برگزار می‌شود که به رخدادی مرگبار تبدیل شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ مایکل مک‌کال، رئیس جمهوری‌خواه کمیته امنیت داخلی  مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به بنی تامسون، دموکرات ارشد این کمیته اعلام کرد که جلسه در 12 سپتامبر برگزار می‌شود.

این کمیته سالیانه یک بار حول و حوش سالگرد حملات 11 سپتامبر 2011 برای بحث و گفت‌وگو درباره تهدیدهای جهانی تشکیل جلسه می‌دهد.

یکی از مشاوران کمیته اعلام کرد: اعتراضات شارلوتزویل منجر شد تا تصمیمی برای گسترده شدن موضوعات این جلسه برای بررسی تهدیدات شبه‌نظامیان داخلی گرفته شود اما تامسون می‌گوید این اقدام مناسب و کافی نیست.

او گفت: جلسه 12 سپتامبر برای رسیدگی به تهدیدات جهانی یک جلسه سالانه است که از قبل پیش از حملات داخلی اخیر در شارلوتزویل برنامه ریزی شده بود. این جلسه به ما اجازه نمی‌دهد که به عمق مساله برای بررسی جنبه‌های چندگانه تهدیداتی که از جانب تروریست‌های داخلی از جمله گروه‌های نئونازی و برتری طلبان سفیدپوست وجود دارد، وارد شویم.

به گفته مک‌کال کمیته امنیت داخلی از رهبران وزارت امنیت داخلی، اف‌بی‌آی و مرکز ملی مقابله با تروریسم برای حضور در این نشست دعوت به عمل می‌آورد.

رئیس کمیته امنیت داخلی نمایندگان آمریکا تاکید کرد: ما باید در کنار هم باشیم و نژادپرستی،‌ تعصب و پیش داوری و نیز ایدئولوژی‌های تنفر آمیز نشات گرفته از نئونازی‌ها،‌ گروه ضد سیاه پوستان "کو کلاکس کلان" و سایر گروه‌های برتری طلب سفید را رد کنیم.
 
کلمات کلیدی : نازی‌، آمریکا ، ویرجینیا، خشونت، ترامپ، هیتلر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.