توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417924
در پی توهین به زائران اربعین، خبرنگار الشرق الاوسط: شرافتم اجازه کار در این روزنامه را نمی‌دهد
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۴
خبرنگار روزنامه سعودی الشرق الاوسط در منطقه کردستان عراق، اعلام کرد که از این روزنامه به علت جسارت به زنان عراقی استعفا می‌دهد.

به گزارش فارس، «دلشاد عبدالله» خبرنگار روزنامه سعودی الشرق الاوسط در منطقه کردستان عراق در واکنش به دروغ‌پراکنی و توهین روزنامه الشرق الاوسط نسبت به زنان عراقی اعلام کرد که دیگر نمی‌تواند در این روزنامه کار کند.

به نوشته خبرگزاری أین عراق، دلشاد عبدالله در بیانیه‌ای اعلام کرد: پس از خبری که روزنامه الشرق الاوسط آن را منتشر و به شرافت زنان عراقی جسارت کرد؛ من خبرنگار منطقه کردستان و شمال عراق استعفای خود را از این روزنامه اعلام می‌کنم.

در ادامه این بیانیه‌ آمده است: دیگر شرافت من ادامه کار کردن در این روزنامه را نمی‌دهد چرا که به مادران و خواهران ما جسارت کرده است و این خط قرمز ما محسوب می‌شود و هرگز چنین جسارتی را از هیچ طرفی نخواهیم پذیرفت.

روزنامه سعودی الشرق الاوسط همزمان با مراسم عظیم پیاده‌روی اربعین به نقل از سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که سال  گذشته 169 زن عراقی در جریان پیاده‌روی اربعین به طور ناخواسته حامله شده‌اند؛ این ادعا سریعا از سوی سازمان بهداشت جهانی به شدت تکذیب شد و موجی از نفرت را در بین مردم عراق نسبت به این روزنامه سعودی به جریان افتاد.

دفتر خاورمیانه‌ای سازمان بهداشت جهانی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که به طور حتم با سوء استفاده از نام این سازمان و انتشار اخبار کاملا کذب برخورد خواهد کرد.

دفتر نخست‌وزیری و وزارت خارجه عراق، مقتدی صدر، نماینده آیت‌الله سیستانی و اتحادیه روزنامه‌نگاران عراقی و بسیاری دیگر از شخصیت‌ها و مسئولان عراقی به شدت توهین روزنامه سعودی را محکوم کردند.

روزنامه الشرق الاوسط پس از مواجهه با واکنش همراه با عصبانیت مردم و مسئولان عراقی خبر مذکور را از صفحه خود حذف کرد و مدعی شد که به علت خطای انسانی چنین خبری منتشر شده است و خبرنگار روزنامه در عراق از کار برکنار می‌شود.

انتشار چنین مطلبی توهین‌آمیزی در حالی بود که پوشش مراسم میلیونی اربعین به عنوان بزرگترین مراسم مذهبی در جهان به شدت از سوی رسانه‌های جریان سعودی با بایکوت خبری مواجه شده بود.
 
کلمات کلیدی : اربعین حسینی +توهین به زائران اربعین + الشرق الاوسط
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.