توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 170621
عدم توان خرید با وجود رکود بازار مسکن
در حالی که فعالان اقتصادی از رکود بازار مسکن خبر می‌دهند اما برخی از مالکان، قیمت‌هایی را برخلاف عرف بازار برای واحدهای خود تعیین می‌کنند و هنوز هم این قیمت‌ها برای قشر زیادی از مردم، گران است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۵۲
به گزارش مهر، فعالان بازار مسکن از تابستان امسال اعلام می کنند که بازار مسکن دچار رکود شده است و خرید و فروش چندانی در این بازار انجام نمی گیرد. به گفته آنان، نوسان قیمت در بازارهای دیگر رکود بازار مسکن را افزایش داده است اما در میان این رکود برخی از مالکان، قیمت‌هایی بالاتر از عرف بازار را برای واحدهای خود تعیین می کنند.

این اقدام به خصوص در آپارتمان‌هایی با متراژ کوچک به چشم می خورد، زیرا این واحدها به نسبت دیگر آپارتمان‌ها قیمت کمتری دارند و تقاضا برای خرید آنها بیشتر است؛ به همین جهت مالکان بیشتر امکان افزایش قیمت در این بخش را دارند.

قشر زیادی از جامعه در بازار کنونی مسکن، توانایی خرید ندارد و به همین جهت این واحدها که متراژ کمتری دارند مورد استقبال این بخش قرار می گیرد که برخی از مالکان هم از این موضوع سوء استفاده می کنند.

در عین حال وجود برخی شرایط مانند پارکینگ، انباری، تراس در یک آپارتمان زیر ۴۰ متر تا حد زیادی قیمت آن را افزایش می دهد و می تواند تا بیش از ۱۰ میلیون تومان قیمت را بالا ببرد. البته قیمت‌های مسکن با وجود رکود در بازار، بازهم برای قشر زیادی از مردم بسیار گران است و مردم توانایی پرداخت این مبالغ را برای خرید آپارتمان‌های کوچک هم ندارند.

قیمت برخی آپارتمان‌های زیر ۴۰ متر
یک واحد ۳۷.۵ متری در خیابان هاشمی - قصرالدشت، یک خوابه با عمر ۱۲ ساله، متری ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش می رسد و در خیابان پیروزی سه راه سلیمانیه، واحدی به مساحت ۳۸.۵ متر، یک خوابه، متری ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

آپارتمانی در اتوبان آهنگ، چهارراه میثم به مساحت ۳۷ متر و نوساز، ۸۵ میلیون تومان قیمت دارد و یک واحد ۳۳ متری در چهارراه لشگر، یکخوابه با عمر ۱۵ ساله، ۶۸ میلیون تومان به فروش می رسد.واحدی دیگر در فرمانیه به مساحت ۳۵ متر، یکخوابه، بی پارکینگ متری ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و آپارتمان ۳۶ متری در خیابان جیحون ۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

یک دستگاه آپارتمان در خیابان سبلان شمالی به مساحت ۴۰ متر با عمر ۴ ساله با پارکینگ، متری ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است و واحدی ۳۵ متری و نوساز در شریعتی کلیم کاشانی با ۲۸ میلیون تومان رهن و ۲۰ میلیون تومان وام و ۳۶ میلیون تومان نقد به فروش می رسد.

آپارتمانی به مساحت ۳۴ متر در نارمک، یک خوابه و با عمر ۲ ساله به قیمت ۱۵۳ میلیون تومان به فروش می رسد و در خیابان عارف جنوبی یک واحد ۴۰ متری با شرایط وام ۱۸ میلیون تومانی، ۸۸ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.
 
کلمات کلیدی : رکود بازار مسکن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.