توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490626
تاکیدسخنگوی کمیسیون امنیت بر زنده بودن ۴دیپلمات ربوده‌شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۹
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از بررسی پیش‌نویس گزارش شش‌ماهه دوم این کمیسیون از روند اجرای برجام در جلسه این کمیسیون خبر داد.

به گزارش ایلنا سید حسین نقوی حسینی با اشاره به برگزاری جلسه بعدازظهر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به‌منظور بررسی پیش‌نویس گزارش شش‌ماهه دوم این کمیسیون از روند اجرای برجام اعلام کرد: این گزارش بر اساس ارزیابی، بررسی‌ها و بازدید‌ها، نشست‌های مختلف کمیسیون تهیه شده و با هماهنگی با دستگاه‌های ذیربط نیز به‌روزسانی شده است.

نماینده اصولگرای ورامین در مجلس شورای اسلامی به حضور خانواده‌های ۴ دیپلمات ربوده‌شده ایرانی در جلسه کمیسیون امنیت ملی نیز اشاره کرد و در این رابطه گفت: اعضای کمیسیون ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۴ دیپلمات ربوده شده به خانواده آن‌ها خوش‌آمد گفتند و سپس خانواده‌های دیپلمات‌های ربوده‌شده نکات مدنظر خود را مطرح کرده و خواستار پیگیری جدی سرنوشت آن‌ها شدند.

او اعلام کرد: خانواده‌های ۴ دیپلمات ربوده‌شده ایرانی معتقد بودند با توجه به اینکه هر چهار نفر سالم و زنده رفتند و هیچ سند و مدرکی هم مبنی بر شهادت آن‌ها نداریم، باید برای آزادی آن‌ها تلاش کنیم و توقعمان از دستگاه دیپلماسی بیشتر است؛ ولی دست‌کم کمیسیون و مجلس کاری کند و کمیته‌ای تشکیل دهد و تا به نتیجه به رسیدن، به فعالیت خود ادامه دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون نیز در ابتدای این دیدار گفت که موضع ثابت ما این است که چهار دیپلمات ما ربوده شده و در بند اسارت رژیم صهیونیستی بوده و همچنان نیز در قید حیات هستند.

نقوی‌حسینی همچنین یادآور شد: در این جلسه فلاحت‌پیشه مسئول تشکیل کمیته پیگیری موضوع رسیدگی به سرنوشت ۴ دیپلمات ربوده‌شده از سوی کمیسیون شد.
 
کلمات کلیدی : کمیسیون امنیت ملی+ ۴دیپلمات ربوده‌ شده+سید حسین نقوی حسینی+حاج احمد متوسلیان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.