نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 324422
کری: راکتور اراک طی ساعات آینده با سیمان پر می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۳۲
وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که با همکاری ایرانیان و پاسخ سریع و مناسب آنها به درخواست آمریکایی‌ها، جلوی یک اتفاق ناگوار گرفته شده است.

به گزارش فارس، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا که امروز برای توضیح در خصوص سیاست خارجی دولت دوم اوباما به دانشگاه دفاع ملی کشورش رفته بود، در خصوص آزادی تفنگداران آمریکایی از بازداشتگاه موقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخن گفت.

کری ابتدا از آزادی «ملوانان» ابراز خرسندی کرد و گفت: «خوشحال‌ام که ملوانان ما، سالم به آغوش آمریکا بازگشتند.»

جان کری که باید دلیلی برای حضور این نیروها در خلیج‌فارس و دستگیری آنها توسط فرزندان ایران می‌آورد، ضمن استفاده از نامی مجعول برای اشاره به این آبراهه مهم گفت: «حضور نیروی دریایی آمریکا در همه مناطق دنیا مهم است، بخصوص در منطقه خلیج.»

جالب است که کری در بخشی از سخنرانی خود، برای اشاره به اتفاقات امروز به نام محل نگهداری هم‌وطنانش در بازداشتگاه موقت سپاه یعنی «جزیره فارسی» اشاره کرد و مشخص شد که حداقل نام درست جزائر خلیج‌فارس را می‌داند.

وزیر خارجه آمریکا در خصوص نحوه آزادی این ۱۰ نظامی آمریکایی هم سخن گفت و بدون اشاره به نام همتای ایرانی خود گفت: «همکاری ایرانیان و ارائه پاسخ سریع و مناسب از سوی آنها، جلوی یک اتفاق ناگوار را گرفت.»

جان کری از ایرانیان به خاطر تأمین «پتو و غذا» برای ملوانان آمریکایی تا زمان آزادی آنها هم تشکر کرد و گفت که با این ۱۰ نفر، به خوبی رفتار شده؛ کری افزود: «فکر کنیم به اینکه اگر این قضیه ۳ یا ۴ سال پیش اتفاق افتاده بود، چه سرانجامی داشت؟»

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا اتفاقات امروز خلیج‌فارس را به مذاکرات هسته‌ای هم ربط داد و گفت: «امروز دیدیم که این مسئله با روشی صلح‌آمیز حل شد که همین امر، شاهدی بر نقش دیپلماسی در تقویت جایگاه آمریکا در عرصه بین‌الملل است.»

جان کری قدری در خصوص داعش و جنگ ۶۵ کشور تحت ائتلاف آمریکا با این گروه پرداخت و عقب‌نشینی‌های داعش در الرمادی را به حساب این به اصطلاح ائتلاف گذاشت و باز هم به سراغ ایران آمد.

کری مستقیم به سر گودالی رفت که قبلاً محل قرار گرفتن راکتور آب‌سنگین اراک بود.

وی گفت: «برجام سندی است دال بر اینکه همه راه‌های ایران به سمت ساخت بمب اتمی، بسته شده؛ ایران حالا در حال تخریب - تکرار می کنم تخریب - بخش‌های حیاتی برنامه هسته‌ای خود است.»

وی که گویا اطلاع دقیقی از روند اقدامات در سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران داشت، افزود: «راکتور اراک از جا در آمد و طی ساعات آینده، با سیمان پر می‌شود؛ یعنی تخریب می‌شود.»

اصرار آمریکایی‌ها بر واژه تخریب، از نظر فنی اظهارنظر نادرستی نیست زیرا راکتور هسته‌ای که سازه‌ای فوق‌پیشرفته و البته فوق‌حساس است، همچون یک ماشین سواری عادی، پس از پر شدن با سیمان هیچ‌گاه به روزهای قبل از سیمان‌کاری خود بازنمی‌گردد.

جان کری در خصوص دیگر دستاورهای هسته‌ای وزارت متبوعه خود در خلال مذاکره با نمایندگان ایرانی گفت: «ایران همه اورانیوم غنی‌شده خود را به روسیه منتقل کرد، آن هم طی فقط یک روز. این کار، زمان لازم برای ساخت بمب اتم را در این کشور به ۱ سال افزایش داد.»

کری در خصوص دیگر دستاوردهای مهم برجام گفت: «این مهم است که ایران قبول کرد سلاح هسته‌ای نسازد؛ به شما اطمینان می‌دهم که ادامه اجرای برجام را از نزدیک رصد و پایش خواهیم کرد.»

جان کری در خصوص روز اجرا هم خبری داشت که البته جدید نبود؛ کری گفت: «روز اجرا خیلی زود از راه خواهد رسید، حتی شاید طی روزهای آینده.»
 
کلمات کلیدی : جان کری+ایران+برجام+رآکتور اراک
 
مرگ بر آمریکا
۱۳۹۴-۱۰-۲۳ ۲۱:۴۳:۱۶
این نقشه از پیش طراحی شده آمریکایی ها بوده است. می توان براحتی موارد زیر را فهمید:
1- آنها می خواستند در تقابل با فرمایش رهبری و خطوط قرمز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دال بر نداشتن هیچ رابطه دیپلماتیک و گفتگو با آمریکا جز بر سر مسئله برجام، اقدامی موثر و تبلیغی انجام دهند. به سخنان طرف آمریکایی دقت کنید که به تاثیر کانال برجام در حل مسئله اشاره می کنند.
2- بیش از 30 سال است که آمریکایی ها در خلیج فارس حضور دارند اما چطور می شود باور کنیم که 10 آمریکایی در نهایت انفعال چنین اشتباهی بکنند و بگویند اشتباه کردیم؟ تفنگدار آمریکایی تا این حد پخمه؟
3- از همان اول کار "کری" دلش روشن است که متجاوزان آمریکایی آزاد می شوند و همه چیز به خیر می گذرد! علم غیب دارد یا نقشه طراحی شده بوده؟
4 - احتمالا چند بار دیگر اینکار تکرار خواهد شد.
5 - روانکاری رابطه دیپلماتیک ایران و آمریکا و آماده کردن دولت و افکار عمومی ایران برای پذیرش نظرات تحمیلی آمریکا در مراحل بعدی اسب برجام. (3466436) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۴-۱۰-۲۳ ۲۳:۲۸:۱۴
اگ قرار ب عادی سازی روابط باشد چه اشکالی دارد در این مساله هم اقتدار ما حفظ شد وهم با ازاد سازی به موقع انها درایت سپاه (3466694) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۰۰:۴۵:۵۱
چی میگه (3466816) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۰۰:۰۴:۳۸
خفت خفت خفت. (3466758) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۰۶:۱۸:۴۹
سیمانکاری؛تخریب؛..... (3466931) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۰-۲۴ ۰۷:۲۲:۲۵
باید بجای راکتور دهان کری را با سیمان پر کنیم. که سخت به گزافه نگوید. (3466953) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.