توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400625
ساندی تایمز: عملیات موصل خونبار است و خیلی زود آغاز می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۵
روزنامه انگلیسی ساندی تایمز پیش بینی کرد که نبرد آزادسازی شهر موصل از کنترل داعش ظرف چند روز آتی کلید بخورد.

بهگزارش ایسنا، روزنامه انگلیسی ساندی تایمز در گزارشی پیرامون آمادگی‌ها برای بیرون راندن افراد مسلح داعش از مقرشان در موصل نوشت که پیش‌بینی می‌شود نبرد موصل که انتظار برای آغاز آن طولانی شده است،‌ به زودی آغاز شود.

این روزنامه نوشت که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا می‌خواهد ضربه محکمی را به افراد مسلح تندرو تا قبل از ترک منصبش در ژانویه وارد کند.

این روزنامه در مورد نگرانی‌ها پیرامون "فاجعه انسانی قریب الوقوع" صحبت کرد چرا که افراد مسلح داعش خندق‌هایی را حفر و میدان‌های مین را آماده کرده‌ و در کانال‌های آبی، نفت ریخته‌اند تا در اطراف این شهر که یک میلیون تن در آن حضور دارند آتش روشن کنند.

این روزنامه از ولی ناصر، مشاور سابق در دولت اوباما نقل کرد که نبرد موصل خونین خواهد بود و در پی آن افراد زیادی آواره می‌شوند و این مساله وضعیت فاجعه بار و رنج‌ها در منطقه را بیشتر می‌کند.

این گزارش این گونه پایان یافته است که شکست داعش در موصل ضربه‌ای علیه این گروه خواهد بود اما به منزله پایان کار داعش نیست. چرا که داعش همچنان مقر خود را در شهر رقه در سوریه در اختیار دارد و چه بسا شکست داعش در آنجا دشوارتر باشد چرا که افراد مسلح در میان شهروندان هستند.

در این راستا یک منبع محلی در استان نینوا به سومریه نیوز گفت: داعش شش خط دفاعی در موصل به منظور ممانعت از پیشروی ارتش عراق به سمت شهر ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد، تمامی خطوط بازدارندگی داعش مجهز به خودروهای بمب‌گذاری شده و عاملان انتحاری هستند.

این منبع افزود: داعش دو خط بازدارندگی را در ساحل چپ و چهار خط را در ساحل راست ایجاد کرده تا مانع از پیشروی عملیات ارتش عراق شود.
 
کلمات کلیدی : عملیات موصل + عراق +داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.