توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 317420
راهبرد چهارگانه جدید کاخ سفید علیه داعش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۵
باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا بر تداوم راهبردهای چهارگانه جدید کاخ سفید برای مقابله با گروهک تکفیری- صهیونیستی داعش تاکید کرد.

به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون رویترز، اوباما که پس از دیدار با مقامات وزارت دفاع آمریکا پنتاگون در جمع خبرنگاران صحبت می کرد، گفت : آمریکا و نیروهای نظامی این کشور همچنان در راس ائتلاف بین المللی ماموریت نابودی داعش را دنبال می کنند. وی افزود:« ما همچنان بر راهبرد چهارگانه موثر خود برای مقابله با داعش ادامه خواهیم داد.»

اوباما، تعقیب عناصر داعش و نابود کردن آنها، تجهیز و آموزش نیروهای نظامی عراق برای نبرد با داعش، جلوگیری از عملیات داعش با ممانعت از تبلیغات روانی، عضو گیری، و جمع آوری کمک های مالی برای داعش، و بالاخره در پیش گرفتن دیپلماسی فعال را برای حل و فصل بحران سوریه با هدف تمرکز همه طرفهای ذیربط و ذینفع این کشور در مقابله با داعش، چهار راهبرد جدید کاخ سفید در این خصوص برشمرد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت داعش حدود چهل درصد از مناطقی را که زمانی در عراق در اشغال خود داشت از دست داده است.باراک اوباما گفت از تابستان تاکنون، داعش حتی یک عملیات موفق زمینی در سوریه یا عراق نداشته است.وی افزود «در مبارزه با داعش باید هر چه زودتر به پیشرفت هایی برسیم.»
 
کلمات کلیدی : اوباما ، امریکا ، داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.